Çocuğunun odasını onun renkli hayal dünyasına göre ve minimal tarzda düzenlemek mi istiyorsun? Harika fikirlerim var!

Minimal ve kullanışlı çocuk odaları, çocuk odası dekorasyonunda trendler arasında. Ona hem çok özel hem belli bir konsepte sahip hem de minimal bir oda tasarlamak istiyorsan önerilerime mutlaka göz at! İçlerinden birinin senin ve evin miniğinin çok hoşuna gideceğine eminim. 
 

Hayvanlar Âlemine Hoş Geldin: Sevimli Hayvanlar ve Orman Teması


Hangi çocuk hayvanların sevimli dünyasına konuk olmak istemez ki? Sen de hayvanlara düşkün miniğin için çok sevimli bir oda hazırlayabilirsin. Doğal ahşap mobilyalar kullanarak odada hem minimal hem de hayvan figürleriyle uyumlu bir arka plan oluşturabilirsin. Hayvan figürlü yastıklar, ev tekstil ürünleri, orman havası verecek ağaç desenli duvar kâğıtları gibi aksesuarlar ile odaya istediğin havayı verebilirsin.
 

Maça Hazırlan: Futbol Yarışı Teması


Ailenin minik futbol tutkununa hayallerini yansıtan bir oda hazırlamak istersen işe tuttuğu takımın renklerini kullanarak başla. Göz yormamak için bu renkleri nerede kullanacağına karar ver. Eğer mobilyaları renklendireceksen duvarları renksiz bırak. Duvarları renklendireceksen de mobilyaları beyaz ya da doğal ahşaptan seç. Temel renklendirme bittikten sonra futbol topu şeklinde bir armut koltuk, takımının mağazasından alacağın nevresim takımı ve çeşitli aksesuarlar ile odayı güzelleştirebilirsin. Eğer miniğin futbol oynuyorsa odanın bir köşesini ödüllerine ve formasına ayırabilirsin.
 

Masalları Yeniden Yaz: Prenses Teması


Evin minik prensesi için prenseslere yakışır bir oda hazırlamak istiyorsan beyazlar, pembeler, morlar, bebek mavileri ile yakın arkadaş olmalısın. Onun favori renklerini seçip ev tesktil ürünlerini ve aksesuarları renklendirebilirsin. Prensesin için bir prenses yatağı hazırlaman şart. Bunun için tülden cibinlikli, yumuşacık yastıklarla uykuya çağıran bir yatak hazırlayabilirsin. Mobilyaları ise nostaljik tarzdaki beyaz modellerden seçerek bu tarzı destekleyebilirsin.


Hayallere Doğru Yol Al: Uzay Teması


“Büyüyünce ne olacaksın?” sorusuna hiç düşünmeden “Astronot!” diyen bir çocuğun varsa uzay teması tam size göre! Gezegenleri ve uzayı temsil eden duvar kağıtları ya da yapışkanlı duvar süsleri, ev tekstil ürünleri, roket ya da uzaylı şeklinde yastıklar çocuğunuzun kalbini fethedecek. Hatta tüm gezegenleri bir araya getiren bir tavan süsü de hazırlayabilirsin. Böylece ona hem gezegenleri öğretebilir hem de çok hoş bir aksesuar sahibi olabilirsin.
 

Maceraya Hazır Ol: Kamp Teması


Maceraperest çocuklar için en uygun dekorasyon temalarından biri de kamp. Özellikle sizinle birlikte kamp yapmayı, doğada vakit geçirip doğayı keşfetmeyi seven bir çocuğun varsa bu temayı odasına da uygulayabilirsin. Bunun için son yıllarda oldukça popüler olan oyun çadırlarından satın alabilirsin. Tavana fosforlu yıldızlar yapıştırıp geceleri kendini doğadaymış gibi izleyebilirsin. Peluş hayvanlar, pusula, dürbün gibi oyunlarda da kullanılacak aksesuarlar ile odaya hareket katabilirsin.
 
Çocuğunun odası için birbirinden güzel mobilya, aksesuar ve ev tekstili ürünlerini alırken bol bol Paracık kazanacağın bir teklifim var, sakın kaçırma!