Kış aylarında eve kapanmanın bunaltıcı değil, aksine sımsıcak ve keyif dolu hissettirmesi için yaşam alanına basit ama etkili dokunuşlar yapabilirsin.

Havalar soğuyup yağışlar başladıkça yavaş yavaş sokaklardan el etek çekilen, boş vakitlerin çoğunun evde geçirildiği kış ayları kapıda. Durum böyle olunca da yaşam alanları ne kadar keyifli ve sıcak bir ortama dönüştürülürse o kadar iyi. Dört duvar arasında olmanın can sıkıcı olduğunu düşünüyorsan, bunu tersine çevirmek için hemen kâğıdı kalemi al ve kış bastırmadan yapılacakları listelemeye başla!

romantik-mumlar

Romantik Mumlar

Dışarıda buz gibi bir hava varken evde sımsıcak, samimi bir atmosfer yaratmak konusunda en büyük yardımcın mumlar! Dekorasyonuna uygun renklerde, farklı boy ve biçimlerde mumlar, evinde kısa yoldan harika bir etki yaratmanın pratik yolu. Üstelik yoğun ışığa ihtiyaç duymadığın anlarda elektrikten de tasarruf edebilirsin. 

olmazsa-olmaz-battaniyeler

Olmazsa Olmaz Battaniyeler

Mekânları samimi ve sıcak göstermeye en kolay yardım eden unsurlardan biri elbette ki battaniyeler. Özellikle mevsim kışsa soğuk havalarda yumuşacık, sıcacık bir battaniye altında keyifle tembellik etmek gibisi var mı? Henüz bir battaniyen yoksa sana fikir verecek en güzel modellere buradan bakabilirsin: Soğuyan Havaların Kurtarıcısı: Battaniye Örnekleri
 

keyifli-bir-salincak

Keyifli Bir Salıncak

Keyif dolu bir kişisel alan yaratmak için son derece konforlu ev tipi salıncaklardan alabilirsin. Böyle bir salıncağın içine gömüldüğünde saatlerce çıkmak istemeyeceğin kesin. Sessizlik içinde biraz kitap okumak veya sadece camdan dışarıyı izlemek, belki de biraz kestirmek için muhteşem olmaz mı?

sicacik-bir-abajur

Sıcacık Bir Abajur

Ev tasarımında en önemli unsurların başında geldiği hâlde çoğunlukla dikkatten kaçan aydınlatmalar, içinde bulunduğun ruh hâlini de, evin genel görünümünü de direkt etkiliyor. Loş ışığıyla samimi ve yumuşak bir dönüşüm yaratan abajurları, sadece yatak odanda değil salonunda da kullanabilirsin.
 

hayat-dolu-yesil-bitkiler

Hayat Dolu Yeşil Bitkiler

Dört mevsim yeşil saksı bitkileri en soğuk ve sıradan mekânları bile canlandırıp yaşam enerjisiyle doldurur. Üstelik bazıları son derece şifalıdır da. Yeşilin terapi etkisi, dekorasyondaki gücüyle birleşince ortaya çok pozitif yaşam alanları çıkıyor. Sen de büyüklü küçüklü yeşil bitkilere evinde yer açarak bu sıcak etkiden faydalanabilirsin.
 

aromaterapik-oda-kokulari

Aromaterapik Oda Kokuları

Kışın evler yaz aylarındaki kadar uzun ve sık havalanamıyor. Bu da eve sinen kötü kokuların havayı ağırlaştırmasına neden oluyor. Zevkine göre tercih edeceğin tütsüler ve doğal yağlar kullanılarak yapılmış oda kokuları bu konuda yardımına koşacak. 
“Evde olmak gibisi yok!” diyeceğin huzur dolu bir yaşam alanı yaratmak için birkaç küçük sihirli dokunuş yeterli. Ikea’ya bakmaya ne dersin?
 

Senin için seçtiğim diğer içeriklere göz atmak ister misin?