Bahçede özel alanlar yaratma zamanı çoktan geldiyse oturma grubu ve yemek masasını yerleştir, renkli bir bahçe için çiçek köşeleri oluştur ve renkli bahçe süsleri kullan. Barbekünün yeri oturma grubundan uzakta olmalı, rüzgâr zaten barbekünün yerini belirlemede önemli bir kriter olacak. Yastıklar, puflar, şirin saksılar ve aydınlatma elemanları da tamamlayıcı bahçe dekorasyon objeleri arasında. Senin için derlediğim bahçe dekorasyon fikirleri ile bahçeni yeniden tasarlamaya hazır mısın?

Salon Konforunu Bahçeye Taşı


Rattan bahçe dekorasyon ürünleriyle salonunun konforunu bahçeye taşıyabilirsin. Rattan temizlenmesi kolay bir bahçe dekorasyon malzemesi. Farklı oturma parçalarıyla birleştirerek zevkine uygun, eklektik bir oturma grubu da oluşturabilirsin. İhtiyaca göre, açılır kapanır ve kapaklı tasarlanmış bahçe dekorasyon ürünleri kalabalık davetlerde işini çok kolaylaştıracak.
 

Bahçede Fiskos


Bahçenin bir köşesini iki kişilik katlanabilir yuvarlak masa ve iki sandalyeden oluşan çelik oturma grubuna ayırabilirsin. Zarif ve kullanışlı bu mini oturma grubuyla bahçende ayrı bir keyif köşesi yaratabilirsin. Sandalyeler katlanabilir olursa saklarken çok az yer kaplar. 
 

İşlevsel Sehpa

Oturma takımının kendi sehpası olabileceği gibi dilersen koltukları farklı bir sehpayla da bütünleyebilirsin. Metal sehpalar bahçe için çok kullanışlı. Kenarı yükseltilmiş bir sehpa, üzeri doluyken meydana gelen çarpmalarda istenmeyen kazaları önler. Kolay temizlenir, fazla bakım gerektirmez. Şık ve minimal tasarımıyla bahçe dekorasyon tasarımını tamamlar. 


Bahçe Süsleri


Çiçekler bir bahçenin havasını değiştiren en güzel bahçe süsleri. Renk renk çiçeklerle donatılan hareketli bir bahçe yaratmak mı istiyorsun? Bunun için farklı yükseklikteki dekoratif raflardan faydalanabilirsin. Sarkarak büyüyen küpe çiçekleri bahçeler için çok dekoratif bir alternatif. Ağaçlara asacağın renkli fenerler, sehpa üzerinde yer alacak irili ufaklı renkli mumlar ve bahçe dekorasyon objeleri vazgeçilmez bahçe süsleri!
 

Bahçe Süsleri Olarak Aydınlatmalar


En temel bahçe dekorasyon prensiplerinden biri doğru aydınlatma elemanları seçmek. Bahçedeki fazla ve direkt ışık, gözlerini yorar. Loş, köşelerden gelen ışıklar her zaman daha rahatlatıcı ve romantik bir ortam yaratır. Bahçede çok sayıda aydınlatma kullanacağın için %85 daha az enerji tüketen ve 10 kat daha uzun ömürlü renkli ampullerle gereksiz enerji kayıplarından kaçınabilirsin.
 

Güneş Banyosu Keyfi


Bahçede güneşin keyfini çıkarmak en çok ihtiyacın olan bahçe dekorasyon ürünlerinden biri de şezlong. Paslanmaz alüminyumdan yapılmış, hafif, sağlam ve konforlu şezlonglar çok kullanışlı. Sırtı hareketli, 4 farklı ayarı olan ve yer kaplamaması için de üst üste konulacak şekilde tasarlanan şezlonglar hayatına konfor katacak. Ayrıca file kumaşları nedeniyle hem çabuk kuruyorlar hem de esnek ve rahatlar. Dileğinde minderleri değiştirip bahçenin havasını yenileyebilirsin.
 

Güneşten Korunma


Güneşten korunmak için üretilen çardaklar son derece fonksiyonel. Güneş şemsiyeleri de yemek masalarının tamamlayıcısı. Çardak ve güneş şemsiyesi alırken dikkat edilmesi gereken önemli nokta ise kumaşları. Bahçe dekorasyon malzemeleri için artık güneşin zararlı UV ışınlarına karşı mükemmel koruma sağlayan ve %98 kadarını engelleyen modeller üretiliyor. 
Ayrıca bu kumaşların bazıları yıkanabiliyor.

Bahçede Barbekü Keyfi


Bahçe dekorasyon trendleri barbekü modellerine de yansıdı. Paslanmaz çelikten üretilen, termometreli ve mobilyalı modeller hem kullanışlı hem de şık bahçe mobilyalarıyla uyumlu.   Termometre sayesinde barbekünün sıcaklığını öğrenip kapağını açmadan içindeki etin durumunu kontrol edebilirsin. Servis arabalı barbekü modeli sayesinde barbekü ekipmanların için bir yerin olmasını da sağlayabilirsin. Barbeküyü alırken son olarak kül haznesini kontrol etmeni öneririz. Kap, kül dolu olduğunda zorlanmadan çıkmalı.