21 Mart – 14 Nisan arası, Venüs Koç Burcu’nda transitini gerçekleştirecek. Astrolog Uygur Gür, yükselen burçları bu dönemde nelerin beklediğini sizler için yorumladı.

Boğa ve Terazi Burcu’nun yönetici gezegeni olan Venüs, Koç ve Akrep burcunda düşer. Yani kendi doğasını tam yansıtamaz. Mesela Koç Burcu’nda transitte olduğu dönemlerde ikili ilişkilerde kendimizden yana bir tavır sergilemeye meyilli olabiliriz. 

Peki, Venüs Astroloji’de neleri sembolize eder ? Her şeyden önce Aşk’ı ! Ayrıca bütün ikili ilişkiler, evlilik, ortaklıklar, finansal konular, gayrimenkul ve estetik – sanat konuları da Venüs sembolizminin içeriğini oluşturur. 

Venüs’ün, Koç burcundaki transitinin sizler üzerindeki etkisini merak ediyor musunuz? O zaman buyurun, yükselen burcunuza göre, haritanızda Koç burcuyla temsil edilen ev konuları içerisinde Venüs nasıl bir etki yaratacak, masaya yatıralım.Popüler miyiz ne?
 
Yükseleninizden geçen Venüs elbette size bir güzellik, çekicilik, bir tatlılık veriyor bu ay. Lütfen albeninizin farkında olun. Venüs’ün size verdiği o güçlü manyetik enerji ile ilişkilerinizde çok güzel yol alabilirsiniz. Ayrıca yükselenden geçerken dış görüntünüzde bir değişiklik yapmak için çok uygun bir zaman olduğunu söylemek isterim. Saç, baş, sakal, estetik müdahaleler iyi sonuç verecektir. Sanırım bu transitin tek gölge yanı açılacak iştahınız olacaktır; aman dikkat!

Yükselen Koç


Özlem duyacaksınız.
 
Yönetici gezegeniniz Venüs, sizin 12. Evinizde transitte olacak. 12. Ev biraz kontrol dışı konuları anlatır hayatımızda, ama Venüs iyicil bir gezegen. 

Öncelikle bilinçaltınıza, korkularınıza, endişelerinize iyi gelecek, sizi şifalandıracak. Gizli düşmanlarınızla uyum aradığınız, problem yaşamak istemediğiniz bir dönem olacaktır. Fakat Venüs 12. Ev transitleri platonik aşkları hortlatabilir, istemsizce bazı aşklara özlem duyabilir, biraz kendi kendinizi yiyebilirsiniz.

Yükselen Boğa

Sürgünden dönen ümitleriniz var sizin…
 
Venüs, 11. Evinizde. Hayatınızı değişikliklerle yoluna koymak ve yeni yaşam hedeflerinizi hayata geçirmek için güzel fırsatlarla karşılaşıyor olacaksınız.

Sosyal çevre ilişkileriniz gayet hareketli. Arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçireceğiniz bir ay olacaktır. Aşk hayatınız da her an renklenebilir, gayet sosyal ve çapkın bir aydasınız. Aşk fırsatları var.

Kariyer çevrelerinde de dikkat çekiyorsunuz. Bazılarınızı kariyerinde çok güzel haberler bekliyor olabilir.

Yükselen İkizler

Star ışığınız fazla mı geliyor?

Venüs kariyer evinize, 10. evinize güzel haberler getirmek üzere geliyor. Bir kere ay boyu kariyerinizle dikkat çekeceksiniz. Üstlerinizle ve kariyer çevreleriyle iletişiminiz gayet güzel. Bazılarınızın kariyerinde güzel gelişmeler olabilir.

Venüs’ün 10. Evinizde gerçekleştirdiği transitle girdiğiniz her ortamda dikkat çekeceksiniz. Size bir popülerlik verecektir Venüs. Ayrıca söz, nişan ya da evlilik gibi planlarınız varsa tam zamanıdır.

Yükselen Yengeç

Hayata pembe gözlüklerle bakmayı özlemişsiniz.
 
9. evin konuları geniştir ve Venüs bu geniş konular içerisinde iyicil enerjisiyle size destek veriyor olacak.
Öncelikle hayata bakış açınıza iyi gelecektir bu transit. İnanç konularını, yaşam felsefenizi, dünya görüşünüzü besleyecektir.

Eğitim konularınız varsa ya da mahkemelik bir gündeminiz, bu konularda güzel bir destek sunuyor size gökyüzü. 

Yurtdışı bağlantılı gündemleriniz varsa ya da yurtdışı bağlantılı bir ticaret yapıyorsanız Venüs’ün desteğini göreceksiniz.

Yükselen Aslan

Maddi bereketiniz göz dolduracak.
 
Finansal bir gösterge de olan Venüs, 8. Evinize, yani finans evinize çok iyi gelecek.
Gelir giderleriniz, banka ödemeleri, kredi kartları, krediler, vergiler, sigorta, tazminat, miras, bütün finansal konular dikkat çekiyor ve alacaklarınız için Venüs size bonkör davranıyor.

Aşk hayatınıza ve bilhassa da cinsel hayatınıza da iyi gelecektir Venüs’ün Koç transiti, söylemedi demeyin ;)

Yükselen Başak

Canınız aşk mı çekiyor?
 
Her türlü ikili ilişkiyi anlatan 7. Evinizde, ilişki ve uyum gezegeni Venüs’ü ağırlıyor olacaksınız. Yönetici gezegeninizin desteğiyle aşk yüzünüze her an gülebilir, sorunlu ilişkiler tatlıya bağlanabilir. Evliliğinizde uyumlu zamanlar yaşayabilir ya da eşinizden güzel haberler alabilirsiniz.

Şayet ortaklıklı ticari süreçleriniz varsa, işlerinizin uyum içerisinde, tıkır tıkır işlemesi için güzel bir destek geliyor size.

Yükselen Terazi

Kariyeriniz huzur veriyor nihayet.
 
Venüs’ü, kariyerinizi, iş ortamınızı ve sağlığınızı anlatan 6. Evinizde ağırlıyor olacaksınız.

Tabii ki iş ilişkilerinizi olumlu anlamda etkilerken, bilhassa ekip çalışmaları açısından son derece uyumlu bir ay olacak sizin için. İş arayanlar için sürpriz gelişmeler yaşanabilir.

Şayet kronik sağlık problemleriniz varsa Venüs size şifa vermek için yanı başınızda olacak.

Yükselen Akrep

Aşka gönül vermenin tam zamanı.
 
Aşkın gezegeni Venüs, 5. Evinizde, yani aşk evinizde olacak. Bu ay sürpriz aşklara çekilebilir, hali hazırdaki ilişkinizi ise bir rayına oturtabilirsiniz.

Çocuklarımızı da anlatan 5. Evde Venüs, onlarla olan iletişiminizi güzelleştirirken, onlarla beraber yapılacak aktiviteleri daha da keyifli kılıyor.

İçinizde sanatın herhangi bir dalına yetenekli bir yükselen Yay varsa, Venüs’ün yaratıcı enerjisiyle çok daha kreatif olacağınızı da eklemek isterim.

Yükselen Yay

Evinizin, ailenizin içinde bir huzur var.

Sizlerin 4. Evinde transitte olacak Venüs, ailevi ilişkilerinizde daha uyumlu olmanıza yardımcı olacak. Aileyle yapılabilecek aktiviteler ön plana çıkacaktır. 

Venüs finansal bir gösterge de olduğu için bir mülk gündemi ya da taşınma konularını da ön plana çıkarabilir. Ya da aileyle bir para pul gündeminiz olabilir.

Evinizi güzelleştirmek, yeni bir mobilya, eşya almak istiyorsanız da tam zamanı olduğunu söylemek isterim.

Yükselen Oğlak

Herkese keyif veriyorsunuz!
 
3. evin konuları geniştir ve Venüs bu geniş konular içerisinde iyicil enerjisiyle size destek veriyor olacak. Öncelikle iletişiminizle, tatlı, uyumlu yönlerinizle bu ay ön plandasınız. İlla ki uyum arayan bir yapıdasınız. 

Kardeşlerle, yakın akrabalarla ya da çocukluk arkadaşlarınızla ortak planlarınız, gündemleriniz olabilir.
3. ev Venüs transitleri şanslı imzalar, sözleşmeler, ortaklıklı işler konularında da size güzel fırsatlar sunabilir.

Ayrıca kısa seyahatleri anlatan 3. evinizdeki bir Venüs transitini, kısa süreli tatil kaçamaklarıyla da değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Yükselen Kova
 

Özlem hissedeceksiniz.
 
Venüs sizin 12. Evinizde transitte olacak. 12. Ev biraz kontrol dışı konuları anlatır hayatımızda, ama Venüs iyicil bir gezegen. 

Öncelikle bilinçaltınıza, korkularınıza, endişelerinize iyi gelecek, sizi şifalandıracak. Gizli düşmanlarınızla uyum aradığınız, problem yaşamak istemediğiniz bir dönem olacaktır.

Fakat Venüs 12. Ev transitleri platonik aşkları hortlatabilir, istemsizce bazı aşklara özlem duyabilir, biraz kendi kendinizi yiyebilirsiniz.

Yükselen Balık