Hepimiz burcumuzla gurur duyar, güzel özelliklerini ballandıra ballandıra anlatırız. Hadi, bugün bir değişiklik yapıp burçların gölge yanlarını konuşalım mı? Buyurun madem!

Koç Burcu


“Ben ve benim isteklerim” dünyasına hoş geldin. Koç, bir şeyi istedi mi illa olacak. Üstelik hemen. Beklemeye tahammülü yok. Ayrıca daima o haklı, en doğruyu bilen o, onun tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmeliyiz.Peki ya sabırsızlığı, aceleciliği, fevriliği ne olacak? Düşünmeden konuşmas ya da önce hareket edip sonra düşünmesi… “Bin düşün, bir söyle” atasözü adeta sizin için söylenmiş.
 
Boğa Burcu


Her şeyi dört dörtlük olsa da hayatında, eğer istediği parayı kazanamıyorsa, mutlu olmakta zorlanır bir Boğa. Ondan sakın borç para istemeyin, isteyecekseniz de zamanında verin; yoksa sizden soğuyabilir.İnatçı, değişime kapalı, mevcut şartları korumaktaki ısrarcı tavrına ne demeli?Bir de pek iştahlıdır. Yemeği beğenmezse ya da açsa, asar sıfatını oturur. Eğer sevgili boğa burçlarıyla keyifli vakit geçirmek istiyorsanız, önce keyifli bir yemek yemesine izin verin. 

 İkizler Burcu


Her gün bundan sonraki hayatına dair pek mühim kararlar alıp, bunun üzerine saatlerce konuşan ve bir gün sonra hepsinden vazgeçen elbette sevgili İkizler. Sürekli yepyeni bir insanla karşı karşıyasınız.Kendilerinden, fikirlerinden, görüşlerinden bahsetmeyi pek severler, sanırsın bir yaşam gurusu, bu hayatı çözüp bitirmiş. Ama, onlarla sohbet etmek eğlencelidir, konudan konuya atlayabilir, vizyonunuzu genişletebilirsiniz.

 Aslan Burcu


Sürekli bir övülme ihtiyacı, takdir beklentisi, reytingleri toplama gayesi. Bir konuda da en iyisi benim diye ısrar etme… En ufak bir eleştiride zedelenen o gururunuz…Bir de saçlarınız konusunda o kadar takıntılısınız ki, insanın şöyle bir elini daldırıp bozası geliyor.

 Başak Burcu


Herhalde geleni gideni, olanı biteni, nefes alan, almayan her şeyi eleştirebilmek için söktünüz siz konuşmayı.Biraz da memnun ol, bir beğen, olmuş de, takdir et…Bak, hayat o zaman nasıl kolaylaşıyor! Detaylarda o kadar çok boğuluyorsun ki, güzel olanlarla birlikte bütünü gözden kaçırıyorsun.Mükemmel olmak zorunda değilsin, biraz da neşeli olmayı, eğlenmeyi, gününü gün etmeyi mi denesen?
 
Terazi Burcu


Bir kişiyle de sosyalleşme, bir kişiye de cilve işve yapma, zor değil mi? Hayatın hep ilişkiler üzerine kurulu. İnsanları bir olarak tutabilme yeteneği içinde var.Peki, o kararsızlığın, bitmez tükenmez sürümcemeli gündemlerin ne olacak? Sürekli soruyorsun, fikir alıyorsu, ama yine de karar veremiyorsun.Akrep Burcu

İnsana tatlı tatlı sokulup, bütün bilgileri toplayıp, cebe atıp, ilişki sarpa sarınca saçıveriyorsun ortaya tüm bildiklerini. Başkalarının işleriyle, enerjini tüketmesen daha iyi olmaz mı? Hem ne kadar iyi olduğunu anlatıyorsun, hem de bir türlü yenemiyorsun kinini. Bu duygu, gelişiminin önünde duran tek engel, hadi dizginle artık kinini…

 

Yay Burcu


Her gün bir macera, her gün bir girişim, hayat senin için bir deneyim. Sonra da niye mutlu olamıyorum, e istikrar yok ki… Azıcık sabretsen neler olacak.Bir de ben her şeyin en doğrusun bilirim tavrın, herkesi bir küçümsemen yok mu, az fena değilsin sen.

 Oğlak Burcu


Varsa yoksa iş, güç, para…Bir gün de iş konuşma, bir tiyatroya git, bir bale izle, azıcık ufkunu genişlet… Hayatın farklı renkleri de var, ne olur keşfet… Bir ömür bitmiyor mücadelen tamam, ama hayat da kaçıp gidiyor elinden, farkında mısın? Keyfini süremediğiniz günlere hayıflanmamak için, eğlenmeye bir an önce başla. 


 

Kova Burcu


Her şeye de mantıklı, bilimsel bir yaklaşımın var… Oysa kabul etmelisin ki, duygusal mevzular duygularla ilgilidir, mantığını biraz devre dışı bırak…Mesela; evlenmek istiyorsun, sonra da evliliğin geleneksel yapısından sıkılıyorsun, bir karar ver!Muhalif olmaktan, karşı gelmekten aldığın zevki biraz da uyumlu olmaktan mı alsan? Bu özgürlüğünü baltalamaz, sadece biraz daha uyumlu olmanızı sağlar. 

 Balık Burcu


Hayat bir senin yüzüne gülmüyor… Sen hep haksızlığa uğrayan, darbe yiyen Balık. Biraz drama seviyor olabilir miyiz? Lütfen artık biraz kendine acımayı bırakıp, kendine bir hayat inşa eder misin?Neye kızdıysan ya da kime alındıysan, bu tecrübe hayatındaki bir sonraki evreye seni hazırlamak için yaşandı. Endişelerin hayatının merkezine oturmasın artık