Yılın en ışıltılı gününe artık çok az bir zaman kaldı, bu özel güne yakışacak şekilde göz kamaştırmak senin elinde! Adım adım söyleyeceğim ipuçlarını uyguladığın takdirde cildin ve makyajınla adeta “ben buradayım” diyeceksin. 2019'un tüm kötü anılarını arkada bırakarak parıldayan bir sayfa açmayı bence çoktan hak ettin. Hadi başlayalım!

Önce Pürüzsüz Bir Cilt


Makyaj için sağlıklı bir cildin önemini biliyorsun. Bu nedenle makyaj yapmadığın günlerde de cildine iyi bakman gerekir. Bunu bir alışkanlık hâline getirmeni öneririm. Işıltılı makyajına geçmeden önce cildini hazırlamalısın. Cildine en uygun peeling ve temizleyicileri belirle ve yüzünü güzelce arındır. Sonrasında da nemlendirmeyi ihmal etme.

 

Işıltılı Bir Makyaj Bazı


Ten makyajı söz konusu olduğunda doğal, içten gelen aydınlık bir etki çok önemli. Bunun için ışıltılı bir makyaj bazı ile işe başlamalısın. Bu adım, cildinin ışıltısını ön plana çıkaracak ve fondötenin daha canlı durmasını sağlayacak.
 

Aydınlık ve Taze Bir Görünüm Veren Fondöten


Işıltılı makyajın amacı; canlı, taze ve sağlıklı bir ten görüntüsü yakalamak. Bunun için doğru fondöteni seçmek çok önemli. Cilt kusurlarını gizlerken aynı zamanda cildine sağlıklı bir görünüş verecek doğru fondöten ile güzel bir sonuç elde edebilirsin.

Küçük bir tavsiye: Bu özel günde kapatıcılığı yüksek olan bir fondöten tercih etme. Sonuçta kutlamaların kaça kadar süreceğini bilmiyoruz ve yüzünde gittikçe ağırlaşan bir fondötenle dolaşmanı hiç istemem!
 


Glitter Göz Makyajı


Yılın en ışıltılı akşamına ışıl ışıl, bol glitter’lı bir göz makyajı çok yakışır! Gözlerinde kullanacağın glitter farlar ile gecenin en dikkat çekici yüzü olabilirsin. Göz kapaklarına iliştireceğin ufak pul ve boncuklar da görünümünü tamamlamana yardımcı olacaktır.
 

Sıra Likit Aydınlatıcıda


Makyajında dengeli bir sonuç elde etmek için, aydınlatıcı adımında likit bitişi tercih etmelisin. Işıltılı son dokunuş için likit aydınlatıcıyı yüzünün yüksek noktalarına uygulayabilirsin.

 

Yıldızlı Gözler


Işıltının dozunu belirleyecek olan sensin. Sana ilham verecek görünümleri seçiyorum ki sen kendine en çok yakışacak olanı seç ve uygula. Kıyafetini çok sade seçersen makyajını gönlünce ışıldayacak şekilde renklendirebilir, göz ve dudak makyajında farklı tasarımlar deneyebilirsin.

 

Yılın Rengi Mavi


Bu senenin rengi ile 2020’ye masmavi bir giriş yapmaya ne dersin? Sana çok yakışacağına eminim. Öncelikle mavinin tonlarını deneyerek tenine en uygun olanı belirlemelisin. Tamam, belki abartılı olacağını düşünüyor olabilirsin ama yılbaşı gecesi bu tip özel bir makyajı denemek için çok ideal. Parıltılar olmasa bile yılın rengini mutlaka kendinde dene!
 

Takma Kirpik Etkisi


Gözler kalbin aynasıdır. Kirpiklerinle bakışlarını kuvvetlendirmek için takma kirpik etkisi yaratacak rimeller de imdadına yetişir ama yetersiz kaldığı noktada takma kirpik de kullanabilirsin. Tek yapman gereken biraz eyeliner ve altın ışıltılı far. :)
 

Yaratıcılığını Konuştur


Altın yaldızla farklılaşmaya ne dersin? İncecik çekilmiş altın sarısı eyeliner gözlerini ışıl ışıl yapacak. Ya da alternatif bir şekilde kaşlarını altın yaldızla boyamaya ne dersin? Yılbaşı makyajının gerçekten orijinal ve çarpıcı olmasını istiyorsan aynanın karşısına geç ve dene. Denedikçe kendine en uygun makyajı bulacaksın.

Bu arada Boyner’deki kozmetik teklifini kaçırma, hem indirimli hem de Paracıklı!