Hayatını bilgisayar karşısında geçiren modern çağ insanları iyi bir koltuk, mouse ve klavye seçmeli. Bilekleri ve parmakları yormadan çalışmalı. Bunun için de öncelikle ergonomik ve rahat yazmayı sağlayan bir klavye sahibi olmak gerekiyor. Piyasadaki en iyi klavyelerin hangileri olduğunu öğrenmek ister misin? 

Logitech Craft 


Logitech Craft, yaratıcı sektörlerde çalışanlar için tasarlanmış bir klavye. Çok hızlı yazı yazmayı hedefleyenler, sayfalar arası kolayca gidip gelmek isteyenler, sık sık ekran görüntüsü alanlar, belge üzerinde not tutanlar için bu klavye bir tür asistan. Klavye, sol üst köşesindeki kontrol tuşu ile pek çok programı kolayca kullanmanı sağlıyor. 
 

Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop 


Aşırı kullanma sonucu el ve bilek kaslarında rahatsızlık oluştuysa bu klavye modelini kullanmayı deneyebilirsin. Sıra dışı ergonomik tasarımıyla klavye dünyasında çığır açan bu model, ön kol ve bilekleri doğal bir pozisyonda tutarak gerginliği azaltmayı hedefliyor. Bu klavye modeline alışmak için başta zaman gerekse de sonuçtan memnun kalacaksın.
 

Inca Iws-589 Super Cosy 


Bu kablosuz klavye, 10 metre yarıçapındaki bir alanda kullanılabilen güçlü çekim gücüyle öne çıkıyor. İnce ve hafif tuşları ile yorulmadan rahat bir yazı yazma deneyimi sunan klavye, sıvı tahliye kanalları sayesinde kazalara karşı da oldukça dayanıklı. Ayrıca lazer tuş baskısı, harf ve rakamların silinmesini de önlüyor.
 

Logitech Multi-Device 


Kablosuz klavye modelleri arasında öne çıkan Logitech Multi-Device, mobil cihazını hemen her yerde bilgisayar gibi kullanabilmeni sağlıyor. Yanındaki küçük raf sayesinde cep telefonunu karşına yerleştirip hızlı bir şekilde yazmaya başlayabilirsin. Bu klavye, sık seyahat eden ama her yere laptop götürmek istemeyen ve tabletlerin klavyesinden hoşlanmayanlar için ideal.  


 

HP C2710 Kablosuz Klavye


Piyasadaki çoğu klavye siyah renge sahipken HP’nin bu beyaz kablosuz modeli, şık tasarımıyla diğer klavyeler arasında farklılaşıyor. Kablosuz oluşu sayesinde rahatça hareket edebilir, evde ya da ofisteki dekorasyona şık bir dokunuş yapabilirsin. 
 

Razer Ornata Chroma 


Razer Ornata Chroma, kendini mekanik bir oyuncu klavyesi olarak tanıtsa da “mecha-membrane” adlı teknolojisi sayesinde yazı yazanlar için de oldukça kullanışlı bir klavye. Orta yükseklikteki tuşları ve ergonomik bilek desteğiyle saatlerce yorulmadan yazı yazabilirsin. Renkli ışıklandırması ise eğlenceli bir detay olarak öne çıkıyor. 
 

Apple Magic Keyboard 


Apple Magic Keyboard, önceki modellerinden daha zarif, dar bir tasarıma ve şarj edilebilir pillere sahip. Masaüstü ya da dizüstü Mac bilgisayarınla çok hızlı eşleşen klavye, sığ tuşlarıyla çok sessiz bir şekilde yazmanı sağlıyor. 
 

Microsoft All in One 


Microsoft All in One, içine gömülü dokunmatik touchpad’i sayesinde seni ayrı bir mouse kullanma derdinden kurtarıyor. Windows 8 kısayolları ve ses kontrol tuşları sayesinde ev sinema sistemini de çok kolay bir şekilde kontrol etmeni sağlıyor. Mat siyah tasarımı ise oldukça sade ve şık.