Mini etek kombinlerine bayılıyor musun? O halde gömlekten kazağa pek çok parçanın dahil olduğu mini etek kombinlerinden bahsettiğimiz bu yazıyı mutlaka okumalısın!

“Her kıyafet her mevsim giyilmez.” cümlesi artık nostaljiyi anlatıyor. Zira günümüzde neredeyse her kıyafet türü farklı mevsimlerde, farklı parçalarla birleştirilerek kullanılıyor. Mini etek de bunlardan biri. Eskiden sadece sıcak aylarda tercih edilen mini etek kombinleri, şimdilerde en soğuk aylarda dahi görebileceğimiz türden bir giyim tarzı halini almış durumda. Dolayısıyla biz de senin için farklı mini etek kombinlerini burada masaya yatırdık. Yazımızın devamını okuyarak sen de kendi stiline en uygun mini etek kombinini seçerek güne hazırlanabilirsin.

Mini Etek Nasıl Giyilir? 


Kombin tavsiyesine geçmeden önce en çok merak edilen sorunun cevabını verelim: Mini etek nasıl giyilir? Yanıtı aylara göre verecek olursak ilk sırayı ilkbahar ve yaz alır; zira en zevkli mini etek görünümleri bu iki sıcak mevsimde yer alıyor. Hazırsan yazlık mini etek kombinleri ile başlayalım.

Mini Etek ve Gömlek Kombinleri 


Mini etek ve gömlek kombinleri, yazlık görünümlerin favoriler arasında yer alır. Dolayısıyla pek çok tarzdan farklı kişiler, mini eteklerini gömlekler ile tamamlamayı seçebiliyor. Dolayısıyla sen de sıcak aylarda mini etek ve gömlek kombini oluşturarak görünümüne imzanı atabilirsin. Yalnız, bu aşamada dikkat etmen gereken bazı konular bulunuyor. Aşağıda bunlara üç maddede tek tek değiniyoruz. Okumaya devam et!
 


  1. Mini etekle gömleği birleştirirken her iki parçanın da benzer dokularda olmasına özen göstermende yarar var. Yani seçtiğin mini etek ketenken gömleğin kadife olmasın.


 


  1. Mini etek ve gömlek kombini yaparken renk uyumu da göz önünde bulundurman gerekenlerden. Şu sıralar farklı renklerin birlikte kullanılması gündemde. Ancak sen kendine yakışan renklere öncelik verirsen kendi modanı bile yaratabilirsin.


 


  1. Son olarak bu kombinde parçaların stiline de dikkat etmelisin. Spor mini eteklerle abiye gömlekler bir araya geldiğinde istenmeyen görüntüler ortaya çıkabiliyor. Bunun önüne geçmek için sen sen ol, spor eteklerle spor gömlekleri, klasik eteklerle de klasik gömlekleri birleştir.


 
Tüm bu tüyoların ardından sırada bahar ve yaz görünümlerinin bir diğer sevileni geliyor: Mini etek ve bootie kombinleri.
 

Mini Etek ve Bootie Kombinleri 


Her mevsim geçişinin vazgeçilmezi bootie’ler, şimdi mini eteklerle bir araya geliyor. Bu kombini oluşturmanın da yazılı olmayan bir kuralı var, elbette. Aşağıdaki listede yararlanarak sen de harika bir bootie ve mini etek kombini yaratabilirsin.
 
Kısa bot anlamına gelen bootie’ler, genelde uzun bacaklı kadınların tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Zira bu botlar bilekte bittiği için bacak boyunu, olduğundan daha kısa göstermekte son derece başarılı. Dolayısıyla sen de bootie ve mini etek kombini yapmaya niyet ettiysen bu bilgiyi aklının bir köşesinde tutmayı unutma.
 
Bunun yanı sıra bootie’nin topuk boyu da mini etek kombinlerinde son derece önemli. Eğer botun kısa topukluysa üzerine giydiğin parçalarda biraz daha spor bir tarzı benimseyebilirsin. Ancak orta ya da uzun topuklu bir bootie ise tercihin, o halde biraz daha iddialı veya klasik etek ve üstler kullanman mümkün. Hatta omzuna alacağın bir ceket ya da trençkotla da harika görünebileceğini bil!
 
 
Mini Etek ve Crop Top Kombinleri

Sıcak ayların favorisi ile karşındayız: Mini etek ve crop top uyumu. Bu kombinde crop nasıl giyilir, sorusunun da cevabını kısmen vermiş oluyoruz. Zira mini etekle crop top’ları birleştirmek biraz hassas bir konu. Seçeceğin eteğin renginden kumaşına, deseninden tarzına pek çok konuda özgür olmanın yanı sıra ürünün bel yüksekliğine oldukça dikkat etmelisin. Üstündeki parça göbek deliğinin üzerinde biteceği için mini eteğinin yüksek bel olması şart. Aksi halde çok da istenmeyen bir görüntü ortaya çıkabilir. Dolayısıyla mini etek ve kısa üstü kombinlemek istediğin zamanlarda bu tüyoları göz önünde bulundurarak amacına pekala ulaşman mümkün.

Pileli Mini Etek Kombinleri 

Pileli mini etek kombinleri, belki de mini etek görünümleri arasında en zahmetsizlerinden. Zira bu tür etekleri hemen hemen her tarzdan üstle bir araya getirmek elinde. Aşağıda pileli mini eteklerle kombinleyebileceğin üst parçalardan bazıları yer alıyor. Göz atmaya ne dersin?
 


  • Basic’ler

  • Etnikler

  • Salaşlar

  • Gömlekler

  • Crop’lar


 
Yani pileli mini etekleri bir araya getirebileceğin üst giyim ürünlerinde, skala son derece geniş. Basic tişörtler, bu eteklerle en çok kullanılan parçalardan. İster bisiklet ister V yaka olsun basic tişört dendiğinde pileli mini etek kombini akıllara gelebilir. Hatta sadece bahar ve yaz aylarında değil, havaların serinlemeye başladığı zamanlarda da bu ikiliyi, diğerleriyle birleştirerek kullanman mümkün.
 
Etnikler ise genellikle otantik giyim tarzını seçenlerin favorisi oluyor. Retro ve vintage stillerden vazgeçemeyenlerin her daim elinin altında olan etnik üstler, pileli mini eteklerle bambaşka görünebilir. Kimi zaman geometrik formlar kimi zaman da özgün baskılarla bezenmiş bu etnik üstleri, renk ve doku uyumuna dikkat ederek pileli eteklerinle birleştirmekte özgürsün.
 
Salaş trikolar da pileli mini eteklerin en yakın arkadaşı olmaya aday. Salaş trikolarını pileli mini eteklerinin içinde kullanarak son derece tarz bir görünüme kavuşman mümkün. Hatta ayakkabı tercihini postal ya da bootie’lerden yana kullanarak stiline imzanı atabilirsin.
 
Son olarak crop üstler ve gömlekler de pileli mini eteklerle birlikte çok sık kullanılan parçalar olarak buradaki yerini alıyor. Pileli eteğin bel yüksekliğine ve tarzına bağlı olarak gerek spor gerek klasik gömlek ya da crop üstleri kombinine eklemen mümkün.
 
Kloş Mini Etek Kombinleri 

Kloş mini etek kombinleri de mini eteklerin kullanıldığı görünümlerde çokça kabul görüyor. Kloş tarzın verdiği iddia ve gizem, bu kombinlerin ana fikri. Dolayısıyla bu iddiayı biraz törpülemek ve yumuşatmak için kloş mini etek kombinlerinde kullanacağın üstlere dikkat etmelisin. Biraz daha kapalı tarzlar tercih edersen iki parça arasındaki mutlak dengeyi sağlayarak harika bir görüntü sergileyebilirsin.
 
 
Yazlık kombinlerin ardından sırada kışlık mini etek kombinleri var.
 

Kadife ve Deri Mini Etek Kombinleri 


Kadife ve deri mini etek kombinleri ise iddialı bir diğer çeşit. İster ofiste ister özel gün ve gecelerde kullanabileceğin kadife ve deri mini etek kombinleri, kumaş özelliğinden ötürü genellikle sonbahar ve kış aylarında tercih ediliyor. Bu sebeple de çoğunlukla opak ya da saydam çoraplarla birleştirilen bu tarz mini eteklerin üzerinde gerek V ya da kayık yaka kazaklar, saten görünümlü salaş gömlekler veya balıkçı yaka dar bluzlar çok şık duruyor. Tabi ayakkabı tercihinde de uyumlu bir stil yakalaman şartıyla.
 
Ayrıca ofiste giyilebilecek etek seçimi ve kombin önerileri hakkında detaylı fikir sahibi olmak istersen Ofis Stilinde Etek Seçimi ve Kombin Önerileri başlıklı yazımızı burada bulabilirsin.
 
Mini Etek Giyerken Nelere Dikkat Edilmeli?
Mini etek, diğer tarz eteklere kıyasla biraz daha iddialı bir stile ayna tuttuğu için onu diğer parçalarla kombinlerken hassas davranmanda fayda var. Örneğin spor bir mini eteği sneaker tarzı ayakkabılarla pekala tamamlayabilirsin.
Öncelikle mini etek, bacakların büyük bir kısmını açıkta bıraktığı için bacak formu, mini etek kombinlerinde son derece önemli. Genellikle uzun ve ince bacaklarda tercih edilen bu eteği, diz üstü çizmelerle kombinleyerek herkes kullanabilir.
Ayrıca mini eteğin rengi de onu hangi parçalarla giydiğinizle oldukça alakalı. Örneğin kırmızı mini etek kombinleri genellikle daha dikkat çekici olurken beyaz mini etek kombinleri asaletin timsali olarak karşılanıyor. Dolayısıyla renk seçimi yaparken hem bu bilgiyi hem de sana en çok yakışanı göz önünde bulundurarak hareket edebilirsin.