Evinin ya da yazlığının bahçe, balkon ya da teras gibi dış mekânlarına yepyeni bir hava katmak ister misin? Birbirinden güzel bahçe aydınlatma ürünleri ile bu mümkün. Senin için hazırladığım önerileri dikkate alarak zevkine de mekânına da en uygun ürünleri seç ve yaşam alanlarına istediğin görünümü ver!

Dekoratif ve Renkli Aydınlatma Zincirleri


İncecik bir kablonun üzerinde renkli led ampullerin yer aldığı aydınlatma zincirleri, son yıllarda hem iç hem de dış mekânlar için adeta birer dekoratif öge haline geldi. Ancak bu ürünler arasında daha renkli ve sevimli modeller de var ki tam sana göre! Üzerine yaban arısı, uğur böceği figürlerinin yer aldığı aydınlatma zincirleri, özellikle bahçendeki yeşilliklerin üzerinde çok hoş duracak.

 

Her Mekâna Uygun Sarkıtlar


Bahçendeki yarı kapalı ya da kapalı alanlara, balkonuna, terasına çok yakışacak sarkıt lambalar, güçlü birer aydınlatıcı görevi de görüyor. Sarkıtlar, genellikle uzun süren sohbetlerin yapıldığı, keyifli yemeklerin yendiği masaların ya da dış mekan mobilyalarının olduğu alana yerleştiriliyor. Sen de renkli ya da sade sarkıt modellerinden birini seçerek dekorasyonuna dilediğin şekilde katkıda bulunabilir, bahçe aydınlatma işini en dekoratif şekilde tamamlayabilirsin.

 

Yolları da Mekânı da Aydınlatan Yer Çubuğu ve Yer Lambaları


Bahçe ışıklandırma yaparken sıkça kullanılan yer çubuğu ve yer lambaları, mekanı aydınlatmalarının yanında konumlandırıldıkları bölgeyi vurgulayarak dekorasyona şık bir dokunuş katıyor. Bahçende çok sevdiğin bir ağaç ya da herhangi bir dekoratif öge mi var? Onu vurgulamak için yanına bir yer çubuğu ya da yer lambası yerleştirebilirsin. Bahçede oturduğunuz süre boyunca masa ya da koltukların bulunduğu alanı daha aydınlık görmek için lambaları oturduğun alana taşıyabilirsin.

 

Nostaljik Bahçe Aydınlatma Direği


Eski sokak lambalarına benzeyen ve nostaljik bir görünüme sahip bahçe aydınlatma direği ürünleri, özellikle geniş bahçelerde sıkça kullanılıyor. Kimi zaman bahçeden eve giden yola sıralı bir şekilde birkaç tane yerleştirilen aydınlatma direkleri kimi zaman da tek başlarına kullanılıyor. Bahçene güçlü ve hoş bir aydınlatma ögesi eklemek istersen aydınlatma direklerine de göz atabilirsin. Dış mekan aydınlatma dışında bahçe ve balkonunu güzelleştirecek daha fazla dekorasyon fikrine ihtiyacın varsa “Yazın Enerjisini Hisset: Balkon ve Bahçe İçin Dekorasyon Önerileri” yazıma da göz atabilirsin.
 
Dekorasyon önerilerimi hayata geçirirken ihtiyaç duyacağın ürünleri Ikea.com.tr’de bulabilirsin. Üstelik Ikea aydınlatma ve diğer tüm ürün alışverişlerinde seni bekleyen bir teklifim var.