26 Mayıs’ta 5 derece Yay Burcu’nda gerçekleşen Ay Tutulması etkisi ile sonlanmalar, bitişler yaşamıştık. Ve şimdi hayatın doğal bir döngüsü olarak yeni başlangıçlar için gökyüzü kolları sıvadı. Nitekim 10 Haziran 2021 tarihinde, 19 derece İkizler Burcu’nda gerçekleşecek Güneş Tutulması ile yaşantımızda yenilikler ve başlangıçlar kapıda. 

Tutulmalar etkilerini tutulma gününden önce ya da sonra, toplam 6 aylık bir süreçte gösterebilir. Elbette tutulmanın sizin yaşamınızda etkili olması için, tutulma derecesi civarlarında bir gezegeniniz olması gerekir. Doğum haritanızda 19 derece İkizler’de, ya da karşıt burcu olan Yay’da yine 19 derece civarlarında bir gezegeniniz varsa, tutulma sizi direkt etkileyecektir.

Elbette o derecelerde bir gezegeniniz yoksa da bu başlangıç tetiklenmesinden muaf değilsiniz.

Peki tutulma doğum haritanızda hangi evinizde gerçekleşiyor ve sizi nasıl etkileyecek merak ediyor musunuz?

O vakit yükselen burcunuza göre okuyun bakalım.

Yükselen Koç


Tutulma 3. Evinizde gerçekleşiyor.

3.evin konuları geniştir. Bir çoğunuzun kardeşlik, akrabalık ve yakın arkadaşlık ilişkilerinde bir dönüşüm olabilir, onların hayatında yeni başlangıçlar olabilir, ya da onların hayatında olup bitenlere dahil olabilirsiniz. Bazılarınız kendi işini kurmaya karar verebilir, ya da güzel iş kontratlarına imza atabilir. Kimilerinizi yakın zamanda bazı eğitimler bekliyor. 

 Yükselen Boğa


Tutulma 2. Evinizde gerçekleşiyor.

Finansal gündemleriniz dikkat çekiyor. Bir çoğunuzun hayatında maddi fırsatlar var. Toplu bir para gelebilir, maddi bir destek alabilirsiniz, ya da mülk konularında güzel gelişmeler olabilir. Kariyer konularınıza da güzel bir destek geliyor. Güzel bir iş teklifi gelebilir ya da kariyerinizde bir değişim tetiklenebilir.

 Yükselen İkizler


Tutulma 1. Evinizde gerçekleşiyor.

Yükseleninizde yaşanacak bu tutulmayla beraber bir yenilenme yaşayacaksınız. Yeni bir vizyonunuz var ya da bir durumdan özgürleşme söz konusu. Önemli kararlar alıyorsunuz ve bu kararlarınızı uygulayacak cesareti gösterip, girişimlerde bulunacaksınız. Bazılarınız dış görüntüsünde bazı değişiklikler yapmaya karar verebilir. Bir rejim gündemi, ya da bazı estetik müdahaleler ön plana çıkabilir.

 Yükselen Yengeç


Tutulma 12. Evinizde gerçekleşiyor.

Haritanızın son evinde, 12. Evinizde gerçekleşen bu tutulmayla beraber bilinçaltınızın çok hareketleneceğini, bazı yüzleşmeler ve farkındalıklar yaşayacağınızı görüyoruz. Bir çoğunuzun okült ilimlere, yani spiritüel konulara, gizli ilimlere merakının artabileceğini bekliyoruz. Ayrıca sanki sağlığınıza daha fazla özen göstermeye başlıyorsunuz. 

Tutulma 6-12 aksında gerçekleştiğine göre, bazılarınızın kariyerinde ciddi değişimler için bir başlangıç tetikleniyor.

 Yükselen Aslan


Tutulma 11. Evinizde gerçekleşiyor.

Bu tutulma sanki sizin yaşam planlarınıza bir destek olarak geliyor. Bir çoğunuzun kariyerinde somut adımlar atacağını görüyoruz, ya da hayallerinizin peşinden gidecek cesareti kendinizde bulmaya başlayacağınızı görüyoruz. 

Sosyal çevrenizde değişimler var. Yeni bir sosyal çevre, farklı insanlar hayatınıza girmeye başlayacak.

 Yükselen Başak


Tutulma 10. Evinizde gerçekleşiyor.

Kariyer alanınızda gerçekleşecek bu tutulmayla beraber bir çoğunuzu yeni iş teklifleri, kariyer ortamında değişimler bekliyor. Belli ki kariyerinizde bir sıkılma, bir problem var ve artık değişim kapıda. 
Ayrıca sosyal statünüzü de anlatır 10. Ev. Bir çoğunuz ebeveyn olmaya karar verebilirsiniz. Eğer tutulma derecesi üstünde, doğum haritanızda, Venüs, Ay gibi güzel bir gezegeniniz varsa, bir evlilik fırsatıyla da karşılaşabilirsiniz.

 Yükselen Terazi


Tutulma 9. Evinizde gerçekleşiyor. 

9.evin konuları geniştir. Bir çoğunuzun hayatına yurtdışı bağlantılı gündemler girebilir. Kiminiz yerleşmek, kiminiz ise okumak için yurtdışına gitmeyi planlayabilir. İşinize bir yurtdışı bağlantısı ekleyebilirsiniz. Önümüzdeki dönemde hayatınıza bazı eğitimler girebilir. Bazılarınızın davalık konuları olabilir. Uzak akrabalarınızın, eşinizin akrabalarının ya da torunlarınızın hayatında bazı önemli gündemler olabilir.

 Yükselen Akrep


Tutulma 8. Evinizde gerçekleşiyor. 

Finansal gündemleriniz bu tutulmayla beraber dikkat çekmeye başlıyor. Birçoğunuzun hayatında bir kredi gündemi olabilir, ya da ailenizle, eşinizle, varsa iş ortaklarınızla olan para trafiğinizde bazı değişimler tetiklenebilir. Ailede bir mal, mülk, miras konusu gündeme gelebilir. Bu tutulma bir çoğunuza kariyerinde bir değişim de getirebilir.

 Yükselen Yay


Tutulma 7. Evinizde gerçekleşiyor.

İlişkilere dair önemli bir tutulma gerçekleşiyor. Bir çoğunuzun yaşamında ilişkilerle ilgili önemli dönüşümler yaşanabilir. Bazılarınızın hayatına yeni biri girebilir, iyi giden bir ilişkiniz ciddileşebilir. Bazılarınızın ortaklıklı iş gündemleri olabilir, ya da güzel bir iş teklifi de gelebilir. Hukuki süreçleriniz varsa, bu tutulma olumlu bir destek verebilir.

 Yükselen Oğlak


Tutulma 6. Evinizde gerçekleşiyor.

Bir çoğunuzun kariyerinde yakın zamanda yenilikler olabilir, güzel bir iş teklifi gelebilir. Bu tutulmayla beraber yeme içme alışkanlıklarınızda bazı değişimler tetiklenebilir, hayatınıza spor girebilir. Sağlığınıza öncelik vermeyi lütfen unutmayın. 

 Yükselen Kova


Tutulma 5. Evinizde gerçekleşiyor.

Bu tutulmayla beraber aşk hayatınızda bazı olumlu gelişmeler olabilir. Yeni biriyle tanışabilirsiniz, ya da halihazırdaki ilişkinizde daha ciddi bir seviyeye geçebilirsiniz. Kiminiz çocuk sahibi olmaya karar verebilir, ya da çocuklarınızın hayatında güzel gelişmeler olabilir. Bazı Kovalar yeteneklerine odaklanmaya karar verebilir, ya da hobilerinden kariyer çıkarmayı düşünebilir. 

 Yükselen Balık


Tutulma 4. Evinizde gerçekleşiyor.

Bu tutulmayla beraber aile, ev, yuva konuları ön plana çıkıyor. Bir çoğunuzun aile hayatında bazı dönüşümler tetiklenebilir. Taşınma, ya da evde bir tadilat gündemi olabilir. 4. Evinizde Mars, Neptün gibi zorlu bir gezegeniniz varsa, aile içinde bazı çekişmeler ya da bir sağlık gündemi de olabilir.