Kablosuz süpürge tavsiyesi mi arıyorsun? Doğru yerdesin. Dyson’dan Philips’e, Xiaomi’den Bosch’a farklı markaların kullanışlı şarjlı dikey süpürge modellerini bu yazıda inceliyoruz. Okumaya başla!

Hemen hemen herkesin evinde farklı markaların şarjlı dikey süpürge modellerinden olduğu modern günlerde bu kullanışlı elektrikli ev aletlerin öneminden bahsetmeden olmaz. Kablosuz oluşuyla evin her odasına rahatça girip çıkması mı dersin, tüm evi süpürmeye yetecek pil ömrü mü dersin, ihtiyacın olduğu her an fiş ve priz derdi olmaksızın kullanımı mı dersin… Tüm bu özellikler kablosuz süpürgeleri “her eve lazım” birer alet olarak konumlandırıyor. Biz de bu yazıda senin için kablosuz süpürge tavsiyeleri veriyoruz. Dyson’dan Xiaomi’ye pek çok farklı markanın, farklı özelliklere sahip dikey süpürge modelleri, bu yazıda detaylandırılıyor. Okumaya devam ederek birbirinden kullanışlı kablosuz süpürge önerilerimizi öğrenebilirsin.Kablosuz Süpürge Alırken Dikkat Edilecekler


Kablosuz süpürge tavsiyesi vermeye geçmeden önce bu aletleri satın alırken hangi hususlara dikkat edilmesi gerektiğine değinmekte yarar var. Aşağıdaki maddeler, sana kablosuz süpürge alışverişi öncesi göz önünde bulundurman gereken noktaları gösteriyor.


 • Filtre Sistemi: Filtre sistemi, toz ve alerjenleri yakalamak için çok çok önemli. HEPA filtre gibi yüksek performanslı filtreler, hava kalitesini iyileştirir ve alerjenleri daha etkili bir şekilde temizler. Filtrelerin kolayca temizlenebilir veya değiştirilebilir olması da kullanım kolaylığı sağlar. Dolayısıyla kablosuz süpürge alırken ilk dikkat edilecek konu, filtre sistemi.

 • Pil Ömrü ve Şarj Süresi: Kablosuz süpürgelerin pil ömrü ve şarj süresi, kullanım kolaylığını etkileyen bir diğer önemli faktör. Uzun pil ömrü, daha uzun süreli temizlik yapmanı sağlar. Aynı zamanda hızlı şarj özelliği de mühim. Böylece süpürgeyi gerektiğinde hızlı bir şekilde tekrar kullanabilirsin.

 • Emiş Gücü: Kablosuz süpürge satın alırken emiş gücüne mutlaka bak. Yüksek emiş gücü, daha etkili bir temizlik sağlar. Yani iyi bir temizlik deneyimi için yeterli emiş gücüne sahip bir model seçmeye özen göster.

 • Kullanım ve Manevra Kabiliyeti: Kablosuz süpürgenin hafif ve kullanımı kolay olması da önemli. Hareket kabiliyeti, kolaylıkla erişilebilen düğmeler ve pratik depolama seçenekleri gibi faktörler de kullanım deneyimini etkileyen unsurlardan.

 • Marka ve Kalite: Güvenilir bir markadan kablosuz süpürge satın almakta yarar var. Güvenilir markalar, kaliteli ürünler ve müşteri desteği sunma konusunda genellikle daha iyidir. Ürün incelemelerini ve kullanıcı yorumlarını okumak, doğru bir seçim yapmana yardımcı olabilir.


Tüm bu hususların ardından kablosuz elektrikli süpürge tavsiyelerine geçebiliriz.Kablosuz Süpürge Önerileri


Dyson V11 Absolute Pro


Bir numaradaki kablosuz süpürge önerisi, herkesin tahmin edeceği üzere Dyson’dan geliyor. Dünyaca ünlü markanın V11 Absolute Pro modeli gerek yüksek kapasiteli motoru gerekse uzun süre yeten piliyle kullanıcılardan tam puan alıyor. Aşağıda Dyson Absolute Pro’nun başlıca özelliklerini görmek mümkün.


 • Yüksek Emiş Gücü: Dyson V11 Absolute Pro, Dyson'un güçlü Dijital V11 motorunu kullanır ve yüksek emiş gücü sağlar. Dolayısıyla bu aletle etkili ve derinlemesine temizliğin hakkını sonuna kadar verebilirsin.

 • Akıllı Temizlik Modu: V11 Absolute Pro, Dynamic Load Sensor (DLS) teknolojisi ile donatılmıştır. Bu teknoloji, zemin türünü algılayarak otomatik olarak emiş gücünü ayarlar ve pil ömrünü optimize eder. Bu da Dyson’ı her zeminde etkili kılar.

 • Yüksek Kapasiteli Piller: Cihazda yer alan değiştirilebilir pil paketleri, uzun süreli kullanım sağlar. Düşük güç modunda yaklaşık 60 dakikaya kadar kullanım süresi sunar.

 • LCD Ekran: Dyson V11 Absolute Pro, cihazın üzerinde yer alan bir LCD ekran ile donatılmış. Bu ekran; pil ömrünü, seçilen temizlik modunu ve bakım gerekliliğini gösterir. Tüm detaylar tek ekranda.

 • Farklı Temizlik Başlıkları: Dyson V11 Absolute Pro, farklı temizlik ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli başlıklarla birlikte gelir. Bunlar arasında kombine temizlik başlığı, sabit temizlik başlığı, derinlemesine temizlik başlığı ve mini motorlu başlık bulunur.

 • Hijyenik Temizleme Sistemi: V11 Absolute Pro, Dyson'un hijyenik temizleme sistemiyle donatılmıştır. Bu sistem, tozu ve alerjenleri etkili bir şekilde yakalayarak temizlenmesini kolaylaştırır. Zaten Dyson V11 Absolute Pro kablosuz süpürge kullananlar, onun, özellikle tüylü evcil hayvanlı evler için ideal olduğunu düşünüyor.

 • Pratik Kullanım ve Manevra Kabiliyeti: Kablosuz tasarımıyla kullanım kolaylığı sağlar. Ayrıca kendisi, düşey olarak depolama için hafif ve dönüştürülebilir bir yapıya da sahip.

Xiaomi Dreame V11


Kablosuz dikey süpürge tavsiyelerinden ikinci sırada Kore devi Xiaomi var. Bakalım bu kablosuz şarjlı süpürgenin harika özellikleri nelermiş.


 • Uzun Pil Ömrü: Cihaz, iki adet şarj edilebilir lityum iyon pil ile birlikte gelir. Normal modda yaklaşık 90 dakikaya kadar pil ömrü sunar. Bu da uzun süreli temizlik olarak sana geri döner.

 • Çoklu Temizlik Başlıkları: Xiaomi Dreame V11, farklı temizlik ihtiyaçlarına uygun olarak çeşitli temizlik başlıklarıyla birlikte gelir. Bu başlıklar arasında kombine temizlik başlığı, koltuk ve perde başlığı, derinlemesine temizlik başlığı ve mini motorlu başlık bulunur.

 • HEPA Filtre: Dreame V11, yüksek performanslı HEPA filtre ile donatılmış. Bu filtre, toz ve alerjenleri yakalar ve havayı daha temiz hale getirir.

 • Emiş Gücü: Xiaomi Dreame V11, 150 AW'ye kadar emiş gücü sunan yüksek bir motor gücüne sahip. Bu motor, toz ve kirlerin etkili bir şekilde temizlenmesini sağlar.

 • Hafif Tasarım: Dreame V11, son derece hafif bir tasarıma sahip. Kullanıcı dostu düğmeler, ergonomik tasarım ve pratik depolama seçenekleri, cihaza kullanım kolaylığı verir.

 • İleri Teknoloji: Xiaomi Dreame V11, akıllı teknolojilere de sahip. LCD ekran üzerinden pil durumunu, temizlik modunu ve diğer bilgileri kolaylıkla görüp takip edebilirsin. Ayrıca cihaz, akıllı emiş gücü ayarı ile farklı zeminlere otomatik olarak uyum sağlayabilir. Harika, değil mi?

Philips SpeedPro Max Aqua


Dikey kablosuz süpürge tavsiyelerinde sırada Philips var. Markanın SpeedPro Max Aqua şarjlı süpürgesi, hijyenik temizleme modundan ikisi bir arada şarj ve depolama seçeneğine çeşit çeşit harika özelliği ve görece ekonomik fiyatıyla favoriler arasında. Bakalım, özelliklerine.


 • PowerBlade Dijital Motor: SpeedPro Max Aqua, PowerBlade dijital motor teknolojisiyle donatılmış. Bu güçlü motor, cihaza, yüksek emiş gücü sağlar ve etkili bir temizlik performansı sunar.

 • 360 Derece Emiş: Cihazın başlığı, tüm yönlere 360 derece dönebilir. Bu sayede zorlu noktalara kolayca erişebilir ve etkili bir şekilde temizlik yapabilirsin.

 • İki Farklı Süpürge Başlığı: SpeedPro Max Aqua, farklı temizlik ihtiyaçlarına yönelik iki farklı süpürge başlığıyla birlikte gelir. TriActive Turbo başlık, halılar ve sert zeminler için etkili bir temizlik sağlarken Aqua başlık ıslak temizlik işlevini yerine getirir. Bir taşla iki kuş…

 • İkisi Bir Arada Şarj ve Depolama: Cihaz, şarj ve depolama için kullanışlı bir ikisi bir arada üniteyle birlikte gelir. Bu sayede cihazı kolayca şarj edebilir ve düzenli bir şekilde saklayabilirsin.

 • İyi Pil Ömrü: SpeedPro Max Aqua'nın pil ömrü, tek bir şarjla yaklaşık 75 dakika kullanım sağlar. Bu da sana geniş alanlarda veya birden fazla odada temizlik yaparken yeterli zaman sunar.

 • Hijyenik Temizleme Sistemi: Cihaz, hijyenik temizleme sistemiyle donatılmış. Toz ve kirleri etkili bir şekilde yakalar ve hava kalitesini iyileştiren yüksek verimli filtreleme sağlar.

 • Üçü Bir Arada Fonksiyon: SpeedPro Max Aqua, üç farklı temizlik fonksiyonunu bir araya getirir. Kablosuz süpürge, ıslak paspaslama ve vakum yapma işlevlerini tek bir cihazda sunar.

Bosch Unlimited 7


Kablosuz süpürge önerilerimizde kapanışı Bosch ile yapıyoruz. Bosch Unlimited 7, markanın kullanışlı ve güçlü şarjlı dikey süpürge modeli olarak öne çıkıyor. Özellikleri ise hemen aşağıda görülebilir.


 • İki Güç Seviyesi: Bu dikey süpürge, iki farklı güç seviyesine sahip. Normal güç seviyesi daha sessiz çalışırken Turbo güç seviyesi daha yüksek emiş gücü sağlar. Bu da senin, farklı zeminlerde farklı temizlik modlarına göre hareket etmeni kolaylaştırır.

 • Daha Uzun Pil Ömrü: Bosch Unlimited 7, uzun pil ömrü sunan değiştirilebilir 18V Power for ALL pil sistemiyle birlikte gelir. Bu sayede tek bir şarjla daha uzun süreli temizlik yapabilirsin.

 • Şarj ve Depolama Kolaylığı: Süpürge, kolay şarj ve depolama için duvara monte edilebilen bir şarj ünitesiyle birlikte gelir. Şarj ünitesine süpürgeyi takarak hem şarj etmen hem de düzenli bir şekilde saklaman mümkün.

 • AllFloor PowerBrush Başlık: Bosch Unlimited 7, tüm zemin türlerinde etkili temizlik sağlayan AllFloor PowerBrush başlığına sahip. Bu başlık; halılar, sert zeminler ve parke gibi farklı zeminlerde etkili bir şekilde çalışır.

 • Hijyenik Filtre Sistemi: Dikey süpürge, hijyenik filtre sistemiyle donatılmış. Filtre, toz ve alerjenleri etkili bir şekilde yakalar ve temiz havayı geri verir.

 • Kullanım Kolaylığı: Bosch Unlimited 7, hafif ve ergonomik tasarıma sahiptir. Kullanıcı dostu düğmeleri ve pratik aksesuarlarıyla kolay kullanım sağlar. Ayrıca, döner başlık ve esnek boru sayesinde zorlu noktalara erişmek kolaylaşır.

 • Yüksek Emiş Gücü: 7 hücreli Li-Ion pil teknolojisiyle güçlendirilmiş Bosch Unlimited 7, yüksek emiş gücü sunarak etkili bir temizlik performansı sağlar.


Tüm bu bilgiler ışığında aklındaki hangi kablosuz süpürge, sorusunun cevabını bulman mümkün. Ayrıca eğer robot süpürgelerle de ilgileniyorsan satın alma öncesi neleri göz önünde bulundurman gerektiğini de Robot Süpürge Alırken Nelere Dikkat Etmeli? başlıklı yazımızdan öğrenebilirsin.