Masa örtüsü ve peçete takımları, sofraları başkalaştırmanın en pratik yolu. Sen de birkaç değişiklikle sevdiklerine birbirinden güzel sofralar hazırlayabilirsin.

Dost sofraları bir başka güzel oluyor. Özenle hazırlanmış bir sofranın başında toplanmak büyük mutluluk. Sen de yaratıcılığını konuştur ve sevdiklerin için masa örtüsü, peçete, doğal malzemeler ve leziz yemeklerle onlara unutulmaz anlar yaşat. Yarattığın ortamın, yaptığın yemekler kadar önemli olduğunu unutma. :)
 

Doğal Kumaşlardan Masa Örtüsü ve Peçeteler

Doğal Kumaşlardan Masa Örtüsü ve Peçeteler

Masalarda yüzde yüz pamuklu ya da keten kumaştan masa örtüsü ve peçete kullanmanın en zor yanı her yemekten önce ütü yapmak. Ancak artık trend buruşuk bırakmak! Krem, bej ve taş rengi tonlarında seçeceğin keten ya da pamuklu masa örtüsü ve peçetelerini yıkadıktan sonra asabilir ya da kurutma makinesinde dolap kuruluğuna getirebilirsin. Hatta elinle hafifçe düzelterek de masanı dekore edebilirsin. Bu tarza en çok sarmaşıklardan keserek sofranın ortasına yerleştireceğin yapraklarla süslü dallar ya da lavanta yakışıyor. Krem rengi mumlar ortama her zaman hoş bir ışık sağlar. Peçete bağlamak için ham ipler kullanarak davetlilerinin isimlerini küçük kâğıtlara yazarsan, en şık masalarından birine imzanı atmış olursun. 
 

Marin Temalı Sofralar

Marin Temalı Sofralar

Ham keten masa örtüsü bin bir şekle girebilir. Bir başka sofranda da kum rengi keten bir masa örtüsü ve mavi ince çizgili ya da kareli pamuklu bir peçete ile topladığın deniz kabuklarını kullanarak romantik bir hava yaratabilirsin. Bazı mezelerini ya da peynir toplarını avuç büyüklüğündeki deniz minarelerinde ya da istiridye kabuklarında servis ederek misafirlerini etkileyebilirsin. Sofrayı ham ip ya da jüt detaylarla rüstik hâle getirmek de senin elinde.
 

Çeyiz Sandığını Aralamanın Zamanı Geldi

Çeyiz Sandığını Aralamanın Zamanı Geldi

“Ben dantel mantel hiç sevmiyorum” dediğin günleri unut. Hemen el emeği göz nuru o peçete ve dantel masa örtüsü takımını sandıktan çıkar. Modern sofraların inadına, çiçekli eski porselenlerinle geleneksel şıklığı yansıtan nostaljik bir sofra kurabilirsin.
 

Kahvaltıların Vazgeçilmez Kareleri

Kahvaltıların Vazgeçilmez Kareleri

Yaz kahvaltıları için piknik desenli masa örtüsü ise gerçek bir klasik. Kırmızı, yeşil, siyah ya da mavi beyaz olsun hiç fark etmez, kahvaltı sofrana çok şirin bir hava katacağı kesin. Semt pazarında bile bulabileceğin bu kumaştan masa örtüsü ve peçete takımı dikebileceğin gibi hazırlarını da kolaylıkla bulabilirsin. Beyaz seramik ya da porselen takımın üzerinde ışıl ışıl görünecek, ailen piknik havasında neşeli bir kahvaltı edecek. Bir masa örtüsünün insanların ruh hâlini nasıl etkileyebildiğini görünce gözlerine inanamayacaksın. 
 

Ahşap Masalar

Ahşap Masalar

Masa örtüsü ve peçete seçenekleriyle güzelleşen sofralar her zaman hoş ama sevdiklerinle zaman zaman daha sade sofralarda da buluşmak isteyebilirsin. Ham ahşap yemek masaları yaz sofralarına çok yakışıyor. Üzerine konan her şeyi kaldıran bu tarz için sen de yemek masanı ahşaptan seçmeyi düşünebilirsin. Ahşabın üzerine sereceğin bir masa örtüsü, Amerikan servis ve birkaç peçete ile her zaman şık bir sofra hazırlaman mümkün. 
 

Senin için seçtiğim diğer içeriklere göz atmak ister misin?