Kot pantolon her dolabın jokeridir. Spor ayakkabılarla günlük kullanılabileceği gibi topuklularla da şık duruyor. Blazer’larla ciddi, tişörtlerle çocuksu ve genç bir imaj yaratabiliyor. Burada mesele tamamen kombin. Hangi kot pantolonu neyle kombinlediğine bağlı olarak şıklık dozunu ayarlayabilirsin. Tabii farklı kot pantolon çeşitleriyle farklı tarzlar yakalaman da mümkün. Bu yüzden dolapta birkaç renk ve çeşitte kot pantolon bulundurmakta fayda var.

Hangi Kot?


Bence işe klasik kesim bir kot pantolon alarak başla. Ardından bir mavi, bir de beyaz skinny jeans olsa her şey daha kolay olur mu diye bir düşün. Bol kesimleri de mutlaka dene. Gardıropta mavi, beyaz ve siyah bol kesim kot pantolon bulunsa daha hızlı kombinler yapabilirsin. Dolabında her zaman boru kesim, mavi bir pantolon bulundurmak da iyi bir fikir. Bunun yırtık olması hoş kombinler için sana olanak sağlayabilir. Vücut tipine göre mom jeans’leri de değerlendirebilirsin. Kalçaların darsa mom jeans üzerinde çok hoş duracak. Peki bunları nelerle kombinlemelisin, bir bakalım.

 

Bol Kesim Geniş Paça Kot Pantolon ve Şık Bluz Kombini


Şıklığın sırrı doğru kombin. Bol kesim kot pantolon, boğazlı kazaklarla çok hoş bir görüntü veriyor. Üzerine yünlü, kısa bir ceketle kombini daha şık bir hâle getirebilirsin. Güneş gözlüklerin ve hafif topuklu çizmelerin de kombinine katkıda bulunacaktır. Pileli kot pantolonlar bu sene çok revaçta. Bunları salaş kazaklarla da kombinleyebilir, kaba spor ayakkabılarınla dinamik bir şıklık da elde edebilirsin.

 

Boru Paça Kot Pantolon, Oversize Blazer ve Topuklu Ayakkabı Kombini


Bu kombin, bu sezon mutlaka denemen gereken tarzın iyi bir örneği. Boru paça kot pantolon, sezonun favorisi oversize bir blazer’la kombinlenince zahmetsiz bir şıklık yaratıyor. İçine giyeceğin tek omuz bluzunla trendi yakalayabilirsin. Ayakkabılarının abartılı yüksek topuklu olmaması, günlük şıklığın için önemli bir ayrıntı. Çekik güneş gözlükleriyse yazdan kalan güneşten korunmanın en şık yolu. Şıklaştırmak istediğin bir parça varsa, içinden deri geçen zincir saplı çanta her zaman imdadına yetişir. Kotunun üzerine düz beyaz tişört bile giysen, bu tip çantalarla kombinlemek mümkün.
 


Oversize Beyaz Kot Pantolon ve Kot Ceket Kombini 


Şıklaştırması en kolay kot pantolon beyaz ya da siyah olanlar. İster bol ister dar kesim olsun, doğru kombin, kotu baştan tanımlar. Sen de sezonun favorisi bol kesim kot pantolonlardan bir tane edin, o da beyaz olsun. Kot ceketin, havanın değişimiyle birlikte beyaz kot pantolonunun üzerine çok yakışacak. İçine boğazlı kazaklar giyebilir, kombinini bu sezon da tahtını korumaya devam eden inci küpelerle destekleyebilirsin. Şık bir çanta ve inci küpelerin güzelleştirmeyeceği çok az şey var.