Evde kaldığımız şu günlerde yapabilecek keyifli şeyler mi arıyorsun? Hadi gel!

Evde olduğun zamanları daha iyi geçirmek için yeni hobiler, evde yapılabilecek aktiviteler arayışındaysan senin için hazırladığım önerilere göz at!


 

Bir Yatay, Bir Dikey: Kitaplığını Düzenle


Düzenlemek en rahatlatıcı, kafa dağıtıcı aktivitelerden biri. Bu karantinada “Evde ne yapabilirim?” diye düşünüyorsan kitaplığını düzenlemeye ne dersin? Öncelikle çok yıpranmış ya da eski olan ve okumadığın kitapları ayır. Bunları bağışlayabilir ya da bir sahafa verebilirsin.
 
Fazlalıklardan kurtulur kurtulmaz da kitapları ister yayınevine, ister yazar adına göre sırala, bir yatay bir dikey yerleştirmeyi dene, aralarına sevdiğin birbirinden özel objeleri yerleştir. Karar senin! Eğer kitaplık dekorasyonu hakkında fikir almak istersen de düzenlemeye başlamadan önce “Kitaplık Dekorasyon Önerileri” yazıma da mutlaka bir göz at.
 İncelten Eğlence: Bir Egzersiz Challenge’ına Katıl


Spor yapmak da evde yapılabilecek etkinlikler arasında. Ancak işi biraz daha eğlenceli ve heyecanlı hale getirmek için bir challenge’a katılabilirsin. Chloe Ting, Leslie Sansone, Lily Sabri gibi dünyaca ünlü isimlerin hazırladığı ve belli bir süre devam eden bu challenge’lar ile dilediğin bölgeni çalıştırabilirsin.
 Evinin Mimarı: Kendine Keyif Yapacağın Bir Alan Yarat


Evde yapılabilecek şeyler için kendine bir alan yaratmaya ne dersin? Hem karantina da hem de evde geçirdiğin zamanlar için sana keyif ve huzur verecek, motivasyon katacak bir alan yaratabilirsin. Sadece bir ardiye görevi gören balkonu yaşam alanına dönüştürmeye ne dersin? Yoga ve meditasyon rutinin için odanın köşesine bir uygulama alanı oluşturmaya peki? Kendi ilgi alanlarına ve zevkine göre evin en uygun köşesini kendin için hazırla!
 Yaz, Çiz, Rahatla: Yapılacaklar Listesi Hazırla


Aklında hep evde yapılabilecek ya da karantina bitince gerçekleştireceğin şeylerin listesi mi var? O halde onları unutmamak için listele! Okumak istediğin kitaplar, izlemek istediğin filmler, diziler, gitmek istediğin mekanlar, kendin ya da evin için ihtiyaç duyduğun ürünler… Her şeyin listesini yap ve gerçekleşen her maddenin üzerini çizmenin keyfini yaşa!
 Gurur Duymalık: Bir Sanat Eseri Yarat


İçinde yanan sanat ateşini harlamak ve onunla harika bir eser ortaya çıkarmanın tam zamanı! Evde yapılabilecek aktiviteler arasında belki de en uygun olanı bir eser yaratmak. zira evde daha rahat odaklanman için gereken her şey var. Dolayısıyla bu dönemde uzun süredir yazmak için beklediğin öykü ya da şiiri yazabilir, resim yapabilir, resme yeteneğin yoksa puzzle’lardan bir resim yaratabilir, kil hamuru ile birbirinden modern objeler tasarlayabilirsin.
 
Evde yapılabilecek etkinlikler arasında dilediğini seç karantinada dilediğin gibi vakit geçir!