HOPİ KULLANICILARI İÇİN

HOPİ İÇİN BİLGİLENDİRME VE KULLANICI SÖZLEŞMESİ

(Bilgileriniz ve Onayınız * İçin)* Onay işlemi ilk kez üye olanlar içindir

BİLGİLENDİRMELER

Hopi Mobil Uygulaması için Kullanıcı Sözleşmesi yapacağınız BNR Teknoloji A.Ş., bir Boyner Grubu Şirketidir. İletişim bilgilerimiz şöyledir : Adres: Maslak Mah. AOS 55. Sokak 42 Maslak Sitesi No:4 Kat:8 Kolektif House Sarıyer / İstanbul, İnternet adresi : www.hopi.com.tr, Müşteri Hizmetleri Telefon : 0 850 200 66 88 E-posta: bnr@hs03.kep.tr, info@hopi.com.tr Mersis: 0335041279900014

Sözleşmeyi onayınızdan önce;

-- Hopi Mobil Uygulamasını kullanımınızı ve özelliklerinden yararlanmanızı,

-- Hopi ödül puanı olan Paracık kazanımı/kullanımını,

-- gizlilik kurallarımızı, kişisel verilerin işlenmesi ve ticari elektronik ileti gönderimlerini, bunlara ilişkin yapılacak uygulamaları, izinleri, hakları ve uyuşmazlıkların çözüm mekanizmalarını (ve)

-- diğer esaslı-detaylı bilgileri ve kuralları-şartları

içeren bu Bilgilendirmeler'in tamamı ile tüm Kullanıcı Sözleşmesi şartlarını incelemenizi özellikle rica ederiz.

BNR Teknoloji A.Ş. Hopi Uygulaması ile; Hopi Kullanıcısı olan kişileri genel ve/veya kişiye özel tanıtım, duyuru ve reklamlar ile bilgilendirerek, BNR Teknoloji A.Ş. ile anlaşmalı Hopi İşyerleri'nden yapacakları alışverişlerde BNR Teknoloji A.Ş.'den, belirlenen Kampanya şartlarında, Paracık ödül puanları (veya hediye ürün gibi başka fırsatlar, avantajlar) kazanabilmelerini ve/veya bunları Hopi İşyerleri'nde yapacakları alışverişlerde yine ilgili anlaşma-Kampanya şartlarında indirim amaçlı kullanabilmelerini sağlamaktadır. Söz konusu anlaşmalı Hopi İşyerleri Mobil Uygulama içinde ünvanı/işletme adı veya marka itibari ile belirtilmekte ve yer yer firma, marka olarak da adlandırılmaktadır. Hopi Uygulaması'nın "Paracıklar'ın geçerli olduğu Markalar" kısmında sıralanarak (ve/veya ilgili Kampanya duyurusunda) belirtilen ve Boyner Grubu Şirketleri (Boyner Holding A.Ş. ile mevcut-müstakbel iştirakleri ve bağlı şirketleridir), Turkcell ve Migros'un da aralarında yer aldığı bu Hopi İşyerleri, BNR Teknoloji A.Ş'nin kararları ve ilgili anlaşmalarına göre her zaman değişebilir, bazıları kapsam dışına çıkabilir veya yenileri eklenebilir.

Aşağıda belirtilen üyelik işlemlerini tamamlamış Kullanıcılar istedikleri zaman Hopi Mobil Uygulamasını çalıştırarak Hopi Kampanyalarını görüp arzu ederler ise bunlardan belirtilen genel veya özel Kampanya Şartlarında yararlanabilecekleri gibi Hopi (BNR Teknoloji A.Ş.) Kullanıcılar'a Hopi kampanya-imkanlarını duyurmak üzere zaman zaman ticari elektronik iletiler gönderir; anlık bildirimler, SMS, e-mail, otomatik aramalar, sosyal medya ile online reklam ağları da dahil olmak üzere diğer uygun araçlar-kanallar ile ticari elektronik iletişimler yapar; bu takdirde ilgili bilgilendirme ve/veya Kampanya söz konusu iletişimde kısaca belirtilir; Kullanıcı Hopi Mobil Uygulaması'nda (kapalı ise açarak) Kampanya Şartları'nı (yine) detaylı görebilir ve bunlar dahilinde ilgili Hopi Kampanyası'ndan, hizmet-imkanlarından yararlanabilir; diğer deyişle Paracık ödül puanı ve diğer fırsatlardan yararlanmak üzere ilgili Hopi İşyeri'nde alışveriş yapabilir. İletişim fonksiyonunun kapatılmış olması Kullanıcı'nın bu hususta verdiği izni iptal ettiği anlamında değildir, sadece, kapalı tuttuğu sürece SMS, e-mail vb. ile iletişim almaması sonucu doğurur (kanunen yapılması gereken veya mümkün iletişimler her durumda devam eder), Kullanıcı ilgili fonksiyonu tekrar açtığında, tarafına ticari elektronik ileti gönderimleri ayrıca-tekrar bir izin/onayına gerek bulunmaksızın, usulunce kanuni red hakkını kullanana kadar, önceden herhangi bir surette verdiği onay uyarınca bu Sözleşme dahilinde devam eder.

Kullanıcılar'ın Hopi'nin bu hizmet-imkanından yararlanmak üzere Hopi İşyerlerinden yapacakları alışverişler (genel ifadesi ile tüketici işlemleri) Kullanıcı ile Hopi İşyeri arasındadır, kendi aralarındaki işlem şartlarına ve gereklerine tabidir; BNR Teknoloji A.Ş. (her türlü ödeme/tahsilat işlemleri dahil olmak üzere) bu tüketici işlemlerine, Paracık ödül puanları kazanım/kullanımı ile ilgili olanlar hariç, hiçbir surette taraf ve müdahil değildir.

Hopi Uygulaması ayrıca gerek aşağıda, gerek Uygulama içerisinde belirtilen pek çok diğer (ticari nitelikte olan/olmayan) bilgilenme, ürün veya İşyeri arama, duruma göre önceden Hopi veya Üye İşyerlerindeki alışveriş bilgilerinden de hareketle ve işlenmesi sureti ile Kullanıcı'ya veya ilgi alanlarına göre bir kısım Kullanıcılar'a özel fırsatlar ve kolaylık amaçlı servis, özellik ve imkanlara da sahip olup Kullanıcılar'ın belirli şartlarda yararlanacakları tüm Hopi hizmetleri zaman içerisinde değişebilir, iptal olabilir veya yenileri eklenebilir.

Hopi Kullanıcılarının ("Kullanıcı"-"Hopi'li"-"Üye"-"Kullanıcılar") Hopi Mobil Uygulaması (Uygulama) özelliklerinden, servislerinden, imkan ve kampanyalarından (kısaca hizmetlerinden) yararlanabilmeleri için data erişimi açık akıllı mobil cihaza (cep telefonu, tablet vb.) sahip olmaları, Hopi uygulamasını bu cihazlarına yüklemeleri, kendilerinden alınacak bilgileri ve Uygulama kullanımındaki tüm izinleri içeren bu Bilgilendirmeler ile Hopi Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmeleri ve bu arada BNR Teknoloji A.Ş. tarafından başlangıçta ve bilahare zaman zaman akıllı cihazlarına kısa mesajla (SMS) veya anlık bildirimle veya uygulama üzerinden ya da sair elektronik iletişim ile gönderilecek/üretilecek kodları (aktivasyon/doğrulama kodu, Hopi QR kodu, şifreler ve ek kodları) uygulamaya girmeleri ve/veya talep edilen bilgileri istendiğinde Hopi İşyerlerindeki ödeme noktalarına ibraz etmeleri/vermeleri gerekir.

Üyelik işlemleri sırasında Uygulama tarafından sizden -işletim sisteminize bağlı da olarak- istenen; gerek üye olabilmeniz, gerek Hopi'den yararlanabilmeniz, gerek ise müteakip üyelik uygulamaları için luzumlu olan, böylece Hopi olarak sizi genel ve kişiye özel hizmetlerimizden yararlandırabilmemiz, Hopi-Üye İşyerleri İmkanlar'ından istifade edebilmeniz için "işlenmesi" gerekli olan isim-soyisim, cep telefonu, mail adresi (ve/veya) doğum tarihi, cinsiyet, yaşanılan şehir gibi zorunlu bilgilerinizi ilgili kısımlara muhakkak ve doğru biçimde girmelisiniz (akıllı cihazınızın işletim sistemine göre değişebilen ve "Zorunlu Alanlar" olarak işaretlenmiş bu bilgiler dışında, Kurulum/üyelik/aktivasyon sırasında istenebilecek diğer bilgiler bu aşama için opsiyoneldir)

Bu bilgileri eksik veya yanlış girerseniz Uygulama'nın Profilim Bölümündeki Kişisel Bilgilerim sayfasından düzeltebilirsiniz (ve ancak bundan sonra tam faydalanabilirsiniz). Bununla beraber cep telefonu (akıllı cihaz mobil abone) numarasını yanlış girmişseniz SMS ile numaraya yollanan aktivasyon kodunu alamayacağınız için Uygulamayı aktive edemez ve kullanamazsınız; tekrar, doğru cep telefonu numarası ile tüm bilgileri girerek kurmanız ve/veya aktivasyon işlemlerini yapmanız gerekir. Opsiyonel diğer bilgilerinizi aynı sayfadan veya anket kısmından tamamlayabilirsiniz.

Kullanıcı Sözleşmesi, sistemlerimizde ve internet sitemizde "form olarak" yer almasının yanı sıra akıllı cihazınıza yüklediğiniz Hopi Mobil Uygulamasında yine form olarak saklanmaktadır.

Hopi Mobil Uygulamasını cihazınızdan kaldırmadığınız sürece, buradaki Bilgilendirmeleri ve Sözleşmenizi uygulamanın Profilim-Ayarlar bölümünde görebileceğiniz gibi bunlara www.hopi.com.tr adresinden her zaman ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı olarak dilediğiniz her zaman yukarıda belirtilen iletişim kanallarından BNR Teknoloji A.Ş.'ne yapacağınız sözlü veya yazılı bildirim ile, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve ceza ödemeksizin Kullanıcı Sözleşmesi'nden cayabilir, yine her zaman aynı şekilde sona erdirebilirsiniz; Sözleşme'nin sona ereceği diğer haller (BNR Teknoloji'ce sona erdirilme halleri ile kendiliğinden sona erme durumları) Kullanıcı Sözleşmesi'nde belirtilmiştir.

BNR Teknoloji A.Ş. İstanbul Ticaret Odası'na (www.ito.org.tr) kayıtlıdır. Meslekle ilgili davranış kurallarına aynı adresten ulaşabilirsiniz. BNR Teknoloji A.Ş. kişisel verilerin korunmasına dair mevzuat anlamında Veri Sorumlusu'dur.

Hopi'de (BNR Teknoloji A.Ş.'de) Kullanıcı kişisel bilgilerinin gizliliği, korunması, işlenmesi-kullanımı, reklam-tanıtımlar, ticari elektronik iletiler-iletişimler ve diğer hususlarda aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Kullanım Şartları geçerlidir.

· Kullanıcı tarafından uygulamaya girilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler, Hopi Sistemi altyapısında, bilgi ve işlemin mahiyetine göre günümüz teknik imkanları ölçüsünde alınmıştır. Bununla beraber, söz konusu bilgiler akıllı cihazınızda da yer aldığından (ki bir kısım bilgiler sadece cihazınızdadır) her bakımdan korunmaları ve ilgisiz kişilerce erişilememesi için gerekli tedbirlerin alınması sorumluluğu Kullanıcı'ya aittir.

BNR Teknoloji A.Ş., ... Hopi Kullanıcıları'nın bilgilerini sadece aşağıda belirtilen şekilde ve amaçlar için kullanacağını, burada ve Sözleşme kısmında belirtilen konularda-kapsamda iznine (onayına, rızasına) ve kanunlara aykırı kullanmayacağını taahhüt eder ve söz verir.

· Bu Bilgilendirmeler ile Sözleşme'nin muhtelif maddelerinde belirtilen (kanunlara uygun) çeşitli şekillerde-yöntemlerle kişisel bilgilerinizin işlenmesi ve tarafınıza ticari elektronik iletişimler yapılması, BNR Teknoloji A.Ş.- Hopi İşyerleri olarak siz Kullanıcılarımızı genel/kişiye özel hizmetlerimizden, İmkanlar'dan yararlandırabilmemiz, böylece Hopi'nin özellik ve fonksiyonlarından istifade edebilmeniz için gerekmektedir.

Bu nedenle; Kullanıcı bilgileri, Hopi Mobil Uygulaması'nın özellik, servis, kampanya-imkanlarından (böylece hizmetlerinden) yararlanabilmeleri için, ilgili kuruluşlara ve ayrıca kanuni mercilere açıklanabilir; Hopi'nin işleyişi için ve amacı-fonksiyonu gereği, Kullanıcı tarafından herhangi bir surette verilen ve/veya Hopi İşyerleri'nden otomatik ve otomatik olmayan yollarla edinilen mevcut-yeni bilgileri (isim-soyad, rumuz,yaş, cinsiyet, medeni durum, yaşadıkları bölge, eğitim düzeyi, ilgi alanları, satın aldıkları kıyafetlere ve diğer ürünlere ilişkin alışveriş bilgileri, zevk ve beğenileri, cep telefonu no.ları– reklam tanıtıcısı-kimliği bilgileri , mail adresleri ve lokasyonu-konumu vb.leri dahil);

i)her türlü Kullanıcı işlemlerinin ve uygulamalarının yapılması için,

ii)Hopi Kampanyaları ve hizmetleri çerçevesinde Hopi (BNR Teknoloji A.Ş.) tarafından Boyner Grubu Şirketleri (*)gibi anlaşmalı Hopi İşyerleri (**)ile iş ortakları-tedarikçilerinde Kullanıcılar'a (tüm Kullanıcılar'a veya kişisel verilerinin işlenmesi sureti ile ilgili Kampanya'nın hitap edebileceği belirli Kullanıcılar'a) Hopi'ye özel/avantajlı muhtelif ürün-hizmetlerin sağlanması, böylece Kullanıcılara Hopi Kampanyaları'nın duyuruları başta olmak üzere her türlü bilgilendirme, reklam-tanıtım, promosyon, satış, pazarlama mağaza kartı, kredi kartı ve üyelik uygulamaları yapılması için (bazı Hopi İşyerleri'ne ait mağaza kartları, kredi kartları ve üyelik işlemleri için "başvurular"ın alınması, ilgili Hopi İşyerleri'ne ve hizmet sağlayıcılarına iletilmesi, yerine göre ikmali ve bazılarında fiziken ibraz etmeden kullanılabilmeleri kolaylıkları dahil) ve

iii)yine belirtilen çerçevede ve amaçlar ile Kullanıcılar'a Hopi üzerinden ve/veya haricen kısa mesaj (SMS), anlık bildirim, e-mail, otomatik makinelerden arama, telefonla arama, bluetooth, beacon kablosuz ağlar vd. ile yapılacak ticari elektronik ileti ve diğer ileti gönderimleri - iletişimler için

BNR Teknoloji A.Ş., Boyner Grubu Şirketleri ve Hopi İşyerleri ile halefleri ve yurt içindeki-dışındaki servis-hizmet sağlayıcıları (veri işleyenler ve sosyal medya ile online reklam ağları ve işletmeleri de dahil olmak üzere) nezdinde ilgili yasaların öngördüğü azami süreleri aşmamak üzere öngörülecek süre ile kayda alınır, temin edilir, devralınır, basılı/manyetik arşivlerde saklanır, birleştirilir, sınıflandırılır, gerekli görülen hallerde güncellenir, yeniden düzenlenir, yurt içinde ve dışına aktarılır, transfer edilir, paylaşılır, kullanılır ve... yasalarda öngörülen sair suretlerle işlenir.

(*) Boyner Grubu Şirketleri: Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş. (Boyner, YKM, Çarşı, Fresh Company, Hangar), Altınyıldız Tekstil ve Konfeksiyon A.Ş., BR Mağazacılık Ticaret A.Ş. (Beymen Business, Altınyıldız Classics), BNR Teknoloji A.Ş. (Hopi) gibi, Boyner Holding A.Ş.'ne bağlı şirketler ile mevcut-müstakbel diğer iştirakleridir)

(**)Hopi İşyerleri; BNR Teknoloji A.Ş. ile anlaşması dahilinde Hopi Kullanıcılar'ına İşyerlerinden alışverişlerinde Hopi'nin Paracıklarını kazandıran ve/veya kullandıran (yahut sair özel/avantajlı imkan-fırsatları veren) Boyner Grubu Şirketleri ile Mobil Uygulama içinde ünvanı/adı veya markası belirtilen diğer kuruluşlardır; Uygulama'nın "Paracıklar'ın geçerli olduğu Markalar" kısmında ve/veya Kampanya duyurularında belirtilen bu İşyerleri BNR Teknoloji'nin karar ve anlaşmalarına göre her zaman değişebilir).

Bu çerçevede;

--Hopi Kullanıcılarının; isim-soyad, rumuz, yaş, cinsiyet, medeni durum, yaşadıkları bölge, eğitim düzeyi, ilgi alanları, kıyafet ve diğer ürünlere ilişkin alışveriş alışkanlıkları-tercihleri, cep telefonu no.ları – reklam tanıtıcısı-kimliği bilgileri, mail adresleri ve konum verileri de dahil kişisel olan-olmayan mevcut ve sonradan oluşacak bilgileri, BNR Teknoloji A.Ş'nin yanı sıra, kişisel verilerin korunması hakkında mevzuata uygun biçimde; i) Hopi'nin iletişim ortağı Hopi İşyeri Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ("Turkcell") tarafından (vd. haberleşme servis sağlayıcılarınca) yukarıdaki kapsamda kaydedilebilir ii) BNR Teknoloji A.Ş. ile Turkcell nezdindeki abone-kullanıcı platformları (veri tabanları) arasında karşılıklı paylaşılabilir, aktarılabilir iii) Hopi Kullanıcılarının Turkcell abonelikleri ve/veya Hopi üyelikleri süresince oluşacak bu tür verileri, Turkcell ve BNR Teknoloji A.Ş. tarafından reklam, tanıtım, satış ve pazarlama, istatistiki raporlama, anket ve/veya promosyon alanlarında işlenebilir.

-- Bu işlenmeler, Kampanyalar ve Hopi özelliklerinden istifade etmeleri için Migros Türk Ticaret A.Ş. ve diğer Hopi Üye İşyerleri ile BNR tedarikçileri, servis sağlayıcıları ve işbirliği yaptığı kuruluşlar bakımından ve taraflarından da uygulanabilir.

Böylece, Kullanıcı bilgileri, Hopi Mobil Uygulaması'nın özellik, servis, kampanya-imkanlarından (böylece hizmetlerinden) yararlanabilmeleri için, ilgili kuruluşlara (servis sağlayıcılar, sosyal medya ile online reklam ağları ve işletmeleri vb.dahil) ve ayrıca kanuni mercilere açıklanabilir, aktarılabilir, paylaşılabilir ve sair suretler ile işlenebilir.

Hopi (BNR Teknoloji A.Ş.) ayrıca, gerek Kullanıcılar'ın İmkanlar'dan yararlanabilirliğini araştırmak/sağlamak, gerek genel olarak her türlü ürün-hizmetler için online reklamcılık ve benzerlerini yapmak/yaptırmak amacıyla; Kullanıcılar'ın Uygulama içinden ve dışında ziyaret ettikleri sayfalarda, internet sitelerinde, İşyerleri ile İşyerleri'nin ve diğer her türlü ürün-hizmet satıcı mağazalarının yer aldığı yapılardaki davranışlarını cep telefonu numarası, ilgili Uygulama/cihaz ID'si, Mac adresi, IP'si, çerez ve diğer web işaretlerini ve/veya reklam tanıtıcısı bilgisini uygun teknik yöntemler ile (ortamda faal her türlü genel ve özel kablosuz iletişim araçları-ekipmanları dahil) alarak-kullanarak inceleyebilir ve işleyebilir.

Kullanıcılar'ın söz konusu elektronik ve fiziki ortamları-mecraları ziyaret bilgileri (konum v.d.) ile buralarda ilgilendiği/görüntülediği ürün-hizmetler, reklam-tanıtımlar, sayfa içerikleri, bunların sayısı, süresi gibi kriterleri temel alan otomasyon araçlarını kullanarak, gerek genel, gerek Kullanıcı'nın ilgi alanlarına hitap etmek üzere, Hopi'ye, İşyerleri'ne, diğer her türlü ürün-hizmet satıcılarına, reklam verenlere-yayıncılarına ve sair üçüncü kişi-kuruluşlara ait mesajları/teklifleri, önerileri ve tanıtım-reklamları (Uygulama içeriğinde, Kullanıcı'nın Uygulama içinden/dışından ziyaret ettiği her türlü internet sitelerinde, mekan, mecra ve yerlerde) gösterebilir ve göstertebilir, Kullanıcı'ya iletişimini yapabilir ve yaptırtabilir; ayrıca her türlü anonimleştirilmiş istatistiki bilgileri uygun bulduğu kişi-kuruluşlar ile paylaşabilir.

Bu amaçlara ve uygulamalara yönelik olarak, Kullanıcıların cep telefonu numaraları, ilgili Uygulama/cihaz ID'si, MAC adresi, IP'si, çerez ve diğer web işaretleri ve/veya reklam tanıtıcısı bilgileri, keza buraya kadarki açıklamalarda bahsi geçen diğer bilgileri ve inceleme-işleme sonuçları, kanunlara uygun biçimde ve gizlilik esasları dahilinde, Hopi (BNR Teknoloji A.Ş.)’nce ve işbirliği yaptığı, servis aldığı/verdiği kişi-kuruluşlarca ( isim-soyisim bilgisi herhalükarda hariçolmak üzere gerektiği kadarı ile dijital reklam yayıncıları, reklam sahipleri, reklam ağı işletmecileri, medya planlama ajansları, reklam yayıncıları için teknoloji altyapısı sağlayan firmalarla paylaşım dahil) doğrudan/dolaylı surette alınabilir, elde edilen veriler Hopi ve anılan kuruluşlarca kaydedilebilir, kullanılabilir, kullandırılabilir, aralarında ve diğer ilgililer ile yurt içinde-dışında paylaşılabilir, aktarılabilir ve sair suretler ile işlenebilir.

Hopi (BNR Teknoloji A.Ş.) Kullanıcılar'ına çeşitli Kampanyalar-imkanlar-ve/veya hizmetler duyurulmak üzere zaman zaman ticari elektronik iletiler gönderilir; anlık bildirim, SMS, e-mail ve/veya otomatik aramayla ve internet ve diğer iletişim ağları üzerinden bilgisayar, telefon, faks, otomatik arama makineleri gibi her türlü cihazlar-kanallar (sosyal medya ile online reklam ağları ve işletmeleri de dahil olmak üzere)ile ticari elektronik iletişimler yapılır.

BNR Teknoloji A.Ş.'nce ürün ve hizmetler ile ilgili avantajlar ve teklifler, Kampanyalar-imkanlar ve/veya hizmetler ve keza üçüncü kişi-kuruluşlar ve bunların ürün-hizmetleri ile ilgili olarak Kullanıcılar'a her türlü mecrada reklam, tanıtım ve/veya kampanya duyuruları yapılabilir, bu amaçlar ile kanunlara uygun şekilde ticari elektronik iletiler gönderilebilir, her türlü elektronik iletişim yapılabilir

ÜYELİĞİ TAMAMLA butonu üzerindeki/yanındaki kutucuğu işaretleyerek ve ÜYELİĞİ TAMAMLA butonuna basarak Hopi Üyelik işlemlerini tamamlayan Kullanıcı, belirtilen amaçlar ve kapsam dahilinde yapılacak tüm bu işlem, işlenme, erişim sağlama ve paylaşmalar ile tarafına ticari elektronik iletiler gönderilmesine, ticari ve diğer iletişimlere muvafakat etmiş, izin (onay-rıza) vermiş ve bilgilerinin tüm bu amaçlar ile alındığını onaylamış olur.

Bununla beraber;

i)Hopi Kullanıcı Sözleşmesi'nin uygulanması, bu suretle Kullanıcıların Hopi Mobil Uygulaması özelliklerinden, servislerinden, Kampanyaları ve benzeri Hopi hizmetlerinden (kısaca İmkanlar'dan) yararlanabilmeleri ve böylece hem Hopi'yi kullanabilmeleri, hem Hopi'nin (BNR Teknoloji A.Ş.)'nin ve/veya İşyerleri'nin bu Sözleşme'deki ve ilgili Kampanyalar'daki sorumluluklarını yerine getirmeleri için gereken haller ve diğer yasal durumlar dışında, Kullanıcı bilgi-verileri, üçüncü kişiler ile Kullanıcının somut olarak tanınmasını sağlayacak biçimde paylaşılmaz.

Bir servis veya İmkândan (örneğin bir Kampanya'dan) yararlanabilmeniz için gerekiyor ise, Uygulama o tür bir paylaşım için zaman zaman ilgili kuruluş veya işlem bazında izninizi/onayınızı isteyebilir (İzin vermeyen Kullanıcı ilgili özellik/servis/imkandan kısmen veya tamamen yararlanamayabilir). Bununla beraber Hopi'yi olağan kullanımınız, özellik, servis ve İmkanlardan istifadeniz için bu prosedür her zaman tatbik edilmez.

Her halükarda; Uygulama üzerinde veya sair bir yolla duyurulan bir özellikten, servisten, Kampanya'dan (İmkan'dan) yararlanabilmesi için Kullanıcı'nın somut olarak bilinebilirliğini sağlayan herhangi bir kişisel verisinin paylaşımı/aktarılması, muhafazası ve sair suretle işlenmesinin Hopi ve/veya İşyerleri ve/veya yurt içinde/dışındaki servis-hizmet sağlayıcıları ve/veya işbirliği yaptığı kuruluşlar nezdinde yapılması söz konusu ise, ilgili paylaşımlar ve diğer işlenmeler yapılmadan Kampanya'dan ve genel olarak Hopi fonksiyon-özelliklerinden istifadesi mümkün olmayacağından, böylece Hopi (BNR Teknoloji A.Ş.) - İşyerleri Kullanıcı'ya Sözleşme'deki/Kampanyalar'daki Hopi özellik, fonksiyon ve İmkanlarını sağlayamayacağından, söz konusu Kampanya'dan istifade imkanı bulunan ve/veya katılan Kullanıcı'nın bu tür işlenmelere ayrıca bir izni vb. gerekmeksizin bu Sözleşme'ye onayı dahilinde rızası bulunduğu kabul edilir. Kişisel verilerinin korunması ile ilgili kanuni gerekler yine yerine getirileceği gibi, Kullanıcı'nın söz konusu kişisel verilerine ilişkin aşağıda-kanunlarda belirtilen hak ve imkanları her hâlükârda mevcuttur.

ii)Kullanıcılar, Sözleşmeyi onaylayarak veya sair suretle bu hususta onay vermiş de olsalar, taraflarına yapılacak ticari ve diğer iletişimleri diledikleri her zaman cihazlarının Ayarlar vb. kısmından veya Hopi Mobil Uygulamasının Profilim/Ayarlar/Bildirim Seçenekleri vb. bölümünden engelleyebilir (internet-mobil data bağlantısı gerekebilir) veya yukarıdaki iletişim kanallarından BNR Teknoloji A.Ş.'e bildirerek, keza gönderilen ticari SMS/e-mailde belirtilen ret işlemini yaparak ilgili iletişim kanalı için durdurabilirler.

Hopi Mobil Uygulamasını akıllı cihazından kaldırmanız halinde de aynı sonuca ulaşmanız her hâlükârda mümkün ve teknik olarak amaca en uygun yöntem bu olmakla beraber, gerek belirtilen engelleme/durdurma, gerek Uygulamayı kaldırma işlemlerinden herhangi birini Hopi kullanıcılığınız devam ederken yapmanız durumunda, Hopi Mobil Uygulamasının olağan çalışmasını ve fonksiyonlarını kısmen/tamamen sona erdirmiş, devre dışı bırakmış olacağınızdan, Hopi hizmet-imkanlarından kısmen veya tamamen yararlanamayabilirsiniz.

Uygulama'nın Profilim/Ayarlar/Bildirim Seçenekleri kısmında SMS/e-posta iletişimi -- cihazın data bağlantısı açık iken -- engellenmeden (kapatılmadan) Uygulama'nın cihazdan kaldırılması halinde bu işlem Hopi Sistemi'nce bilinemeyeceğinden, SMS/e-posta almak istemeyen Kullanıcı'nın kanunen BNR Teknoloji A.Ş.'i yukarıdaki iletişim kanallarından bilgilendirmesi veya tarafına gönderilecek bu tür iletilerde belirtilen ret işlemini uygulaması gerekmektedir. Aksi halde söz konusu iletiler tarafına gönderilmeye devam olunabilecektir (Anlık bildirimleri durdurma ise bu fonksiyonu kapatma veya Uygulamayı cihazdan kaldırma halinde mümkün olabilmektedir)

Herhangi bir kanaldan iletişim fonksiyonun kapatılmış (engellenmiş) olması Kullanıcı'nın bu hususta verdiği izni iptal ettiği anlamına gelmemektedir, sadece, kapalı tuttuğu sürece SMS, e-mail vb. ile iletişim almaması sonucu doğurur, Kullanıcı ilgili fonksiyonu tekrar açtığında, tarafına ticari elektronik ileti gönderimleri ayrıca bir izin/onayına gerek bulunmaksızın, tekrar kapatana (engelleyene) ve/veya usulunce kanuni ret hakkını kullanana kadar, bu Sözleşme dahilinde devam eder.

Hopi'ce (BNR Teknoloji A.Ş. tarafından) kanunen yapılması mümkün veya gereken veya yükümlü bulunulan ticari elektronik iletişimler her durumda sürdürülecektir.

iii)Kullanıcılar kişisel veri kullanım, paylaşım ve diğer veri işlenmelerini yukarıda-aşağıda yazılı iletişim adreslerinden BNR Teknoloji A.Ş.'ye bildirerek durdurabilirler.

iv)Veri kullanımı-işlenmesi ve/veya iletişimin durdurulması "bildirimi" BNR Teknoloji A.Ş.'e kullanıcılığın sona ermesinden sonra da her zaman yapılabilir. Tüm bu hallerde, isteğinize göre ve ilgili cari yasalar gerektirdiği sürece-ölçüde BNR Teknoloji A.Ş nezdindeki kişisel veri işlemleri ve/veya tarafınıza ticari iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur, yine aynı çerçevede olmak üzere hukuken muhafazası gerekenler (örneğin, kişisel veri ve ticari elektronik ileti içeriklerinin ve bunlara ilişkin kayıtların mevzuatça gereken hallerde yetkili mercilere, mahkemelere sunulmak üzere saklanması gerekmektedir) ve/veya mümkün/zorunlu olanlar haricindeki bilgileriniz, bu konudaki mevzuata uygun biçimde ve şartlarında Hopi veri kayıt sisteminde silinir, yok edilir ya da kimliğiniz belli olmayacak biçimde anonim hale getirilir.

v)Kullanıcılar isterlerse, ilgili cari yasalara uygun olarak ve kanuni kapsam-ölçülerde kişisel verilerinin işlenmesi ile ilgili işlemler ve işlenen bilgileri, kişisel verilerinin bu Bilgilendirmeler-Sözleşme'de belirtilen amaca uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, bilgilerinin yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde düzeltilmesini isteme, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak verilerin silinmesi veya yok edilmesini talep, düzeltilen/silinen/yok edilen bilgilerinin (varsa) ilgili üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile kendileri aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz ve verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğrama halinde giderilmesi hususlarında bu kanuni haklarını kullanmak üzere Veri Sorumlusu BNR Teknoloji A.Ş.'ne her zaman başvurabilirler.

Bu hususlardaki başvuru ve talepleri yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir; Hopi'ce (BNR Teknoloji A.Ş. tarafından) kanunen yapılması mümkün veya gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlenmeleri her durumda sürdürülecektir. Talebi kabul edilmeyen Kullanıcılar ilgili Kanun çerçevesindeki haklarını kullanabilirler.

· BNR Teknoloji A.Ş., Boyner Grubu Şirketleri, diğer Hopi İşyerleri (markalar) ve sair ilgili kuruluşların mevzuat gereği onaylı bulunan/sayılan veri tabanlarını kullanmak sureti ile Hopi Kullanıcılarına Hopi üzerinden veya haricen kanuna uygun ticari elektronik ileti gönderme hak- yetkileri, bunun gibi belirtilen kuruluşların kendi müşteri veri tabanlarında yapacakları kişisel veri işlenmeleri ayrıdır ve bu konulardaki kanuni hak-sorumlulukları taraflarına aittir.

Hopi'ye dahil İşyerlerinde ve diğer kuruluşlarda kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları ve kullanım şartları geçerlidir; Hopi uygulaması içinde gösterilen ve/veya uygulama içinden ulaşılan, Hopi İşyerlerine veya üçüncü kişi-kuruluşlara ait reklamlar (örneğin web sitelerinin reklamları), bunlardaki bilgiler, uyguladıkları etik ilkeler, gizlilik-güvenlik prensipleri, servis kalitesi, kişisel veri işlemeleri ile iletişim esasları ve diğer uygulamalardan dolayı oluşabilecek ihtilaflardan ve menfi neticelerinden BNR Teknoloji A.Ş. sorumlu değildir.

Kullanıcı'nın Hopi'ye (Veri sorumlusu ve iletişimi yapan olarak BNR Teknoloji A.Ş.'e) bildirdiği kişisel veri kullanımı ve/veya ticari elektronik iletişim durdurma isteği, Kullanıcı'nın doğrudan/dolaylı izin verdiği veya kanunen izinli sayılan kuruluşlarca herhangi bir surette Kullanıcı'ya yapılan iletişimlerin ve veri kullanım-işlenmelerinin de durdurulacağı anlamına gelmez; Kullanıcı'nın bu hususta, ilgili kuruluşa ayrıca başvurması gerekir ve ilgili tüm kanuni işlemler ile gerek-sonuçları Kullanıcı ve bahsi geçen kuruluş arasındadır. Hopi'nin bu tür durumlarda bir insiyatifi ve sorumluluğu bulunmamaktadır

· Hopi'nin Arkadaşına Gönder vb. özelliklerini kullanarak beğendikleri Hopi Kampanyaları-hizmetleri ve/veya ürünler hakkında üçüncü kişileri bilgilendirmek isteyen Kullanıcılar, ilgili iletiler hususunda her türlü mali olan-olmayan sorumluluğu bizzat taşırlar. Gönderilen kişinin o anda veya bilahare Hopi Kullanıcısı olmaması halinde ilgili iletinin gönderilen tarafından alınmayabileceği ve/veya görüntülenmeyeceği, Hopi Kullanıcısı olması halinde de söz konusu Kampanya'dan yine Kampanya'nın şartları dahilinde yararlanabileceği bilinmelidir.

Gizlilik, kişisel verilerin kullanımı-işlenmesi ve ticari elektronik iletişimler ile ilgili tüm hususlar burada ve Kullanıcı Sözleşmesi'nde (de) ayrıntılı olarak belirtilmiştir. Hopi ile ilgili bilgi almak istediğiniz diğer konular için geçerli olduğu gibi bu hususlarda da yukarıda belirtilen iletişim kanallarından BNR Teknoloji A.Ş.'ne danışabilirsiniz. Bu hususlardaki başvuru ve talepleriniz yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafınıza açıklanarak kabul edilmeyebilecektir.

Talebi kabul edilmeyen Kullanıcılar ilgili Kanun çerçevesindeki haklarını kullanabilirler ve ilgili yasal düzenlemelerin tüm gerekleri saklıdır.

· Genel olarak, Hopi Mobil Uygulaması dahilinde veya Uygulama üzerinden ulaşarak edindikleri her türlü bilgiler ve taraflarına yapılan Kampanya bilgilendirmeleri çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlemden ve olumlu-olumsuz sonuçlarından sorumluluk Kullanıcılara aittir; BNR Teknoloji A.Ş., Hopi İşyerleri ve Kullanıcılar arasındaki, Hopi Kampanyalı/kampanyasız alışverişleri başta olmak üzere herhangi bir tüketici işlemi bakımından herhangi bir tarafın ve kişi-kuruluşun temsilcisi veya aracısı değildir. Bu tür işlemlerin tamamı, her türlü hukuki-mali gerekleri ve sonuçları itibari ile Kullanıcı ve ilgili İşyeri arasındadır. Bununla beraber, alışverişinizde "Paracık kazanım ve kullanım işlemlerinde" bir sorun yaşamanız halinde, BNR Teknoloji A.Ş. ile paylaşırsanız, Hopi'nin işleyiş kuralları ve imkanları dahilinde çözümler.

· Hopi Mobil Uygulamasına dahil her türlü bilgi ve içerik (Kullanıcı tarafından yüklenenler dahil) ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; doğrudan Hopi işyerlerine, ilgili servis sağlayıcılara, BNR Teknoloji A.Ş. ile anlaşmasına göre diğer üçüncü sahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları BNR Teknoloji A.Ş.'ne ve Boyner Grubu'na aittir ve taraflarınca (Kullanıcılar'a ait olanlar için Kullanıcı Sözleşmesi dahilinde) serbestçe tasarruf olunur.

Hopi Mobil Uygulaması'nı kullanmanız için tarafınızdan bir ücret, masraf ve sair bedel talep edilmez.

Ancak;

i)uygulama kullanımının gerektirdiği her türlü iletişim-haberleşme giderleri, servis sağlayıcınız ile şahsi anlaşmanız dahilinde tarafınıza aittir.

ii)Uygulamadaki bilgi/tanıtım/bağlantı ve Kampanyalardan istifade ile Hopi İşyerlerinden ve diğer satıcı/sağlayıcılardan (fiziki ve elektronik ticaret-mesafeli satış mağazaları vb.den) yapacağınız alışveriş işlemleri ve bağlantılı işlemler (genel ifadesi ile tüketici işlemleri) her bakımdan BNR Teknoloji A.Ş. dışında ve doğrudan sizinle işyeri arasında olduğundan alışveriş bedelleri ve diğer bedelleri tarafınıza aittir.

iii)Hopi'nin muhtelif kampanya koşullarında açıkça aksini belirttiği ve açıkça ifade ederek imkan verdiği durumlar hariç, Hopi'nin ödül puanı olan Paracıklar'ınızı ve diğer İmkanları bizzat kazanabilir, kullanabilirsiniz, başkalarının alışverişlerinden Paracık vb. kazanamaz ve Paracıklar'ınızı başkalarına kullandıramazsınız.

iv)Paracık kazandığınız bir ürünü iade etmeniz halinde, Hopi nezdinde başka yeterli Paracıkınız bulunmadığı takdirde, söz konusu ürünü alırken kazandığınız Paracık tutarını ödemeniz gerekir; ilgili İşyeri veya Hopi, ilgili uygulamasına göre, kullandığınız Paracıkların değeri olan bu tutarı, iade edilen ürün bedelinden indirerek (mahsup) sizden nakden tahsil eder (Hopi İşyeri'nin öyle bir uygulaması varsa, iade mal fişi (İMF) vb.leri de aynı şekilde indirimli düzenlenir) ve/veya bilahare mevcut ve yeni kazanacağınız Paracıklar'dan düşülür.

v)Kullanıcılardan (yeni) bir ücret, masraf ve sair bedel talep edilmesi söz konusu olan Hopi özellikleri ve servisleri için uygulama üzerinden Kullanıcıların (duruma göre genel veya işlem bazında) ayrıca onayı alınır.

· Hopi Mobil Uygulamasının ilk kurulumu sırasında Kullanıcı tarafından verilen/girilen GSM no.sunun iptali veya değişmesi, keza akıllı cihazın kaybolması ya da çalınması, BNR tarafından farklı bir teknik sistem öngörülerek yine belirleyeceği şartlarda değişik bir uygulama yapılmadığı sürece, Kullanıcı'nın o güne kadar edindiği muhtelif hak-imkanlarının sona ermesine (kullanılmamış Paracıklarının geçerliliğini yitirmesi dahil) sebebiyet verebilecektir.

· Hopi'nin ödül puanları olan Paracıklar, ilgili tüm unsurlar (Hopi İşyeri, ürün ve/veya süreç) itibari ile BNR tarafından ilgili Hopi İşyeri ile anlaşması dahilinde ve ilgili Hopi Kampanyası için Paracık türü, süre, miktar, ürün, ürün modeli, bedeni, rengi, satış mağazası vs. unsurlar itibari ile belirlenen şartlarda kazanılır, kullanılır ve geçerliliğini yitirir. Buradaki genel kuralların yanı sıra Kampanya (İmkan) bazında geçerli diğer ve özel yararlanma şartları-unsurları Uygulama'daki ilgili Kampanya ana veya alt sayfasında belirtilmiş olup <Kampanya Şartları> tıklanarak görülebilir.

· Kural olarak alışverişlerde 1 Paracık 1 TL değerinde kazanılır ve yine kural olarak aynı değerde kullanılır. Hopi (BNR), belirli Hopi İşyerleri, ürünler ve/veya dönemler itibari ile Paracık’a kazanım/kullanım açısından farklı değerler ve esaslar uygulayabilir, Paracıklar ilgili kampanya şartlarına göre bazı ürün gruplarında ve/veya Hopi İşyerleri'nde geçerli olmayabilir. Hopi Uygulaması içerisinde belirtilen her Kampanyanın kendi koşulları içerisinde kazanılan-kullanılan Paracıklar alışverişinizden sonra takriben 24 saat içinde yüklenir ve kullanılabilir hale gelir. Ancak Paracıklar kazanıldığı alışverişi takip eden 1 yılın bittiği takvim ayının sonunda kendiliğinden geçerliliğini yitirir. Hopi ve/veya İşyerleri her zaman bazı Paracıklar için çok daha uzun yükleme ve/veya kısa kullanım süreleri öngörebilir ve bunun için (Uygulama içinde veya ilgili İşyeri'nde yahut internet sitelerinde) belirtilmiş tarihe kadar kullanılmayan Paracıklar geçerliliğini yitirir, daha sonra kullanılamaz.

· İlgili Paracıklar'ın kullanım süresi içinde satın alınan ürünlerin iadesinde, iade alınan Paracıklar’ın da ilk kazanıldığı tarihten itibaren hesaplanan geçerlilik süresi içinde aynı veya bir başka Hopi İşyeri'nde kullanılması şarttır bu ve sair nedenler ile Paracık geçerlilik süresi uzamaz/yenilenmez ve kullanıldığı tarihteki istifade şartlarına tabidir...BNR, Hopi Mobil Uygulaması kullanımı ile ilgili tüm şartlar için geçerli olduğu üzere, Paracıklar ile ilgili tüm kuralları değiştirebilme ve Paracık uygulamasına kazanım ve/veya kullanım açısından son verme haklarını her zaman için saklı tutar.

· Her halükarda, kullanılmamış Paracıklar mukabilinde Kullanıcı'ya kısmen veya tamamen bir "para" ödenmesi söz konusu değildir.

· Hopi Mobil Uygulaması ve Paracık kazanım-kullanımında olası uyuşmazlıkların çözümü için öncelikle BNR Teknoloji A.Ş. ile temas kurmanızı rica ederiz, sorunun çözümünün mümkün olmadığı hallerde kanunen görevli-yetkili tüm Mahkeme ve Mercilere (mahiyetine ve kanuni tutarlarına göre yaşadığınız yerdeki Tüketici Mahkemeleri ve İl-ilçe Hakem Heyetleri ile yetkili İdari Kurumlar dahil) başvurabilirsiniz. Hopi İşyerleri ve sair tedarikçiler ile tüketici işlemlerinizde BNR Teknoloji A.Ş. taraf ve temsilci-aracı olmadığından, kullanıcılar ile İşyerleri arasındaki uyuşmazlıklar, tabi oldukları mevzuat hükümleri dahilinde ve işlemin mahiyetine göre yetkili-görevli Mahkeme-Mercilerde çözümlenir; bununla beraber "Paracık kazanım ve kullanım işlemlerinde" bir sorun yaşamanız halinde, BNR Teknoloji A.Ş. ile paylaşırsanız, imkanları ve Hopi'nin işleyiş kuralları dahilinde çözümler.

Yukarıda Bilgilendirmeler'de yer alan tüm esaslar ve kurallar aşağıdaki Kullanıcı Sözleşmesi'nin ayrılmaz bir parçasıdır ve Kullanıcı Sözleşmesi onaylandığında Sözleşme gibi geçerli-bağlayıcıdır.

BNR Teknoloji A.Ş., Hopi Mobil Uygulaması ve kullanım koşulları hususunda(kapsam, içerik, zamanlama, servisler-özellikler, Hopi İşyerleri, ilgili Kampanyalar, ürünler, her türlü ödül puanları ve hediyeler ve/veya İmkanlar itibari ile) gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma ve kısmen-tamamen sonlandırma hakkını her zaman için saklı tutar; bunlar, BNR Teknoloji A.Ş. tarafından Hopi Mobil Uygulaması içinde (internet-mobil data bağlantısı gerekir) veya diğer uygun yöntemler (Hopi'nin ve/veya Hopi İşyerleri'nde ya da internet sitelerindeki Hopi Kampanya duyuruları dahil) ile yer verildiği/duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

(Lütfen şimdi aşağıdaki Kullanıcı Sözleşmenizi okuyunuz ve inceleyiniz).

HOPİ KULLANICI SÖZLEŞMESİ

1. Hopi - Hopi Mobil Uygulaması (Aplikasyon/Uygulama)

a. Genel Olarak Hopi Nedir ve Nasıl Kullanılır

Hopi Mobil Uygulaması/Servisi (Uygulama), Boyner Grubu Şirketlerinden BNR Teknoloji A.Ş. (BNR) (Adres: Maslak Mah. AOS 55. Sokak 42 Maslak Sitesi No:4 Kat:8 Kolektif House Sarıyer / İstanbul, İnternet adresi www.hopi.com.tr, Tel: 0 850 222 05 80, Müşteri Hizmetleri Telefon : 0 850 200 66 88, E-posta: : bnr@hs03.kep.tr /info@hopi.com.trMersis: 0335041279900014) tarafından geliştirilmiş, data iletişimi bulunan akıllı cihazlara (cep telefonu, tablet vb) yüklenerek ve Uygulama içinde gösterildiği gibi çalıştırılarak, Hopi Kullanıcılarının, iletişim bilgileri ve kişisel olan/olmayan diğer bilgilerinin eşleştirilmesi sureti ile, BNR'nin Hopi için anlaşmalı işyerlerinin Hopi İşyerleri (veya kısaca İşyeri, /İşyerleri) mağazalarında (fiziksel mağazalar ile duruma göre elektronik ticaret siteleri ve çağrı merkezi satış birimlerinde) yapacakları ürün ve hizmet (Ürün/Ürünler) alımlarında, öngörülen Hopi Kampanyası şartlarında Hopi ödülü olan Paracıklar (veya başka imkanlar) kazanıp yine İşyerlerindeki ürün alışverişlerinde, belirlenen Kampanya koşullarında indirim, hediye ürün temin vb. amaçlı kullanabilmelerini sağlayan bir mobil uygulama servisidir (Diğer özellikleri aşağıda anlatılmıştır).

Hopi Kullanıcılarının Hopi özelliklerinden, İşyeri Kampanya ve İmkanlarından yararlanabilmeleri için internete erişimi (mobil veri iletişimi) açık akıllı mobil cihazlarına Hopi Uygulamasını yükleyerek kendilerinden alınacak bilgileri ve uygulama kullanımındaki izinleri içeren Bilgilendirmeleri-Hopi Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmelerinin yanı sıra BNR tarafından akıllı cihazlarına kısa mesajla (SMS) veya uygulama üzerinden zaman zaman gönderilecek/gösterilecek kodları, şifre vb.lerini uygulamaya girmeleri ya da İşyerlerinde göstermeleri / belirtmeleri gerekir. Bu işlemlerin yapılabilmesi için kural olarak Uygulamanın ve akıllı cihazların kablolu- kablosuz ve/veya mobil data ve/veya SMS iletişiminin açık olması, Kullanıcının cihazından Hopi uygulamasını kaldırması halinde ve cihazını değiştirdiği durumlarda (önceki cihazından uygulamayı kaldırmalıdır), keza Uygulama kurulumu/üyelik işlemleri sırasında Kullanıcı tarafından verilen GSM no.sunun değişmesi halinde, cihazına/yeni cihazına aynı usulleri izleyerek yeniden kurması gerekir.

Hopi Mobil Uygulamasının ilk kurulumu sırasında Kullanıcı tarafından verilen bu GSM no.sunun iptali veya değişmesi halinde Kullanıcı'nın o güne kadar edindiği haklar-İmkanlar sona erebilir. BNR tarafından bu halde (ve/veya akıllı cihaz kayıp/çalıntı işlemlerinde) tatbik edilmek üzere farklı bir sistem-kurallar öngörülmüş ise uygulamaya alındığı tarihten sonrası için geçerli olmak ve Kullanıcı'nın gerek yukarıda belirtilen halleri, gerek önceki kullanıcılığının tespiti-teyiti için BNR'nin tespit edeceği tüm işlemleri (yeni GSM no.lu telefonuna yükleyeceği Hopi Mobil Uygulaması üzerinde ve BNR'nin göstereceği fiziki mekanlarda) yapması kaydı ile, geçmişteki bazı (geçerlilik süresi bitmemiş) hak-imkanları yeni GSM no.su ile BNR'ce belirlenecek ileriki bir tarihten itibaren kullanabilmesi mümkün olabilir (Ancak bu, BNR Teknoloji A.Ş'nin Kullanıcı'ya bir taahhüdü değildir ve Kullanıcı Sözleşmesi'nin diğer tüm hükümleri geçerli ve saklıdır).

Beğendiği bir Hopi Kampanyası'ndan (genel ifadesi ile İmkan'dan) yararlanmak isteyen Hopi Kullanıcıları cihazlarındaki Hopi Uygulaması'nca otomatik üretilen Hopi QR kodunu ilgili İşyerinde ibraz ederek (mobil cihazında göstererek, İşyerindeki ilgili alette taratarak/tuşlayarak, İşyerleri'nin elektronik ticaret sitelerinde yer alan özel kod alanlarına kampanya kodunu manuel olarak girerek vb. gibi ) ve/veya istenen bilgileri vererek Hopi'ye özel İmkanlar'dan Hopi ödül puanları olan Paracıklar (veya başka bir İmkan) kazanıp kullanabilecektir.

Şöyle ki; dileyen Hopi Kullanıcısı Uygulama üzerinden edindiği bilgiler veya linklerden istifade ile ilgili İşyerleri'nin mağazalarına (fiziki mağazaları veya elektronik ticaret mağazaları vb.e) ulaşarak, ilgili Hopi Kampanyası şartları ve İşyeri'nin satış uygulamaları-esasları çerçevesinde (elektronik ticaretin söz konusu olduğu her durumda ilgili İşyeri'nin mesafeli sözleşmesini yaparak, duruma göre öncesinde üyelik işlemlerini de tamamlayarak) alışveriş yaptığında Hopi'nin ödül puanları olan Paracıklar ve/veya diğer Hopi / İşyeri fırsatları kazanabilecek veya kullanabilecektir.

İleride Hopi'ye yeni özellikler/İmkanlar eklendiği ve/veya BNR tarafından kullanıma açıldığı taktirde, Kullanıcılar, BNR'ce belirlenen kuralları dahilinde yeni özellik ve İmkanlar'dan istifade edebileceklerdir. Örneğin, kullanıma açıldığında ve mevcut olduğu sürece;

-- ...Uygulama üzerinden kendilerine iletişimi yapılacak Tazecikler -ilk kez veya öncelikli tanıtımı yapılacak yeni/orijinal ve/veya sınırlı sayıda ya da fiyatı elverişli olan ürünler- alanındaki ürün-hizmetlere ulaşabilecekler, bilgi alabilecekler veya yukarıda belirtilen çerçevede satın alabileceklerdir.

-- Kullanıcılar İşyerleri'nin ve/veya Hopi Sistemi dışındaki mal/hizmet tedarikçilerinin mağazalarına ve elektronik ticaret-mesafeli satış sitelerine ve/veya mal-hizmet bilgilerine ve/veya varsa Kampanya bilgilerine Hopi Uygulaması üzerinden Ürün/mal-hizmet adı, markası, herhangi bir niteliği-niceliği, fotoğrafı, barkodu bazında arama yaparak ulaşabileceklerdir. Bu tür uygulamalarda, arama işlemi için Uygulama üzerinden Hopi Sistemi'ne girilecek her türlü bilgi ve belgelerin (fotoğraflar, barkodlar vs dahil) gerek temini, gerek arama işlemi için iletilmesi-işlenmesi bakımından, fikri-sınai haklar, ticari sırlar, kişilik hakları ve kişisel verilere ilişkin olanlar dahil olmak üzere tüm sorumluluklar, keza bu konularda yasalara aykırı her türlü işlemin bütün mesuliyeti münhasıran Kullanıcılar'a aittir (Yalnız ürün fotoğrafları vb. gönderilmeli, herhangi bir surette kişileri, keza özel şahsi ve ticari bilgilerini içermemelidir). BNR (Hopi) Kullanıcı aramaları neticesi, herhangi bir nitelik, nicelik, özellik, zaman, İşyeri, tedarikçi vs. unsur-bilgi itibari ile doğru ve eksiksiz bilgilendirme yapılacağı hususunda hiçbir garanti vermediği gibi Kullanıcı'nın aldığı bilgiler neticesinde Hopi üzerinden veya haricen yapacağı işlemler-uygulamalar ile ilgili olarak herhangi bir sorumluluk da üstlenmemiştir.

Söz konusu Hopi özellik-İmkanlar'dan fiilen istifade eden Kullanıcılar bahsi geçen, Uygulama içinde ya da uygun diğer yöntemler (Hopi İşyerler'indeki/sitelerindeki Hopi duyuruları dahil) ile bildirilecek istifade kurallarını kabul etmiş sayılırlar (Bir "Hopi özelliği/hizmetine" özel ücret öngörülen hallerde ilgili Kullanıcı'nın onayı alınır).

b. Hopi Mobil Uygulaması-Servisi ve BNR Teknoloji A.Ş. ne değildir.

Hopi (BNR Teknoloji A.Ş./BNR), Kullanıcılar ve İşyerleri arasındaki Ürün (mal ve hizmet) alışverişlerinde bir aracı değildir. İşyerleri'nin ve Hopi dışındaki mal/hizmet tedarikçilerinin mağazalarına ve elektronik ticaret-mesafeli satış sitelerine ve/veya bazı Ürün, mal-hizmet bilgilerine Hopi Uygulaması üzerinden ulaşılabilmesi ve Kullanıcılar'ın bu suretle bilgilenmeleri Hopi'nin Kullanıcılar'a Kampanyalar/hizmetleri dahilinde sağladığı bir kolaylıktan ibarettir ve Ürünler'e, mal-hizmetlere, İşyerleri ve Hopi dışı tedarikçilere ilişkin her türlü özellik, nitelik ve nicelikler, Kullanıcı tarafından satın alma işlemleri ile sair tüketici işlemleri sadece İşyerleri-tedarikçiler ile Kullanıcı arasındadır ve gerek bunlara ilişkin kanuni bilgilendirmeler ve satış sözleşmesinin yapılması, gerek Kullanıcılardan satış işlemi uyarınca tahsilatlar-Kullanıcıların İşyerlerine (herhangi bir yöntemle) ödemeleri gibi sorumluluklar, bunlarda oluşabilecek aksaklık ve yanlışların giderilmesi, gerek ise Ürünler ile ilgili olarak satış sonrası için mevzuatta öngörülmüş alıcı (tüketici) ve satıcı sorumluluk ve gereklerini yerine getirmek münhasıran İşyerleri'nin-tedarikçilerin ve Kullanıcılar'ın yükümlülükleridir.

Kullanıcılar'a sağlanan Kampanya ve sair İmkanların koşulları, Paracık (ve/veya sair bir İmkan) kazanılacak/kullanılacak haller dahil, Ürün türü, miktarı, cinsi ve geçerlilik süreleri itibari ile BNR ve ilgili İşyeri'nce belirlenir ve bu İmkanlar ancak geçerlilik süreleri içinde edinilebilir/kullanılabilir. Buradaki genel kuralların yanı sıra Kampanya (İmkan) bazında geçerli diğer ve özel yararlanma şartları Uygulama'daki ilgili Kampanya ana sayfasında veya alt-devam sayfasında belirtilmiş olup < Kampanya Şartları > tıklanarak görülebilir; ilgili Hopi İşyeri'nde de duyurulabilir. Bunlar, önceden haber verilmeksizin, belirtilen hususlar itibari ile değiştirilebilir veya tamamen iptal edilebilir.

BNR (Hopi İmkanı olan Paracık vb.lerine ilişkin durumlar hariç) tüm bu tüketici işlemleri ve tüketiciye yönelik işlemler ve herhangi bir aşaması veya neticesi açısından ilgili İşyeri, başka herhangi bir tedarikçi veya Kullanıcı'nın aracısı, vekili, komisyoncusu, acentesi, ortağı, pazarlamacısı, bayisi, temsilcisi vb. değildir; İşyerleri, tedarikçiler veya Kullanıcı nam ya da hesabına alım satım işlemi yapan veya aralarındaki satış işlemleri ile sair tüketici işlemlerine herhangi bir surette aracılık eden gibi bir konumda (da) bulunmadığı gibi, İşyerleri, tedarikçiler veya Kullanıcılar’a karşı bu konularda herhangi bir sorumluluk ve yükümlülüğü yoktur. Ancak, herhangi bir tarafa karşı herhangi bir maddi–hukuki edim, taahhüt ve sorumluluk üstlenmeksizin (varsa) Paracık kazanımı ve kullanımı gibi hususlarda, kendisine intikal ettirilmiş sorunlar itibari ile uyuşmazlığın giderilmesi için imkanları dahilinde müdahil olur.

 

Herhangi bir tereddüt oluşmaması için; Hopi İşyerleri dışındaki mal ve hizmet tedarikçileri ile ilgili arama ve bilgilendirme imkanı, Kullanıcı'nın akıllı cihazında veya haricinde bulunan internet arama motoru, web tarayıcısı ve benzerlerini Hopi Uygulaması içinden başlatabilmesi özelliğinden, böylece genel olarak internete ulaşım kolaylığından ibaret olup bu ve benzeri tüm işlemler ilgili sağlayıcının-mobil uygulamasının olağan kullanımı ve işlemleridir; Hopi (BNR)'nin bu kullanımlara, neticesine göre Kullanıcı tarafından verilen kararlara ve yapılan iş, işlem ve faaliyetlere dair herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Hopi'deki Paracıklar ödül puanlardır, elektronik para vb. mahiyetinde olmadıkları gibi BNR veya İşyerleri para transferleri yapan ödeme kuruluşu veya hizmet kuruluşu değillerdir. İleride Hopi'ye bu ve diğer alternatif ödeme sistemi/mobil ticaret özelliğinin yahut sadece kart saklama ve işlem yönlendirme özelliğinin dahil edilmesi ve Kullanıcı'nın bundan yararlanmak istemesi veya onayı halinde, ilgili tüm taraflar bu sistemlerin uygulaması için ilgili mevzuatın ve yetkili kuruluş(lar)ın ilgili hizmetleri bakımından kendileri için öngördüğü hukuki işlemleri, iş, gerek ve sorumlulukları yerine getirirler.

Hopi (BNR), bu Kullanıcı Sözleşmesi'nde açıkca üstlendiği edim ve sorumluluklar ile (varsa) emredici kanunlarda kendisi için öngörülmüş mükellefiyetleri dışında, Kullanıcılara (veya İşyerlerine yahut diğer ilgililere) karşı, doğrudan/dolaylı surette herhangi bir taahhüt ve mesuliyet altında bulunmamaktadır.

2. Hopi'de Paracıklar (Ödül Puanlar)

Paracıklar Hopi'nin ödül puanlarının adıdır. Paracık kazanım, kullanım ve iptal işlemleri burada belirtilen esasların yanı sıra, ilgisi ölçüsünde ve sınırlı olarak, Hopi'nin İşyerleri ile anlaşmasına ve/veya Kullanıcı'nın söz konusu İşyeri ile üyelik/satış/mesafeli sözleşmesi hükümlerine tabidir; İşyerleri ve/veya BNR Teknoloji A.Ş. (BNR) lüzum gördükleri hallerde gerek burada, gerek anılan sözleşmelerde belirli tüm haklarını Kullanıcı nezdinde kullanabilir, ilgili işlemleri yapabilir. Hopi'nin e Kampanyası Paracık kazandıran / kullandırılan kampanyalar olabileceği gibi kazandırmayan ve/veya kullanılmayan (Paracık yerine başka avantaj veya fırsatlar sağlayan) Kampanyalar da olabilir.

a. Kazanma ve Kullanma

Hopi Kullanıcıları, Hopi İşyerleri'nden yaptıkları alışverişler üzerinden, BNR'nin ilgili Hopi İşyerleri ile anlaşmasında belirlenen-belirlenecek şartlarda Hopi'nin ödül puanlarını, diğer değişle Paracıklar kazanacaklar ve kazandıkları tüm Paracıkları yine Hopi İşyerlerinde, tespit edilen-edilecek Kampanya Şartları/Kullanım Koşulları dahilinde kullanabileceklerdir.

Kazanılacak Paracık miktarı veya oranı, keza kazanılabilecek dönem ve ürünler BNR tarafından ilgili Hopi İşyeri ile anlaşmasına göre belirlenir.

Paracık kazanım/kullanım koşulları her Kampanya için ilgili İşyeri, süre, ürün, model, tür, cins, beden, miktar, alışveriş tutarı ve/veya ilgili satış noktası itibari ile tespit edilir, Bazı İşyerleri Paracık kazandırmayan/kullandırılmayan Hopi Kampanyalarına dahil olabilecekleri gibi, örneğin Hopi Üyesi akaryakıt servislerinde olduğu gibi, sadece kendilerinden kazanılmış Paracıklar'ı kullandırdıkları Kampanyalar da yapılabilir.

Bunlar Hopi Uygulaması üzerinden (ilgili Kampanya sayfalarındaki Kampanya Şartları'nda veya Paracık bilgileri bölümündeki genel yahut Paracık türü/İşyeri/marka bazında belirli Kullanım Koşulları'nda) ilgili Kullanıcılara bildirilir/görülür.

...

Paracık, Hopi'nin Paracıklı kampanyalarındaki alışverişlerde kazanılabilir. Kazanılan Paracıklar, Ürün türü, ilgili İşyeri, Kampanya'nın mahiyeti ve/veya Ürün alış bedeli yahut toplam alışveriş bedeli itibari ile belirlenen bir sürenin geçmesini takiben sistem tarafından belli bir zamanda otomatik olarak yüklenerek yine Hopi'ce belirlenen zamandan itibaren Hopi İşyerleri'nin belirli mağazalarında ve/veya Ürünler'inde ilgili Kampanya koşulları dahilinde kullanılabilir.

Zaman zaman Hopi ve/veya İşyerleri, bir alışverişe bağlı olarak veya olmaksızın, uygun buldukları Kullanıcılar'a Paracık hediye edebilirler. Bu tür hediye Paracıklar'da, kazanım ve/veya kullanım koşulları bakımından, keza geçerlilik süresi ve ilgili ürünlerin iadesinde yapılacak işlemler açısından, olağan Paracık kazanım ve/veya kullanımına göre farklı esaslar geçerli olabilecektir. Bu tür Paracıklar için, geçerlilik süresi ve kullanım yerleri dahil özel kullanım esasları Hopi'deki ilgili Kampanya Şartları'nda veya Kullanım Koşulları'nda belirtilir ve ancak o özel esaslar çerçevesinde kullanılabilirler; bu suretle hediye Paracık kazanan Kullanıcılar, gerek kazanma, gerek kullanma, gerekse ilgili ürünleri iade ettikleri haller için belirlenmiş tüm özel esasları kabul etmiş sayılırlar.

BNR ve/veya İşyerleri nezdindeki kayıtlarda şüpheli veya riskli kazanım ya da kullanım fark edilen durumlarda, güvenlik amacı ile, Paracık yüklemesi işlemi bu husustaki incelemeye sonuçlanıncaya kadar ertelenebilir ve/veya yüklenmiş Paracıklar'ın kullanımı yine inceleme sonuçlanıncaya kadar askıya alınabilir. Herhangi bir haksız kazanım/kullanım tespiti halinde her zaman için Paracık iptali işlemi yapılabilir; aşağıdaki ilgili hükümler ve bunlara göre yapılabilecek işlemler ayrıca ve her halükarda saklıdır.

Buradaki genel kuralların yanı sıra Kampanya (İmkan) bazında geçerli özel yararlanma şartları Uygulama'daki ilgili Kampanya ana veya alt-devam sayfasındaki < Kampanya Şartları>/<Detaylar> veya Paracık bilgileri kısmında Paracık türü ve/veya genel ve/veya İşyeri/marka bazında yer alan Kullanım Koşulları tıklanarak görülebilir.

Kural olarak, 1 (Bir) Paracık, kazanılırken ve kullanılırken 1 (Bir) TL değerindedir.

Katlı Paracık Kullanımı : Hopi, ilgili İşyerleri ile o yönde bir anlaşması varsa, zaman zaman Paracıkların değerini artıran Kampanyalar düzenleyebilir ve bu Kampanyalardan yararlanma koşullarını belirleyebilirler. Belirtilen Kampanya koşulları doğrultusunda mümkün ise, 1 Paracık 1 TL’den daha değerli olacak şekilde kullanılabilir.

Kazanılan Paracıkların geçerlilik (kullanılabilirlik) süresi, BNR tarafından bizzat ve/veya ilgili İşyeri ile anlaşmasına göre daha az veya daha fazla bir süre olarak öngörülmediği takdirde, her bir Paracık'ın kazanıldığı alışverişi takip eden bir (1) senenin bittiği takvim ayının sonudur; bu sürenin sonunda geçerliliklerini yitirirler ve kullanılamazlar, bunlar Hopi Sisteminde sıfırlanır.

BNR/İşyerleri her zaman bazı Paracıklar için çok daha kısa kullanım süreleri (örneğin birkaç saat, birkaç gün) öngörebilir ve bunun için Uygulama içinde belirtilmiş zamana kadar kullanılmayan Paracıklar geçerliliklerini yitirirler ve daha sonra kullanılamazlar. BNR, Hopi Mobil Uygulaması-hizmetleri kullanımı ile ilgili tüm şartlar için geçerli olduğu üzere, her türlü Paracıklar ile ilgili tüm kuralları değiştirebilme ve herhangi bir Paracık uygulamasına kazanım ve/veya kullanım açısından son verme haklarını her zaman için saklı tutar.

Söz konusu geçerlilik süresi bitmeden önce Hopi kullanıcılığı sona eren Kullanıcılar'ın o tarih itibari ile sahip oldukları Paracık bilgisi Hopi Sistemi'nde saklanır; ancak Hopi'den bilgilerinin işlenmemesini veya silinmesini yahut elektronik iletişim yapılmamasını istemiş (yahut aynı sonucu yaratan biçimde Hopi Mobil uygulamasını cihazlarından kaldırmış ve/veya cep telefonu aboneliğini durdurmuş/iptal ettirmiş/ilgili fonksiyonlarda engellemeler yapmış) olan Kullanıcılar bu İmkandan istifade edemeyecekleri gibi tekrar usulünce ve tüm şartları ile Hopi Kullanıcısı olmadıkları ve duruma göre önceki kullanıcılıkları BNR'ce öngörülen usuller ile teyit edilmediği sürece, söz konusu Paracıklarını herhangi bir şekilde kullanamazlar. Bu hallerde Paracıklar geçerliliğini tamamen de yitirebilir.

Her durumda ve şartta geçerli olmak üzere, Kullanıcı hesabında görünmekle beraber henüz kullanılmamış Paracıklar mukabilinde Kullanıcı'ya kısmen veya tamamen bir "para” ödenmesi kesinlikle söz konusu olmayacak, bu ve benzer mahiyetteki Hopi Kullanıcısı nakdi-ayni talepleri hiçbir surette ve sebeple kabul edilmeyecektir.

b. BNR tarafından aksi öngörülerek uygulamaya alınmadıkça, Paracık "kazanılarak" Satın Alınan Bir Ürün Kullanıcı Tarafından Usulünce Alındığı Hopi İşyeri'ne İade Edilir ve Bu İade İşlemi İşyeri Tarafından Kabul Edilir ise;

1) Hopi Kullanıcısının hesabında yeterli geçerli Paracık'ı varsa, o Ürün için kazandığı Paracıklar Hopi Sistemi üzerinden Hopi Kullanıcısından geri alınır (ve Ürün için ödemiş bulunduğu bedel de İşyeri'nin buna dair çalışma esasları ve Kullanıcı ile İşyeri arasındaki tüketici işleminin mahiyeti-gerekleri dahilinde geri ödenir).

2) Hopi Kullanıcısının hesabında yeterli geçerli Paracık'ı yok ise, ilgili İşyeri'nce iade konusu Ürün için Hopi Kullanıcısına geri verilecek bedelden ilgili Paracık karşılığı (parasal-nakdi değeri) düşülerek sadece kalan tutar İşyeri'nin buna dair çalışma esasları ve Kullanıcı ile İşyeri arasındaki tüketici işleminin mahiyeti-gerekleri dahilinde Hopi Kullanıcısına ödenir.

3) Bir para iadesi söz konusu olmadan iade fişi (İMF vb). karşılığında iade edilen Ürünler'de Kullanıcı hesabında o ürünü alırken kazandığı Paracık kadar yeterli geçerli Paracık'ı varsa Hopi Sistemi üzerinden geri alınır ve IMF Ürün bedeli tutarında düzenlenir, ancak yeterli geçerli Paracık'ı yok ise eksik Paracık tutarı düşüldüktan sonra kalan tutarda tanzim olunur (Düzenlenen İMF vb, ilgili İşyeri'nin bunlara dair esaslarına ve her bakımdan yeni alışveriş zamanındaki satış - Hopi Kampanya şartlarına tabi olarak kullanılır).

Bazı İşyerler'inde ürün iadelerinde Paracık karşılığı tutar mahsubu (düşümü) hemen yapılmayabilir, bu tür bir uygulamanın varlığı, söz konusu mahsup işleminin bilahare yapılmayacağı anlamına gelmemektedir; mahsup işlemi daha sonra herhangi bir zamanda, mevcut ve yeni kazanılacak Paracıklar'dan, bir seferde veya peyder pey yapılabilir.

Hopi ve/veya İşyerleri'nce öngörecekleri özel kazanım/kullanım esasları dahilinde "hediye edilen" Paracıklar bakımından yukarıda belirtilen işlemler hediye edilen Paracıklar bazında (da) uygulanır. Diğer deyişle, Kullanıcı'nın hediye Paracık dışında başka Paracık'ı veya başka hediye Paracık'ı olsun/ olmasın, Kullanıcı'ya hediye edilen söz konusu Paracık Kullanıcı tarafından herhangi bir alışverişinde kullanılmış ise, İşyeri'nce iade alınan Ürün için Hopi Kullanıcısına geri verilecek bedelden hediye Paracık karşılığı (parasal-nakdi değeri) düşülerek sadece kalan tutar Hopi Kullanıcısına ödenir; bu kural ürün iadesinde IMF vb. düzenlenen hallerde de aynen geçerli olup akaryakıt Paracıkları gibi hediye nitelikli olmayan ve fakat özellikli Paracıklar açısından da kısmen veya tamamen tatbik edilebilir.

Aşağıdaki Genel Kural ve ilgili diğer Sözleşme koşulları her halükarda saklıdır.

c. BNR tarafından aksi öngörülerek uygulamaya alınmadıkça, Paracık "kullanılarak" Satın Alınan Bir Ürünün Usulünce ilgili Hopi İşyeri'ne İadesi ve İlgili İşyeri'nce kabulü halinde;

Aşağıdaki Genel Kural ve ilgili diğer Sözleşme şartları saklı kalmak üzere, Kullanıcı'nın söz konusu Ürünü satın alırken kullandığı Paracık miktarı Hopi Sistemi'nden Kullanıcı'ya aynen iade edilir. (Varsa satış bedeli ile ilgili işlem de ilgili İşyeri'nce bu tüketici işlemine dair çalışma esaslarına ve mevzuatına göre yapılır). Kullanıcı iade edilen Paracık'ını, ilgili şartlarına göre halen geçerli ise, diğer Kampanyalar'da ve belirlenmiş olan koşulları çerçevesinde kullanabilir; geçersiz hale gelmiş Paracıklar Kullanıcı'ya iade edilmez.

d. Genel Kural olarak;

Kullanıcı'nın Ürün alışverinden cayması/iptali/feshi, herhangi bir surette haksız/iyi niyetli olmayan davranışlar ile Paracık kazanımının veya kullanımının tespitinde ve ilgili Ürün bedelinin İşyeri'nce Kullanıcı'ya iade edildiği tüm hallerde, söz konusu Paracık tutarı (parasal-nakdi değeri) ilgili İşyeri/İşyerleri veya Hopi (BNR Teknoloji A.Ş.) tarafından Kullanıcı'dan (alışverişte kullandığı kredi kartından, nakden ve sair yasal yöntemler ile) tahsil olunabilir.

Tüm bu hallerde, yukarıdaki hakları herhalükarda saklı kalmak üzere; Hopi, haksız kazanılmış/kullanılmış Paracık'ları iptal (de) edebilir, keza bu tür Paracık kazanım/kullamının söz konusu olduğu alışveriş (tüketici işlemi) ilgili İşyeri'nce iptal-fesih (de) olunabilir.

Yukarıdaki düzenlemeler Paracık yerine veya yanı sıra Kullanıcı'ya sağlanan hediye, promosyon, ödül ve benzerleri için de geçerlidir.

e. Paracıkları Devretme-Kullandırma

Hopi Kullanıcıları'nın kazandıkları Paracıkları bizzat kullanmaları gerekir; başkalarına ait Paracıklar (keza diğer İmkanlar) kullanılamaz, aksi halde yukarıdaki ilgili hükümler uygulanır.

...BNR Teknoloji A.Ş'nin açıkca duyurarak Hopi'de buna imkan veren bir özelliği kullanıma alması durumunda, bu özellik işlerliğini devam ettirdiği sürece Kullanıcılar sahip oldukları Paracıklar'ını, BNR'nin belirleyeceği şartlar ve esaslar dahilinde kısmen veya tamamen (sadece) diğer Hopi Kullanıcıları'na devrederek istifade ettirebilirler. Bu takdirde Hopi sistemi dahilinde ilgili işlem (istifade ettiren Kullanıcı tarafından geri dönüşü-iptali mümkün olmayan bir şekilde) yapılır; ancak Hopi (BNR Teknoloji A.Ş.) söz konusu Hopi Kullanıcıları arasındaki bu işleme hiçbir surette taraf olmaz, bundan kaynaklı maddi-hukuki ihtilaflardan ve herhangi bir mali ve mali olmayan sonucundan hiçbir mesuliyet kabul etmez. İstifade ettirilen Paracık'ın Sözleşme şartlarına aykırı biçimde veya kötü niyetle kazanıldığı ya da kullanıldığının herhangi bir zamanda herhangi bir surette tespiti halinde, Hopi'nin söz konusu Paracıklar'ı iptal etme, kullanılmış ise (gerek Hopi'nin, gerek ilgili İşyerlerinin) parasal karşılığını kazanan ve kullanandan talep-tahsil hakkı vardır; Hopi ve İşyerleri'nin diğer akdi-kanuni hakları ayrıca saklıdır.

f. Paracıklar'ın Geçerliliğini Yitirdiği ve/veya Kullanma İmkanının Sona Erdiği Haller

Kullanıcı Sözleşmesi'nin yukarıda ve diğer ilgili maddelerinde yer alan özel düzenlemeler saklı kalmak üzere ve yanı sıra,

1) Paracık kazanılan tarihten itibaren (ilgili Paracık bazında) belirlenen kullanım süresi geçmiş ve bu süre içinde kullanılmamış olması (belirlenen bu sürede kullanılmayan Paracıklar sonraki herhangi bir döneme devretmez),

2) Paracık kazanılan Ürün alışverişinin herhangi bir surette geçersiz hale gelmesi,

3) Kazanılan Paracık'ın Ürün alışverişinde veya Hopi Sistemi dahilindeki bir başka uygulama çerçevesinde kullanılmış olması,

4) Paracık'ın haksız (belirlenen genel ve özel şartlara yahut iyi niyet esaslarına uygun olmayan ya da kötü niyetli davranışlar ile) kazanıldığının / kullanıldığının herhangi bir zamanda tespit edilmesi,

5) Hopi Mobil Uygulamasının ilk kurulumu sırasında Kullanıcı tarafından verilen GSM nosunun iptal edilmiş veya değişmiş olması

6) Hopi Mobil Uygulamasının akıllı cihazdan kaldırılması halinde Paracıkların geçerlilik süresi içinde ve GSM no.su değişmeyecek biçimde aynı veya başka bir cihaza tekrar usulünce kurulmaması,

7) Hopi Kullanıcısının vefat etmesi veya Uygulamayı kullanması mümkün olmayacak bir fiziki veya akli rahatsızlığı (Paracıklar Kullanıcı mirasçılarına, haleflerine devrolmaz),

8) Kullanıcının Hopi (BNR Teknoloji A.Ş.)'e (varsa) Uygulama'nın ilgili özelliklerini kullanarak, Uygulama'yı cihazından kaldırarak veya BNR'e ulaşarak, tarafına daimi surette hiçbir iletişim yapılmaması yahut kişisel verilerinin sistemden silinmesi isteğinde (bildiriminde) bulunması ya da iletişimleri veya kişisel veri kullanımını geçici olarak durdurmasından sonraki süreçte Paracık'ın geçerlilik süresinin bitmesi

9) Kullanıcı veya Hopi (BNR Teknoloji A.Ş.) tarafından bu Kullanıcı Sözleşmesi'nin herhangi bir neden ile herhangi bir zamanda sona erdirilmesi ya da Kullanıcı Sözleşmesi'nin ilgili hükümlerine göre kendiliğinden sona ermiş sayılması,

hallerinde Paracıklar geçerliliğini yitirir, kullanılamaz ve BNR Teknoloji A.Ş'den-İşyerleri'nden Paracıklar için herhangi bir talepte bulunulamaz.

BNR'nin haksız Paracık kazanan veya kullanan Hopi Kullanıcılarından akdi-kanuni hakları, bunun gibi, ilgili İşyerleri'nin Kullanıcı(lar) ile arasındaki tüketici işleminden doğan hakları saklıdır.

3. Hopi'de Gizlilik-Güvenlik ve Kişisel Verileriniz - Ticari Elektronik İletişim ve Diğer İletişimler

a. Kullanıcılar'ın Hopi (BNR)'ye sağladığı kişisel ve diğer bilgiler nelerdir, nasıl kullanılır ve işlenir:

Hopi (BNR Teknoloji A.Ş.-BNR), Kullanıcılar'ın isim, soyisim, cep telefon numaraları, teknik kodları, reklam tanıtıcısı-kimliği bilgileri, doğum tarihi, yaşadığı şehir, cinsiyet, kıyafet ve diğer ürünlere ilişkin alışveriş bilgileri, tercihleri, beğeni ve zevkleri gibi kişisel bilgilerini veri kayıt sisteminde muhafaza eder. Kullanıcılar Uygulama'ya girdikleri ve sair yollar ile verdikleri bilgilerin doğruluğundan sorumludurlar.

Kişisel tercihler ile ilgili olup Hopi uygulaması üzerinden veya haricen (örneğin Hopi Çağrı Merkezi'nde, İşyerleri'nde) paylaşılan bilgiler de Hopi'de saklanabilir.

Hopi Kullanıcılar için olabildiğince en uygun Kampanyaların üretilmesini amaçlamaktadır. Bu amaçla Kullanıcılar'ın Hopi uygulaması üzerinden yararlandığı Kampanyalar, beğendikleri giyim ürünleri ve diğer ürünler, bunlara ilişkin alışveriş alışkanlıkları-tercihleri, alışveriş fatura vb. bilgileri, katıldıkları oyunlar ve genel olarak Uygulamayı kullanma işlemleri ile kullanım trendleri Hopi nezdindeki basılı/manyetik arşivlere kaydedilip işlenerek Hopi özellik- servislerinden ve İmkanlardan istifade edebilmeleri amacı ile kullanılır, paylaşılır ve sair suretler ile işlenir.

Kullanıcı'nın o anda bulunduğu konuma (şehir, semt, bölge, işyeri-mağaza vb lokasyonlara) uygun teklifleri cihazında (Uygulamada) ve/veya sosyal medya hesapları ile online reklam ağlarında görebilmesi için Hopi bu lokasyon bilgilerini saklayabilir ve işleyebilir/inceleyebilir. Bu sayede örneğin farklı bir şehirde olduğu için zaten yararlanamayacağı (söz konusu lokasyona özgü) bir Kampanya bilgisi-teklifi yerine, Kullanıcı'ya o anda bulunduğu konuma uygun Kampanya ve tekliflerin gönderilmesi, bunları Hopi Uygulamasında görebilmesi sağlanır (Hopi'nin olağan işleyişinde tüm Kullanıcılar'a gösterilen/gönderilen bilgilendirmeler ve genel Kampanyalar lokasyondan bağımsız duyurulurlar). Hopi İşyerlerinin, diğer ürün-hizmet satıcılarının mağazalarında ve/veya bunların yer aldığı yapıların bir kısmında akıllı cihazlardaki bluetooth-beacon vb kablosuz iletişim ve/veya reklam tanıtıcısı-kimliği bilgileri sayesinde Hopi Uygulaması ve/veya Kullanıcısı tanınabilir ve Kullanıcı'nın o mağazaya/yapıya girmiş olduğu anlaşılır; böylece bir Kullanıcı mağazaya/yapıya girdiğinde, cihazlarının bu özelliği açık ise, o an mağazada geçerli bir Hopi İmkanı'ndan haberdar olabilir, örneğin Kampanya fırsatlarından istifade edilebilir, bazen oyunlar oynayarak ödüller, hediyeler ...kazanılabilir; kendisine tanıtım-reklam amaçlı hertürlü iletişim yapılabilir. Kullanıcılar konum (lokasyon) ve/veya bluetooth-beacon vb, iletişim ayarlarını Cihazlarının Ayarlar vb bolumunden istedikleri zaman açıp kapatabilirler Ancak cihazlardaki bu ayarların kapatılması durumunda söz konusu ...teklifler, bilgilendirmeler, reklam-tanıtımlar algılanamaz (Uygulamada görülemez), mağaza içi fırsatlardan-oyunlardan, İmkanlar'dan yararlanılamaz.

Hopi, Kullanıcının Boyner Grubu, Migros ve Turkcell firmaları nezdindeki Kullanıcı bilgilerini, bunun gibi diğer Hopi İşyerleri'ndeki ve/veya sosyal medya hesaplarındaki mevcut-sonradan oluşacak bilgilerini (kıyafet ve diğer ürünlere ilişkin alışveriş bilgileri, tercihleri, zevkleri ve beğenileri, mağaza kartları, müşteri sadakat kartları, kredi kartı gibi kart bilgileri ile bunlarla ilişkilendirilmiş bilgiler dahil) Uygulamanın işlerliğini ve faydalanılabilmesini sağlamak için alabilir, geçici veya daimi olarak kaydedebilir, Hopi (BNR) nezdindeki bilgileri ile birleştirebilir, sınıflandırabilir, ilgililere aktarabilir, kullanabilir ve sair suretler ile işleyebilir. Hopi İşyerleri Uygulama'nın "Paracıklar'ın geçerli olduğu Markalar" kısmında ve/veya Kampanya duyurularında belirtilmektedir ve her zaman değişebilir.

Kullanıcılar'ın, Hopi İşyerleri'nde yaptıkları alışverişlerde o alışveriş ile ilgili (konum-lokasyon, tarih, tutar, giyim ürünleri ve diğer her türlü ürüne ilişkin alışveriş içeriği, beğeni, tercih) bilgileri İşyeri'nden temin edilir ve bu bilgiler Hopi Paracık kazanımlarının ve kullanımlarının hesaplanması ve ileride Kullanıcı'ya uygun Kampanya teklifleri sunulabilmesi amacı ile kullanılır. Kullanıcılar'ın Hopi Üye İşyerleri'ne ve içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler ve alışveriş konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir ve Hopi / ilgili İşyerleri'nce ve sair ilgililerce işlenebilir, kullanılabilir, paylaşılabilir ve aktarılabilir.

BNR aynı amaçlar ile diğer üçüncü şahıs kaynaklarından ve servis sağlayıcılardan zaman zaman belirtilen muhtelif Kullanıcı bilgilerini alabilir ve bu bilgileri Hopi Sistemi'ndeki bilgileri ile birlikte işleyebilir.

Hopi, Kullanıcılar'a Uygulama içerisinde veya Hopi Çağrı Merkezi'nden aranmaları suretiyle ve diğer uygun yöntemler ile yaptığı anketlerde edinilen bilgileri (de) işleyebilir ve kullanabilir (Hopi veya İşyerleri'nce yapılabilecek bu tür anket sorularını cevaplayıp cevaplamamak Kullanıcı'nın kararındadır, bununla beraber anketlere katılma hususunda bir ödül, hediye vb. öngörülmesi durumunda, katılmayanlar bundan istifade edemez).

Kullanıcılara Hopi özellik ve/veya servislerinin sağlanabilmesi için Uygulama üzerinden ve/veya haricen elektronik iletişimler yapılması gerekmektedir. Bu iletiler ticari nitelikte olabileceği gibi sosyal ve sair nitelikte de olabilir.

Hopi (BNR Teknoloji A.Ş.) ve Hopi İşyerleri, ilgili kanunlar çerçevesinde, doğrudan veya ilgili hizmet sağlayıcıları marifeti ile, Kullanıcılar'a Hopi / İşyerleri servisleri, Kampanya teklifleri ve şartları, öngörülen İmkanlar ile ilgili olarak her türlü ticari ve ticari olmayan elektronik iletişim (Uygulama içinden anlık bildirimler, sms, çağrı merkezinden, otomatik makinelerden arama, kablosuz iletişim ve/veya e-posta yollarından herhangi biri veya bir kaçı ile) yaparlar, elektronik ileti gönderirler. Kullanıcılara gönderilen bu yazılı-sözlü iletiler için Kullanıcılar'dan Hopi tarafından herhangi bir bedel alınmaz. Kullanıcılar'ın Hopi Uygulamasını kullanırken yaptıkları data kullanımı ve iletişimlerin ücret-masrafları ise, abonesi oldukları servis sağlayıcı ile anlaşmalarına tabidir ve kendilerine aittir.

Hopi ve İşyerleri'nin Kullanıcılar'a elektronik iletişimleri için Kullanıcı mobil iletişim bilgileri, iletişim adresleri ve konum verileri kullanılabilir. Ancak Hopi’den email, sms ya da Uygulama üzerinden anında iletim bildirimleri almak istemeyen Kullanıcılar, duruma göre cihazlarının, duruma göre Uygulama’nın Profilim/Ayarlar/Bildirim Seçenekleri vb. kısmında bu seçimlerini belirtmeleri durumunda e-mail, sms veya anında iletim bildirimlerini ve diğer iletileri almayabilirler.

Hopi, kümüle (toplu) Kullanıcı bilgilerini ad-soyadı bilgilerini içermeyecek şekilde vefakat diğer gereken bilgiler ile birlikte iş ortakları (yatırımcıları dahil), basın gibi üçüncü şahıslar ile paylaşabilir. Örnek olarak Hopi yatırımcılarına veya basına toplam üye sayısını, Kullanıcılar'ın demografik durumlarını, sipariş sayıları gibi kümüle bilgileri verebilir. Anonimleştirilmiş her türlü istatistiki bilgiyi uygun bulduğu üçüncü kişiler ile paylaşabilir.

Hopi, İşyerleri ile, Kullanıcılara teklifler veya özel teklifler sunabilmek için kümelenmiş Kullanıcı trendlerini paylaşabilir. Örnek olarak, Hopi'nin Ataşehir bölgesindeki bir Hopi İşyeri restaurant ile o bölgede olan Kullanıcılar'a Hopi özel teklifi-Kampanya anlaşması var ise, Atasehir'de bulunan Hopi Kullanıcılarının sayısı, demografisi ve kümüle davranış bilgileri o İşyeri'ne verilebilir, Hopi, o Kullanıcılar'ı söz konusu özel Kampanya'dan bilgilendirmek için elektronik iletişim yapabilir.

Muhtelif paylaşımlar için Hopi uygulaması üzerinden veya haricen Kullanıcı'nın İşyeri / teklif / Kampanya (genel ifadesi ile İmkan) bazında izni de talep edilebilir; yararlanmak isteyen Kullanıcıların bu izni vermesi gerekmektedir. Ancak zaman zaman bu şekilde izin istenmesi/verilmesi Hopi'nin olağan özellikleri ve servisleri dahilinde yapacağı her Kampanya iletişimi ve benzerleri için her seferinde bu prosedürün uygulanması gerektiği ve uygulanacağı anlamına gelmemektedir. İlgili İmkan'dan istifade edebilecek durumda bulunan ve/veya katılan Kullanıcı'nın bu tür işlenmelere ayrıca bir izni vb. gerekmeksizin bu Sözleşme'ye onayı dahilinde rızası bulunduğu kabul edilir. Kişisel verilerinin korunması ile ilgili kanuni gerekler yine yerine getirileceği gibi, Kullanıcı'nın söz konusu kişisel verilerine ilişkin hak ve imkanları her halükarda mevcuttur.

Hopi, Kullanıcılar'a Hopi servislerini verebilmek için çeşitli hizmet sağlayıcıları ile de kişisel bilgileri ve kişisel olmayan bilgileri paylaşabilir, aktarabilir, işlenmesini sağlayabilir. BNR'nin Hopi Sistemi için (yurt içindeki ve dışındaki) "sunucu barındırma/işletim" servisi, data analiz sağlayıcıları, sosyal medya işletmecileri, online reklam ağları ve işletmeleri, Hopi’nin Kullanıcılar'a data ve elektronik ileti gönderecek servis sağlayıcılar ile luzumlu Kullanıcı iletişim bilgilerini paylaşması gibi. Yine örneğin, bir çağrı merkezi firmasının Kullanıcılar'dan Hopi için gelen çağrıların yanıtlanmasında Hopi üzerinden kişisel olan ve olmayan bilgilere erişimi olacak, Hopi'nin uygulaması ve şikayetler/yanıtlanması ile ilgili telefon görüşmeleri kayda alınabilecek, kullanılabilecek ve paylaşılabilecektir.

Hopi, Kullanıcının Hopi İşyerleri'ne ait mevcut marka kartları (mağaza sadakat kartları vb), bunun gibi ilgili yasalara-anlaşmalarına uygun olarak kredi kartları ile ilgili bilgileri (bu kartlar ile yapılan tüketici işlem bilgileri dahil) İşyerleri'nden alabileceği gibi bu tür kartlar için (yasalar elverdiğince ve Hopi'nin buna imkan veren anlaşması varsa) yeni başvurular yahut yararlanma için gerekli işlemler Hopi üzerinden yapılmak istenir ise Hopi'deki bilgiler söz konusu İşyeri ve ilgili servis-hizmet sağlayıcı kurumlar ile paylaşılır. (İşyeri'nin marka kartı vermek/kullandırmak için istediği zorunlu bilgiler sağlanmaz ise yahut İşyeri'nce veya hizmet kuruluşunca kart istemi veya kartla işlem yapabilme talebi herhangi bir neden ile uygun bulunmaz ise, başvuru kabul edilmeyebilir). Kart başvurusu ve diğer işlemleri, her durumda ilgili hak-mükellefiyetler Kullanıcı ile İşyeri ve ilgili kuruluşlar arasında olmak üzere, Hopi içinden veya haricen yürütülebilir ve/veya tamamlanabilir.

Hopi'nin bir başka şirketle birleşmesi, bir başka şirkete devri veya bir başka firmayı satın alması durumlarında kişisel bilgiler anılanlara devredilebilir/alınabilir, Kullanıcılar'a bahsi geçenlerce de elektronik iletişim yapılabilir.

Bilgiler burada ve Bilgilendirmeler kısmında belirtilen amaç, kapsam ve şartlarda, yurt içinde ve dışında kullanılabilir, yurt içinde ve yurt dışına aktarılabilir ve işlenebilir.

Yasal durumlarda Hopi, Kullanıcı bilgileri-verilerini Mahkemelere ve yetkili İdari Mercilere verilebilir.

Kullanıcı Sözleşmesi'nin Bilgilendirmeler kısmında yer alan tüm esaslar ve ilgili Kullanıcı onayları, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.'nin ve Migros Türk Ticaret A.Ş.'nin Bilgilendirmeler kısmında belirtilen uygulamaları ve burada belirtilenler için, ilgili diğer İşyerleri bakımından da tatbik edileceği üzere aynen geçerlidir.

Bu Kullanıcı Sözleşmesi'ni onaylayan, böylece keza üyelik işlemleri sırasında kişisel verileri-ticari elektronik ileti gönderimi/ticari elektronik iletişim için izin/onay vermiş olan Kullanıcılar, kişisel ve kişisel olmayan mevcut-sonradan oluşacak bilgilerinin (isim, soy isim, yaş, cinsiyet, medeni durum, yaşadıkları bölge, eğitim düzeyi, ilgi alanları, giyim ürünleri dahil her türlü ürün-hizmetlere ilişkin alışverişleri ve alışveriş alışkanlıkları-tercihleri, beğenileri, cep ve diğer telefon no.ları, cep telefonu teknik reklam tanıtıcısı-kimliği bilgileri mail adresleri, konumları vs.) kişisel verilerin korunması hakkında mevzuat ile elektronik ticaret-haberleşme mevzuatına uygun biçimde, Bilgilendirme Bölümü ve yukarıdaki kapsamda kaydına, muhafazasına, kullanımına, yurt içinde ve dışında aktarılmasına, paylaşımına, diğer suretler ile işlenmesine ve kendilerine Hopi üzerinden ve diğer iletişim kanallarından ticari reklam, tanıtım ve kampanya duyuları-gönderimleri dahil olmak üzere ticari ve sair iletişim yapılmasına muvafakat etmiş olurlar ve aksi Kullanıcı tarafından Hopi'ye (belirtilen iletişim kanallarından BNR Teknoloji A.Ş.'e) bildirilmediği sürece, Hopi uygulaması cihazdan kaldırılmış yahut Kullanıcı Sözleşmesi sona ermiş olsun/olmasın, bu muvafakatleri geçerli olmaya devam eder.

Uygulamanın Profilim/Ayarlar/Bildirim Seçenekleri kısmında herhangi bir kanal için iletişimi engellemiş olan Kullanıcılar, bilahare aynı yöntemle iletişimi açtıklarında, ticari elektronik ileti gönderimi için üyelik işlemleri sırasında verdikleri izin-onay, açtıkları iletişim kanalı için, ayrıca herhangi bir işleme gerek kalmaksızın yürürlülüğünü devam ettirir.

Diğer deyişle, sırf herhangi bir kanal için iletişim özelliğinin kapatılmış olması Kullanıcı'nın bu hususta verdiği izni iptal ettiği anlamında değildir, sadece, kapalı tuttuğu sürece SMS, e-mail vb ile iletişim almaması sonucu doğurur, Kullanıcı ilgili fonksiyonu tekrar açtığında, tarafına ticari elektronik ileti gönderimleri, ayrıca bir izin/onayına gerek bulunmaksızın vefakat usulunce kanuni red hakkını kullanana kadar, önceden herhangi bir surette verdiği onay uyarınca ve kapsamında devam eder.

Hopi (BNR Teknoloji A.Ş. tarafından), İşyerleri'nce ve diğer hak sahibi ilgililerce kanunen yapılması mümkün veya gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlenmeleri ve ticari elektronik iletişimler her durumda sürdürülür.

b. Hopi Kullanıcıları Kişisel Verilerinin İşlenmesi-Kullanımı-Aktarımını ve/veya Taraflarına Yapılan Ticari-Sair İletişimleri Durdurabilirler ve Bu Konular ile İlgili Tüm Hususlarda Hopi'ye Başvurabilirler-Bilgi Alabilirler

Hopi Kullanıcıları'nın kişisel verilerinin veri sorumlusu BNR Teknoloji A.Ş. tarafından veya görevlendireceği/yetkilendireceği kişi ve kuruluşlarca, keza diğer ilgililerce hangi amaçla işleneceği, işlenen kişisel verilerin kimlere ve hangi amaçla yurt içinde ve dışına aktarılabileceği, kişisel veri toplama yöntemi ve hukuki sebebi yukarıda ve bu Sözleşmenin (Bilgilendirmeler kısmı dahil) diğer muhtelif hükümlerinde ayrıntılı olarak belirtilmiştir.

Hopi Kullanıcıları, ilgili kanuna uygun biçimde Hopi (BNR Teknoloji A.Ş.)'e başvurarak;

-- kendileriyle ilgili kişisel verilerin işlenip işlenmediğini öğrenebilirler, kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgileri talep edebilirler (Kullanıcı bilgileri, Bilgilendirmeler kısmında ve Sözleşme'de ayrıntılı olarak belirtilen amaç, kapsam ve şartlar dahilinde çeşitli şekillerde-yöntemler ile işlenecektir).

-- kişisel verilerinin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenebilirler (İşlenme amacı ve sebebi Bilgilendirmeler kısmı dahil olmak üzere bu Sözleşme'de ayrıntılı belirtilmiştir),

-- yurt içinde ve dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilebilirler (Hopi'nin olağan işleyişi gereği yapılacak paylaşım ve aktarımlar Bilgilendirmeler kısmı dahil Sözleşme'de ayrıntılı belirtilmiştir),

-- kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde düzeltilmesini isteyebilirler (isim-soy isim, yaş, cinsiyet, şehir gibi bazı bilgilerin Uygulama içinden düzeltilmesi de mümkündür),

-- kişisel verilerinin mevzuatına uygun şekilde silinmesini veya yok edilmesini isteyebilirler,

-- kişisel bilgileri için başvurularına göre yapılan işlemlerin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteyebilirler,

-- kişisel verilerinin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kendilerine aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz edebilirler,

-- kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramaları halinde zararın giderilmesini talep edebilirler.

Kullanıcılar tarafından veri kullanımı ve/veya iletişimin durdurulması, keza kişisel verilerin silinmesi ve yok edilmesi isteği herhangi bir gerekçe gösterilmesi gerekmeksizin her zaman yapılabilir.

Hopi Kullanıcıları, kişisel verileri ile ilgili olarak Bilgilendirmeler'de de açıklandığı gibi yukarıdaki konularda BNR Teknoloji A.Ş.'e başvurabilirler, bu hususlardaki kanuni bilgilenme ve talep haklarını da kullanabilirler.

Kullanıcılar söz konusu bilgilerin-verilerin kullanımını ve/veya taraflarına yapılacak iletişimleri duruma göre cihazlarının veya Hopi Mobil Uygulamasının Profilim/Ayarlar/Bildirim Seçenekleri ve benzeri bölümünden-fonksiyonundan engelleyebilir (internet/data bağlantısı gerekebilir) veya BNR Teknoloji A.Ş.'e (Adres: Maslak Mah. AOS 55. Sokak 42 Maslak Sitesi No:4 Kat:8 Kolektif House Sarıyer / İstanbul , Müşteri Hizmetleri Telefon : 0 850 200 66 88, E-posta: bnr@hs03.kep.tr/info@hopi.com.tr ulaşarak her zaman için (yasal sürelerde) durdurabilirler; bunun gibi Hopi Uygulamasının cihazdan kaldırılması "Hopi Uygulaması" üzerinden ileti alımlarını durdurur.(Bu takdirde Hopi'den yararlanılamaz).

Ancak Uygulama'nın Profilim/Ayarlar/Bildirim Seçenekleri kısmında SMS/e-posta iletişimi -- cihazın data bağlantısı açık iken -- engellenmeden (kapatılmadan) Uygulama'nın cihazdan kaldırılması/silinmesi halinde bu işlem Hopi Sistemi'nce bilinemeyeceğinden SMS/e-posta almak istemeyen Kullanıcı'nın BNR Teknoloji A.Ş.'i yukarıdaki iletişim kanallarından bilgilendirmesi veya tarafına gönderilecek bu tür iletilerde belirtilen ret işlemini uygulaması gerekmektedir. Aksi halde söz konusu iletiler tarafına gönderilmeye devam olunabilecektir.

BNR Teknoloji A.Ş.'ne açıkca ve usulünce bildirilmiş Kullanıcı isteğine göre, kanunen gereken hallerde kişisel veri işlenmeleri ve/veya ticari elektronik iletişimler-diğer iletişimler, ilgili yasal azami süre aşılmamak üzere, Hopi sistemlerine uygun en kısa sürede durdurulur. Kullanıcılar ayrıca Hopi nezdindeki bilgilerinin silinmesini veya yok edilmesini de her zaman talep edebilirler ve bu durumda, hukuken muhafazası gereken-mümkün veya zorunlu olanlar hariç, bilgiler, Hopi sisteminden yasal azami süreler dahilinde ve mevzuatınca belirlenen şekilde-kapsamda silinir veya yok edilir ya da anonimleştirilir (Yine tüm bu hallerde, Kullanıcılar Bilgilendirmeler ve/veya Kullanıcı Sözleşmesi'nin muhtelif kısımlarında yazılı hak ve İmkanları kaybedebilirler ve bundan ötürü Hopi'den veya İşyerleri'nden herhangi bir talepte bulunamazlar). Herhangi bir teknik aksaklık vs.'den ötürü yukarıdaki gereklerin yerine gelmemiş olması halinde, Hopi (BNR Teknoloji A.Ş), Kullanıcı'nın bildirimi üzerine gereğini mümkün olan en kısa sürede yapar.

Uygulamanın Profilim/Ayarlar/Bildirim Seçenekleri kısmında herhangi bir kanal için iletişimi engellemiş olan Kullanıcılar, bilahare aynı yöntemle iletişimi açtıklarında, ticari elektronik ileti gönderimi için üyelik işlemleri sırasında veya bilahare verdikleri izin-onay, açtıkları iletişim kanalı için, ayrıca herhangi bir işleme gerek kalmaksızın, bununla beraber kanuni red haklarını kullananana kadar, yürürlülüğünü devam ettirir.

Hopi üzerinde Kullanıcı kişisel verilerinin ve/veya diğer bilgilerinin kullanımı-işlenmesi ve/veya tarafına ticari elektronik iletişim-sair iletişimler, Kullanıcının önceden veya bilahare herhangi bir Hopi İşyerine ya da diğer Boyner Grubu şirketine yahut bunların iş ortaklarına/tedarikçilerine veya sair kişilere bu hususta verdikleri izin (keza aynı anlamdaki muvafakat, rıza veya onay) uyarınca yapılıyor ise; bunların mevzuat gereği onaylı mevcut veri tabanlarını kullanım sureti ile Hopi Kullanıcılarına ticari elektronik ileti gönderme hak ve yetkileri, keza veri işleme hakları ayrıca ve her durumda saklı olmakla beraber; Kullanıcı'nın Hopi'ye (BNR'e) herhangi bir yöntem ile bildirdiği durdurma isteği, Hopi'nin bu konuda bir insiyatifi ve sorumluluğu olmadığından, izin verdiği kuruluşca herhangi bir surette Kullanıcı'ya yapılan iletişimlerin ve veri kullanım-işlenmelerinin de durdurulacağı anlamına gelmez; Kullanıcı'nın bu hususta, ilgili kuruluşa ayrıca başvurması gerekir ve ilgili tüm hukuki işlemler ile gerek-sonuçları Kullanıcı ve bahsi geçen kuruluş arasındadır.

Kişisel verilerin işlenmesi, ticari elekronik ileti gönderimleri ve bu hususlardaki taraf hakları, kullanılma usul ve şekillerine ilişkin diğer hususlarda Sözleşme'nin Bilgilendirmeler kısmında ve diğer ilgili hükümlerinde belirtilen açıklamalar ayrıca ve herhalükarda geçerlidir.

c. Hopi'de Kullanıcı Bilgilerinin Güvenliği ve Kartlı İşlemler

Hopi (BNR Teknoloji A.Ş., kısaca BNR), Kullanıcı kişisel bilgilerinin korunması için kanunen zorunlu gereken ve teknik olarak mümkün genel güvenlik tedbirlerini almıştır.

Ne var ki, gerekli önlemlerin alınmasına rağmen data (veri) güvenliğinde ihlal durumları (kanunsuz müdahaleler, virüsler ve benzerleri neticesi) maalesef olabilmektedir. Böyle bir data güvenliği ihlali halinde, BNR durumdan haberdar ise ve ihlalin mahiyetine göre gerekiyor ise Kullanıcılar'ı uygun yöntemler ile bilgilendirebilir. Bu durumda (varsa) BNR tarafından bildirilen işlemlerin, duruma göre Hopi Uygulamasındaki güncellemelerin Kullanıcı tarafından derhal yapılması gerekir (Kullanıcı cihazlarındaki "işletim sistemleri" ve benzerleri ile ilgili güvenlik açıkları ve ihlallerinin de Kullanıcı tarafından usulunce-zamanında giderilmesi gerekir).

Öte yandan, Uygulama kapsamında ilgili fonksiyon (özellik) içerisinde belirli işlemlerin güvenliği için Kullanıcı'ya tanımlanan şifrenin ve kullanım sırasında zaman zaman uygulama tarafından üretilebilecek veya BNR'ce yahut ilgili hizmet kuruluşunca gönderilebilecek her türlü kodun gizliliği ve güvenliğini temin her durumda Kullanıcı'ya aittir.

Kullanıcılar akıllı cihazlarındaki Hopi uygulamasına marka kartlarını (mağaza sadakat kartları vb.) ve kredi kartlarını ya da bunlara ait kart bilgilerini-görüntülerini, kullanım sırasında kartlarını fiziken ibraz etmeksizin (ilgili özellikler itibari ile mümkün olabilen) kart işlemlerini yapabilmek üzere yükleyebilirler veya Kullanıcı'nın Hopi dahilinde/haricinde herhangi bir ortamdaki istek/onayına istinaden kendiliğinden de yüklenebilir.

Kullanıcılar, söz konusu işlemleri yapabilmek üzere, (varsa) ilgili kuruluş veya kuruluşlarca bir defaya mahsus veya işlem bazında talep edilen hukuki muameleleri (anlaşma ve/veya onay işlemlerini), Hopi üzerinden veya haricen yapmakla yükümlüdürler ve Söz konusu kartlar ile ilgili her türlü ekleme-kullanım işlemleri tamamen Kullanıcı ile bu işlemi sağlayan hizmet kuruluşu, kartı veren kuruluş ve kabul eden kuruluş arasındadır.

Bu hallerde söz konusu bilgilerin herhangi bir surette ilgisiz üçüncü kişiler ile paylaşılması/gösterilmesi, akıllı cihaz(lar)ın başkasına verilmesi, Uygulamanın ve/veya kartların birden fazla cihaza yüklenmesi/paylaşılması, cihaz(lar)ın kaybolması, hasara, zarara ve ziyana uğraması hallerinde ve akıllı cihaz(lar)daki bu tür bilgilerine ve diğer bilgilerine Kullanıcı dışındaki (herhangi bir) üçüncü kişinin herhangi bir surette (kanuna aykırı müdahaleler, virüs vb.leri ile yapılanlar dahil) ulaşması ve kullanması durumlarında, her türlü sorumluluk ve menfi hukuki-mali netice riskleri ile sonuçları münhasıran Kullanıcı'ya aittir.

Her halükarda, BNR Teknoloji A.Ş. ve Hopi İşyerleri ile hizmet sağlayıcıları ve sair ilgilileri, inisiyatifleri dışında ve/veya kanunen sorumlu olmadıkları sebeplerle Kullanıcı bilgi-verilerinin ihlali sonucu oluşan Kullanıcı kayıp ve zararlarından sorumlu olmazlar; ancak ve sadece kasıtlı veya ağır kusurlu eylemlerinin varlığında, emredici yasaların kanuni kapsamı ve şartları dahilinde, mesul sayılırlar.

d. Hopi Uygulaması Üzerinden Ulaşılan İnternet Siteleri (Elektronik Ticaret Siteleri ve Diğer Siteler)

Kullanıcılar Hopi üzerinde duyurulan/gösterilen Kampanyalarda, Tazecik duyurularında ve/veya çeşitli diğer alanlarda Hopi İşyerleri'nin ve sair şahısların-kurumların internet sitelerine, mobil uygulamalarına vb.'e yönlenebilirler. Hopi Uygulaması üzerinden bu suretle ve sair herhangi bir suretle ulaşılan sitelerde data (kişisel bilgiler ve diğer bilgiler) paylaşımları, sair işlenmeleri ve data güvenliği, keza her türlü reklam, tanıtım ve satış işlemleri o sitenin kurallarına tabidir. BNR Teknoloji A.Ş.'nin, Hopi İşyerleri'ne ait olanlar dahil olmak üzere, bu sitelerdeki güvenlik ve gizlilik koşulları, keza reklam-tanıtım ve satış işlemleri ile herhangi bir sair uygulamaları üzerinde bir yetkisi, kontrolü ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu konularda ve Kullanıcıların Hopi İşyerleri'nin elektronik ticaret sitelerinde ve benzerlerinden alışverişlerinde geçerli diğer esaslar Kullanıcı Sözleşmesi'nin ilgili kısımlarında ayrıca ve ayrıntılı belirtilmiştir.

e. Gizlilik, Güvenlik, Kişisel Veri Kullanımı-İşlenmeleri ve Ticari-Diğer Elektronik İletişim Konuları-Kurallarında Değişikler

BNR Teknoloji A.Ş., bu hususlarda ilgili mevzuata veya teknikte gelişmelere veya Hopi'nin Kullanıcılar'a sağladığı özellik-servislere göre değişiklikler yapabilir. Değişikler Hopi Uygulaması üzerinden yayınlandığı veya uygun diğer yöntemler ile duyuruldukları tarihten itibaren geçerli kabul edilir. Hopi Uygulaması'nı kullanmaya devam eden Kullanıcılar bu değişiklikleri kabul etmiş sayılırlar; varsa istenen güncellemelerin (duruma göre Uygulamanın tüm usul ve gerekleri ile tekrar kurulumu dahil) Kullanıcı tarafından yapılması gerekir. Hopi'ye üyelik sırasında veya sair yasalar uygun bir şekilde bilahare verilen Kullanıcı izin/onayı dışında kalan, böylece "işbu Sözleşme'de herhangi bir surette belirtilmemiş" yeni-başka amaçlar ile kişisel veri paylaşımı, aktarımı, kullanımı, diğer suretler ile işlenmesi ve/veya ticari elektronik ileti gönderilmesi söz konusu olan ve böylece "emredici" kanunlar uyarınca ayrıca bir izin/onay alınması zorunluluk arz eden” hallerde, Hopi Uygulaması üzerinden veya haricen onay alınır.

4. Hopi Kullanılırken Bilinmesi ve Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Önemli Hususlar-Hatırlatmalar

a. Kullanıcılar'ın Hopi Mobil Uygulamasına ilişkin her türlü şifre-kodlarını, yükledikleri sadakat kart bilgilerini, keza varsa kredi kartı bilgilerini ve genel olarak Uygulamanın yüklü olduğu cihazlarını korumaları, bunların ve/veya içeriği bilgilerin, keza cihazlarının ilgisiz üçüncü kişilerin eline geçmemesi (hırsızlar, virüsler ve diğer zararlı programlarca yapılabilenler de dahil) için, lüzumlu tüm tedbirleri şahsen almaları ve daimi surette uygulamaları gerekir.

Mağaza kartı/kredi kartı gibi kart bilgilerinin Hopi içinde muhafaza edilip fiziken ibraz olunmaksızın kullanılabilmesi ve benzeri fonksiyonlar, Kullanıcılar'ın isterlerse istifade edebilecekleri, gerek Hopi’ye eklenmesinde, gerek kullanımında her türlü sorumluluğu ve riskleri Kullanıcılar'a ait olan kolaylıklardan ibarettir.

b. Hopi Mobil Uygulamasının-Servislerinin kullanımı ücretsiz olmakla beraber;

i) Uygulama kullanımının gerektirdiği her türlü haberleşme-iletişim giderleri, servis sağlayıcısı ile şahsi anlaşmasına göre Kullanıcı'ya aittir. ii) Uygulamadaki bilgi-tanıtım ve Kampanyalardan istifade ile Hopi işyerlerinden herhangi bir yöntem ile yapılacak alışveriş işlemleri ve bağlantılı işlemler doğrudan Kullanıcı ile ilgili İşyeri arasında olduğundan alışveriş bedelleri ve diğer bedeller Kullanıcı'ya aittir. iii) Kullanıcı'nın Paracık kazandığı bir ürünü iade etmesi halinde, Hopi nezdinde başka yeterli Paracıkı yok ise, söz konusu ürünü alırken kazandığı Paracık tutarını ödemesi gerekir; ilgili İşyeri (Hopi'nin uygulamasına göre iade ettiği ürünü satın aldığı İşyeri veya satın aldığı ürün sebebi ile kazandığı Paracık'ı kullandığı İşyeri yahut BNR) o Paracıkların parasal-nakdi değeri olan tutarı Kullanıcı'dan derhal tahsil eder. iv) Kullanıcılardan (yeni) bir ücret, masraf ve sair bedel talep edilmesi söz konusu olan Hopi özellikleri ve servisleri için Uygulama üzerinden Kullanıcıların (duruma göre genel veya işlem bazında) ayrıca onayı alınır.

c. Hopi'de Kullanıcılar'a sağlanan özellikler, bilgilendirmeler, Kampanya teklifleri ve İmkanlar (her türlü Paracık kazanım ve kullanım şatları-değerleri dahil) tüm Kullanıcılar için aynı olabileceği gibi, bulundukları lokasyon (konum), kıyafet ve diğer ürün-hizmetlere ilişkin alışveriş alışkanlıkları, beğenileri-tercihleri, yaşları, cinsiyetleri, ilgili İşyeri, Ürünler, Kullanıcılar'ın Hopi Uygulamasından yararlanma trendleri, Hopi İşyerleri'nden alışveriş içerikleri, ilgi alanları, kıyafet ve diğer ürünlere ilişkin beğenileri ve sair unsurlar itibari ile Kullanıcılar'a farklı teklifler ve İmkanlar sağlanabilir.

Herhangi bir Kullanıcı'ya Hopi'de herhangi bir İmkan'ın sağlanmış olması diğer Kullanıcılar'a da aynı İmkanın sağlanacağı anlamına gelmediği gibi bir Kullanıcı'nın herhangi bir özellik, Kampanya ve İmkandan yararlanmış/yararlandırılmış olması, aynı Hopi İşyerinde veya bir başka İşyeri'nde yahut bir Hopi İşyerinin farklı satış noktalarında her zaman aynı veya benzeri İmkanlar'dan aynı yahut farklı koşullarda istifade edebileceği anlamına gelmemektedir.

d. Kullanıcıların Hopi İşyerleri'nde Paracık kazanırken ve kullanırken, bu ve bağlantılı tüm işlemleri ve tutarlarını, ilgili işlem sırasında kontrol etmeleri ve bir yanlışlık var ise muhakkak ve derhal İşyeri'nde bildirmeleri şarttır; aksi halde haklarını yitirebilirler (Kullanıcılar'ın ilgili fatura vs. işlem belgelerini de gerektiğinde ibraz için muhafaza etmeleri gerekir).

e. Paracıklar Sözleşme'nin ilgili maddelerinde belirtilen koşullarda kazanılır, kullanılır ve geçerliliğini yitirir. Her halükarda, geçerliliğini yitirdiği için veya sair herhangi bir sebeple kullanılmayan Paracıklar mukabilinde Hopi Kullanıcılarına, herhangi bir surette, kısmen veya tamamen nakit para ödenmez, aynı anlamdaki kredi kartına ödeme/iade, iade mal fişi vb. tutarlarına eklenmesi gibi istemleri dahil olmak üzere, bu tür talepleri karşılanmaz.

f. BNR Teknoloji A.Ş. gerek mücbir sebep hallerinde, gerek genel olarak bu Kullanıcı Sözleşmesi'nde açıkça üstlendiği edim ve sorumluluklar ile emredici kanunlarda kendisi için belirlenmiş mükellefiyetler dışında, Kullanıcılara (veya İşyerlerine) karşı, doğrudan/dolaylı surette herhangi bir taahhüt ve mesuliyet altında bulunmamaktadır.

g. Hopi İşyerleri önceden haber verilmeksizin her zaman değişebilir, bazı İşyerleri Hopi kapsamından ayrılabilir veya yeni İşyerleri dahil olabilir.

h. Kullanıcılar;

-- Hopi’yi, virüs, truva atları gibi kötü niyetli içerik/fonksiyon barındıran herhangi bir yazılımın veya yazılım parçasının, kodunun Hopi Sistemi ve ağlarına sızmasına sebep olacak şekilde kullanmamalıdır.

-- konum, işletim sistemi saati, her türlü cihaz tanımlayıcı bilgi (IDFA-reklam tanıtıcısı-kimliği), UDID, IMEI vs.), üzerinden bağlantı sağladıkları GSM operatörü, cep telefonu numarası/cihaz kodu gibi bilgilerini olduğundan farklı gösterecek şekilde değiştirerek Hopi Sistemi'ni ve servislerini yanıltmak suretiyle kullanmamalıdır.

-- Hopi Sistem ve ağlarının zayıflıklarını ve savunmasız noktalarını test ve tespit edecek ve yine Hopi Sistemi ve ağlarının güvenlik ve doğrulama kontrollerini işlevsiz kılacak hiçbir girişimde bulunmamalıdır.

-- Hopi Sistemi ve ağları üzerinde fazla yük oluşturacak, Hopi servislerinin kısmen ya da tamamen çalışmasını durduracak veya yavaşlatacak, diğer Hopi Kullanıcılarının servislerden faydalanmasını herhangi bir surette ve ölçüde engelleyecek yahut sınırlayacak hiçbir girişimde bulunmamalıdır.

-- Hopi - Hopi Sisteminin altında yatan herhangi bir fikri veya algoritmayı keşfetmeye çalışmamalı, her türlü Hopi yazılım ve parçalarını kısmen/tamamen kopyalamamalı, herhangi bir ters mühendislik işlemine tabi tutmamalı, kaynak kodlarını dönüştürmemeli, tersine çevirmemeli ve sair surette doğrudan/dolaylı olarak Hopi’nin ve/veya Hopi Sistemi'nin kaynak kodunu ele geçirmeye ve Hopi'yi başka amaçlar ile kullanmaya ve kullandırmaya teşebbüs dahi etmemelidir.

Bunlara aykırı davranışın BNR'ce herhangi bir surette tespiti halinde, Kullanıcı'ya önceden bir bildirimde bulunulmaksızın Hopi Sistemi'ne erişimi engellenebilir, tamamen iptal edilebilir, Hopi Kullanıcılığı askıya alınabilir veya tamamen iptal olunabilir; kazanılmış ve kullanılmış Paracıklar'ı geri alınabilir, kullanılan Paracıklar'ın maddi karşılığı, keza bu sebeple uğranılan her türlü ve bütün zararlar, bu tür eylemlerin içinde herhangi bir surette yer almış tüm kişilerden talep olunabilir ve haklarında ilgili kanuni tedbir-yaptırımların uygulanması için yasal yollara başvurulabilir.

i. BNR Teknoloji A.Ş., Kullanıcı'ya karşı haklarını doğrudan veya Hopi İşyerleri marifeti ile kullanabilir.

j. Burada bazı konularda hatırlatmalar yapılmış ve/veya diğer Hopi kullanım koşulları belirtilmiş olup Kullanıcı Sözleşmesi'nin (ayrılmaz parçası olan Bilgilendirmeler Bölümü dahil) diğer tüm esas ve şartları aynen ve her halükarda geçerlidir.

k. Kullanıcılar, cihazlarında Hopi Mobil Uygulaması'nın Kullanıcı Bilgilendirme Metni ve Sözleşmesini Onaylıyorum kutusunu tıklayıp ÜYELİĞİ TAMAMLA ve benzeri tuşuna bastıklarında (tıkladıklarında) bu Kullanıcı Sözleşmesi'ni (Bilgileriniz-Onayınız için Bilgilendirmeler bölümü dahil) tamamen okumuş, anlamış ve tüm hükümlerini açıkca kabul etmiş, onaylamış olurlar ve BNR Teknoloji A.Ş. ile Kullanıcı arasında bu Kullanıcı Sözleşmesi kurulmuş olur.

5. Kullanıcı Sözleşmesi'nde, Hopi Özelliklerinde ve Kullanıcı İmkanlarında Değişiklikler

Hopi (BNR Teknoloji A.Ş.), ilgili mevzuata veya teknikte gelişmelere veya Kullanıcılar'a sağlanan özellik ve imkanlara göre mevcut özellik/servisleri durdurma, yeni özellik/servisler ekleme, güvenlik standartlarını değiştirme, Hopi Mobil Uygulaması'nın bazı özelliklerinde, Paracıklar ve sair ödül puanları ile hediyeler vb. dahil olmak üzere Kullanıcı İmkanlarında revizyonlar ve iptaller, İşyerleri'nde ve Kampanyalar içeriğinde, zamanlamasında ve her türlü istifade şartlarında önceden haber vermeksizin değişiklikler, ertelemeler ve iptaller yapma hakkını saklı tutar. Bu tür değişiklikler BNR Teknoloji A.Ş. ve/veya ilgili İşyeri tarafından Hopi Mobil Uygulaması üzerinden yayınlandığı veya uygun diğer yöntemler ile duyuruldukları tarihten itibaren geçerli kabul edilir.

Hopi'yi kullanmaya devam eden Kullanıcılar tüm bu değişimleri (revizyonları, değişiklikleri, iptal işlemlerini ve öngörülen yeni kullanım şartlarını) kabul etmiş sayılırlar. Hopi'nin ödeme sistemi veya elektronik para ya da mobil ticaret fonksiyonu gibi (genel veya sınırlı) özellikler kazanması/kullanıma açılması, Kullanıcılar'dan Hopi Mobil Uygulaması'nı kullanmaları için herhangi bir bedel istenmesi gibi bazı durumlarda ayrıca Uygulama üzerinden ve sair yöntemler ile izinleri de istenebilir

Herhangi bir tereddüt oluşmaması için, Hopi halihazırda bir ödeme ve mobil ticaret sistemi olmadığı gibi Hopi'deki Paracıklar elektronik para vb. değildir, ödül puanlarından ibarettir; bunun gibi, sırf mağaza kartı/kredi kartı gibi kart bilgilerinin Hopi içinde muhafaza edilip fiziken ibraz olunmaksızın kullanılabilmesi ve benzeri fonksiyonlar, Hopi'nin bir ödeme sistemi veya elektronik para kullanım uygulaması veya elektronik ortamda alışveriş uygulaması olduğu anlamına gelmemektedir; bunlar Kullanıcı'nın ilgili kuruluşlarla anlaşmasına-anlaşmalarına tabi olmak üzere, Kullanıcılar'a sağlanan kolaylıklardan ibarettir.

Hopi uygulaması üzerinden veya sair uygun yöntemler ile istenen/bildirilen güncellemelerin (duruma göre Uygulamanın tekrar indirilmesi/kurulumu dahil) Kullanıcı tarafından hemen yapılması gerekir. İzin/onay talep edilen hallerde Kullanıcı talep edilen izin/onayı vermediği takdirde ilgili özellik, servis ve/veya Kampanya'dan yararlanamaz. İlgili Kampanya koşullarında o Kampanya'ya katılınabilmesi ve/veya yararlanılabilmesi için öngörülen bir kişisel veri işlemi veya iletişim gereğinin varlığı halinde, Kampanya'ya katılan Kullanıcılar (o Kampanya'dan istifade amacı ile ilk kez Kullanıcı olacak-olan kişiler dahil), ayrıca bir onay/izinleri gerekmeksizin, bu uygulamaların yapılmasını kabul etmiş olurlar

Herhangi bir nedenle güncellemeleri yapmayan veya elektronik iletişimleri / bilgi işlenmelerini engelledikleri/durdurdukları için bunları alamayan Kullanıcılar, güvenlik risklerinin yanı sıra mevcut/değişen/yeni Hopi özellikleri ve/veya servislerinden ve/veya şartlarından istifade hususlarında, keza muhtelif bilgileri edinmelerinde gecikme vb. sebepten İmkanlar'dan yararlanamamaları gibi oluşan menfi sonuçları kabullenmiş sayılırlar.

6. Kullanıcı Sözleşmesi’nin Süresi, Sona Ermesi ve Bu Halde Uygulanacak Koşullar

a. Bu Kullanıcı Sözleşmesi süresizdir ve Sözleşme’nin muhtelif hükümlerinde belirtilen sona erme hallerinin yanı sıra aşağıdaki hükümlere göre sona erene kadar geçerliliğini muhafaza eder.

b. Kullanıcı dilediği her zaman BNR Teknoloji A.Ş.'ne yapacağı sözlü veya yazılı bildirim ile, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve ceza ödemeksizin bu Sözleşme'den cayabilir ve yine her zaman aynı şekilde sona erdirebilir (feshedebilir).

(BNR Teknoloji A.Ş. (Hopi) İletişim bilgileri: Maslak Mah. AOS 55. Sokak 42 Maslak Sitesi No:4 Kat:8 Kolektif House Sarıyer / İstanbul; 0 850 222 05 80, Müşteri Hizmetleri Telefonu : 0 850 200 66 88, Eposta: bnr@hs03.kep.tr, / info@hopi.com.tr Mersis : 0335041279900014).

c. BNR Teknoloji A.Ş. de bu Sözleşmeyi dilediği her zaman, Kullanıcı'ya, Uygulama üzerinden ve sair iletişim kanallarından bildirerek tek yanlı ve tazminatsız sona erdirebilir. BNR Teknoloji A.Ş.'nin Hopi Sistemi'ne son vermesi halinde Kullanıcı Sözleşmesi kendiliğinden sona erer.

BNR Teknoloji A.Ş.'nin bazı Hopi özelliklerini-İmkanlarını tamamen kaldırması halinde Sözleşme belirtilen özellik-İmkanlar açısından aynı şekilde sona erer.

d. Kullanıcı'nın vefatı veya Hopi Mobil Uygulamasını kullanması fiilen mümkün olmayacak bir rahatsızlığı halinde, bunun gibi BNR Teknoloji A.Ş.'nin (kanuni birleşme, bölünme, devrolunma ve devralmalar hariç) kanunen fesh olması ya da tasfiyesi halinde bu Kullanıcı Sözleşmesi kendiliğinden sona erer.

e. Sözleşme'nin herhangi bir surette sona erdiği hallerde, Kullanıcı'nın Hopi Uygulamasını kullandığı süre zarfında edindiği ve kullanmadığı Paracıklar dahil tüm hak-imkanları kendiliğinden kesin olarak sona erer.

f. Sözleşme'nin herhangi bir sebepten herhangi bir zamanda sona erdiği hallerde Kullanıcı kişisel verilerinin ve kişisel olmayan bilgilerinin kullanımı-işlenmesinin ve Kullanıcı'ya iletişimlerin durdurulması, bunun gibi kişisel verilerin silinmesi-yok edilmesi, Sözleşme'nin (Bilgilendirmeler dahil) ilgili hükümlerinde ve kanunlarda belirtilen özel usul ve kurallara tabidir.

g. Sözleşme her ne sebepten ve her ne zaman sona ermiş olursa olsun, Kullanıcı'dan veya BNR Teknoloji A.Ş.'den veya Hopi İşyerleri'nden ve sair ilgililerinden tazminat ve diğer bir ödeme talep edilemez. Ancak BNR Teknoloji A.Ş.'nin ve Hopi İşyerleri'nin, Kullanıcı Sözleşmesi'nin ilgili hükümlerine (özellikle Kullanıcı tarafından haksız Paracık kazanımı/kullanımı maddelerine) göre ve/veya Kullanıcı ile Hopi İşyerleri arasındaki sözlü/yazılı/mesafeli tüketici işlemlerine ve kanuna göre bu Sözleşme'nin sona ermesinden sonra Kullanıcı'ya karşı sahip olduğu hak-imkanları saklıdır.

Kullanıcının da bu Sözleşme'de açıkca belirtilmiş hakları ile ilgili "emredici" (amir) mevzuattan doğan hakları her durumda-ayrıca mevcut ve geçerlidir.

h. Sözleşme'nin sona erdiği hallerde Kullanıcıların cihazlarındaki Hopi Mobil Uygulaması'nı kaldırmaları gerekebilir; aksi halde Hopi'nin olağan uygulamasında yapıla gelmekte olan genel iletileri almaya devam edebilirler, ancak bu durum Sözleşme'nin devam ettiği ve Kullanıcı'nın Sözleşme'de belirli hak-İmkanlara sahip olmaya ve/veya kullanmaya devam edebileceği anlamına gelmez.

7. Diğer Hükümler

a. Tanımlar:Bu Sözleşme'de (Bilgilendirmeler dahil) veya Uygulama içinde geçen ifadeler, aksi ilgili maddeden açıkca anlaşılmadıkça;

"Hopi Mobil Uygulaması"-"Servisleri /"Uygulama"/"Hopi Sistemi"/"Hopi"": BNR Teknoloji A.Ş. (BNR) tarafından oluşturularak geliştirilmiş-geliştirilecek, kapsamı, özellikleri, şartları ve uygulama esasları Bilgilendirmeler-Sözleşme'de belirtilen; kısaca, Kullanıcılar'ın akıllı telefonlarını ve diğer bu tür cihazlarını kullanarak Hopi hizmetleri-Kampanya-İmkanları'dan ve diğer hususlardan bilgilenmeleri – yararlanmaları, keza ileride uygulamaya alınabilecek mağaza sadakat kartları ve/veya kredi kartları ekleme, muhafaza ve kullanma imkanları ve/veya alternatif ödeme sistemlerinden istifadeleri özlü (kullanıma-faaliyete açılan/açılacak ve zaman zaman revize edilebilecek unsurları-özellikler-kapsam itibari ile) akıllıcı cihaz uygulaması-sistemini, duruma göre keza BNR Teknoloji A.Ş.(BNR)'i,

"Hopi Kullanıcısı"/"Kullanıcıları" / "Kullanıcılar" : Hopi Mobil Uygulaması'nı akıllı cihazlarına kurmak suretiyle veya internet marifetiyle ya da sair mevcut-müstakbel yöntemler ile, BNR'nin belirlediği ve zaman zaman değiştirebileceği kriterler, kapsam-şartlar-usul çerçevesinde Hopi içeriğindeki bilgilerden, özellik, servis ve İmkanlar'dan yine o şartlara-kriterlere göre yararlanacak, işbu Sözleşme'nin tarafı olan Kullanıcı gibi tüketici gerçek kişileri (Uygulama içindeki çeşitli bilgilendirmelerde Hopi'li, Hopililer, üye/üyeler gibi de belirtilebilirler),

"İşyer(ler)i"/"Hopi İşyer(ler)i: Hopi Kampanya-İmkanları/hizmetleri çerçevesinde Kullanıcılar'a alışveriş imkanı ve/veya muhtelif fırsat/avantajlar veren, Sözleşme içinde ve/veya Uygulama'nın Paracıklar'ın geçerli olduğu Markalar kısmında ve/veya Kampanya duyurularında belirtilip her zaman değişebilecek mağazalar-işletmeciler (mesafeli satış yapan e-ticaret siteleri, çağrı merkezinden satış birimleri vb dahil) ile diğer Hopi anlaşmalı kuruluşlarını (ancak herhangi bir tereddüde mahal vermemek bakımından, Hopi içindeki -diğer mobil uygulamalarda da görülenler gibi- reklam bannerlarında yer alan kişi ve kuruluşlar, Hopi İşyeri olabileceği gibi başka üçüncü kişi-kuruluşlar da olabilir; ilgili bannerlar vb.leri içeriğine ilişkin tüm sorumluluklar bahsi geçenlere aittir ve Hopi'ce aksi açıkça-özellikle belirtilmedikçe olağan Hopi uygulamaları-hizmetleri kapsamı dışındadırlar),

"Ürün(ler)":İşyerleri'nce Hopi Kampanyaları dahilinde Kullanıcılar'a satışı yapılan perakende ürün ve/veya hizmetleri,

"Alışveriş" / "Satış" /"Satış İşlemi":İşyerleri tarafından Kullanıcılar'a yapılacak Hopi Kampanya'lı Ürün satışlarını,

"Paracık(lar)": Kullanıcılar'ın İşyerleri'nden Ürün alışverişleri veya Hopi üzerindeki oyunların hedeflerini gerçekleştirerek ya da BNR'nin belirleyeceği diğer bazı işlemler neticesi edinecekleri ve (BNR'ce aksi herhangi bir açıdan öngörülmedikçe) diledikleri herhangi bir Hopi İşyeri'nde alışverişlerinde fiyat indirimi veya bedelsiz Ürün veya hediye ürün/hizmet veya hediye çeki vb. alabilmelerini temin eden, kazanım ve/veya kullanım itibari ile değeri ve sair her türlü kazanım/kullanım koşulları BNR tarafından genel olarak veya İşyeri yahut Hopi Kampanyası bazında tüm kazanım ve kullanım unsurları-şartları itibari ile belirlenen ödül puanı ve muadillerini,

"Tazecik(ler)":Kullanıcılar'a ( BNR tarafından ilk kez veya öncelikli yahut avantajlı tanıtım/satışı yapılacak yeni/orjinal ve/veya sınırlı sayıda ve/veya uygun fiyatlı piyasa arz edilmiş/edilecek Ürünleri (keza Hopi'de bu mahiyette oldukları duyurulan diğer Ürünler'i

"Kampanya(lar)" / "İmkan(lar) :Paracıklar, Tazecikler ve/veya BNR'ce Hopi'ye dahil edilmesi öngörülen sair hususlarda tüm Kullanıcılar'a ya da Hopi ve/veya İşyerlerindeki kişisel verilerinin işlenmesi sureti ile belli bir veya birkaç kriteri taşıyan Kullanıcılar'a yahut seçilmiş Kullanıcılar'a yönelik olarak gerçekleştirilecek-sağlanacak genel/özel imkanları, bu cümleden olmak üzere; Kullanıcılar'ın bir kısmı ya da tamamının Hopi dahilinde Kampanyalı/Kampanyasız hak kazanıp istifade edebileceği Paracıklar, Tazecikler ve BNR'nin öngöreceği İşyerleri ile zaman zaman varacağı mutabakatlar uyarınca Kullanıcılar'a Hopi üzerinden sağlanan ve Uygulama'nın ilgili sayfa-alt sayfalarında diğer ve özel şartları (da) belirtilen Hopi (BNR) ve/veya İşyerleri mali veya gayri mali teklifleri-imkan-fırsatlarını,

" Kişisel Veriler ve Kişisel Verilerin İşlenmesi" :Kullanıcılar'a ait her türlü bilgilerin bu Sözleşme dahilinde veya diğer herhangi bir kanuna uygun yolla tamamen/kısmen elde edilmesi, yurt içinde ve dışında kaydedilmesi, devralınması, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, transfer edilmesi, sınıflandırılması, birleştirilmesi, kullanılması, kullanılmasının engellenmesi, güncellenmesi ve paylaşılması gibi kişisel veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlemi,

"Anonimleştirme"/"Anonim Hale Getirme": Kişisel verilerin, başka verilerle eşleştirilerek dahi hiçbir surette kimliği belirli veya belirlenebilir bir gerçek kişiyle ilişkilendirilemeyecek hale getirilmesini,

" Elektronik ileti ve elektronik iletişim": Telefon, çağrı merkezi, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen, ticari amaçlarla ve diğer amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri ve bunların yapılmasını,

"Kullanıcı Sözleşmesi" / "Sözleşme": BNR Teknoloji A.Ş. ile Hopi Kullanıcı'sı arasında Hopi Mobil Uygulaması-Servisleri-Hizmetleri için akdedilmiş bu Sözleşme'yi (Bilgilendirmeler bölümü ve Kullanıcı'dan alınan diğer izin-onaylar dahil)

ifade eder.

İlgili maddeden aksi açıkca anlaşılmadıkça, bu ifadelerin büyük veya küçük harfle kullanılmış olmaları, yukarıdaki tanımlarından farklı bir anlam-yoruma sebebiyet vermez.

b. Mücbir Sebepler:Genel veya Hopi (BNR)/İşyerleri/tedarikçi ve servis-hizmet sağlayıcıları nezdinde oluşabilecek teknik aksaklıklar, bakım çalışmaları vb. sırasındaki kesintiler, Hopi Mobil Uygulamasındaki yazılımsal sorunlar, Uygulama'nın Kullanıcı cihazı ile uyumsuzluğu veya uyumsuz hale gelmesi, elektronik-sesli haberleşme ve iletişimdeki hertürlü aksaklık ve kesintiler, yetkili mercilerin emir ve yasaklamaları, emredici kanun hükümlerine uyulması luzumu, grev-lokavt, halk hareketleri, savaş, deprem, yangın gibi doğal afetler ve diğer insiyatif dışı haller mücbir sebep sayılır. Mücbir sebeplerden ötürü Kullanıcı cihazının ve/veya herhangi bir data iletişim fonksiyonunun ve/veya Hopi Uygulaması'nın kısmen/tamamen çalışmaması veya Kullanıcının herhangi bir bilgilendirme, özellik, servis ve/veya Kampanya-İmkan'dan yararlanamaması halinde BNR Teknoloji A.Ş., Hopi İşyerleri ve servis-hizmet sağlayıcıları ile sair ilgililerinin bu sebepten kaynaklı Kullanıcı kayıp ve zararlarından herhangi bir sorumlulukları bulunmamaktadır.

c. Uyuşmazlıkların Çözümü:Bu Kullanıcı Sözleşmesi'nden ve/veya uygulanmasından doğabilecek hertürlü uyuşmazlığın çözümünde BNR Teknoloji A.Ş.'nin ve başvurabileceği ilgili servis-hizmet sağlayıcıları ile Hopi İşyerlerinin kayıtları (bilgisayar-ses kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dahil) kesin delil oluşturur. Tarafların bu husustaki emredici kanunlardan doğan hakları saklıdır.

Hopi Mobil Uygulaması kullanımında BNR Teknoloji A.Ş. (Hopi) ile Kullanıcı arasında olası uyuşmazlıklarda, belirtilen iletişim kanallarından temas kurulduğunda BNR Teknoloji A.Ş. haklı Kullanıcı talep ve şikayetlerini memnuniyetle karşılar ve çözümler; çözümün mümkün olmadığı hallerde Kullanıcılar uyuşmazlığın mahiyetine göre kanunen görevli-yetkili tüm Mahkemelere-Mercilere, bu cümleden olmak üzere ilgili kanuni parasal sınırlar dahilinde İl-İlçe Hakem Heyetlerine ve aşan durumlarda Tüketici Mahkemelerine, keza ilgili İdari Mercilere başvurabilirler.

Kullanıcı ile İşyerleri, keza ilgili ürün-hizmet-servis sağlayıcıları arasındaki tüketici işlemlerine ve sair uygulamalarına ilişkin ihtilaflar ise, tabi oldukları mevzuat hükümleri ve varsa anlaşmaları dahilinde yetkili-görevli Mahkeme-Mercilerde çözümlenir. Kullanıcı ile İşyeri ve ilgili kişi-kuruluşlar arasındaki ihtilafın "Paracık kazanım ve kullanımı" gibi hususlara ilişkin olması durumunda BNR Teknoloji A.Ş., imkanları ve Hopi'nin işleyiş kuralları dahilinde çözümler.

d. İleti, Bildirim, Bilgilendirme ve Tebligatlar:Kullanıcı tarafından BNR Teknoloji A.Ş.'e yapılacak her türlü şikayet, talep ve diğer bildirimlerin (Adres: Maslak Mah. AOS 55. Sokak 42 Maslak Sitesi No:4 Kat:8 Kolektif House Sarıyer / İstanbul, Telefon: 0 850 222 05 80, Müşteri Hizmetleri Telefon : 0 850 200 66 88 nolu, E-posta: bnr@hs03.kep.tr /hopi.com.tr) iletişim-erişim kanallarından sözlü veya yazılı olarak yapılması gerekir ve yeterlidir; kanunen yazılı olması lazım gelen başvuruların bu şekilde ve usulünce yapılması gerekir (Hopi İşyerleri'ne yapılan başvuru ve bildirimler dikkate ve işleme alınmaz). BNR Teknoloji A.Ş. erişim-iletişim bilgilerinin değişmesi halinde güncel bilgilerini, keza akden veya kanunen yapması gereken bilgilendirmeleri Hopi Mobil Uygulaması üzerinden veya sair uygun yöntemler ile Kullanıcılar'a duyurur.

BNR Teknoloji A.Ş. tarafından Kullanıcılara yapılacak genel ve özel iletiler-bildirimler Hopi Mobil Uygulaması'na yayınlandığı anda yapılmış sayılır ve geçerlilik kazanır. Kullanıcı'nın cihazını mobil (data) iletişimine kapatması veya Uygulamanın Profilim/Ayarlar/Bildirim Seçenekleri ve/veya Cihaz'ın Ayarlar bölümünden ya da BNR Teknoloji A.Ş.'e diğer kanallardan bildirerek ileti alımlarını engellemiş/durdurmuş olması veya Uygulamayı çalıştırmaması yahut geçici yada daimi olarak cihazını kullanmaması veya ulaşamaması sebebi ile söz konusu Hopi bildirimlerini alamaması yahut görmemesi ve bunların olumsuz sonuçları Kullanıcı'ya aittir (BNR Teknoloji A.Ş., Kullanıcı'nın Hopi Sistemi'ndeki adreslerine, telefon no.larına da ileti-bildirimde bulanabilir, ancak bu BNR Teknoloji A.Ş. açısından bir mecburiyet değildir).

e. Sözleşme'nin Muhafazası: Bu Kullanıcı Sözleşmesi (Bilgilendirmeler bölümü dahil), BNR Teknoloji A.Ş. sistemlerinde, www.hopi.com.tr internet sitesinde ve HOPİ uygulaması icerisinde sadece bir "form olarak" yer almakta olup aynı biçimde Kullanıcı cihazındaki Hopi Mobil Uygulamasının Profilim-Ayarlar kısmında (Uygulama cihazdan kaldırılmadığı sürece) mevcuttur; Kullanıcı'ya "özel" (taraf olarak bilgileri girilmiş) Sözleşme metni gibi bir metin, BNR Teknoloji A.Ş. tarafından sistemlerinde ayrıca muhafaza edilmeyebilecektir.

f. Sözleşme'nin Devri: Kullanıcı, bu Sözleşme'den doğan hak ve sorumluluklarını üçüncü kişilere devir ve temlik edemez. BNR Teknoloji A.Ş. bu Kullanıcı Sözleşmesi'nden doğmuş-doğacak haklarını, alacaklarını, yükümlülük ve sorumluluklarını kısmen veya tamamen üçüncü kişilere devredebilir.

8. Kullanıcı'nın Sözleşmeyi Kabulü ve Hukuki Sonuçları - Kişisel Veriler (Bilgiler) Kullanım-İşlenme-Aktarım ve Ticari Elektronik İleti İzinleri

Kullanıcılar bu Sözleşme'yi kabul edip edip etmemekte serbesttir. Kullanıcı Sözleşmesi onaylanmak sureti ile kabul edilmediği (keza istenen bilgiler girilerek aktivasyon işlemleri usulunce yapılmadığı) takdirde Hopi Mobil Uygulaması-Servisleri (cihaza yüklenmiş veya kurulmuş olsa dahi) kullanılamaz.

Üyelik Bilgileri'nde istenen bilgilerini girerek Bu Kullanıcı Sözleşmesi'ni onaylayan Kullanıcı,

-- yukarıdaki Bilgilendirmelerde ve Kullanıcı Sözleşmesinde yazılı tüm bilgileri, şartları okuduğunu, anladığını, tarafına ait bütün yükümlülüklere eksiksiz- ...zamanında uyacağını ve ilgili tüm sorumlulukları taşıyacağını,

-- özellikle Kişisel Verileri bakımından;tarafınca doğrudan verilen ve/veya Uygulamayı kullanımı öncesinde-sırasında Kullanıcı'dan ve ..Boyner Grubu Şirketleri'nden, Turkcell, Migros ve diğer Hopi İşyerleri (Boyner Grubu Şirketleri ve Hopi İşyerleri Bilgilendirmeler kısmında belirtilmiştir) ile tüm bunların iş ortakları, yatırımcıları ve servis-hizmet sağlayıcıları ile tedarikçilerinden (sosyal ağlar, dijital reklam yayıncıları, sahipleri ,reklam ağı ve diğer ağ işletmecileri, reklam yayıncıları için teknoloji altyapısı sağlayan firmalar dahil) edinilen ve nezdlerindeki kişisel nitelikli olan-olmayan mevcut ve müstakbel bilgileri-verilerinin (isim, soyisim, rumuz, yaş, cinsiyet, medeni durum, yaşadıkları bölge, konum, eğitim düzeyi, ilgi alanları, satın aldıkları kıyafetlere ve diğer ürünlere ilişkin alışveriş alışkanlıkları-tercihleri, zevkleri-beğenileri, fatura içerikleri, cep telefonu no.ları, ID, cihaz kodları, MAC adresi, IP bilgileri, teknik reklam tanıtıcısı-kimliği bilgileri, mail adresleri, kart bilgileri ve konum verileri dahil) BNR Teknoloji A.Ş. ve anılan kişi-kuruluşlarca Bilgilendirmeler ve Sözleşme'de belirtilen amaç, kapsam ve şartlarda, ilgili kanunlara uygun olarak ve gizlilik tedbirleri alınarakotomatik olan/olmayan yöntemlerle (bluetooth, beacon, kablosuz ağlar, web çerezleri, sosyal ağlar, on-line reklam ağları, arama motorları vb dahil) teminine, elde edilmesine, devralınmasına, yurt içinde-dışında kaydına, muhafazasına, kullanılmasına, değiştirilmesine, güncellenmesine, yeniden düzenlenmesine, açıklanmasına, sınıfandırılmasına, birleştirilmesine, (keza, söz konusu bilgilerden isim-soyisim bilgisi herhalükarda hariçgerektiği kadarının dijital reklam yayıncıları, reklam sahipleri, reklam ağı ve diğer ağ işletmecileri, medya planlama ajansları ve reklam yayıncıları için teknoloji altyapısı sağlayan firmalarla paylaşılması dahil olmak üzere) yurt içinde-dışına aktarılmasına, paylaşılmasına, transferine, kullanımına ve sair suretlerle işlenmesine onay (rıza) verdiğini, kişisel verilerinin işlenmesine, silinmesine, yok edilmesine (ya da anonimleştirilmesine) ve işlenmelere dair tüm bilme, ...bilgi talep etme ve diğer haklarını öğrendiğini ve Veri Sorumlusu BNR Teknoloji A.Ş.'e başvurarak haklarını ilgili kanuna uygun biçimde her zaman kullanabileceğini (kanunlar gereği mümkün, gereken ve/veya yükümlü olunan işlenmelerin devam edeceğini)

-- özellikle Ticari Elektronik İletiler bakımındanilgili kanunlara uygun biçimde, Hopi hizmetleri çerçevesinde Hopi- Boyner Grubu Şirketleri ve diğer Hopi İşyerleri ürün-hizmetleri ile ilgili olarak, keza genel reklam-tanıtımlar yapılabilmesi amacı ile tarafına ticari olan-olmayan elektronik iletişimler yapılmasına, internet ve diğer genel ve özel iletişim ağları üzerinden bilgisayar, telefon, faks, otomotik arama makineleri ve diğer uygun cihazlar-kanallar ile Hopi üzerinden ve/veya diğer elektronik iletişim kanallarından her türlü ticari elektronik iletiler gönderilmesine izin (onay) vermiş olduğunu, iletişim bilgilerinin bu amaçla alındığını bildiğini, istediği her zaman Hopi Uygulamasının Profilim, Ayarlar, Bildirim Seçenekleri kısmından veya hiçbir gerekçe göstermeksizin tarafına gelen kısa mesaj/mailde belirtilen yöntemler ile red hakkını kullanarak ilgili "ticari elektronik iletişimi" durdurabileceğini(kanunlar gereği mümkün, gereken ve/veya yapılmakla yükümlü olunan iletişimlerin devam edeceğini) öğrendiğini,

-- ve genel olarak Hopi Mobil Uygulaması ve içeriğindeki tüm özellik-servislerden, her türlü bilgilendirmelerden, hizmet-imkan-kampanyalardan söz konusu şartlarda istifade edebileceğini

beyan ve kabul etmiş olur.

Hopi Mobil Uygulaması-Servislerini bu şartlarda kullanmak istiyor ve belirtilen kişisel veri ve ticari elektronik iletişim izinlerini veriyorsanız, bu hususlardaki kabul ve onayınızı-rızanızı belirtmek üzere şimdi lütfen;

"Kullanıcı Bilgilendirme Metni ve Kullanıcı Sözleşmesini inceledim, onaylıyorum "

kutucuğunu işaretleyerek ÜYELİĞİ TAMAMLA tuşuna basınız. (*)

(*) Bu işlem ilk defa üye olunurken, böylece bir kez yapılır.