Hopi Cüzdan Banner Arka Plan
Hopi Cüzdan Banner Arka Plan Mobil
Hopi Cüzdan ile Güvenle Öde
Hopipay

hopipay

Saniyeler içinde ücretsiz olarak hopipay dijital kartını
oluşturup, yüklediğin kadar harca, harcadıkça Paracık
kazan.

1/
Hopipay Kartını Nasıl Oluşturabilirsin?

hopipay KartınıNasıl Oluşturabilirsin?

 • Cüzdanım bölümünden
  hopipay’i seç
 • Bilgilerini gir
 • Şifreni belirle
 • Ve, hazır. hopipay kartını
  kullanmaya
  başlayabilirsin

Hopi Cüzdan’a Dair Merak Ettiğin Her Şey

IBAN ya da banka/kredi kartıyla para yükleyerek online işlemlerde veya mağazalarda harcama yapılabilen, diğer kullanıcıların hopi cüzdanına para gönderilebilen ücretsiz bir sanal karttır.

 • Banka hesabından ya da kredi/banka kartından bakiye yüklemesi yaparak hem e-ticarette hem de mağazalarda ödeme gerçekleştirilebilir.
 • Anlaşmalı markalarda hopipay ile ödeme yapılarak anında Paracık kazanılabilir.
 • hopipay QR ödeme ile hızlı bir şekilde ödeme yapabilir, kullandıkça hopi’nin avantajlarından yararlanabilirsin.
 • Diğer kullanıcıların hopi cüzdanına ücretsiz para gönderilebilir.

hopipay kart oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Cüzdanım bölümünde yer alan hopipay kart’a tıklayarak ad, soyad, TCKN, e-posta, doğum tarihi bilgileri doldurmalı, sözleşmeleri onaylamalı, e-posta doğrulaması yapılmalı ve hopipay’e giriş için 6 haneli parola belirledikten sonra kullanıma hazır olacaktır.

13 yaş ve üzeri her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı hopipay kart oluşturabilir.

6 haneli ve sadece rakamlardan oluşmalı, son 3 paroladan farklı olmalı, arka arkaya üç veya daha fazla kendini tekrar eden rakam içermemeli, 1900'den günümüze kadar olan yılları ve doğum tarihi içermemelidir.

Aktivasyon sırasında kullanılan e-posta adresine iletilecek 6 haneli kodu 3 dakika içinde ilgili alana girerek e-posta doğrulama işlemi gerçekleştirilir.

“Şifremi Unuttum” butonuna tıklandığında açılan sayfadan hopi'de kayıtlı e-posta adresine şifre yenileme linki gönderme talebi iletilmelidir. Aynı e-posta adresine gönderilen linkten yeni şifre oluşturulabilir.

Hatalı 3 giriş sonucunda güvenlik amacıyla hopipay girişi işlemi bloklanır. Kaldırmak için “Şifremi Unuttum” butonuyla yeni şifre oluşturup, yeniden kullanılabilir.

Doğrulanmamış hopipay kullanıcıları, limitler dahilinde para yükleyip harcama yapabilirken, doğrulanmış hopipay kullanıcı limitlere takılmadan para yükleyip çekebilir, para gönderimi yapabilir. “İşlem Limitleri ve Ücretler” sayfasına, hopipay alanında yer alan “Ayarlar” bölümünden erişilebilir.

Doğrulamak için 18 yaşından büyük olup yeni tip çipli Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olunması gerekir.

Cüzdanım bölümündeki Hopipay Kart’a tıklayarak kartını oluşturmanın ardından ana sayfada yer alan “Hesabını Doğrula” alanına tıklayarak doğrulama işlemine başlayabilirsin. Bu doğrulama için gireceğin bilgiler Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nca (BDDK) belirlenmiş ve talep edilen bilgilerdir.

Hesabını doğrulaman için

 • Kimlik ön ve arka yüzünün fotoğrafını çekmen,
 • NFC ile kimliğini doğrulaman,
 • Kendi fotoğrafını çekmen,(özçekim)
 • Adres bilgilerini girilmen gerekmektedir.

Yaklaşık 3 dakika içerisinde gerçekleşen bu işlemin ardından limitlere takılmadan hopipay kart kullanılmaya başlanabilir.

hopipay’e giriş yaparak Para Yükle butonuyla, “IBAN ile Yükle” seçilmelidir. Yükleme yapılacak bankanın IBAN, referans kodu, alıcı adı bilgileri görüntülenir. Bu bilgiler, bankadan yapılacak para transferi işleminde eksiksiz girilmelidir.

Masterpass'e kayıtlı tüm kredi banka kartlarıyla kolayca yükleme yapılabilir. Yükleme yapmak istenen kart henüz Masterpass'te kayıtlı değilse “Cüzdanım” altında yer alan “Kartlarım” seçimlerinden kart bilgileri girilerek ekleme işlemi tamamlanabilir. pay’e giriş yaparak “Para Yükleme” adımından “Kart ile Yükle” seçimi yapılıp, kredi/banka kartın ve belirlenen tutar ile yükleme işlemi tamamlanabilir.

hopipay kartı’ı oluşturulduktan sonra, doğrulanmamış hopipay kartına, “hopipay” sayfasında yer alan “Ayarlar” bölümündeki “İşlem Limitleri ve Ücretler” bölümünden erişilebilirsin.

Sadece hopipay’i olan ve doğrulanmış hopipay kullanıcıları arasında para transferi işlemi gerçekleştirebilir. Para gönderilecek kişinin hopipay kart’ı olup olmadığını ve hesabının doğrulanıp doğrulanmadığını para gönderilecek kişi seçilerek görüntülenebilir.

Hem online işlemlerde hem de mağazalarda da ödeme yapılabilir.

hopipay kart’la Paracık satın alınamaz.

İşlem 1-15 dakika arasında gerçekleşmektedir.

Yükleme yaptığın bakiyeni, kendine ait banka IBAN'ına komisyon karşılığında çekebilirsin.

hopipay kart’a IBAN ve kredi kartla para yüklenebilir ya da çekilebilir, başka bir hopipay cüzdan’a para gönderilebilir. Ayrıca Mastercard’ın geçerli olduğu tüm alışveriş sitelerinde ya da Boyner mağaza kasalarında QR okutularak hopipay kart’la ödeme yapılabilir. hopipay kart, bunun dışında gerçekleşen tüm işlemlere kapalıdır.

İşlem ücreti için detaylı bilgi “hopipay” altında yer alan “Ayarlar” menüsündeki “İşlem Limitleri ve Ücretler” sayfasındadır.

hopipay kart’la kişinin kendine ait diğer IBAN ve kredi kartıyla para çekilebilir.

hopipay kart’la yapılan alışverişlerin iade sürecini alışveriş yapmış olduğun markanın e-ticaret platformundan ya da mağazasından aynı banka/kredi kartlı alışverişlerde olduğu gibi iletişime geçerek sağlanabilir.

hopipay hesabını oluşturduğun sırada göreceğin “Masterpass’e Ekle” butonundan, entegre e-ticaret sitelerinde alışveriş yaparken “hopipay kart’ımı Masterpass’e eklemek istiyorum.” seçeneği ile kayıt işlemi gerçekleştirilebilir, “Cüzdanım” sayfasındaki “Kartlarım” menüsünden de “Kart Ekle” diyerek kaydedilebilirsin.

Masterpass’e entegre üye iş yerlerinde kart bilgisi girmeye gerek kalmadan hızlı ödeme kolaylığı için tercih edilebilir. Ayrıca, mobil ödeme ile mağaza içi ödemelerinde Masterpass’e kayıtlı kartlar arasında hopipay kart seçilip, fiziksel karta ihtiyaç olmadan ödeme işlemi hızlı ve güvenli bir şekilde sağlanabilir.

hopipay kart, ön ödemeli kart olarak çalışır ve kredi kartı gibi taksit imkanı bulunmamaktadır. Ancak Harcamaya Hazır Limiti’ni aktif ederek taksit avantajından yararlanabilir, hopi’nle anlaşmalı markalarda kredi kartsız taksitli alışveriş yapılabilir.