Ray-Ban gözlük, seni güneşin zararlı ışınlarından koruyan en şık seçeneklerden biri olduğu için herhangi bir aksesuardan çok daha fazlası. Ayrıca yüz şekline uygun olarak seçtiğin bir Ray-Ban gözlük, tarzına harika bir dokunuş yapabiliyor. Önerilerimi dikkate alarak kendine en uygun Ray-Ban gözlük modelini bulmaya ne dersin?

Yuvarlak Yüz


Yuvarlak yüzlerin uzunluğu ve genişliği neredeyse aynı ölçüde olur. Çene yuvarlak ve yumuşak hatlara sahiptir. Amacın, yüzünü uzun göstermek olduğu için koyu renk çerçevesi olan bir güneş gözlüğü alabilirsin. Koyu renk çerçeveler yüzünü daraltır ve yüz hatlarını yuvarlaktan daha oval şekle dönüştürür. Yüzünün orantısını dengelemek için genişliği uzunluğundan daha büyük olan bir çerçeve seçmelisin. Dikdörtgen, köprü kısmı dar olan Ray-Ban gözlük modelleri yuvarlak yüzlüler için çok uygun. 
 

Oval Yüz


Oval yüzlerde yüzün dikey bölümü, yatay bölümüne oranla biraz daha uzundur. Yüzün en geniş noktalarını elmacık kemikleri belirler ve alın çeneden biraz daha geniştir. Yüzün ovalse güneş gözlüğü seçiminde temel amacın, yüzün doğal harmonisini bozmamak olmalı. Bu yüzden çok büyük güneş gözlüğü modellerinden kaçınmalısın. Gözlüğün çerçevesi yüzünün genişliği kadar olmalı. Ray-Ban gözlük seçerken, çerçevenin üst kısmının kaşlarını kapatmadığından da emin olmalısın. Oval ve yuvarlak çerçeveli, yumuşak çizgilere sahip Ray-Ban gözlük modelleri sana uygun olacaktır. 
 

Kare Yüz 


Geniş ve köşeli bir çeneye sahip olanların yüzü “kare yüz” olarak tanımlanıyor. Saç çizgisinin neredeyse dümdüz olduğu kare yüzlerde, genişlik ve uzunluk hemen hemen aynı ölçüde olur. Kare yüzü olanlar zaten keskin hatlara sahip oldukları için güneş gözlüğü seçerken daha yuvarlak formlara ve geniş çerçevelere yönelebilirler. Keskin açılı kare ya da dikdörtgen çerçeveler, yüzüne daha da sivri bir görünüm kazandıracağı için uzak durmalısın. Yuvarlak Ray-Ban gözlük modelleri sana göre!
 

Dikdörtgen Yüz


Dikdörtgen yüzün kare yüzden farkı, yüzün dikey kısmının yatay kısmından biraz daha uzun olması. Yüzü uzun olanlar, dengeyi sağlamak için geniş ve büyük Ray-Ban gözlük modellerine yönelebilir. Kare yüzü olanlar, dikdörtgen yüzlüler gibi köşeli çerçevelerden uzak durmalı. 

Kalp Şeklinde Yüz


Kalp şeklindeki yüzlerde yüzün en geniş bölümü alın, en dar bölümü çenedir. Eğer böyle bir yüze sahipsen amacın yüzün üst bölümüne daha az dikkat çekmek olmalı. Bu durumda büyük Ray-Ban gözlük modellerinden ziyade küçük modellere yönelmelisin. Damla şeklindeki “Aviator” Ray-Ban gözlük tam senin yüzüne göre!
 

Üçgen Yüz


Dar bir alın ve geniş bir çeneye sahip olanlar üçgen yüz tipine sahiptir. Yüzün uzunluğu genişliğinden daha fazla olan bu yüz tipinde amaç, yüzün üst bölümünü görsel olarak geniş göstermektir. Bu şekilde dikkat, çeneden yukarı doğru çekilir. Üst bölümü geniş Ray-Ban gözlük modelleri, yarı saydam camlı gözlükler ve kedi gözü modelleri sana uygun olabilir.