Gazete Oksijen'in yepyeni e-gazete formatıyla tanışmak ister misin? Ayrıntılar ve fırsatlar içeriğimizde!

Kendini "Türkiye'nin tek haftalık gazetesi" olarak tanımlayan Gazete Oksijen, yepyeni e-gazete formatı ile okurlarının yüzünü güldürüyor. Klasik ve geleneksel olarak basılı yayın kaldığı yerden devam ederken gazeteoksijen.com web sitesinde sunulan yepyeni online gazete sisteminde neler var neler... Her gün New York Times'taki analiz ve yorumların çevirisi, seçilmiş Financial Times haberleri derken e-gazetede dünyanın önde gelen gazetelerinden seçkileri de takip edebilirsin. Eğer sen de Oksijen gazetesi tarafından sunulan bu yepyeni hizmetleri merak ediyorsan, içeriğimizi okuyabilir, Hopi'nin abonelik için sunduğu fırsatlardan yararlanabilirsin!

 Gazete Oksijen Hakkında


"Türkiye’nin ilk hafta sonu gazetesi" mottosu ile faaliyetlerine başlayan Gazete Oksijen, bu unvanını bugün de koruyor. İlk sayısı 15 Ocak 2021 Cuma günü çıkan Gazete Oksijen, basılı yayınını her cuma okuyucusu ile buluşturmaya devam ediyor. Ekonomi, teknoloji, dijital platformlar, kültür - sanat, kitap tanıtımı, Türkiye ve dünyadan güncel gelişmeler gibi içeriklere sahip olan Oksijen Gazetesi online kanalda da varlığını sürdürüyor. Web sitesi üzerinden ilgili alanlardaki haberlerini okuruyla buluşturan Gazete Oksijen abonelik sistemi ile de yepyeni bir e-gazete formatını beraberinde getiriyor. Tüm bunların yanı sıra köşe yazarları ile de bilindik gazete sistemini koruyan Oksijen, Haftalık Yayıncılık A.Ş. çatısı altında faaliyetlerini sürdürüyor. Yönetim yeri de İstanbul Beşiktaş'ta bulunan gazete, 0212 290 60 00 iletişim numarası ile okurlar / vatandaşlar ile irtibata geçebiliyor. Künyede ise imtiyaz sahibi, yazı işleri, tasarım, haber araştırma, dijital platformlar, kitap - sanat, sorumlu yazı işleri müdürü, genel müdür olarak farklı pek çok görev ve sorumluluk alanı bulunuyor.Gazete Oksijen'de İçerik ve Kategoriler


Oksijen gazetesi okunası pek çok kategorisi ile geniş bir kitleyi yakalamasını başarıyor. Özellikle de kitap etki, hafta sonu ekleri, röportaj ve dosya konuları ile gazeteciliğe yeni bir soluk getirmeyi amaçlayarak faaliyetlerine başlayan Oksijen, bu açıdan kültür - sanat ve eğlence konularında da zengin içerikler sunuyor. Ekran, Kitap, Sanat, Müzik, Sinema, Tiyatro gibi kategorileri ile kültür - sanat tutkunlarını kendine çeken gazetede bunların yanı sıra tabii ki klasik pek çok kategori de var: Türkiye, Dünya, Ekonomi, Teknoloji, pandemi ile beraber de Covid-19 Oksijen'de görebileceğiniz bazı kategoriler. Bunların yanı sıra Oksijen'i ayrıcalıklı kılan noktalardan biri de: İngiltere’nin en prestijli ve popüler gazetelerinden kabul edilen Financial Times’ın Türkçe yayın haklarını bünyesinde barındırması. Böylece Oksijen'de Financial Times’ın önemli dosyaları ve haberleri de Türkçe olarak yer alıyor.E-Gazete Formatıyla İlgi Merak Edilenler


Oksijen'in web sitesini ziyaret ederek sitede paylaşılan haberleri, dosyaları, köşe yazılarını vs. takip edebilir, ücretsiz olarak okuyabilirsiniz. Bununla beraber e-gazete formatına özgü Oksijen Gazetesi abonelik hizmeti de var. Belirlenen tutarı ödeyerek aylık ya da yıllık abonelik sistemine geçiş yapabilirsin. Böylece çıkan e-gazete sayılarını telefon ya da tablet gibi akıllı cihazlar üzerinden de okuyabilirsin. Peki e-gazetede seni neler bekliyor?İçerikler: New York Times, Financial Times, Kültür – Sanat…


Oksijen'in e-gazete formatında son derece yaratıcı ve modern bir içerik yapısı olduğunu söylemek mümkün. Örneğin, okuru ile birebir temasta olmasını artırabilecek şehir hayatı rehberi ve günlük öneriler bunlardan biri. Böylece etkileşimli bir okuma da gazetenin okuyucusu için güzel bir deneyim. Dünya ölçeğindeki life - style haberler, dijital platform ve TV'den seçmeler de kültür - sanat, eğlence gibi alanlarda öne çıkan içerikler oluyor. New York Times ve Financial Times'tan çevirelerin yer alacak olması da Oksijen'in e-gazetesini dikkat çekici kılıyor. Genel olarak maddelersek öne çıkan bazı içerikler şöyle:
  • Her gün New York Times'taki analiz ve yorumların Türkçeye çevirisi. Bir diğer ifade ile: ABD'nin en köklü ve prestijli gazetelerinden kabul edilen New York Times gazetesinin her gün 20 sayfalık Türkçeye çevirisi.

  • İngiltere menşeli olan ve ekonomi / finans / iş gazetesi olarak dünya ölçeğinde prestij sahibi Financial Times gazetesi de Türk okuru ile buluşuyor. Financial Times gazetesinden seçilmiş haberler ile okuyucuya kaliteli bir seçki sunulması amaçlanıyor. Zaten Oksijen'in Financial Times Türkçe yayın haklarını elinde bulundurduğunu da söylemiştik.

  • Uluslararası bir medya kuruluşu olan Project Syndicate yazar ve yorumlar ile de yime Oksijen'in e-gazetesinde sunuluyor. Project Syndicate, çeşitli küresel konularda analiz ve yorum yayımlayan bir organizasyon.

  • Şehir hayatı ve rehberi sunma. Böylece pek çok okuyucuya da aslında yaşadığı şehre yönelik güzel öneriler listeleniyor. Dijital platform ve televizyondan seçmeler ile de içeriğini zenginleştiren e-gazetede, dünyadan life-style haberleri de yer alıyor.Nasıl Abone Olurum?


Oksijen gazetesi üyelik sistemi oldukça kolay. Bunun için Oksijen'in web sitesine gidip "E-gazeteye abone ol" kısmına tıklarsan gerekli yönlendirmeyi sağlayabilirsin. Tıkladığın zaman karşına iki ayrı abonelik sistemi çıkacak. Bunlardan biri aylık biri de yıllık. Bunlardan birini seçmek için de altlarında yer alan "Abone Ol" butonuna tıklayabilirsin. Ardından üyelik bilgileri, e-posta, ödeme bilgileri gibi alanları doldurarak ilerleyebilirsin.Sana harika bir de haberimiz var: E-gazeteye %50 indirimle abone olmak için hemen Hopi kampanyamızdan yararlanabilirsin!