Küçük balkonlarda harikalar yaratmak için öneri listemizdeki dizaynlara hemen göz at!

Küçük balkon dekorasyonu ile ilgilenmek gibisi yok! Evin dışarıyla, doğayla, açan Güneş ile, akşam ışıkları ile arasında adeta köprü olan balkonları layıkıyla dizayn etmek, aynı zamanda keyifli de bir zaman dilimi. Sen de küçük balkon dekorasyonları neler merak ediyorsan senin için birbirinden harika fikirleri sıraladık ve görselleştirdik! Hemen incelemelere başla ve balkonun için en cazip dekorasyon fikrini hayata geçirmek için kolları sıva.

Balkonunu Bitkiler İle DonatBüyük ya da küçük balkon düzenlemeleri fark etmeksizin hemen hepsinde etrafı güzel mi güzel bitkiler ile donatmak çok popüler. Bu zamansız ve bitmeyen dekorasyon modasına sen de ayak uydur ve botanik ile arandaki mesafeleri ortadan kaldır. İrili ufaklı pek çok bitkiyi küçük balkon dekorun için seçebilirsin. Bitkilerin için güzel raflar da edebilirsin. Hâliyle böylesi bir dizaynda ilk iş bitkileri almaktan çok onları nerede, nasıl konumlandıracağın olacak. Öncelikle bunu planladıktan sonra bitkilerini almaya başlayabilirsin. Duruma göre 2 ya da 4 kişilik masa - sandalye takımını da yerleştirdin mi yaz aylarını balkon keyfiyle geçirmen için geri sayımı başlatabilirsin.


Balkon Salıncakları İle Keyfine Keyif KatPopüler küçük balkon dekor örnekleri arasında balkon salıncakları da bulunuyor. Balkonun yapısı ve büyüklüğüne göre bir ya da iki tane böylesi salıncaklardan alabilirsin. Kolay montaj imkânı sunan bu salıncaklar, güzel bir yel estiğinde, Güneş açtığında seni kendisine doğru çağıracaktır. Kitabını, kahveni alıp balkon salıncağına oturabilir, yalnız kalıp çalışmak ya da müzik dinleyip uzaklara bakmak istediğinde de yine bu küçük balkon dizayn örneğinden yararlanabilirsin. Balkon salıncakları modern balkon dizaynlarında öne çıkması ile de popülerliğini koruyor.


Saksıların Şirinliğine Yer AçKüçük balkon dekorasyonu fikirleri arasında balkonun demirlerini kullanmak da çok yaygın. Bunun içinse gözler direkt bitkileri koyabileceğin saksılara dikiliyor. Renk renk saksılar alabilir, küçük bitkilerini bu saksılarda yetiştirebilirsin. Bunu yaparken balkonun demirlerine oturtacağın saksılar ile balkonun görünümünde harikalıklar yaratabilirsin.Dilersen, balkon dizaynın için Hopi anlaşmalı markalardan alışveriş yapabilir ve anında Paracık kazanabilirsin!


Hamakta Sallansak...Evet, dar balkon dekorasyonu fikirleri arasında metrekare küçük de olsa işi eğlenceye çevirmesini bilmek mümkün. Bunun içinse balkonun iki zıt ucundan yararlanabilir ve hamağını balkonuna asabilirsin. Hele Güneşli ve güzel günlerde bu hamaktan nasıl da yararlanabileceğini tahmin edemezsin. Güzel bir şekerleme, uyuklama, müzik dinleme, kitap okuma, gökyüzüne bakıp hayal kurma... Hamağını kurduktan sonra gerisi sana kalmış. Telefon, bilgisayar, bardak gibi elinin altında olması gereken eşyaların varsa mini bir masayı da hamağının hemen yanına koyabilirsin.


Bambu Korkuluklarla Ortamın Havasını DeğiştirKüçük balkon düzenleme işinde tahmin edeceğinden çok daha fazla seçenek var. Bunlardan biri de balkon korkuluğundan yararlanmak. Özellikle de balkonunun dışarıdan nasıl göründüğünü önemsiyorsan stil sahibi bir korkuluk ile bu işin altından kalkabilirsin. Bambu ya da bambu benzeri bir malzemeden yararlanarak balkonuna harika bir korkuluk hazırlayabilirsin. Böylece balkonun hem iç taraftan hem de dış taraftan mükemmel görünecektir. Korkuluğun rengi ile uyumlu ufak bir masa veya aydınlatma ile de iyiden iyiye ortamı zenginleştirebilirsin.


Yer Döşemeleri İle Zeminde Harikalar YaratEv dekorasyon ürünleri satan pek çok popüler marka, yer döşemeleri de satıyor. Bu döşemeler zemin için fazla efor sarf etmeden harika bir görüntü ve stabillik sağlıyor. Şayet balkonunun zemininden şikayetçiysen ama işin içinden nasıl çıkacağını da bilmiyorsan bu yer döşemeleri harika. Direkt balkonuna yerleştirebilir, hazır hâle getirebilirsin. Daha sonra üzerine büyük bir bitki mi koyacaksın masa sandalye mi atacaksın tamamen sana kalmış. Bu yer döşemeleri genelde küçük kare formunda adet olarak satışa sunuluyor. Ölçülerini öğren ve balkonunun zeminine kaç tane yeteceğine hesapla. Sonrasında ürünün geldiğinde keyifle yer döşemeni balkonuna yerleştirmeye başla.İstersen balkon dekorasyonu için ürün alışverişinde Paracık kazanmak için hemen bu sayfaya tıkla!


Ahşabın Gücünü Ortaya Çıkarİskandinav ev dekorasyonlarını seviyorsan balkonunu ahşap detaylar ile donatma fikri çoktan aklına gelmiştir. Peki ama bunu nasıl yapacaksın? Mesela ahşaptan imal edilmiş paletlerden alabilir ve bunları oturma alanı olarak balkonun köşesine yerleştirebilirsin. Bir kişilik, iki kişilik, üç kişilik boyutta bir palet alıp almamak da tamamen sana kalmış. Önceliklerine göre dilediğin boyutta ahşap palet satın alabilirsin. Üzerine birkaç yastık da koydun mu son derece konforlu bir yaşam alanı ortaya çıkarabilirsin. Tabii ki farklı ahşap mobilyalara da şans verebilirsin. Fakat bu minvadeli paletlerin çok kullanışlı olduğunu ve balkonlarda şık durduğunu unutma.


Balkon Duvarlarını Gözden GeçirBoş bırakılan balkon duvarlarının boynu hep bükük kalır. Küçük balkon dekorasyonu ya da büyük balkon dizaynı fark etmeksizin bu kural yürürlükte. Ufak saksıların için duvara raflar monte edebilirsin. İşi biraz daha özelleştirmek için standart raflar yerine farklı bitki raflarına da şans verebilirsin. Son derece dekoratif raflar da var, unutma. Bunun yanı sıra farklı pek çok dekorasyon ürününü de balkon duvarına monte edebilirsin. İstersen güzel bir film afişini bastırıp çerçeveletebilir ve bunu da asabilirsin. Hayal gücünü kullanarak çok daha fazlasını da bulabilirsin!


Portatif RahatlıkBalkonun küçük olmasına yönelik çözüm niteliğinde dekorasyon örnekleri de var. Bunlardan biri de portatif masa sandalyelerden yararlanmak. Pek çok kafede de görebileceğin bu minvaldeki portatif / katlanabilir vs. mobilyalardan alabilirsin. Böylelikle dilediğin zaman balkon mobilyalarını farklı bir yerde muhafaza edebilir, lazım oldukça da balkona taşıyabilirsin.


Şemsiyeler İle Birkaç Fayda Birden SağlaŞemsiyelerin sunduğu çifte avantaja da yer açabilirsin. Bunun için balkonunun büyüklüğüne göre bir ya da birkaç şemsiye seçebilirsin. Bunlar hem aşırı Güneşli günlerde hem de yağmurlu havalarda rahatça balkona çıkabilmeye devam etmeni sağlayacak. Ayrıca şemsiyelerin önü alınamaz dekorasyon etkisini söylemeye bile gerek yok. Renkli ya da çok renkli bir / birkaç minimal şemsiye bulabilir ve bunları balkonunda konumlandırabilirsin. Direkt balkonlara yönelik olarak üretilen şemsiyeler var. Bunlar kendinden ayaklı olduğu için de zemine kolayca yerleştiriliyor.Hemen Hopi anlaşmalı markalardan yapacağın alışverişler ile indirim üzerine indirim fırsatını yakala!


Tente de KullanabilirsinKüçük balkon dekorasyonunda tentelerin de şemsiyeye benzer faydaları var. Balkonun havasına artı katacak renkte bir tente satın alabilirsin. Böylece Güneş'ten ve yağmurdan korunabilir, ayrıca balkonuna renk katabilirsin. Tentenin hareketini sağlayan mafsalların sağlam olup olmadığına dikkat et. Ayrıca balkonun Güneş'i tam karşıdan görüyorsa tentenin ön kısmından çıkan güneşlikleri kullanabilirsin.


Hadi Balkonunu Boyamaya BaşlaBu keyifli bir etkinlik. Aynı zamanda balkonunun havasını değiştirmek, radikal bir değişiklik yapmak istersen de boyama yapmak için kolları sıvayabilirsin. Ufak bir renk değişiminin bile ortamın havasını nasıl değiştireceğini tahmin edemezsin. Boya alırken de Güneş'e karşı direnç gösteren ürünlerden birini almayı unutma. Malzemelerini topladıktan sonra da güzel bir pazar günü balkonunda bu harika işçilik için hazırlanabilirsin. İstersen bir renk cümbüşü yaratmak için farklı renkleri de kullanabilirsin.İstersen benzer bir konu için A'dan Z'ye İskandinav Ev Dekorasyonu içeriğimizi de inceleyebilirsin.