Kadınların dünya üzerindeki değerini tekrar tekrar hatırlatan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hediye almak için de şahane bir fırsat. Zamanında eşit çalışma koşulları için mücadele eden bir grup işçi kadının mücadelesi sonucu bu özel ve önemli gün ortaya çıktı. Böylece bu özel gün, emeğin değerini bilen tüm kadınlara adandı. Evlat büyüten bir anne, üst düzey bir yönetici ya da tarlada çalışan bir işçi... Meslek, eğitim, yaş fark etmeksizin 8 Mart, emeği ile mücadele eden tüm kadınların oldu ve her yıl bu münasebetle kutlanmayı en hak eden günlerden biri. İster sevgiline ister yakın bir arkadaşına ister daha kurumsal ortamdaki tanıdıklarına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hediye bakabilirsin. Henüz aklında pek fazla fikir yoksa hangi yakınlık derecesi için ne tarz bir hediye alacağını içeriğimizde bulabilirsin. Bu önemli günde hoş ve yerinde bir hediye almak ve varlıklarından dolayı kadınlara teşekkür etmek için vakit kaybetmeden incelemelere başla!

Kadınlar Günü'nde Hangi Çiçek Alınır?


8 Mart Kadınlar Günü hediye önerilerinin başında çiçekler geliyor. Çiçekler, sunduğu çeşitlilik sayesinde yakınlık derecesine göre en doğrusunu seçmeni sağlayabilir. Mesela Kadınlar Günü hediyeleri kurumsal seçeneklerine bakıyorsan, orkide şık bir seçim olacaktır. Özel günlerin en popüler çiçeklerinden orkideler, iş yerlerine gönderilecek çiçekler arasında da öne çıkıyor. En sevilen bir diğer çiçek ise lilyum. Zambak adı ile de çokça bilinen bu çiçekler, asaleti ve saflığı ile çok beğeniliyor. Beyaz ve dayanıklı çiçeklere sahip olan zambak, mis kokusu ile de ortama hoş bir koku yaymasını biliyor. Renk zengini bir çiçek almak istersen karanfil, sevginin ve cesaretin çiçeği olarak aradığın seçenek olabilir. Kadınlar Günü hediyeleri içerisinde karanfil, hayattaki mücadelesine, tarzına, cesaretine hayran olduğun kadınlara alabileceğin şahane bir çiçek. Çok daha spesifik bir tercihte bulunmak istersen de mutlaka çiçek aranjmanlarına bakmalısın. Farklı ve eşsiz tasarımları ile aranjmanlar şükran duygularını iletmek istediğin kadınlara gönderebileceğin şahane seçeneklerden biri. Alacağın çiçek hangisi olursa olsun; içine bir kart iliştirmeyi, günün anlam ve önemine dair birkaç cümle yazdırmayı unutma!

8 Mart'a Yaraşır Aksesuarlar


8 Mart Dünya Kadınlar Günü hediyeleri içerisinde binbir hâli ile aksesuarlar da yer alıyor. Sevgiline, yakın bir arkadaşına, bir aile üyene alabileceğin aksesuarlar içerisinde bir tercihte bulunabilirsin. Bunlar arasında gümüş kolyeler çokça öne çıkıyor. Su damlası gibi farklı temalar etrafında tasarlanan gümüş kolyeler, şık giyimini aksesuarlar ile bütünleyen kadınlara alabileceğin güzel bir hediye. Küpe, bileklik gibi giyime son derece estetik bir hava katan aksesuarlara da şans verebilirsin. Hatta, bir set ürünü alarak da 8 Mart'ını kutlayacağın kadınları sevince boğabilirsin. Küpe, saat, kolye, bileklik gibi pek çok aksesuar ürününün şık bir kutuda toplandığı setler aynı zamanda sevgiline de alabileceğin güzel bir hediye.8 Mart’a özel hediyeni seçerken Paracık kazanmak için hemen bu sayfadaki Hopi kampanyamızdan yararlanabilirsin.


Kurumsal Kadınlar Günü Hediyeleri


Sevgilin, eşin, annen, en yakın arkadaşına değil de çalışma arkadaşına, müdürüne bir hediye alacaksan farklı seçenekler de var. Ofiste kullanıma da uygun olan çeşitli set hâlindeki ürünlere göz gezdirmende yarar var. Nedir bunlar? Mesela defter, kalem, kupa, French Press kartpostal, filtre kahve içeren hediye kutuları var. Bunlar daha resmî, kurumsal ortamlar için alacağın Kadınlar Günü hediye seçenekleri arasında epey öne çıkıyor. Böylece hem profesyonelliğin getirdiği mesafeyi koruyabilir hem de bir yandan çalışma arkadaşlarının, yöneticinin vs. 8 Mart'ını kutlayabilirsin. Ayrıca orkide gibi çiçek türlerinin kurumsal ortamda verilebilecek şık çiçekler olduğunu da söylemiştik. Söz konusu kurumsal ortamlar için Kadınlar Günü hediye fikirleri olunca şık çiçekler ve hediye kutuları mükemmel ikililer. Bu tarz hediye kutuları arasında farklı seçeneklere de şans verebilirsin. Atıştırmalıkların, kişisel bakım ürünlerinin yer aldığı farklı hediye kutuları da nokta atışı bir seçim olabilir.Kişisel bakımına önem veren çalışma arkadaşların için kozmetik ürünlerini indirim fırsatlarıyla almak istersen hemen bu sayfadaki kampanyamızdan yararlan!


Kültür - Sanat 8 Mart'a Çok Yakışır


Alacağın 8 Mart hediyesini çok daha farklı yerlerden de seçebilirsin. Bu hediyenin bir çiçek, hediye kutusu ya da aksesuar olması şart değil. Mesela, günün anlam ve önemine binaen ilham veren kadınların hikayelerinin yazıldığı bir kitaba ne dersin? Okumayı seven, hatta kitap kurdu diyebileceğin yakınların varsa 8 Mart'ta kitaptan güzel bir hediye olmayabilir. Bir tiyatro, sinema veya konser bileti ya da tüm günü planladığın bir kültür gezisi de çok yaratıcı bir hediye olabilir. O günü yalnızca kültür - sanat gezilerine ayırmak istersen sergi, müze gibi etkinlik ve mekânlardan haberdar olmayı unutma! Bir sanat okuluna / kursuna gitmek isteyenlere de hediyeni 8 Mart’ta verebilirsin. Resim kursu, yemek kursu, müzik kursu… Hangisi uygunsa hemen çevrendeki kursları incelemeye başlayabilir, fiyat araştırması yapabilirsin.

8 Mart İhtiyaçları Almak İçin de Bir Vesile Olabilir


Kadın emeğinin özel günü olan 8 Mart'ta, onun ne zamandır istediği bir kıyafeti, eşyayı, ürünü alarak da hediyeni belirleyebilirsin. Bu şekilde epeydir ihtiyaç duyduğu ürünü unutmadığının ve onu almayı 8 Mart'a sakladığının mesajını da verebilirsin. Peki bu hediye ne olabilir? Biraz hafızanı kurcalamanda yarar var. Örneğin, sevgilin belki de ne zamandır bir dış giyim ürünü alması gerektiğini söylemiştir. Monttu, ceketti, kabandı derken o ihtiyacı bulabilirsin. Belki hiçbiri değil de evinde kendi filtre kahvesini kendi demlemek isteyen bir yakının var. Piyasadaki birbirinden güzel filtre kahve makinelerinden birini alabilirsin. İlkbahar ve yaz göz kırparken, sıcak havalar için uygun giyim ürünlerine de bakabilirsin. Zamanı geri sarıp neye ihtiyaç duyduğunu hatırlamaya çalış. Böylece 8 Mart, onu ne kadar dinlediğini göstermek için de bir fırsat olabilir.

Fotoğraf Albümü İle Zamanı Geri Sar


Yıllarca verdiği emek sayesinde bugünlere gelen kadınlara zamanın nasıl geçtiğini de hatırlatabilirsin. Örnekse, sevgilinin dünden bugüne çektirdiği fotoğrafları, birlikte çektirdiğiniz fotoğrafları hoş bir albümde toplayabilirsin. "Nereden nereye" misali sıcak ve mutlu bir an yaratmak istersen fotoğraf albümü yerinde bir hediye olabilir. Üstelik 8 Mart'ını kutlayacağın kadınlara geldikleri yerleri, bugünler için verdikleri emekleri de anımsatman çok ince bir düşünce olacaktır.

Güçlü Kadınlar İçin İş Elbiseleri


8 Mart hediye seçeneklerini incelerken, kendi ayaklari üzerinde duran, ekonomik bağımsızlığını kazanmayı başarmış kadınlar pek çok kadın için de rol model oluyor. Özellikle "cam tavan ayrımcılığı" gibi kavramların da tartışıldığı çağımızda, kadınlar iş hayatında yükselmenin zorluklarını herkesten iyi biliyor. Hem bugünün "emek" temasından kopmadan hem de kadın istihdamına verdiğin değeri göstermek için şık ve resmî iş elbiselerine de şans verebilirsin. Ofis ortamları için uygun blazer ceketler, pantolon - ceket kombinleri, etek ya da topuklu ayakkabılar bu grupta bulabileceklerin arasında.Kurumsal hayata, iş hayatına özgü elbise, ayakkabı, ceket, gömlek gibi ürünler arasından seçim yaparken Paracık kazanmak için hemen buraya tıkla, Hopi’ye özel kampanyamızı yakala!


8 Mart'a Özel Baskılı Hediyeler


İster 8 Mart baskılı bir kupa bardak ister kişiye özel dekoratif lambalar... Kişiye özel olarak imal edilen, baskılı ürünler arasından günün anlam ve önemini içeren hediyeler de alabilirsin. Kahve içmeyi seven ofis çalışanlarına "8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun" yazılı bir kupa alabilirsin. Ahşap biblolar arasında da göndereceğin fotoğraf ile beraber kişiye özel tasarımlar mevcut. 8 Mart'ın tarihçesini anlatan retro bir takvim yaprağı, arka planı Kadınlar Günü'ne özel şekilde tasarlanmış duvar saatleri de baskılı hediyeler arasında öne çıkıyor.