Dekoratif ayna modelleri evini güzelleştirmekle kalmıyor, dar alanları daha ferah ve aydınlık göstermene de yardımcı oluyor. Sen de salondan lobiye, evin farklı alanlarında aynaların gücünden faydalanabilir, duvar ayna modelleri ile evine dekoratif dokunuşlarda bulunabilirsin. “Dekorasyonda ayna nasıl kullanılır?” sorusuna cevap arıyorsan işte önerilerim!

Dar ve Karanlık Odalara Ayna Dopingi


Evinde küçük ve karanlık bir oda varsa oraya biraz aydınlık katmanın, odayı olduğundan daha geniş göstermenin tek bir yolu var. Pencerenin olduğu duvarın tam karşısındaki ya da yanındaki duvara uygun büyüklükte bir dekoratif ayna asarak doğal ışığı içeri alabilirsin. Ne kadar büyük bir ayna kullanırsan, odanın o kadar aydınlık ve geniş görünmesini sağlarsın. Yeteri kadar büyük bir penceren dahi yoksa, aynanın yanına lambader gibi aydınlatma tasarımları koyarak ışığın etkisini ikiye katlayabilirsin. Salon ya da oturma odasını daha geniş göstermek istiyorsan salon duvar ayna modelleri ile istediğin etkiyi elde edebilirsin.
 

Antrelere Tarz Katan Duvar Aynaları


Antreler, genellikle evlerin en dar ve en karanlık noktaları oluyor. Sen de şık duracak duvar aynaları ile antrene bambaşka bir görünüm kazandırabilirsin. Ayakkabılık ya da dresuar gibi antre mobilyaları üzerine oval ya da yuvarlak ayna modelleri asarak hem şık hem de havadar bir ortam yaratman çok kolay. Ayrıca antrene boy aynası asarak da aynı ferahlatıcı etkiyi yakalayabilirsin. Üstelik boy aynası sayesinde evden çıkmadan önce kendine son bir bakış atman mümkün. Antren ne kadar dar olursa olsun, güçlü bir etki için büyük boy duvar aynaları kullanmaktan çekinme.

 

Şık ve Fonksiyonel Banyo Aynaları


Duvar aynaları, banyoların olmazsa olmazı. İşlevsel birer aksesuar görevi gören banyo aynaları, aslında bu alana bambaşka bir tarz katma gücüne sahip. Sen de banyo dekorasyonu konusunda ilham arıyorsan aynalarla ilgili birkaç değişiklik yapabilirsin. Örneğin; banyon modern çizgilere sahipse eklektik bir dokunuş için lavabonun üstüne oyma ahşap çerçeveli, klasik görünümlü bir ayna asabilirsin. Yalın tasarımlı banyo aynaları yerine daha sıra dışı ayna tasarımlarını tercih ettiğinde banyonun tüm havasının bir anda değiştiğini göreceksin. Banyon çok küçükse ve bu durum seni bunaltıyorsa olabildiğince büyük bir boy aynasından yardım alabilirsin.

 

Stil Sahibi Aynalı Mobilyalar


Ayna modelleri duvar dekorasyonuna renk katarken mekânları adeta dönüştürüyor. Duvarların ayna kullanımına uygun değilse, aynalı mobilyalarla da benzer etkileri sağlaman mümkün. Örneğin yatak odan yeteri kadar geniş ve aydınlık değilse aynalı gardırop modellerini tercih edebilirsin. Benzer şekilde ayna kapaklı vitrin modelleri ile salonunu olduğundan daha geniş gösterebilirsin. 
 
Sen de dekorasyonuna renk, evine ferahlık katmak için duvar ayna modelleri ile dekoratif denemeler yapmaktan çekinme. Ikea alışverişlerinde Paracık kazanacağını da unutma. Hadi şimdi alışveriş zamanı!