Evde hemen herkesin en çok keyif aldığı şeylerden biri de şüphesiz dizi izlemek. Özellikle bu ara her zamankinden çok dizi önerisi duyduğuna eminim. Bir adım önde olmaktan hoşlanıyorsan sana ünü henüz yeni yeni yayılan birbirinden keyifli diziler önermeye geldim. Bir sonraki dizini buradan seçebilirsin. :)

Aşkı Her Hâliyle Keşfet: Modern Love


Amazon Prime’da yayınlanan Modern Love, aşkı ve sevgiyi en iyi anlatan diziler arasına adını yazdırmayı başardı. Her bölümde farklı bir hikâyenin konu edildiği dizide; Anne Hathaway, Tina Fey, Andy Garcia gibi yıldızlar rol aldığı için her bölümde sanki bir film izliyormuşsun gibi hissedebilirsin. Dizinin dikkat çeken özelliklerinden biri de kadın ve erkek ilişkisini ele alsa da klişelerden uzak durması. Farklı konuları sevgi ve aşk temasıyla birleştirebilen Modern Love’da her bölümde değişen karakterler ve hikâyelerle duygusal anlar yaşamaya hazır ol!
 


İlham Verici Bir Başarı Hikâyesi: Self Made


Tam adı “Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker” olan Self Made, Madam C.J. Walker’ın gerçek hayat hikâyesinden uyarlanmış. 3 saat 11 dakikada izleyip bitirebileceğin 4 bölümlük mini Netflix dizisi, başarı hikâyelerini sevenlerin kalbini çalacak bir senaryoya sahip. Hem Afro-Amerikan hem de kadın olması sebebiyle çıktığı yolda pek çok zorlukla karşılaşan Madam C.J. Walker’ın saç bakım markasını nasıl kurduğunu ve bu yolda başına gelenleri merakla izleyeceğine eminim.
 


The Outsider 


Stephen King, tüm dünyayı etkilemiş ve eserleri onlarca dile çevrilmiş bir yazar. Korku ve gerilim türlerinin modern ustası olan King, sinema ve TV dünyası açısından da oldukça değerli. Yazdığı hemen her şeyin ekranlara uyarlandığı King; The Shining, Stand by Me gibi örneklerle sinema tarihine geçmiş bir ikon. Stephen King’in 2018 yılında yazdığı aynı isimli romandan uyarlanan The Outsider dizisi, 2020’nin şimdiden en çok konuşulan projelerinden biri oldu. Küçük bir kasabada bir çocuğun öldürülmesiyle başlayan olaylar, kısık ateşte pişerek izleyicileri içine çekiyor.
 


60’lı Yıllara Yolculuk: The Marvelous Mrs. Maisel


Amazon Prime dizileri arasında yer alan The Marvelous Mrs. Maisel, 1960’lı yıllarda New York’ta yaşayan bir kadının, eşinden ayrıldıktan sonra tamamen değişen hayat hikâyesini konu alıyor. Hiç beklemediği bir anda kendini komedyen olarak bulan Mrs. Maisel’in karşılaştığı zorluklara ve hayatını nasıl değiştirdiğine tanıklık ederken bir yandan da 60’lı yılların ruhunu yeniden yaşayacaksın. Keyifli ama bir o kadar da duygusal ögeler barından dizi ile geçmişe hoş bir yolculuk yapmaya hazır mısın?
 


Kaçış Planına Katıl: Unorthodox


Başrol oyuncusu Shira Haas’ın etkileyici performansıyla daha da başarılı bir hâle gelen Unorthodox, mini bir Netflix dizisi. 2020’nin en çok ses getiren yapımlarından biri olacakmış gibi görünen Unorthodox, Yahudi bir genç kadının hikâyesini konu alıyor. Görücü usulü evlendirildikten sonra kendini içinde bulunduğu Yahudi topluluğuna ait hissetmeyen ve bu yüzden Brooklyn’den Berlin’e kaçan genç kadının geçmişinin başına nasıl işler açacağını, yeni hayatında onu nelerin beklediğini heyecanla izleyeceksin.