Çocukların tüm gününü eğlenceli bir aktiviteye dönüştürmek için çizgi film izlemek gibisi yok. Eğer televizyondaki senin de çocukken izlediğin klasik çizgi filmlerden biriyse sizden mutlusu yok. :) Teknolojiyle birlikte iş daha kolay bir hâle geldi. Artık televizyonda denk gelmeyi beklemeden çizgi filmleri internette kolayca bulabiliyorsun. Hazırsan çocuklarla birlikte senin de keyifle izleyeceğin klasik çizgi filmlere bir göz atalım.

Looney Tunes çizgi filmleri


Koca bir neslin çocukluğunu şekillendiren en önemli çizgi kahramanlar bu seriye ait. Bugs Bunny, Daffy Duck, Tweety ve Sylvester, Tazmanya Canavarı, Road Runner, Coyote, Speedy Gonzales ve daha nicesi. Hepsi de birbirinden komik ve eğlenceli bu seriyle çocuğunu mutlaka tanıştırmalısın.

Tom ve Jerry


Gerçek bir çizgi film klasiği olan Tom ve Jerry’nin tarihi 1940’lara kadar dayanıyor. Jerry, Tom’un azimle kurduğu zekice tuzaklardan her seferinde sıyrılmayı başarırken, aynı tuzakların çoğu kez Tom’u komik bir duruma düşürmesini bayılarak izleyeceksiniz.
 

Şirinler


Şirinler; Şirine ve Şirin Baba ile birlikte Sakar Şirin, Huysuz Şirin, Obur Şirin ve tüm diğer eğlenceli karakterleriyle başlı başına bir seyirlik. Tek gayesi Şirinler’i yakalamak olan Gargamel ve kedisi Azman karşısında Şirinler’in verdiği ders dolu mücadele izlemeye değer.

 

Taş Devri


Çakmaktaş ve Moloztaş ailelerini çizgi film tarihine altın harflerle kazıyan bu muhteşem yapımı hatırlamışsındır. Fred ve Barni’nin birbirinden komik maceralarına, eşleri Vilma ve Beti ile ufaklıklar Çakıl ve Bambam eşlik ediyor.

Ayı Yogi


Yogi ve en iyi arkadaşı Bobo ile ezeli düşmanları Ranger Smith’in komedi dolu kovalamacalarını izleyebileceğiniz bu çizgi film, bir dönem o kadar sevildi ki, çocuklara ve hatta yetişkinlere özel her eşyaya baskısı yapılır hâle geldi, yepyeni bir modanın da yaratıcısı olmuş oldu.

Müfettiş Gadget


Çizgi film tarihinin belki de en komik yapımlarından Müfettiş Gadget’ı benzersiz kılan, vücudunun her yerinden fırlayan tuhaf teknolojik gereçleri. Hele de başındaki pervaneyle suçluları uçarak bile kovalayabilen Gadget’ın sakar hâllerinin komikliği sizi çok eğlendirecek. Efsane jenerik müziği ise unutulmaz tabii ki. :)

Hiçbiri olumsuz mesajlar ve şiddet içermeyen, tersine hepsi kıymetli hayat dersleriyle dolu bu yapımlarla çocuğunla, için rahat bir şekilde çizgi film keyfi yapabilirsin.