Günlük makyajını yaparken güzelliğine güzellik katacak birbirinden faydalı makyaj önerileri arıyorsan doğru yerdesin! Senin için hazırladığım en kolay 7 makyaj önerisi arasından dilediğini seç, kusursuz görünümünü tamamla!

En İyi Eyeliner Görünümü İçin Çiz ve Doldur


Şüphesiz ki pek çok kadın kusursuz bir şekilde eyeliner sürmek için makyaj tavsiyeleri arayıp duruyor. Oysa ki eyeliner sürmek sanıldığının aksine hiç de o kadar zor değil. En önemli şey öncelikle gözünün dışına doğru kuyruğu oluşturmak. Kuyruğu oluşturduktan sonra kirpik diplerine incecik bir çizgi çek, ardından bu çizgiyi kalınlaştırıp son olarak kuyruk kısmını da belirginleştir. Çizgiyi mümkün olduğunca kirpik dibinden ve incecik çekmek hata yapsan da düzeltmeni kolaylaştıracak. Ayrıca kirpik dibinin ortasından iki hamlede çizgi çekmek de pek çok kişinin işini kolaylaştıran bir yöntem. 
 

Dumanlı, Seksi Gözler İçin Hashtag Çiz


Hafif makyajlar her ne kadar olsa da bazı günler bir tık daha özel bir makyaj yapmak isteyebilirsin. Böyle hissettiğin bir günde dumanlı gözlerinle etrafındakileri büyülemek istersen senin için çok pratik bir ipucum var. Siyah göz kaleminle, göz kapağının dışta kalan 3’te birlik kısmına denk gelecek şekilde geniş bir hashtag (#) işareti çiz. Sonrasında bu işareti bir karıştırma fırçası ile dumanlı bir görünüm yakalayana dek dağıt. İşte bu kadar! Dilersen üzerine biraz da koyu renkli simli bir far sürebilir ya da eyeliner çekebilirsin.
 

Uzun Süre, Daha Kıvrık Kirpikler İçin Kirpik Kıvırıcıyı Fönle Isıt


Makyaj malzemesi önerileri yapacak olsam içerisinde mutlaka yer alacak ürünlerden biri de kirpik kıvırıcı. Maskara öncesinde ya da sonrasında kullanılan bu ürün, kirpikleri daha kıvrık gösteriyor. Normal koşullarda doğrudan kirpiğe uygulanan bu malzemeyi daha etkili kullanmak için uygulama öncesi bir fön makinesi yardımıyla çok ısınmayacak, gözüne zarar vermeyecek şekilde ısıtabilirsin.
 


Rujun Kalıcılığını Şeffaf Pudra ile Artır


Özellikle koyu renk rujların kalıcılığını artırmak istediğini biliyorum. Etkileyici makyaj için olmazsa olmazlardan rujunun uzun süre aynı şekilde kalması için ruju uygula ve dudaklarının üzerine ince bir katman halinde kağıt peçete yerleştir. Bir fırça yardımıyla peçete üzerinden dudaklarına renksiz, şeffaf bir pudra sür. Sonrasında ise kalıcı rujunun tadını çıkar!
 

Far Rengini Patlatmak İçin Beyaz Eyeliner Kullan


Günlük makyaj önerileri arasında etkisi yüksek tavsiyelerden biri de beyaz eyeliner ile farın etkisini artırıp rengini patlatmak. Bunun için beyaz bir eyeliner’ı farı süreceğin bölgeye hafifçe uygula. Ardından üzerine dilediğin renk farı uygula. Beyaz eyeliner’ın oluşturduğu baz, farını daha göz alıcı ve hoş bir şekilde gösterecek.
 

Fondotenin Yokmuş Gibi Durması İçin Argan Yağı Kullan


Çok hafif makyaj görünümünü seviyor ancak fondoten kullanmadan da duramıyorsan bu aşamada bir-iki damla argan yağı kullan. Fondoten ile karıştırdığın bir-iki damla argan yağı cildinin daha kusursuz aynı zamanda daha doğal görünmesini sağlayacak.

 

Mükemmel Kapatıcı Uygulaması İçin Bir Üçgen Çiz


Gözaltı morluklarından rahatsız oluyorsan harika bir uygulama önerisi ile geldim. En doğru kapatıcı uygulaması için kapatıcı fırçasını al ve gözaltına geniş bir ters üçgen çiz. İçini de doldurmayı unutma. Sonrasında bu üçgeni bir makyaj süngeri ya da fırçasıyla dağıt. Dilersen şeffaf bir pudra ile de sabitleyip kalıcılığını artırabilirsin.
 
Senin için hazırladığım en kolay 7 makyaj önerisi sayesinde günlük bir makyaj ya da doğal bir gece makyajı yapmak çok daha basit ve etkili hale gelecek. Eğer makyaj önerilerimi uygulamak için yeterli malzemen yoksa ya da yeni kozmetik ürünlerine ihtiyacın varsa senin için harika bir teklifim var.