Yaz gelince balkon ya da bahçe keyifleri de başlıyor. Peki, evinin dış mekanları yaza hazır mı?

Yaz demek biraz da bahçe ya da balkon keyfi demek. Bahçede ya da balkonda yenilen yemeklerin, içilen kahvelerin, okunan kitapların ya da keyifle edilen sohbetlerin tadına doyum olmaz. Ben de keyfini ikiye katlamak için bu mekanlara yazın enerjisini getirecek harika dekorasyon fikirleriyle geldim. Önerilerime göz at ve mekanlarını renklendirip güzelleştir!

Yepyeni Bir Görünüm Ver


Balkonun ya da bahçen yıllardır aynı mı görünüyor? Belki de daha yeni ve daha hoş görünmesi için bir şeyler yapmak istiyorsun. Bazı küçük dokunuşlarla yepyeni bir görünüm yaratabilirsin.
 
Bir bahçe çiti ile bahçenin istediğin bir kısmını çerçeveleyebilir, buraya kendine özel bir alan haline getirebilirsin. Suni çim halıahşapmermer ya da farklı yer döşemeleri ile balkonunun bir anda bambaşka bir yer gibi görünmesini sağlayabilirsin.

Konfor Alanlarını Genişlet


Bahçede ya da balkonda vakit geçirirken keyifle oturacağın mobilyalara da ihtiyaç duyabilirsin. Bu ürünler hem yeni bir görünüm hem de konforun için ideal ürünler. Bahçen için bir oturma grubu, balkonun için de bir masa sandalye takımı alarak keyifli anların daha konforlu hale gelmesini sağlayabilirsin. Eğer geniş bir bahçen varsa bir çardak bile ekleyebilir, harika zamanları garanti altına alabilirsin.
 
Aydınlatmanın Dekoratif Etkisinden Yararlan


Masanın üzerine, duvara ya da tavana… Aydınlatma ürünleri ile mekanı hem aydınlatıp hem de şıklaştırabilirsin. Şarj edilebilen masa lambası, renkli bir sarkıt lamba ve renkli minik LED ampuller ile ışık veren aydınlatma zinciri gibi ürünlerle balkon ya da bahçene bambaşka bir hava katabilirsin.

Aksesuarların Gücü Adına


Mobilyalar, çitler, döşemeler ve aydınlatma ürünleri tamam! Sıra geldi aksesuarla son dokunuşları yapmaya. Balkon da bahçe de çiçeksiz çok renksiz kalıyor. Bu yüzden en sevdiğin bitkileri seç ve hem renkli hem de beyaz saksı modelleri kullanarak hoş bir kontrast yarat. Dilersen metal saksı kullanıp nostaljik bir görünüm de yaratabilirsin. Bitkilerin görünümünü yoğunlaştırmak istiyor ama daha fazla bitkiye bakamayacağını düşünüyorsan biraz da yapay bitki çeşitlerinden destek alabilirsin.
 
Tarzını en iyi şekilde yansıtmak için mumlar, vazolar, renkli kutular, şık kırlentler, tablolar, posterler ve diğer tüm dekorasyon ürünleri ile balkon ya da bahçeni güzelleştirebilirsin.