En çok ziyaret edilen Bodrum plajlarını keşfetmek ve Bodrum'da unutulmaz bir tatil yapmak için doğru yerdesin!

Yaz tatilinin vazgeçilmez destinasyonu Bodrum plajları ve beachleri ile her yıl olduğu gibi bu yılda milyonlarca yerli ve yabancı turisti misafir etmeye hazırlanıyor. Eğer sen de bu yaz için bir deniz - kum - güneş tatili planlıyorsan ve bunu tatil cenneti Bodrum'da gerçekleştirmek istiyorsan, birbirinden güzel Bodrum plajını listelediğimiz bu yazı tam sana göre. Bodrum halk plajları ve Bodrum beach'leri hakkında merak ettiğin tüm detaylara buradan ulaşabilirsin. Şimdiden keyifli tatiller!
 

1. Bodrum Kargıcak Koyu Plajı


Bodrum plajları dendiğine akla gelen ilk yer, şüphesiz ki bakir ve eşsiz güzelliğiyle göz kamaştıran Kargıcak Koyu oluyor. Oldukça çetrefilli ve karmaşık bir destinasyon sonrası bu koya ulaştığında yolun ne denli değer olduğunu bir kez daha anlayacaksın. Bodrum'a bir hayli uzak ve ulaşması bir miktar güç olan bu koyu benzersiz kılan da tam olarak bu; berrak mavi suların Bodrum yeşili ile buluştuğu manzara karşısında huzura doyacaksın.
 

2. Bodrum Peksimet Plajı


Yine olabildiğince bakir Bodrum plajları arasında yer alan Peksimet Plajı, birkaç sahil kenarı işletmesi ve restoranı dışında kalabalık ağırlamaktan oldukça uzak. Bir halk plajı olan bu sahilde belediyeye ait ücretsiz şezlonglar da bulunuyor. Çarşaf gibi bir denize sahip olan bu plajda Bodrum'un namının aksine sular her daim ılık. Buraya kadar gelmişken gün batımını izlemeden dönmemeni de tavsiye ederiz!
 

3. Bodrum Yalıkavak Halk Plajı


Bodrum dendiğinde akla gelen ilk lokasyonlardan biri olan Yalıkavak, plajları ve sahilleriyle de beğeni toplamayı başarıyor. Bodrum'un kuzeyinde yer alan Yalıkavak Halk Plajı, tatil beldesinin en rüzgarlı sahillerinden. Dolayısıyla Yalıkavak plajı da yelken ve rüzgar sörfü için sıklıkla tercih ediliyor. Yalıkavak Halk Plajı'nda aynı zamanda yat limanı da bulunuyor; yani burada geçireceğin gün içerisinde bir yandan birbirinden lüks yat ve teknelere göz gezdirebilir, diğer yandan da sörf profesyonellerinin akrobatik hareketlerini izleme keyfine erişebilirsin. Burada en sıcak Bodrum günlerinde bile deniz daima serin; bu nedenle de plajın denizi çoğunlukla temiz ve berrak kalabiliyor.
 

4. Bodrum Karaincir Plajı


Karaincir Plajı'na Bodrum merkezden ortalama yarım saatlik bir araç yolculuğu sonrası ulaşmak mümkün. Eğer Yalıkavak sahilindeki suya "soğuk" diyorsak, buradaki suyu "buz gibi" olarak nitelendirmek de hiç yanlış olmaz. Özellikle soğuk deniz suyu tercih edenler için nimet olan bu sahil, elbette sevenine güzel. Giriş ücreti bulunan ve bu ücret karşılığında şezlong ve şemsiye hizmeti sunan plajın denizi ise sakin ve dalgasız.
 

5. Bodrum Torba Plajı


Torba sahili de Bodrum'un es geçilmemesi gereken kıyı şeritleri arasında. Rüzgara açık bir konumda bulunan bu plajda deniz sıcaklığı oldukça serin olurken suyun kendisi akşam saatlerine doğru bulanıklaşmaya başlayabiliyor. Çocuklu ailelerin sıklıkla tercih ettiği bu plajın rahat ve samimi bir havası var. Deniz tabanı ve sahili tamamen kumsal olduğu için oldukça konforlu bir gün geçirme olanağı sunan Bodrum Torba Plajı, yeni yüzmeye başlayanlar için de pratik yapma avantajı sağlıyor.
 

6. Bodrum Gümüşlük Halk Plajı


Bodrum Gümüşlük Plajı'nın bir diğer adı Çayıraltı Halk Plajı olarak geçiyor. Batıdan esen rüzgarlara karşı savunmasız bir konumda olduğu için denizin çoğunlukla dalgalı olması şaşırtmıyor. Bu plajın nimet sayılabilecek güzelliklerinden bir tanesi de koy boyu yürüdüğün takdirde Tavşan Adası'na ulaşabilmen. Deniz suyu ılık, dalgalı ve temiz olmakla birlikte plajın da mütemadiyen bakımlı olduğunu belirtmekte fayda var.
 

7. Bodrum Bitez Plajı


Sırada Bodrum'un en yoğun ve hareketli plajlarından bir tanesi var: Bodrum Bitez Plajı. Tatil dönemlerinde ve sezon zirvesinde tabiri caizse iğne atsan yere düşmeyecek kalabalıkta olan Bodrum Bitez Plajı, her daim dinamik ve eğlenceli havası ile özellikle gençlerin ilgisini çekiyor. Çoğu zaman dalgasız ve sakin olan denizi oldukça temiz, ancak akın eden kalabalık göz önünde bulundurulduğunda suyun ara ara bulanıklaşmasına da şaşmamak lazım. Bodrum Bitez Plajı'ına ulaşmışken sahilde konumlanmış portakal ve mandalina bahçelerini de mutlaka ziyaret etmek ve birer fotoğraf almak lazım.
 

8. Bodrum Mazı Köyü Plajı


Gökova Körfezi'nde yer alan Mazı Köyü, aslında birbirini ortadan ikiye bir kaya ile ayıran iki güzel koya ev sahipliği yapıyor. Bu koylarda dilerseniz denize girebilir, dilerseniz de ılık rüzgarın etkisinden yararlanarak keyifle güneşlenebilirsiniz. Deniz seviyesi çok yavaş derinleştiği için bu plajın taşlık ve kayalık bir tabanı bulunuyor; bu nedenle de özellikle çocuklu ailelerin denize girerken fazladan dikkatli olmaları öneriliyor.
 

9. Bodrum Yalı Plajı


Bodrum sahilleri arasında en yalın ve sade çevreye sahip olan plajlardan bir tanesi de Bodrum Yalı Plajı. Yerlisi dışında pek bilinmesiyle birlikte bu plajın turistik istikametlere oldukça ters kaldığını ve Bodrum'un güneydoğusunda bulunduğunu da belirtelim. Sakin ve kafa dinlemelik bir tatil geçirmek için tercih edebileceğin Bodrum plajları arasında.
 

10. Bodrum Türkbükü Plajı


Eğer Bodrum plajları fiyatları arasında hangisi en pahalıdır diye merak ediyorsan, çok da uzağa gitmene gerek yok. Her yaz ünlülerin akın ettiği Bodrum Türkbükü Plajı, neredeyse her bir tarafından işletmeler, siteler ve beach'ler ile kaplı. Küçük sahil kasabası çizgisinden oldukça uzak olan bu plajda lüks bir tatil deneyimi yaşamak mümkün. Maça Kızı, Gizia, Kuum, Swim Club ve Galen, plaj boyu en popüler olan Bodrum beachleri arasında. Burada bir gün geçirmeyi planlıyorsan tatil bavuluna en şık mayonu dahil etmeyi sakın unutma!
 

11. Bodrum Akyarlar Plajı


Bodrum'un eşi benzeri bulunmayan denizi deneyimleyebileceğiniz en ideal yerlerden biri de Bodrum Akyarlar Plajı. Bodrum merkezine ortalama 24 kilometre kadar uzaklıkta olan bu plaj, sabahın en erken saatlerinden gün batımına kadar berrak denizi ile adeta mest ediyor. Aileler tarafından da sıklıkla tercih edilen bu sahilde şezlonglar ve şemsiyeler ücretsiz olarak kullanıma açık.
 

12. Bodrum Turgutreis Plajı


Bodrum'un en turistik bölgelerinden biri olan Turgutreis'te de birden fazla temiz ve bakımlı halk plajına rastlamak mümkün. Eğer Bodrum merkezde konaklıyorsan ve yakın konumda bir sahil arıyorsan, merkeze oldukça yakın olan bu halk plajlarını tercih edebilirsin. Hareketli, enerjik ve renkli bir atmosferin hakim olduğu Turgutreis Plajlarında Bodrum tadını doyasıya çıkarmak mümkün.
 

13. Bodrum Aspat Koyu


Aspat Koyu, Bodrum'un muhteşem güzelliğe sahip koylarından bir tanesi. Doğa ile iç içe olan bu cennet, birinci dereceden sit alanı özelliği taşıdığı için doğal güzelliklerini koruyabilmiş. Sessiz, huzurlu ve kargaşadan uzak bir tatil isteyenlerin tercih listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Aspat Koyu plajlarında deniz tabanı kumlu olduğu için oldukça konforlu bir güneşlenme ve yüzme deneyimi vadediyor; su ise ziyadesiyle serin ve berrak.
 

14. Bodrum Bardakçı Koyu


Son olarak içerisinde bir halk plajı bulunmayan, ancak buna rağmen güzelliğinden ötürü 7'den 70'e geniş turist kitleleri tarafından tercih edilen Bardakçı Koyu geliyor. Çoğunlukla ücretli beach işletmelerinin hakim olduğu bu plaj, Gümbet'e oldukça yakın. Ücretlere ise şemsiye ve şezlonglarla birlikte yeme içme gibi farklı hizmetler de dahil olabiliyor; bu durum işletmeden işletmeye ve otelden otele farklılık gösterebiliyor.Tatilini daha da keyifli hale getirmek için araba kiralayabilir, araç kiralamada Hopi'nin sadece sana özel indirimlerinden faydalanabilirsin!