Evde kitap keyfi yaşamak ve uzun süredir ertelediğin kitapları okumanın tam zamanı. Sonuçta kitaplar, hayal gücü için mükemmel yol arkadaşlarıdır. Senin için klasikleri, uzun soluklu maceraları ve bir çırpıda okuyabileceğin harika kitapları listeledim. Bu listedeki kitapları evden çıkmadan, idefix’ten rahatça alabilirsin.

Suç ve Ceza - Dostoyevski


Dostoyevski’nin dünyasına yolculuk için kesinlikle okunması gereken bir başyapıt. Birkaç defa okusan bile her seferinde içinde yepyeni detaylar bulabileceğin bu eserde, hukuk eğitimini yarıda bırakıp bambaşka dünyalara yelken açan Raskolnikov’un yaşadıkları anlatılıyor. Bu kitap Raskolnikov’un verdiği her kararı tekrar tekrar sorgulamana sebep olabilir. Suç ve Ceza'yı okumanın şimdi tam sırası diyorsan seni buraya alalım.
 

Zen ve Motosiklet Bakım Sanatı - Robert M. Pirsig


Aklın ötesine yapılan bir iç yolculuk kitabı var karşında. Kitap, oğlu ve iki arkadaşını yanına alan birinin, "kendini aşmak" için Amerikan hayat düzenini, devasa kentleri, uçsuz bucaksız yolları, sapa patikaları, göklere çıkan dağları aşıp en sonunda okyanusa varmasını anlatıyor. Biyografi, kurmaca ve felsefeyi birleştiren roman, her sayfasında seni daha çok içine çekecek, her kilometrede seni kendine daha çok yaklaştıracak. Kitabı buradan satın alabilirsin.
 


Kırlangıç Çığlığı - Ahmet Ümit


Yerli polisiye edebiyatının en ünlü ve en iyi yazarlarından biri Ahmet Ümit, Kırlangıç Çığlığı’nda çarpıcı bir temayla karşımıza çıkıyor. Dünya ve Türkiye’nin bugünüyle ilgili de çok sayıda gönderme barındıran Kırlangıç Çığlığı, son yılların en çok satanları arasında yerini aldı. Ahmet Ümit'in bu güzide eserini buradan satın alabilirsin.

 

Bir At Bara Girmiş - David Grossnan


Yarım kalan öyküler, söylenmeyen sözler, beklenmedik darbeler... Kitapları otuzu aşkın dilde okunan büyük yazar David Grossman, ustaca kurguladığı bu çarpıcı metinde son sayfasına değin soluk kesen bir öykü anlatıyor ve okurunu, sahnesinde tuhaf bir adamın, Dovaleh G.’nin dikildiği komedi kulübünün kapılarından içeriye sokuyor. Bu güzide kitabı buradan satın alabilirsin.
 


Babalar ve Oğullar - Turgenyev


Turgenyev’in en meşhur eseri olan Babalar ve Oğullar; batılılaşmanın çelişkilerini yaşayan, devrimin eşiğindeki Rusya’nın o zamanki durumunu net bir şekilde anlatıyor. Aşkın bir insana yaptırabileceklerini gözler önüne seren bir başyapıt. Bu başyapıtı buradan satın alabilirsin.
 

Sürüklenme - Latife Tekin


Sürüklenme’nin isimsiz anlatıcısı görünüşte sivil toplum örgütü gibi işleyen bir oluşumun destekçisidir. Bir yolculuk dönüşü, önce uçakta karşılaştığı tekinsiz bir kişinin, sonra bir kâhini andıran karizmatik taksicinin, hatta gökyüzü ve yeryüzündeki tarifsiz güçlerin tesiri altında sürüklenip durur. 2018’in en iyi kitapları arasında gösterilen Sürüklenme’yi buradan satın alabilirsin. Gözünü kırpmadan okuyacağına eminim.
 


Yüzbaşının Kızı - Aleksandr Puşkin


Puşkin’in en çarpıcı eserlerinden biri olan Yüzbaşının Kızı 1700’lü yıllarda geçiyor. Aşk, isyan ve gerçeklikler üçgenine sıkışıp kalmış Pyotr Andreyiç’in yaşadıklarını anlatan bu eserde, suçlu ve suçsuz ayrımını daha iyi kavrayıp o psikolojiyi çok daha iyi tahlil edebilirsin. Bu klasik başyapıtı buradan alabilirsin.