“Takı kombini nasıl yapılır?” , “Elbiseye göre takı seçimi yapılırken nelere dikkat edilmelidir?” merak ediyor musun? Hadi yazıma göz at ve kıyafete uygun takı seçimi hakkında pratik önerilerime göz at!

Basic Kombinleri Büyük Küpelerle Güçlendir


Minimal, modern ve yalın kombinlerden mi hoşlanıyorsun? Öyleyse basic kombinlerini hareketlendirmek için tarzına uygun takılara ihtiyacın var. Toplu ya da açık saçla kullanabileceğin büyük küpeler yalın kombinleri en güzel şekilde tamamlayıp güçlendiriyor. Halka küpelerden sallantılı küpelere kadar büyük küpe modellerini pek çok markanın koleksiyonlarında bulabilirsin. Simsiyah giyinip renkli büyük bir küpe takabilir ya da blazer, boğazlı kazak gibi resmi ve klasik parçaları büyük halka küpelerle tamamlayabilirsin.

 

Kalın Zincirlerin İhtişamını Kullan


Hiçbir zaman modasını kaybetmeyen takılar arasında kalın zincir kolyelerin yeri ayrı. Tıpkı hala küpeler gibi yıllardır kombinleri süsleyen kalın zincirler spor, modern ya da klasik kombinleri bir anda daha ihtişamlı, daha şık hale getiriyor ve hepsiyle uyum sağlıyor.

 

Abiyeleri Sade Takılarla Dengele


Moda dünyasından şık olmanın altın kurallarından biri de iyi bir denge kurmak. Özel günlerde çok şık ve gösterişli görünmek istemen çok doğal. Ancak gösterişli kıyafetlerini nasıl takılarla kombinleyeceğin şık ya da rüküş olmanı belirleyeceğinden dikkatli olman gerek. Kabarık, uçuş uçuş, payetli, taşlı… Hareketli ve gösterişli detaylara sahip elbisenin odak noktası olarak kalması için minicik bir küpe, incecik bir bilezik ya da bileklik yeterli. Abiye elbise takıları denince akla gelen o çok taşlı, kocaman takıları unutman en iyisi.
 


Metal Renklerinin Uyumuna Özen Göster 


Kıyafetlerindeki ve aksesuarlarındaki metal detaylar, takılarının renklerini de belirler. Çantandaki altın renkli toka, ayakkabının gümüş zımbaları, bluzunun altın ışıltıları… Tüm bu detaylara bakarak takılarının metal rengini seçmelisin. Ancak minik bir detayı da unutmayalım. Eğer kıyafet, çanta ya da ayakkabında herhangi bir metal detay yoksa altın ve gümüş takılarını bir arada kullanmak son zamanlarda oldukça moda. Burada dikkat etmen gereken tek şey farklı renklere sahip takıların aynı türde olması. Küpe kombinleri ve kolye kombinleri bunun için en ideal seçeneklerden. Gümüş ve altın küpelerini ya da kolyelerini üst üste takarak trende ayak uydurabilirsin. Ancak bu seçenekler arasına pembe altının girmediğini söylemem gerek.

 

Saat ve Bileklikleri Birleştirip Her Tarza Uydur


Özellikle günlük kombinlerine hareket katmak istiyorsan, saat de en favori aksesuarlarındansa saat ve bileklik kombinlerini sık sık kullanabilirsin. Saatinin metal renginde birbirinden şık bileklikleri üst üste takarak “arm party” akımına sen de katılabilirsin.
 
Kıyafete uygun takı seçimi hakkında altın değerindeki bilgileri kombinlerinde kullanarak çok şık görüneceğine eminim! “Takı kombini nasıl yapılır?” öğrendiğine göre haydi takılarını seçmeye başla! Takılarını Morhipo’dan al, tüm indirim ve kampanyalara ek %3 Paracık kazan!