Sömestr tatili gelmeden ilkokul, lise veya üniversite öğrencileri için hediye hazırlığında mısın? Hemen listeni oluşturmaya başla!

Karne dönemi yaklaşırken sen de kızına, oğluna, yeğenine ya da en sevdiğin arkadaşının çocuğuna hediye önerileri arıyorsan, doğru yerdesin. Senin için özel olarak derlediğimiz öğrenciye hediye rehberimizden pek çok farklı yaş grubuna yönelik fikirlerle karşılaşabilirsin. İlkokul öğrencilerine, lise öğrencilerine ve üniversite öğrencilerine hediye önerilerini topladığımız bu yazımızda sen de hayatındaki o küçük ve önemli insanı mutlu edebilir, harika bir karne getirdiği için onu motive edebilirsin. Birbirinden kullanışlı ve trend öğrenci hediye önerilerimize hemen şimdi göz atmaya hazır mısın? O zaman başlayalım!

 

İlkokul Öğrencisine Hediye: Oyun Hamuru

Oyun Hamuru

Özellikle 1. sınıf ya da 2. sınıfa giden öğrencilere hediyeler arıyorsan, yaratıcılığı geliştirmeye yüksek oranda destek olan oyun hamurlarından faydalanabilirsin. Renk renk ve farklı şekillerde karşına çıkacak oyun hamuru setleri, okula yeni başlamış çocukların pek çok farklı yeteneğini perçinleme konusunda oldukça başarılı oyuncaklar arasında yer alıyor. Renkleri ve şekilleri öğrenme, motor becerilerini geliştirme, hayal gücünü bir üst seviyeye çıkartma ve hikaye anlatıcılığı başta olmak üzere pek çok farklı ifadesel beceriye katkıda bulunma gibi faydaları olan oyun hamurları, sömestrda ailece keyifli vakit geçirmenin de öncüsü oluyor. Hediye satın almayı planladığın öğrencinin ilgi alanlarına göre inşaat, pastacılık, hayvanlar alemi ya da kuaför gibi farklı sektörlere ait oyun hamuru setlerini de değerlendirebilirsin.

İlkokul Öğrencisine Hediye: Bluetooth Hoparlör

Bluetooth Hoparlör

Özellikle teknoloji ile tanışmaya yeni yeni başlayan ve belki de ilk cep telefonuna sahip olma şansına erişmiş ilkokul öğrencileri, bu teknoloji meraklarını bir bluetooth hoparlör ile perçinleyebilir. Güzel bir öğrenci hediyesi olan kablosuz hoparlör seçenekleri, çocuğun müzik zevkinin oluşmasına ve gelişmesine katkıda bulunurken aynı zamanda kendi başına keyifli vakit geçirebilmeyi öğrenme yolunun da kapılarını aralar. Renkli ve ışıklı modellerden yana tercih kullanarak sen de yeğeninin en sevdiği şarkıları odasında büyük bir keyifle dinlemesine vesile olabilirsin.

İlkokul Öğrencisine Hediye: Peluş Halı

Peluş Halı

Özellikle kız çocukları için harika bir öğrenci hediyesi olan peluş halılar, kızının arkadaşlarıyla odasında geçirdiği vakitlerde konforlu, samimi ve şık bir dekoratif unsur haline geliyor. Pembe, lila ya da diğer iç açıcı renk tonlarında seçebileceğin bir peluş çocuk odası halısı ile sen de kızının odasına renk katabilir, arkadaşlarıyla telefonda sohbet ederken ya da onlarla birlikte yerde kutu oyunları oynarken rahat etmesini sağlayabilirsin. Elbette bu hediyenin erkek öğrenciye hediye versiyonu da var: Üzerinde yolların, trafik işaretlerinin ve rayların bulunduğu 3 boyutlu çocuk halısı modellerinden birini tercih ederek oğlunun odasında adeta kendine ait bir şehrinin olmasını sağlayabilirsin!

İlkokul Öğrencisine Hediye: 3 Boyutlu Puzzle

3 Boyutlu Puzzle

İlkokul dönemindeki çocukların puzzle yapması, özellikle zihin gelişimine önemli bir katkı sağlarken aynı zamanda konsantrasyon ve odaklanma konularında da hatrı sayılır bir destek oluşturuyor. İster tek başına ister aile boyu yapılabilecek ola 3 boyutlu puzzle'lar, kaliteli ve keyifli vakit geçirmenin bir numaralı adresi oluyor. Öğrenci için hediye bakarken öğrencinin zevklerine, hobilerine ve ilgi alanlarına yönelik bir puzzle seçebilir ve onu mutlu edebilirsin.

İlkokul Öğrencisine Hediye: Karaoke Mikrofonu

Karaoke Mikrofonu

Şarkı söylemeli, popüler parçaları ezberlemeyi ve modern müzik anlayışını yakından takip etmeyi çok seven ilkokul öğrencileri, bir karaoke mikrofonu ile bu heveslerini perçinleyebiliyor. Sen de yeğeninin sömestr tatili boyunca dilediğince şarkı söylemesini ve ailesine birbirinden güzel konserler vermesini istiyorsan, ona karne hediyesi olarak son teknoloji bir karaoke mikrofonu hediye edebilirsin.

Lise Öğrencisine Hediye: Sırt Çantası

Sırt Çantası

Defterler, sınav rehberleri, ders kitapları... Bir lise öğrencisinin her gün yanında taşıması gereken malzemeler o kadar çok ki! Sen de kızının ya da oğlunun önümüzdeki dönem kullanışlı ve son model bir sırt çantası ile okula gitmesini istiyorsan, birbirinden kaliteli markalar arasından onun tarzına ve ihtiyaçlarına uygun bir modelde karar kılabilirsin. Dilersen USB şarj girişi gibi pek çok teknolojik özelliği de bulunan bir akıllı sırt çantası tercih ederek onu sınıfın en havalısı da yapabilirsin. Bu hediye daha fazla ders çalışmak ve daha başarılı bir öğrenci olabilmek için de öğrenciye motivasyon hediyeleri olarak da görülebilir!

Lise Öğrencisine Hediye: Dünya Klasikleri

Dünya Klasikleri

Lise dönemi, edebiyat açısından dünya klasikleri ile tanışmanın en doğru ve ideal vakti olarak biliniyor. Charles Dickens, John Steinbeck, Lev Tolstoy, Fyodor Dostoyevski ve Victor Hugo başta olmak üzere dünya klasikleri dendiğinde akla gelen ilk yazarların ölümsüz eserleri, lise öğrencisi için harika bir hediye olabilir. Kendini bulma ve keşfetme arayışında olan lise öğrencileri için oldukça uygun olan klasik edebi eserler, aynı zamanda vakitsiz ve modası asla geçmeyecek bir hediye niteliği de taşıyor.

Lise Öğrencisine Hediye: Model Araba Maketleri

Model Araba Maketleri

Özellikle el becerileri geliştirme konusunda oldukça yararlı olan model araba maketleri, arabalara meraklı olan erkek lise öğrencileri için biçilmiş kaftan. Nadir bulunan klasik araba modellerinin replikalarından son model araçların maketlerine pek çok farklı tarzda maket araba modeli ile karşılaşabilirsin. Boş zamanlarında keyifle bir araya getirebileceği bu maket ile sen de lisedeki oğluna kendi elleriyle ortaya bir ürün çıkartmanın getirdiği hazzı tattırabilirsin.

Lise Öğrencisine Hediye: Yetişkin Boyama Kitapları

Yetişkin Boyama Kitapları

İçerisinde hayvanların, bitkilerin ya da birbirinden hoş sembollerin bulunduğu yetişkin boyama kitapları, özellikle yoğun geçen sınav döneminin akabinde lise öğrencilerinin stres atabileceği harika bir alternatif olarak karşına çıkıyor. Boyama kitabı ile birlikte kaliteli bir renkli kuru kalem seti de temin ederek kızının sömestr tatili boyunca boya yaparak stres atmasını ve kafasının dağıtmasını sağlayabilirsin. Dilersen sen de boyama seanslarına dahil olarak onunla birlikte kaliteli vakit geçirmenin keyfine varabilirsin.

Lise Öğrencisine Hediye: Basketbol Topu

Basketbol Topu

Dönem boyu evde, odasında ve çoğunlukla çalışma masasında ders çalışarak pineklemek zorunda kalan çocuğunun açık havada vakit geçirmesini istiyorsan, ona bir basketbol topu hediye ederek tatilde arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmesini sağlayabilirsin. Onu evinin yakınlarında bir basketbol sahasına gitmeye teşvik ederek hem bu güzel sporla tanışmasını sağlayabilir, hem de hareket etmesine vesile olarak enerjisini yenilemesine, vücudunu ve zihnini tazelemesine destek olabilirsin.

Üniversite Öğrencisine Hediye: Kahve Makinesi

Kahve Makinesi

Bitmeyen finaller, sonu gelmeyen vize haftaları, yaz yaz bitmeyen tezler... Bir üniversite öğrencisi için uyku, en azından bir süreliğine de olsa, bir lüks haline dönüşüyor. İster bütünlemelere kalmamak için finallere çalışıyor, ister arkadaşlarıyla sabahın ilk ışıklarına kadar sohbet ediyor olsun; her üniversite öğrencisinin günlük bazda bol bol kahveye ihtiyaç duyacağı kesin! Kaliteli ve dayanıklı bir kahve makinesi satın alarak sen de üniversitede okuyan arkadaşına ya da yeğenine bir fincan dolusu "enerji" hediye edebilirsin!

Üniversite Öğrencisine Hediye: Kulaküstü Kulaklık

Kulaküstü Kulaklık

Özellikle üniversiteye gidip gelirken uzun bir yol kat etmek zorunda kalan öğrenciler için kulaklık, olmazsa olmaz bir teknolojik ihtiyaç olarak yerini alıyor. Eğer senin de her gün toplu taşıma ile saatlerce derslere gidip gelen bir üniversite öğrencisi tanıdığın varsa, ona kaliteli bir kulaküstü kulaklık hediye ederek yolu bir nebze olsun daha çekilir hale getirebilirsin.

Üniversite Öğrencisine Hediye: Ajanda

Ajanda

Üniversite son sınıfta olan bir öğrenci için hayat yoğunluğu çoktan başlamış oluyor. Bir yandan vizelere, finallere ve tez sunumlarına yetişmeye çalışırken diğer yandan iş görüşmeleri, staj ya da yarı zamanlı bir iş için kolları sıvamış oluyor. Bu yoğunluk içerisinde gündelik takvimini rahatlıkla takip edebilmesi ve hayatının geri kalanında da oldukça faydalı olacak not alma alışkanlığı kazanabilmesi için sen de üniversite öğrencisi arkadaşına bir ajanda hediye edebilirsin.

Üniversite Öğrencisine Hediye: Cüzdan

Cüzdan

Çoğu birey, hayatındaki ilk kaliteli ve uzun ömürlü cüzdana üniversite yıllarında sahip oluyor. Eğer sen de oğluna ya da kızına unutulmayacak bir hediye almak istiyorsan, ona uzun yıllar hizmet edecek, eskimeyecek bir deri cüzdan armağan ederek parasını, kartlarını ve tüm resmi belgelerini güvenle muhafaza etmesine destek olabilirsin.

Üniversite Öğrencisine Hediye: Termos

Termos

Üniversite öğrencileri, çoğunlukla mobil ve hareket halinde oldukları için bazen oturup sakince bir içeceğin keyfini çıkartmaya dahi vakitleri olmayabiliyor. Üniversitedeki yeğeninin günlük koşuşturmaca içerisindeyken kahvesinden mahrum kalmasını istemiyorsan, ona içeceğini saatlerce sıcak ve taze tutacak kalitede bir termos hediye ederek onu sevindirebilirsin. Kantinde, derste ya da şehirlerarası seyahatlerde; emin ol, yeğenin bu termosu fırsat bulduğu her alanda kullanacaktır!

Üniversite Öğrencisine Hediye: Akıllı Saat

Akıllı Saat

Tıpkı cüzdanda olduğu gibi, ömürlük ve kaliteli bir akıllı saat de bir üniversite öğrencisi için olmazsa olmaz aksesuarlar arasında. Çocuğunun dönem boyu gösterdiği başarıyı ödüllendirmek ve onu ne kadar takdir ettiğini belli etmek istiyorsan, bir yatırım yapıp sen de oğluna ya da kızına güzel bir akıllı saat alabilirsin.


Akıllı saatlerden kahve makinelerine, basketbol toplarından oyun hamurlarına tüm bu hediyeleri Hepsiburada'dan aldığın takdirde Paracık kazanma fırsatı da seni bekliyor. 

Senin için seçtiğim diğer içeriklere göz atmak ister misin?