Arkadaşına ne alacağına bir türlü karar veremiyorsan bu yazıdaki önerilere mutlaka göz atmalısın.

Yılın belli zamanlarında arkadaşa alınacak hediye fikirlerine ihtiyaç duyulabiliyor. Özellikle uzun yıllar devam edebilmeyi başarmış arkadaşlıklarda, yıl sayısı arttıkça hediye fikirleri de tükenmeye başlayabiliyor. Aynı zamanda yeni kurulan arkadaşlıklar için doğru hediyeyi seçme konusu zorlayıcı olabiliyor. İşte bu gibi durumlarda sana yardımcı olabilecek bir hediye rehberi hazırladık. İster doğum günü ister yeni iş kutlaması istersen de arkadaşının hayatında gerçekleşen önemli bir olayı kutlamak için bu önerilerimizden faydalanabilirsin. Haydi gel, farklı başlıklar altında incelediğimiz hediye önerilerine birlikte bakalım.
 Yeni Hobiler Edinmesini Sağlayacak Hediyeler


Standart hediyelerin dışına çıkmak istiyorsan arkadaşına yeni bir hobi kazandırabilirsin. Birbirinden eğlenceli ve keyifli hobi çeşitleri arasından arkadaşının ilgisi en çok çekebilecek çeşidi seçmen yeterli. Bu, senin sevdiğin ve arkadaşın da ilgilenmesini isteyebileceğin bir hobi de olabilir. Böylece birlikte geçirdiğiniz vakitlerde deneyimlerinizi paylaşabilir, keşiflerinizi birbirinize aktarabilir ve ortaya çıkan ürünler üzerine sohbet edebilirsiniz. Arkadaşlığınıza renk katabilecek hobi çeşitleri ilk etapta aklına gelmiyorsa sana birkaç örnekle yardımcı olabiliriz.
  • Bitki Ekim SetiBitkiler hayata renk katan ve yaşamı güzelleştiren detaylar arasında yer alıyor. İster dış mekan düzenlemelerinde ister iç mekan dekorasyonunda kullanın, bulunduğu alanı bambaşka bir havaya sokmayı başarıyor. Bu sebeple arkadaşa alınacak doğum günü hediyeleri arasında bitki ekim seti oldukça güzel bir alternatif. Piyasada hazır halde satılan bitki ekim setleri bulunuyor. Dilersen sen de arkadaşın için bu setlerden birini tercih edebilir veya kendin özel bir set oluşturabilirsin. Sunum tarafı da tamamen sana kalmış. Büyük bir kutuda renkli konfetiler arasına yerleştireceğin şık bir saksı, bitki tohumu, toprak ve mini ekim küreği seti ile mükemmel bir hediye hazırlayabilirsin. İşi biraz daha kişiselleştirmek içinse saksının dışını kendin boyayabilir veya aranızda anlam ifade eden cümleleri yazabilirsin. Diğer yandan kutuya eklediğin tohumun ekimi, sulaması ve bakımına dair yönergeleri de bir kağıda kendi el yazınla yazabilirsin. En yakın arkadaşa alınacak hediye; emek verilmiş, zaman harcanmış ve (arkadaşın sorunsuz bir şekilde büyütebilmeyi başarırsa) uzun yıllar boyu kullanabileceği bir ürün olduğunda çok daha büyük anlamlar kazanbiliyor. Böylece sen de arkadaşını mutlu edebilir ve en önemlisi de hayatına yeni bir tutku, uğraşı, hobi kazandırabilirsin. Bu hediyeyi hazırlamak için ihtiyacın olan tüm ürünleri Hopi kampanyalarından faydalanarak satın alabilirsin.
  • PikapEn yakın arkadaşa hediye önerileri arasında tercih edebileceğin bir başka ürün ise pikap. Bu bir teknolojik alet olsa da aslında daha önce pikapa sahip olmayan birinin hayatına yepyeni bir hobi kazandırıyor. Çünkü pikaplar, bulunduğu alanı bir konsere veya direkt olarak kayıt odasına çeviren plaklar ile çalışıyor. Eğer arkadaşın müzik dinlemekten hoşlanıyorsa ona şık bir pikap ile birlikte seveceği bir solistin veya grubun plağını hediye edebilirsin. Böylece arkadaşın da yeni hediyesini kullanmak ve dinlediği müzikleri çeşitlendiremk için plakçıları dolaşabilir, vintage ürünler arasında zaman geçirebilir ve nostaljik bir dünyanın kapılarını aralayabilir.Eğlenceli Aktivite Hediyeleri


Peki, özel gününde arkadaşına fiziksel bir hediye almak yerine ona bir deneyim hediye etmeye ne dersin? Yakın arkadaşa alınacak hediye alternatifleri arasında yer alan bu tür aktivitelerin pek çok farklı çeşidi bulunuyor. Yaşadığın şehre, bütçene ve arkadaşının zevklerine göre sen de seçeceğin aktiviteye karar verebilirsin. İşte arkadaşına hediye edebileceğin birkaç aktivite önerisi;
  • MasajArkadaşa alınacak hediyeler arasında en keyifli alternatiflerden biri masaj. Güzel bir otelin spa merkezinde uzun bir masaj seansı satın alarak arkadaşına biletini hediye edebilirsin. Özellikle doğum gününü değerlendirmek için mükemmel seçenek olan masaj sayesinde arkadaşın tüm günlük dertlerinden sıyrılıp rahatlar ve kendini nazik masajın etkisine bırakabilir. Farklı zevklere ve yaş grubuna hitap eden genel bir hediye olması açısından da masaj fikri oldukça cezbedici. Dilersen farklı masaj çeşitlerini araştırıp arkadaşının mükemmel bir gün geçirmesini sağlayabilirsin. İsveç masajı, aroma terapi masajı, bali masajı, ayak masajı ve hamile masajı gibi pek çok farklı çeşit bulunuyor. Özellikle arkadaşın hamileyse vücudunda yaşadığı onca değişiklik, şişkinlik ve hormonal dengesizlikler sonrası güzel bir hamile masajı pamuk gibi hissetmesini sağlayabilir. Bu sebeple hamile anneye hediye etmek için de bu tür bir hediye tercih edebilirsin.
  • Konser BiletiMüzik zevkini bildiğin yakın bir arkadaşın için alabileceğin en güzel hediyelerden biri de konser bileti. Arkadaşının sevdiği grubu veya solisti dinleyebileceği bir konser biletini dilersen tek kişilik olarak satın alabilir dilersen de iki kişilik bilet alarak bu eğlenceli günde arkadaşına eşlik edebilirsin. Bu tür bir hediye ile yıllar boyu hatırlayacağınız unutulmaz anılar biriktirebilrisin.İlgi Alanlarına Yönelik Hediyeler


Yakınlık seviyesine bağlı olarak arkadaşına farklı anlamlar ifade edebilecek birkaç farklı önerimiz var. Bu tür küçük hediyeleri ister yeni arkadaşlık kurduğun kişiler için istersen de yakın arkadaların için alabilirsin. Fakat asıl farkı ortaya çıkaran nokta arkadaşlarının ilgi alanlarıyla ne kadar uyuştuğu ve onları ne kadar iyi tanıdığın.
  • KitapKlasik bir hediye olsa da bazen arkadaşa alınacak en güzel hediye kitap olabiliyor. En sevdiği seri hakkında çıkarılan bir özel basım, ilgi duyduğu bir yazarın imzalı kitabı veya hep almak isteyip bir türlü bütçe ayıramadığı bir kitap arkadaşın için mükemmel bir hediye olabilir. Eğer arkadaşını yeterince iyi tanıyorsan ve arkadaşın da kitaplara karşı ilgi duyuyorsa bu tür bir hediye tercih edebilrisin.
  • Kozmetik Ürün SetleriSıradan gibi gözükebilen bir diğer hediye çeşidi de kozmetik ürünler. Arkadaşa alınacak hediyeler kadınlar için seçiliyorsa alternatifler arasında kozmetik malzemeler görmek pek de şaşırtıcı değil. Bu noktada da yine arkadaşının zevklerini tanıyorsan nokta atışı bir seçim yapabilirsin. Dilersen hep istediği makyaj ürünlerini bir araya getirebilir, onun zevkine uyacağını düşündüğün bir parfüm alabilir veya kendini şımartabileceği cilt bakım ürünlerinden bir kit hazırlayabilirsin. Arkadaşına hediye alırken Paracık kazanma fırsatını yakalamak içinse buraya tıklayabilirsin.
  • Tuttuğu Takıma Ait ÜrünlerArkadaşa alınacak hediyeler erkeklerde ise ilk olarak takımları akla getirebiliyor. Fakat tüm erkekler futbol ve basketbol gibi spor dallarına ilgi duymadığı gibi takımları yürekten destekleyen kadınların sayısı da oldukça fazla. Eğer arkadaşın sıkı bir taraftarsa onu tuttuğu takımın armasını ya da renklerini taşıyan ürünler satın alabilirsin. Hediye alışverişinde harcarken kazanmak istiyorsan kampanyalarımıza da göz atabilirsin.Komik Hediye Alternatifleri


Hediye denilince espirili ve komik alternatifleri de atlamamak lazım. Arkadaşa alınacak komik hediyeler ile kutladığınız özel güne damganı vurabilirsin. Bu tür hediyeler genellikle basit fakat kişiselleştirilmiş eşyalardan oluşuyor. Dilersen sen de arkadaşının komik fotoğraflarını bir çoraba bastırabilir ve her giydiğinde seni hatırlamasını sağlayabilirsin. Aynı şekilde bu fotoğrafları bir pijamaya, nevresim takımına veya kupa bardağa bastırabilirsin. Arkadaşa alınacak anlamlı hediyeler her zaman duygusal olmak zorunda değil. Eğlenceli arkadaşlık ilişkilerine mükemmel bir şekilde uyan bu tür ürün alternatiflerini mutlaka değerlendirmelisin. Eğer kişiselleştirilmiş hediye fikrini sevdiğin halde daha sakin bir alternatif arıyorsan en eğlendiğiniz anlardan ve absürd fotoğraflardan bir albüm oluşturabilirsin. Bu fotoğrafları güzel bir albümün içine yerleştirmek yerine tel pano veya fotoğraf askısı gibi bir aksesuar ile de hediye edebilirsin. Ellerinle harılayabileceğin bir hediye alternatifi içinse şu yazımıza göz atabilirsin.