Hopi Nedir Banner
Hopi Nedir Banner Mobile
Hopi Nedir Banner Cep Telefonu

Hopi ile ilgili merak ettiğin her şeye buradan ulaşabilirsin.

Hopi, kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimi sunan bir mobil uygulamadır.Kullanıcılarına, hayat tarzlarına, zevklerine ve ihtiyaçlarına uygun kampanyaları iletir ve kullanıldıkça alışveriş deneyimini zenginleştirerek alışveriş konusunda ihtiyaç duyulabilecek rehberliği sunar. Giyimden teknolojiye, seyahatten gıdaya birçok farklı sektörden markalarla işbirliği yaparak kullanıcılarına ve iş ortaklarına Koşulsuz Müşteri Mutluluğu ilkesiyle hizmet verir.

Hopi seni herkese gönderilen kampanya SMS yada e-posta duyurularının sebep olduğu iletişim kirliliğinden kurtarır ve sana, hayat tarzına, zevklerine ve ihtiyaçlarına uygun teklifleri iletir. Bulunduğun lokasyona en yakın teklifleri Hopi üzerinden inceleyebilir ve alışveriş rotanı buna göre belirleyebilirsin. Hopi'yi, hem Hopi'ye üye markaların mağazalarında, hem de e-ticaret sitelerinde yapacağın alışverişlerinde kullanabilirsin. Hopi ile yaptığın alışverişlerden Paracık kazanır ve kazandığın Paracıkları Hopi'ye üye markaların tekliflerinde kat kat değerli harcayabilirsin.

Akıllı telefonuna App Store/Google Play üzerinden uygulamayı indirdikten sonra; kişisel bilgilerini ve üye olmak istediğin cep telefonuna gelen aktivasyon kodunu girmen ve "Kullanıcı Bilgilendirmeleri ve Üyelik Sözleşmemizi" onaylaman yeterlidir.

Evet. Uygulamayı App Store veya Google Play üzerinden tabletine de indirebilirsin.

Hayır, Hopi'nin yıllık kullanım ücreti yoktur.

Hopi seni cep telefonu numarandan tanır. Yeni bir cep telefonu numarası, yeni bir üyelik demektir. Eski üyeliğinden kazandığın Paracıklar yeni üyeliğine devredilmez. Bu sebeple numara değişikliği öncesi mevcut Hopi üyeliğindeki Paracıklarını harcamanı ya da yeni numarana transfer etmeni öneririz.

Hopi'ye üye markalarda, Hopi müşterisi olduğunu anlamamızı sağlayan QR koddur (Karekod). Kasalarda yer alan QR kod okuyucularına göstermen gereken bu koda ana sayfanda yer alan tüm Hopi teklifleri ve Paracık hesabın tanımlıdır.

Hopi kullanıcısını tanıyabilmek için üretilen sanal bir numaradır. Oluşturulan bu numara ve QR kodun (Karekod) güvenlik amaçlı olarak belirli aralıklarla değişir. Tekliflerden yararlanmak için Hopi QR Kodu altındaki numarayı, Hopi üyesi markaların e-ticaret sitelerinde belirtilen alana girmen gerekir.

Hopi mobil bir aplikasyon (uygulama) olduğu için akıllı cep telefonuna ya da data bağlantısı olan mobil cihazına indirmen gerekmektedir.

Hopi sana üye markalarının, hem mağazalarında hem de e-ticaret sitelerinde yapacağın alışverişlerinde kullanabileceğin teklifler sunar. Tekliflerin geçerli olduğu yerleri kampanya detaylarında bulabilirsin.

Bu uygulama, ilgili teklife, üye markanın o teklife ilişkin koşullarına göre değişmektedir.

Bu uygulama, ilgili teklife ve üye işyerinin o teklif için uyguladığı kurallara göre değişmektedir.

Güvenliğin için sana ait bilgileri, kampanyaları ve Paracık hesabını tanımladığımız QR kodunu ve altında yer alan numarayı sürekli yeniliyoruz.

Evet Hopi'ne banka kartlarını da ekleyebilirsin.

Hopi sadece Hopi'ye üye markaların Türkiye sınırları içindeki fiziki işyerlerinde ve Türkiye içine hizmet veren ve Türkiye'de kurulu e-ticaret sitelerinde kullanılabilmektedir.

Hopi uygulaması, iOS işletim sisteminde versiyon 9 ve üzeri sürümlerde çalışır. Android platformunda ise versiyon 4.3 ve üzeri sürümlerin bulunduğu cihazlarda çalışır.

Hayır. Hopi'yi App Store ve Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsin.

Hopi'nin fiziksel bir kartı bulunmamaktadır. Hopi mobil bir uygulamadır ve sadece akıllı telefonlar ve data bağlantısı olan mobil cihazlar üzerinde çalışır.

Hopi kişiye özeldir ve üyeliğinle birlikte sana özel bir profil oluşturulur. Hopi sana, hayat tarzına, zevklerine ve ihtiyaçlarına uygun kampanyaları iletmeyi amaçlar; bu sebeple sadece kendi Hopi'ni kullanmanı öneririz.

Markalar genel tekliflerinin yanı sıra, Hopi'lilerin zevklerini ve ihtiyaçlarını önceliklendirerek kişiye özel teklifler de sunabilirler. Ayrıca Hopi'liler, Hopi üyesi markalarda yaptıkları alışverişlerden Hopi’nin ödül puanı olan Paracık kazanır. Kazandığın Paracıkları Hopi'ye üye markalarda kendi değerinde ya da tekliflerde kat kat değerli harcayabilirsin.

Hopi mobil bir aplikasyon (uygulama) olduğu için akıllı telefonlarda ve data bağlantısı olan tüm mobil cihazlarda çalıştırılabilir. Sadece uygulamaya sahip olan kullanıcılarımız tekliflerden yararlanabilmektedir.

Hopi'yi indirmek için App Store veya Google Play üyeliğinin olması gereklidir. Üyelik işlemlerini App Store veya Google Play internet siteleri üzerinden gerçekleştirebilirsin.

Üye markalar tekliflerini düzenlerken, teklif kullanım koşullarını ve teklifin geçerli olduğu mağazalarını ve/veya ürünlerini belirtirler. Tekliflerin kullanım koşullarını ilgili teklifin detaylarında bulabilirsin.

Paracık Hopi’nin ödül puanıdır. Hopi ile Hopi'ye üye markalarda yaptığın alışverişlerinden Paracık kazanırsın. Kazandığın Paracıkları HOPİ üye markalarında kendi değerinde ya da tekliflerde kat kat değerli harcayabilirsin.

Hopi üye markalarında yapacağın tüm alışverişlerinde Hopi QR Kodunu kasalarda göstererek Paracık kazanırsın. Ayrıca markaların Paracık kazanım tekliflerini takip ederek alışverişlerinden daha çok Paracık kazanabilirsin. Aynı şekilde, yapacağın online alışverişlerin de sana Paracık kazandırır.

Gün içerisinde tek seferde en az 1, en çok 300 Paracık gönderebilirsin. Günlük en fazla alabileceğin ve gönderebileceğin Paracık miktarı 1.500 Paracık ve bir ay içerisinde en fazla 20 defa Paracık gönderebilirsin.

Hopi’de kazandığın Paracıklarının kullanım süresi, kazanıldığı tarihten itibaren 1 yılın bittiği takvim ayının sonunda geçerliliğini yitirir. Örneğin 20 Nisan 2015'te yapılan alışverişten kazanılan Paracık 30 Nisan 2016’da geçerliliğini yitirir. Ayrıca, Hopi bazı hallerde Paracık geçerlilik süresini daha kısa bir süre olarak belirleyebilir.

Kazandığın Paracıklarını Hopi üyesi markalarda kullanabilirsin. Sadece akaryakıt alırken kazandığını Paracık'lar yasa gereği akaryakıt aldığın firma dışında kullanılamaz.

Paracık kullanılarak yapılan alışverişlerde, harcadığın Paracık tutarı alışveriş fişinde gösterilir. Paracık kazanımları ise markaya göre değişebilmektedir. Paracık kazanım ve kullanım bilgilerine Hopi'nde Paracık sayfasının sağ üst köşesinde yer alan "İşlem Geçmişi" bölümünden ulaşabilirsin.

Hopi'de Paracık sayfasında sağ üst köşede yer alan İşlem Geçmişi ikonuna tıklayarak Paracık işlem özetini görüntüleyebilirsin.

Hopi'nin ödül puanı olan Paracıklar, alışverişlerde 1 Paracık 1 TL değerinde kazanılır ve kullanılır. Hopi üye markaları ürünler ve/veya süreçler itibari ile kazanım/kullanım için farklı değerler uygulayabilir, bazı ürün gruplarında geçerli olmayabilir.

Hopi ile yapacağın alışverişlerden kazanacağın Paracıkların üye marka tarafından aksi belirtilmediği sürece kural olarak 24 saat içinde yüklenir ve kullanılabilir hale gelir. Bazı kampanyalarda bu süre farklı olabilir. Kampanya Detaylarında belirtilmektedir.

Paracıkların katlı kullanımı, üye markalar tarafından yapılacak kampanyalar ve kampanya kullanım koşulları ile belirlenir. Hopi'nin Paracık bölümünden katlı kullanım kampanyalarını listeyebilirsin.

Sana özel hazırlanan bazı sürpriz tekliflerden Hopi'ye ait QR kodları, Hopi'nin kamerası ile okutarak faydalanabileceksin. Bu sürprizleri kaçırmamak için gözün hep Hopi'nde olsun!

Okuttuğun kod Hopi'nin kazançı teklifini sunduğu bir QR kod olmayabilir. QR kod kamerasının açık olduğundan ve kodun Hopi tarafından belirlenmiş QR kod olduğundan emin olmalısın.

Hopi'ye ait bir QR kod gördüğünde QR Okut butonunu bul ve tıkla. Açılan kamerayı QR koda doğru yaklaştırarak kazançlı tekliften faydalanabilirsin.

Anasayfada yer alan kamera ikonuna tıkladığında açılan "Akıllı Arama" sayfasında "QR Okut" seçeneğinden ya da "Hopi QR Kodum" sayfasında yer alan "QR Okut" kısmından ulaşabilirsin.

Bildirimlerin açıksa ve 24 saat içerisinde talebine dair herhangi bir bildirim almadıysan müşteri hizmetlerini arayarak neden gerçekleşmediğine dair bilgi ve destek alabilirsin.

Hopi QR Kodu, Hopi üye işyerleri mağazaları ya da web sitelerinde yararlanabileceğin kazançlı teklifler için kullanacağın QR kodu ifade etmektedir. QR Okut ise, diğer QR kodları okutmanı sağlayan QR okuyucu özelliğidir.

Fişler bulanık olması ve okunamaması ya da ilgili alışverişin kampanya koşullarını kapsamaması durumunda onaylanmayacaktır. Gerekli kontrolleri sağlayıp tekrar deneyebilirsin.

Ana sayfada yer alan kamera ikonuna tıkladığında açılan Akıllı Arama sayfasındaki "Fiş Okut" veya ilgili teklifin içerisindeki "Fişi Okut" bölümlerinden okutabilirsin.

Bazı tekliflerden faydalanabilmek için teklifin ait olduğu markanın fişini okutman gerekecektir.

Eğer bildirimlerin açık ve 72 saat içerisinde talebine dair bir geri dönüş almadıysan müşteri hizmetlerini arayarak destek isteyebilirsin.

Fişin okunaklı, fotoğrafın net olması ve fişin tamamının ekrana sığması gerekmektedir.

Masterpass hesabını Hopi’ne eşleştirdikten sonra, sürecin tamamlanabilmesi için ilk alışverişinde kullandığın kredi kartının ait olduğu bankada kayıtlı telefon numarasına 6 haneli bir şifre gönderilir. Bu şifreyi girerek ödemeni gerçekleştirebilirsin. Sadece ilk alışverişinde gereklidir. Sonraki işlemlerinde “Alışverişlerimde Şifre Sor” seçeneğini seçmedikçe mobil ödeme ile yaptığın ödemelerde şifre sorulmayacaktır.
 

Evet, kampanyalardan yararlanabilmek için HOPİ uygulamasını akıllı telefonuna ya da data bağlantısı olan mobil cihazına indirmen ve üye olman gerekmektedir.

Promosyon kodunu doğru şekilde girdiğinden emin olmalısın. (Büyük ve küçük harf kullanımı) Doğru kodu girdiğine eminsen müşteri hizmetlerini arayarak destek alabilirsin.

Tekliflerden Paracık kazanacağın sana özel koddur.

Hopi üye iş yerinden sana gönderilen promosyon kodunu "Hesabım" bölümünde yer alan "Promosyon Kodu" veya "Paracıklarım" bölümünde yer alan "Promosyon Kodu Kullan" bölümlerindeki ilgili teklifi seçerek, "Promosyon Kodunu Gir" butonuna tıklayınca açılan sayfada promosyon kodu alanına yazabilirsin. İşlem başarıyla gerçekleştikten sonra tekliften faydalanmış olacaksın.

Yararlanacağın teklifin geçerli olduğu Hopi üye iş yerinden sana verilecektir.

Yeni telefonuna mevcut SIM kartın takman, Hopi'yi indirmen ve mevcut telefon numaran ile giriş yapman yeterlidir. Mevcut kampanyalarından yararlanabilecek ve kazanmış olduğun Paracıklarını kullanabileceksin.

Hopi üyeliğini iptal etmek için öncelikle uygulamada yer alan Hesabım sayfasından Ayarlar bölümüne girerek, Bildirim Seçenekleri'nde yer alan E-posta ve SMS bildirimlerini kapatmalısın. Ardından uygulamayı cihazından silebilirsin.

Hesabım sayfasında yer alan Kişisel Bilgilerim bölümünde gerekli güncellemeleri yapabilirsin. Başlangıçta verdiğin bilgiler gibi güncellediklerin de doğru bilgileri içermelidir.

Kişisel bilgilerin Hopi için özel ve gizlidir. Hopi'nin Gizlilik Politikası'na Ayarlar menüsünden ulaşabilirsin.

Hopi ile yaptığın online alışverişlerinde işlemlerin Hopi üzerinden gerçekleştirilmez. Alışverişin yönlendirildiğin mobil site/uygulama üzerinden yaparsın. Yönlendirildiğin alışveriş sitesinin sahip olduğu güvenlik sertifikaları vb. soruların için ilgili sitenin Müşteri İlişkilerine ulaşabilirsin.

Bluetooth özelliği ile lokasyon bilgilerine erişerek, bulunduğun lokasyonda sana özel anlık kampanyalar sunmayı amaçlıyoruz.

Bluetooth Low Energy teknolojisi (BLE 4.0), minimum güç kullanımı sayesinde pil ömrünü çabuk tüketmez.

Kullanıcı Sözleşmesini onayladığında bu izni vermiş olursun. iOS işletim sisteminde uygulamayı yüklediğinde ya da yüklemeden önce ekranına gelecek olan ‘’Hopi konum bilgilerinize erişmek istiyor?’’ sorusuna da izin vererek geçmelisin. Bu soruyu atladıysan telefonunun "Ayarlar" bölümünde en aşağıda sıralanan uygulama listesinden Hopi'yi seçip; "Konum Erişimine İzin Ver" sekmesinden; 'Her Zaman' seçeneğini seçmelisin. Android işletim sisteminde ise uygulamayı yüklerken ekranına gelecek olan uygulama erişimleri ile ilgili sayfayı onaylayarak geçmelisin. Ayarlar kısmından lokasyon kullanma iznini iptal ettiğin sürece bazı Hopi özelliklerinden yararlanamayacaksın.

Hopi uygulaması kişiye özeldir ve üyeliğinle birlikte sana özel bir profil oluşturulur. Hopi sana, hayat tarzına, zevklerine ve ihtiyaçlarına uygun teklifleri iletmeyi amaçlar; bu sebeple indirdiğin uygulamayı sadece senin kullanmanı öneririz. Ancak teklifin kullanım koşullarına bağlı olarak beğendiğin teklifleri bir arkadaşınla da paylaşabilirsin. Bunun için “Sana Özel” kampanyalarda göreceğin "Arkadaşına Gönder" ya da Hopi kampanyalarında göreceğin "Paylaş" butonu ile kampanyayı arkadaşına gönderebilirsin. Arkadaşının tekliften yararlanabilmesi için Hopi'yi indirmiş olması gerekir.

Teklifler, tüm Hopi'lilerin yararlanabildiği tekliflerdir. Sana Özel teklifler ise sana, hayat tarzına, zevklerine ve ihtiyaçlarına uygun olarak sana sunulan tekliflerdir. Hopi üzerinden alışveriş yaptıkça sana özel sunulan teklif sayısı artacaktır. Hesabım alanı içerisinde yer alan Hopi anket'i doldurman, seni tanımamızı ve ilgini çekecek teklifler kurgulamamızı sağlayacaktır.

Tüm teklifler üye işyerleri tarafından belirlenen tarih aralıkları içerisinde kullanılabilmektedir. Kullanım süresi dolan tekliflerin süresi, ilgili üye işyerince aksi öngörülerek duyurulmadığı sürece uzatılamaz.

Tekliflerin kullanım süresi teklifi düzenleyen üye markalar ve teklif içeriğine göre değişiklik göstermekte olup, teklif kullanım koşullarında ayrıntılarıyla belirtilmektedir.

Paracıklarının satın almak istediğin ürün tutarını karşılaması durumunda; ek bir ödeme yapmadan (örneğin kredi kartı kullanmadan) alışverişini tamamlayabilirsin. Markalar belli bir oranda kredi kartı ile ödeme yapılmasını isteme hakkına sahiptir.

Paracıklarını kullanarak yaptığın bir alışverişi iade edersen, Paracık iaden, ürün iadesi süreci tamamlanır tamamlanmaz gerçekleşir. Bu süreç marka bazında yada online alışveriş için farklılık gösterebilmektedir.

Hopi'de Mağaza Kartlarım bölümüne girerek eklemek istediğin mağaza kartını ekrandaki mevcut kartlar arasından seçmen yeterlidir.

Hayır. Kartını yanında taşımana gerek yok. Sadece Beymen kartının alışverişlerinde yanında olması gerekiyor.

Üye markaların kartlarında yer alan bakiyeni Hopi'den takip edememektesin, markaya başvurman gerekmektedir.

Hopi ana sayfasında sağ üst köşede bulunan "Markalar" bölümünden anlaşmalı olduğumuz markaları görebilir, marka bazında kampanyalarımızı listeleyebilirsin.

Hopi ana sayfasında sağ alt köşede bulunan "Hesabım" ikonuna tıklayarak ulaşabilirsin.

Hopi üyeliğin kayıtlı olduğu cep telefonu numaranı kullanarak, Hopi'nin kurulu olduğu başka bir cihazda uygulamaya giriş yapabilirsin. Ancak Hopi üyeliğini aynı anda sadece bir cihaz üzerinde kullanabilirsin.

Paracık kullanım ve kazanım teklifi sunan üye işyerlerinde, Paracık ile ödeme yaparken, Paracık kazanmaya devam edersin. Ancak üye işyerleri teklifi farklı şekilde kurgulayabilir.

Bu uygulama, ilgili Hopi üye iş yeri ile banka arasındaki anlaşmaya göre değişmektedir.

Teklifleri kaldırma/silme özelliği bulunmamaktadır. Kullanım süresi dolması ile sayfandan kalkacaktır.

Tekliflerin kullanım koşulları, Hopi üye işyeri, ürün markaları, sezon, ürün çeşidi vb. etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Koşul detaylarını "Kullanım Şartları" kısmından inceleyebilirsin.

Paracık ile ilgili teklifler üye marka ve teklif şartlarına göre değişiklik göstermektedir.

Mağaza kartı puanların ve hesabındaki Paracıkların, ilgili Hopi üye işyeri ile o şekilde yapılmış ve Hopi'lilere duyurulmuş bir anlaşmamız olmadıkça, birbirine dönüştürülemez.

Evet. Hesabında iade ettiğin ürünü alırken kazandığın kadar Paracık varsa, Hopi hesabından silinir. Hesabında yeterli Paracık yoksa iade ürün için sana geri verilecek bedelden ilgili Paracık karşılığı düşülerek kalan tutar üye marka tarafından sana ödenir.

İade faturası, fatura tutarı üzerinden hazırlanmaktadır. Yani 100 TL değerindeki ürünün ödemesinin 30 TL'si Paracıkla yapılmış olması durumunda iade faturası 100 TL olarak düzenlenecektir. Hesabında Paracık yoksa tarafına iade edilecek ürün bedelinden, o ürünü alırken kazandığın Paracıkların değeri düşüldükten sonra kalan tutar, tarafına ödenir.

BP'den akaryakıt alırken diğer markalarda yaptığın alışverişlerinde kazandığın Paracıklarını da kullanabilirsin.

Diğer Hopi üye işyerlerinde olduğu gibi BP'de de, kasada Hopi QR Kodunu göstererek Paracıklarınla akaryakıt alabilirsin.

Değerli Müşterilemiz, Kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kisisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek isteriz. Herhalükarda gizliliklerinin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkelere uygun olmak üzere; alışveriş, iletişim ve diğer her türlü kişisel olan-olmayan bilgileriniz Şirketimiz BNR Teknoloji A.Ş. ve Boyner Holding A.Ş. ile Boyner Grubu Şirketleri (*) ve Back Up Bireysel Ürünler Satış ve Pazarlama A.Ş. ve keza ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve bunların belirleyeceği üçüncü kişiler/kuruluşlar tarafından, aldığınız/ilgilendiğiniz ürünler ile ilgili müşteri hizmetleri, tüketici hakları ve diğer imkanlardan istifade edebilmeniz ve/veya bunlarla ilgili ticari-mali-hukuki sorumluluk ve yükümlülüklerin yerine getirilebilmesi ve/veya temel hak ve özgürlüklerinize zarar vermemek kaydıyla hukuken meşru menfaatler için gereken veya zorunlu olan durumlarda işlenebilecektir. Böylece, bahsi geçenlerce gerek yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeniz, gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, mağaza kartı, kredi kartı ve üyelik işlemleri, bilgilendirmeleri ve uygulamaları yapılması amacı ile kişisel verileriniz, otomatik olan/olmayan yöntemlerle temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, paylaşım, (yurt içinde-dışına) aktarılma, transfer ve sair işlenmelere tabi tutulabilecek, kanunen zorunlu ise bazı uygulamalar için ayrıca izniniz de rica edilebilecektir. İsim, soyisim, rumuz, yaş, cinsiyet, medeni durum, yaşanılan bölge, eğitim düzeyi, ilgi alanları, kıyafetler dahil her türlü ürüne ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercih, zevk ve beğeniler, fatura içerikleri, cep telefonu numası, cihaz kodu, IP no-adresi, mail adresi ve konum verileri gibi kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanısıra kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerimin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda veri sorumlusu Şirketimiz BNR Teknoloji A.Ş'ye başvurabileceğinizi, bu başvuru-talepleriniz gereğinin yasal azami süreler içinde yerine getirileceğini (bilgilerin silinmesi veya yok edilmesi istendiğinde, aynı amacı sağlamak üzere kişiliğiniz belirlenebilir olmayacak şekilde anonimleştirilebileceğini) yahut hukuki gerekçesi tarafınıza açıklanarak kabul edilmeyebileceğini, bu takdirde kanuni mercilere başvurabileceğinizi, kanunen yapılması mümkün veya gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlenmelerinin ise herhalükarda devam edeceğini bilgilerinize sunarız. (*) Boyner Grubu Şirketleri; Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş. (Boyner, YKM, Çarşı, Fresh Company, Hangar), Altınyıldız Tekstil ve Konfeksiyon A.Ş., BR Mağazacılık Ticaret A.Ş. (Beymen Business, Altınyıldız Classics), Fırsat Elektronik Tic. ve San. A.Ş. (Morhipo), NR Teknoloji A.Ş. (Hopi) gibi, Boyner Holding A.Ş.'ne bağlı şirketler ile mevcut-müstakbel diğer iştirakleridir.

Mobil Ödeme, Mastercard'a ait bir platform olan Masterpass altyapısı kullanılarak geliştirilmiş hızlı, kolay ve güvenli bir ödeme yöntemidir. Hopi'ne eklediğin kredi kartların ile, cüzdanını çıkarmadan ve kart bilgilerini paylaşmadan, alışverişin sırasında kullandığın Hopi QR Kodun ile ödemeni de yapabilirsin.

Mobil Ödeme ile ödeme yapabilmek için öncelikle Hopi'nin "Kartlarım" bölümüne girerek kredi kartını eklemelisin. "Burada, Hopi Mobil Ödeme ile ödeme yapabilirsin" ifadesini gördüğün her yerde, Hopi QR Kodunu okutarak ödemeni kayıtlı kredi kartın ile yapabilirsin. Bunun için sadece "Mobil Ödeme ile ödemek istiyorum" demen yeterli. Ödemeni Mobil Ödeme ile yapmak istediğinde telefonunun ekranına bir bildirim gelecek. Bildirime dokunduğunda göreceğin ekranda daha önce eklediğin kredi kartları ve taksit seçeneklerinden dilediğini seçip onay vererek ödemeni yapabilirsin.

Hopi'ne eklediğin kredi kartların ile, cüzdanını çıkarmadan ve kart bilgilerini paylaşmadan sadece Hopi QR Kodun ile ödemeni hızlı, kolay ve güvenli yapabilirsin.

Mobil Ödeme tamamen ücretsizdir. Hopi, yapılan ödemelerden herhangi bir komisyon almaz.

Hopi'ne eklediğin kredi kartları, Mastercard'a ait bir platform olan Masterpass altyapısında saklanmaktadır. Mobil Ödeme ile yapacağın ödemelerde kredi kartı bilgilerini 3. kişilerle ya da internet siteleri ile paylaşmadan, güvenli ödeme yapabilirsin.

Hopi'ne kayıtlı tüm kredi kartlarını sildiğinde, Masterpass hesabın da silinir. Böylece Mobil Ödeme iptal edilmiş olur. Dilediğin zaman yeniden kredi kartı ekleyerek Mobil Ödeme ile ödeme yapabilirsin.

Mobil Ödeme ile yaptığın alışverişlerde, üye işyerinin anlaşmalı olduğu kredi kartları ile yapacağın ödemelerde taksit de yapabilirsin. Üye işyerlerinin bankalarla yaptığı taksit anlaşmaları Mobil Ödeme ile ödeme için farklılık gösterebilir. Mobil Ödeme ile ödeme yaparken geçerli olan taksit seçenekleri, ödeme sırasında Hopi'nde listelenecek. Mobil Ödeme ile kasada yaptığın ödemeler sırasında, Hopi'ne eklediğin kredi kartlarından birini ve dilediğin taksiti seçerek ödemeni taksitli yapabilirsin.

Mobil Ödeme ile ödeme yaparken Hopi kampanyalarından da yararlanabilirsin. Kasada Hopi QR Kodunu okuttuğunda, hem dilediğin Hopi kampanyasından yararlanabilir, hem de yeniden Hopi QR Kodunu okutmana gerek kalmadan, ödemeni Mobil Ödeme ile yapabilirsin. Bunun için ödemeni Hopi ile Mobil Ödeme olarak yapmak istediğini belirtmen yeterli.

Hopi'ni cep telefonundan sildiğinde kredi kartların silinmez. Uygulamayı yeniden indirip cep telefonunla giriş yaptığında kredi kartların ile ödeme yapabilirsin.

Hopi ile sadece "Burada Hopi ile Mobil Ödeme ile ödeme yapabilirsin" ifadesini gördüğün üye işyerlerinde ödeme yapabilirsin.

Masterpass kredi kartlarını kaydederek mağaza, internet sitesi ve mobil uygulamalarda alışveriş yapmanı sağlayan kolay, kullanışlı ve güvenilir bir ödeme çözümüdür. Masterpass, Mastercard'a ait bi platformdur.

Hopi'ne eklediğin kredi kartların, Masterpass altyapısında saklanmaktadır. Daha önce oluşturulmuş bir Masterpass hesabın varsa, Hopi'ne ilk defa kart eklemek istediğinde hesabın ile Hopi'n eşleştirilir. Böylece kredi kartların mevcut Masterpass hesabına eklenmiş olur. Masterpass hesabında daha önce eklediğin kartlarını da eşleştirme sonrasında Hopi'nde görebilirsin.

Hopi'nde "Kredi Kartlarım" sayfasının sağ üst köşesinde bulunan "Şifre Ayarları" butonuna dokunarak şifreni yenileyebilirsin. Şifre Ayarları bölümünde "Şifremi Unuttum" butonuna dokunduğunda kredi kartlarından herhangi birinin son 6 hanesini ve kredi kartının ait olduğu bankada kayıtlı cep telefonuna gönderilen 6 haneli şifreyi girmen gerekiyor. Bilgilerin doğrulandığında karşına gelecek ekranda yeni şifreni belirleyebilirsin.

Hopi’nde ‘Kredi Kartlarım’ sayfasının sağ üst köşesinde bulunan ‘Şifre Ayarları’ butonuna dokunup, daha önce şifre belirlemediysen ‘Şifre Belirle’ alanından şifre belirledikten sonra ‘Alışverişlerimde Şifre Sor’ seçeneğini açık duruma getirerek tüm alışverişlerinde ödemeni Masterpass şifrenle yapabilirsin.

Şifren bloke olduğunda, Hopi'nde "Kredi Kartlarım" sayfasında sağ üst köşede yer alan ayarlar bölümüne girip, "Şifremi Unuttum" butonuna dokunmalısın. Şifreni yeniden belirlediğinde bloke kaldırılmış olacak.

Mevcutta Masterpass hesabın yoksa Hopi’ne kredi kartı ekleyebilmek için ‘Kartlarım’ bölümüne girip ‘Kart Ekle’  butonuna dokunduğunda karşına çıkan ekranda kart bilgilerini girmelisin. Eklemek istediğin kredi kartının ait olduğu bankada kayıtlı cep telefonuna gelen 6 haneli bir şifreyi girerek kartın sahibi olduğunu doğruladıktan sonra kartı Hopi’ne eklemiş olursun.
Masterpass hesabın varsa Hopi’nle eşleştirdiğinde kartlarını görüntüleyebilirsin.

Akbank, Aktifbank, Albaraka, Anadolubank, Bank Asya, Denizbank, Fibabank, Finansbank, Halkbank, HSBC, ING Bank, KuveytTürk, Odeabank, TEB, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Vakıfkatılım, Yapı Kredi, Ziraat Bankası kredi kartlarını Hopi'ne ekleyebilirsin.

Mevcut Masterpass hesabını Hopi’ne eşleştirdikten, sürecin tamamlanabilmesi için ilk alışverişinde kullandığın kredi kartının ait olduğu bankada kayıtlı telefon numarasına 6 haneli bir şifre gönderilir. Bu şifreyi girerek ödemeni gerçekleştirebilirsin. Bu şifre Hopi'ye girilerek; işlemin kredi kartı sahibinin bilgisi dahilinde yapıldığı doğrulanmış olur.

Hopi'ne kredi kartı eklerken doğrulama SMS'i, seçtiğin kredi kartının ait olduğu bankada kayıtlı cep telefonuna gelecektir. Eğer belirtilen süre içinde bu SMS gelmez ise, ekranda göreceğin "Tekrar SMS Gönder" butonuna dokunarak yeniden SMS gönderilmesini isteyebilirsin.

Hopi'ne en fazla 3 kredi kartı ekleyebilirsin.

Hopi'ne eklediğin kredi kartların, Masterpass altyapısında saklanmaktadır. Kartlarının Masterpass altyapısında saklanabilmesi için öncelikle bir Masterpass hesabı oluşturulması gerekir. Daha önce oluşturulmuş bir Masterpass hesabın yoksa, Hopi'ne ilk defa kart eklediğinde bu hesap otomatik olarak oluşturulur. Kart ekleme sırasında oluşturduğun Masterpass şifren ile, Masterpass logosunu gördüğün her yerde işlem yapabilirsin.

Hopi'ne eklediğin kredi kartları, Masterpass altyapısında saklanmaktadır. Bu nedenle Hopi'ne eklediğin tüm kredi kartları Masterpass'e de eklenmiş olur ve Masterpass ile ödeme kabul eden tüm işyerlerinde kullanılabilir.

Masterpass hesabına eklediğin tüm kredi kartlarınızı Hopi ile Mobil Ödeme ile ödeme yaparken de kullanabilirsin. Hopi'ne eklediğin kredi kartları Masterpass altyapısında saklanmaktadır. Hopi'ne kredi kartı eklediğinde bu kart Masterpass'e kaydedilir ve tüm Masterpass üye işyerlerinde kullanılabilir. Aynı şekilde, Masterpass üye işyerlerinde kaydedilen bir kart da Hopi'de kullanılabilmektedir.

Hopi'nde kayıtlı tüm kredi kartları Masterpass altyapısında saklanmaktadır. Kredi kartlarını, www.masterpassturkiye.com adresine cep telefonu ve Masterpass şifren ile girerek silebilirsin. Burada sildiğin kartlar Hopi'nden de silinecektir.

Hopi'ne eklediğin kredi kartını dilediğin zaman silebilirsin. Hopi'nde kayıtlı kredi kartını silmek için öncelikle kartlarım bölümünde listelenen kredi kartlarından silmek istediğin kart görseline dokunup, kart detay sayfasına gelmelisin. Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan "Kartı Sil" butonuna dokunarak kredi kartını Hopi ve Masterpass'ten silebilirsin.

Hopi'nden sildiğin kredi kartın, Masterpass'ten de silinir. Bu nedenle söz konusu kredi kartını, Masterpass kullandığın diğer uygulamalarda da kullanamazsın.

Mobil Ödeme ile ödeme yaparken doğrulama SMS'i, seçtiğin kredi kartının ait olduğu bankada kayıtlı cep telefonuna gelecektir. Eğer belirtilen süre içinde bu SMS gelmez ise, ekranda göreceğin "Tekrar SMS Gönder" butonuna dokunarak yeniden SMS gönderilmesini isteyebilirsin. Ek kart kullanıyorsan doğrulama SMS'inin kart sahibine geleceğini unutma!

Mobil Ödeme ile yapacağın ödemelerde kredi kartındaki ödül puanlar kullanılamaz.

"Burada Hopi ile Mobil Ödeme ile ödeme yapabilirsin" ifadesini gördüğün her yerde, Hopi QR Kodunu okutarak ödemeni kayıtlı kredi kartın ile yapabilirsin.

Hopi'nde "Kredi Kartlarım" bölümünde işlem geçmişini görmek istediğin karta dokunduğunda göreceğin ekranda "İşlem Geçmişi" butonuna dokunarak söz konusu kartı kullanarak Mobil Ödeme ile yaptığın ödeme işlemlerini görebilirsin.

Teklifler sadece profil bilgilerine göre değil, alışveriş alışkanlıklarına göre de kurgulanır. Sana ulaşan ancak arkadaşına da cazip geleceğini düşündüğün, beğendiğin teklifleri eğer ilgili kampanyada "Arkadaşına Gönder" seçeneği varsa onunla paylaşabilirsin.

Evet, "Teklifler" bölümünde "Tümünü Gör" seçeneğinden kolayca tüm kampanyalara ulaşabilirsin.

Alışveriş ve Hopi uygulamanı kullanım alışkanlıklarına göre, en sık tercih ettiğin markalardan, kampanyalardan teklifler, alışkanlıklarının benzediği Hopi'lilerin tercihlerine göre önerilerle, alışverişlerini kolaylaştırmak için yeniledik.

Görsel değiştirilebilir değildir.

Akıllı Arama deneyiminin iyileştirilmesi için Hopi'n çalışmaya devam ediyor. En iyi deneyime ulaşana kadar Akıllı Arama betada kalmaya devam edecek.

Mağaza stok bilgilerinde anlık değişiklik yaşanabildiği için arama sonucunda görünmesine rağmen ürün mağazada tükenmiş olabilir.

Alışveriş arkadaşın Hopi, yeni yüzü ile alışveriş alışkanlıklarına göre senin için özel teklifler, öneriler sunmakta. Senin Hopi dünyan artık senin adınla.

Evet, ürün detay sayfasında yer alan "Hangi Mağazada" butonuna dokunarak stok bilgisini görebilirsin.

Listene eklediğin ürünü, detay sayfasında yer alan "Listeye Kaydedildi" butonuna dokunarak listenden çıkarabilirsin.

Listelerine kaydettiğin ürünlere "Profil" bölümünün altındaki "Listelerim" alanından ulaşabilirsin.

Ürün detay sayfasında yer alan "Listeye Kaydet" butonuna dokunarak ürünü listelerine kaydedebilirsin.

Evet, barkod ile yaptığın arama geçmişini silebilirsin. Barkod ile arama yaptığın ekranda "Düzenle" butonuna dokunup silmek istediğin ürünleri seçtikten sonra "sil" butonuna dokunman yeterli.

Evet, görebilirsin. Barkod ile arama yaptığın ekranda bulunan "Arama Geçmişi" butonuna dokunarak daha önce barkod ile aradığın ürünlere ulaşabilirsin.

Taratmaya çalıştığın barkod telefonunun kamerası tarafından algılanmamış olabilir. "Barkodu elle yaz" seçeneği ile barkod numarasını yazarak da arama yapabilirsin. Anlaşmalı markaların sisteminde yaşanan anlık bir sorun nedeni ile de arama başarısız olmuş olabilir. Böyle bir durumda tekrar barkodu taratmayı deneyebilirsin.

Kelime ile arama, bir ürünün markasını, modelini, kategorisini ya da rengini yazarak anlaşmalı Hopi markalarının mağaza ve e-ticaret sitelerinde aramanı sağlar.

Fotoğraf ile arama yaparken ışıklı bir ortamda ve aranacak ürüne odaklanarak fotoğraf çekilmesi arama sonucunda doğru ürüne ulaşmanı sağlar. Arama yapmadan önce fotoğrafın bu özelliklerde olduğuna emin olmalısın. Akıllı Arama şuan için sadece giyim kategorisindeki ürünler için kullanılabiliyor. Aradığın ürünün giyim kategorisi dışında ya da anlaşmalı markalarımızda benzeri bulunmayan bir ürün olabilir. Hopi'n her gün yeni ürün ve kategoriler ile arama sonuçlarını iyileştirecek.

Fotoğraf ile arama yaparken ışıklı bir ortamda ve aranacak ürüne odaklanarak fotoğraf çekilmesi arama sonucunda doğru ürüne ulaşmanı sağlar. Arama yapmadan önce fotoğrafının bu özelliklerde olduğuna emin olmalısın. Akıllı Arama şuan için sadece giyim kategorisindeki ürünler için kullanılabiliyor. Aradığın ürün giyim kategorisi dışında ya da Hopi'nin anlaşmalı markalarında benzeri bulunmayan bir ürün olabilir. Hopi'n her gün yeni ürün ve kategoriler ile arama sonuçlarını iyileştirecek.

Akıllı Arama ile çektiğin ya da galerinden seçtiğin fotoğraflar sadece o an arama yapmak için kullanılır ve Hopi'de herhangi bir şekilde kaydedilmez.

Fotoğraf ile arama yapabilmek için Hopi'nin telefonunun kamerasına ve galerisine erişmesi gerekir. Bu özelliği kullanabilmek için erişim izni vermelisin.

Fotoğraf ile arama özelliğiyle beğendiğin bir ürünün fotoğrafını çekerek veya daha önce çektiğin bir fotoğrafı kullanarak benzer ürünleri görebilirsin.

Akıllı Arama hizmeti ücretsizdir. Mobil internet kullanıyorsan arama sırasında kullanılan data servis sağlayıcın tarafından ücretlendirilebilir.

Akıllı Arama kelime, fotoğraf ve barkod ile aynı anda bir çok markada arama yapabilmeni sağlar. Böylece aradığın ürünü daha kolay bulabilirken, aradığın ürüne benzer ürünleri ve en uygun nereden alabileceğini de görebilirsin. Akıllı Arama, anlaşmalı markaların hem mağaza hem de internet sitelerindeki ürünlerini bir arada görmeni sağlar. Ayrıca aradığın ürünün istediğin beden ve renginin hangi mağazada olduğunu da görebilirsin. Barkod ile yaptığın aramalarda ürün detayı ve stok bilgilerine ulaşabilirsin. Böylece mağazada beğendiğin bir ürünün aradığın bedeni veya farklı bir rengi var mı diye kasaya sormana gerek kalmaz. Akıllı Arama ile beğendiğin ürünleri favorine ekleyerek daha sonra kolayca ulaşabilirsin.

Akıllı arama özelliğini kullanarak Beymen, Boyner, Desa, Divarese, Ebebek, Elektromanya, Evidea, Joker, Kiğılı, Kolaymama, Koton, Mavi, Miniso, Mizalle, Morhipo, Network, Nike, Tefal ve Vestel markalarının ürünlerine ulaşabilirsin.

Hopi'ni açtığında en üstte arama bölümünü göreceksin. Eğer kelime ile arama yapmak istiyorsan arama bölümüne aradığın ürünü yazmalısın. Fotoğraf ya da barkod ile arama yapmak için ise "Fotoğraf ile Ara", "Barkod ile Ara" bölümlerini seçerek ilerleyebilirsin. Fotoğraf ile arama yaparken ürünün fotoğrafını çekebilir ya da daha önce çektiğin bir fotoğrafı kullanabilirsin. Barkod ile arama yaparken ise barkodu taratman yeterli. Dilersen elle de yazabilirsin.

Akılı Arama kelime, fotoğraf ya da barkod ile ürün arayabildiğin bir Hopi hizmetidir. Akıllı Arama ile herhangi bir ürünü kelime ile tarif ederek, fotoğrafını çekerek ya da barkodunu taratarak arayabilirsin.

Hopi'ne anlaşmalı bankalara ait ek kartlarını ekleyebilirsin.

Hopi'ne anlaşmalı bankalara ait sanal kartlarını ekleyebilirsin.

Hopi'ne anlaşmalı bankalara ait tüm Mastercard, Visa ve American Express kredi kartlarını ekleyebilirsin.

Hopi "Kredi Kartlarım" bölümünde hızlı ödeme kartı olarak belirlediğin kartı seçip, hızlı ödeme seçeneğini kapalı duruma getirmelisin.

Hopi "Kredi Kartlarım" bölümünde hızlı ödeme kartı olarak belirlemek istediğin kartı seçip, hızlı ödeme seçeneğini açık duruma getirebilirsin.

Hopi'ne eklediğin kartlarından dilediğini hızlı ödeme kartın olarak belirleyerek ödemelerini kart seçimi yapmadan hızlıca gerçekleştirebilirsin.

Hopi "Kredi Kartlarım" bölümünde hızlı ödeme kartı olarak belirlemek istediğin kartı seçip, hızlı ödeme seçeneğini söz konusu kart için açık duruma getirebilirsin.

Mobil Ödeme ile ödeme yapabilmek için, Hopi ve cep telefonu ayarlarında Hopi'nin bildirim göndermesine izin vermen gerekiyor. Hopi'nin "Ayarlar - Bildirim Seçenekleri" sayfasından bildirimleri açık duruma getirebilirsin

Mobil Ödeme ile ödeme yapabileceğin üye işyerlerinin bir kısmında, bazı bankalar CVV bilgisini de istemektedir. Bankadan talep gelmesi halinde, ödeme yapılan karta ait CVV bilgisini girmen istenir.

Mobil Ödeme ile ödediğin ürünü, diğer ödeme yöntemlerindeki gibi satın aldığın mağazanın iade koşullarına uygun olarak iade edebilirsin. Ürününü iade edebilmen için faturanın mutlaka yanında olması gerekir. Ürünü iade ettiğinde, iade talebi üye işyeri tarafından bankaya iletilir. Ürün bedeli banka tarafından 7 iş günü içinde kredi kartına iade edilir.

Mobil Ödeme ile yapacağın ödemelerde dilersen 3D Secure kullanabilirsin. 3D Secure ile ödeme yapmak için, taksit seçimini yaptıktan sonra "3D Secure ile ödeme yapmak istiyorum" seçeneğini işaretlemelisin. 3D Secure ile yapacağın işlemlerde, Hopi içinde bankaya ait 3D Secure sayfası açılır. Bankada kayıtlı cep telefonu numarana gönderilecek şifreyi, belirlenen süre içinde bu sayfada ilgili alana girmen gerekir

Mobil Ödeme ile sadece üye işyerlerinin mağazalarında yapacağın alışverişlerinde ödeme yapabilirsin.

Mobil Ödeme ile mağazalarda ödeme yapabilirsin. Bunun için tek yapman gereken kasada Hopi QR kodunu okutmak. Hopi QR kodunu okuttuğunda telefonunun ekranına bir bildirim gelecek. Bildirime dokunduğunda göreceğin ekranda daha önce Hopi'ne eklediğin kredi kartları ve taksit seçeneklerinden dilediğini seçip onay vererek ödemeni yapabilirsin. Hopi kampanyasından yararlanmak için Hopi QR kodunu zaten okuttuysan, "Mobil Ödeme ile ödemek istiyorum" dediğinde ekranına bildirim gelecek ve yeniden Hopi QR kodunu okutmadan ödemeni yapabileceksin.

Alışverişlerinde ödemenin dilediğin kadarını Paracık, dilediğin kısmını da Mobil Ödeme ile yapabilirsin.

Hopi kampanyasından yararlanmasan da Mobil Ödeme ile ödeme yapabilirsin. Ödeme işlemi sırasında Hopi QR kodunu kasada okutarak Mobil Ödeme ile ödeme yapabilirsin.

Mobil Ödeme ile ödeme yapmasan da, Hopi kampanyalarından yararlanabilirsin. Alışverişin sırasında kasada Hopi QR kodunu okutman yeterli.