Mat fondötenlerin, kahverengi ruj ve farların 90’lardan kopup çantana gireceği bir sezon seni bekliyor. Makyaj alışverişine çıkmadan önce ihtiyaç listene bunları mutlaka ekle.

Üzgünüm ama hafif bir parlatıcıyla idare edebilecek kadar ışıltılı bronz tenin biraz açılmaya başladı bile. Yeni sezon vitrinlerine bakarken bu sene makyaj çantana neler ekleyeceğini düşünmeyi de atlama. Yeni makyaj trendleri neler? Göz makyajı paletine bu sene hangi renkleri eklemelisin? Gel, bu senenin makyaj trendlerine birlikte bakalım, neler alman gerektiğini belirleyelim. 

90’lar Küçük Değişimlerle Hızla Dönüyor

90lar-kucuk-degisimlerle-hizla-donuyor

Bu da beraberinde mat fondötenlere ve kahverengi tonlarındaki ruj ve farlara yer açman gerektiği anlamına geliyor. Ayrıca bronzluk tekrar moda olacak. Zamanında yanından eksik etmediğin tatlı tabağı büyüklüğündeki bronzer’ların benzerlerini yeniden almaya hazır mısın? Gerçi artık onların, içi toz bronzer!lı allık fırçası formunda olanları çıktı. Çantada taşımak için çok daha ergonomik. Bu sene makyaj çantanın demirbaşı olmaya adaylar.   

Mat Fondöten Alışverişi Gerekecek

Mat Fondöten Alışverişi Gerekecek

Makyaj ustaları kısa süre içinde hayatına çeşit çeşit mat fondöten sokacak. Uzun süredir farklı doku ve tonlarla yapılan kontürler artık mat dokularla da denenecek. Bunun için makyaj çantanda birkaç ton mat, kapatıcı ve yarı kapatıcı fondöten eklemek isteyebilirsin. Farklı fondötenleri bir arada kullanmak için makyaj süngerlerinden birkaç tane daha almayı ihmal etme.
Mat ürünler, parlak ya da ince yapılı olanlar kadar kolay birbirine karışmıyor. Elindeki mat olmayan fondötenleri sezon modasına uygun olarak değerlendirmek için mat bir pudra alıp üzerine uygulayabilirsin. Böylece elindeki malzemelerden vazgeçmen gerekmez. Çeşitli tonlardaki kapatıcı kalemler de çok işe yarayabilir. Üstelik onları da makyaj çantanda taşımak çok rahat. Göz makyajı sırasında da çok işine yarayacaklar.

Kahverengi Farları Nasıl Kullanmalı?

kahverengi-farlari-nasil-kullanmali

Sezonun makyaj modasını yakalamak için yapacağın şey şu: Mat fondöten üzerine bronz kontür uygulamalı, kahverengi tonlarında far uygulamalısın. Buraya kadar 90’lardan hiçbir farkımız yok. Ancak bu sene buna, tercihine göre hafif bir renk katabilirsin. Örneğin mavi bir bluz giyiyorsan, kahverengi makyajına çok hafif bir mavilik karıştırabilir, örneğin göz içine ince, mavi bir göz kalemi çekebilirsin. Göz makyajı, kahverengi bazın üzerine yapılacak. Mat ve kahverengi rujlarla tamamlanacak.

Sadeliğin Modası Hiç Geçmeyecek

sadeligin-modasi-hic-gecmeyecek

 “Yokmuş gibi” makyaj yapmanın modası muhtemelen hiç geçmeyecek. Günlük makyajın için hafif parlak, kapatıcılığı az ürünleri kullanmaya devam edebilirsin. Göz makyajı modası her ne kadar kedi gözleri öne çıkarsa da zaman zaman hafif bir rimel sürüp başka hiçbir şey uygulamayabilirsin. Ancak sadeliğini sezon trendleriyle birleştirmek istersen, dudak parlatıcını gözlerinin üzerine uygula.

Çılgın Göz Makyajı

Çılgın Göz Makyajı

Şaka yaptığımı düşünebilirsin ama çılgın partilerin göz makyajı bu sene, allık fırçana rengârenk toz pigmentleri alıp gözünün çevrene saçmayı öngörüyor.

Bu makyaj trendine ayak uydurmak istiyorsan, renkleri asla birbiriyle kaynaştırmaya çalışmamalısın. Çılgın partiler öncesi kendini makyajın Pollock’u gibi düşün ve göz makyajı yapmak için allık fırçalarını kullan.

Senin için seçtiğim diğer içeriklere göz atmak ister misin?