Merkür Retrosu'nun etkilerinden yakınılan bugünlerde, herkesin iç sesi farklı bir şey söylüyor. Astrolog Uygur Gür senin için hazırladı.

Yükselen Koç


"Öf şimdi ailevi ne kadar mesele varsa yine hortlayacak, geçmiş konuları konuşacağız, herkeste bir alınganlık, bir kendinden yana olma vaziyetleri, birbirimizi yanlış anlamalar.Ailemdeki sağlık konularına dikkat etmemde fayda var bu süreçte. Bir de elbette kontratları anlatan Merkür Retrosu’nda ev alıp taşımıyorum.


Evimdeki elektronik eşyalar bozulursa yenisini kesinlikle almıyorum Retro bitene kadar."

 

Yükselen Boğa


"İletişimime maksimum derecede dikkat etmem gereken bir süreç. Hem de yazılı, sözlü, elektronik iletişim, hiç fark etmez, her an herkesle birbirimize girmeye müsait olacağız. Bilhassa da kardeşlerimle, akrabalarımla ve çocukluk arkadaşlarımla birbirimizi yanlış anlamaya müsait olacağımıza göre, tutuyorum şu çenemi.Tatile giderken iyi organize olmalıyım, her an bir aksaklık, organizasyonel bir problem çıkabilir.Planladığım hiçbir eğitime de bu dönemde başlamıyorum, çünkü biliyorum ki memnun kalmayacağım."
 
Yükselen İkizler


"Yönetici gezegenim retroya bağlamış. Alışverişlerde uyanık olmam, para üstünü düzgün saymam ve ne aldığıma dikkat etmem gerekiyor. Her an kazıklanabilirim.Ayrıca sürpriz borçlara ve maddi gediklere hazır olsam iyi olacak.Belki bu retroda nicedir aradığım bir eşyamı bulabilirim.Evvelden başvurduğum işler, hadi bana geri dönüş yapın, şaşırtın beni, ben de size söz veriyorum Merkür Retrosu bitene kadar iş değiştirmeyi düşünmeyeceğim."
 
Yükselen Aslan


"Bilinçaltımı hareketlendirdiğin için teşekkür ediyorum sana Merkür. Ne kadar takıntım, endişem varsa hortladı sayende. Hadi arkadaşlarım benimle biraz ilgilenin bu dönemde, yoksa kendi kabuğuma çekilip, çareyi meditasyonda ya da bilinçaltıma iyi gelecek alternatiflerde bulmak zorunda kalacağım.Sağlığıma bu dönem dikkat etmeliyim, üstelik hem ruhsal hem de fiziksel sağlığıma.Arkamdan iş çevirenler, teker teker maskeniz düşecek, gün yüzleşme günü. :)"
 
Yükselen Başak


"Yönetici gezegenim retroya bağlamış. Şimdi ne kadar arkadaşım varsa dertlerini, tasalarını dinle dur, bir de üstüne suçlu benmişim gibi benimle kavga etsinler. Şu dönemde arkadaşlarıma karşı çok sabırlı, üst düzeyde anlayışlı olmam lazım. Ama benimki de can!İş ilişkileri biraz yoracak anlaşıldı. İyisi mi iletişim kurarken dikkatli olayım, karşımdakini iyice dinleyeyim. Ayrıca bu ay ne olur maaş ödemelerinde filan gecikmeler ya da yanlış ödemeler yaşanmasın.Hadi retro, evvelden başvurduğum, hatta başvurduğumu bile unuttuğum işlerden sürpriz dönüşler olsun bana, ben de bu jestinin karşılığında 13 Temmuz’dan evvel iş hayatında herhangi bir değişiklik yapmayayım."
 
Yükselen Terazi


"İş hayatımı dondurma kararı aldım. Bu dönemde kesinlikle iş hayatımda değişiklik filan yapmıyorum. Ayrıca üstlerimle olan iletişimsel problemleri çok iyi yöneteceğime söz veriyorum. Yine bilgisayarımın çökme ihtimaline karşın, yedeklemelerimi hemen alıyorum.Ah şimdi ailevi ilişkiler de beni yoracaktır, eski konular önüme düşecektir. Peki söz sevgili Merkür, ailevi iletişimime de çok dikkat edeceğim."

 Yükselen Akrep


"Beni birçok farklı alanda etkileyeceğini biliyorum.Tatilimi cehenneme çevirmeni engelleyeceğim, çok iyi organize olacağım, her detayı önceden teyit edeceğim.Sınavlarımda, soruları dikkatlice okumadan cevap vermeyeceğim, uyanık olacağım.Uzaklarda yaşayacağım tanıdıklarımla, iş muhataplarımla ve eşimin akrabalarıyla hiçbir sıkıntı yaşamamak için iletişimimi iyi yöneteceğim."

 Yükselen Yay


"Maddi kargaşadan korkuyorum. Hesaplarımı iyi yönetmeye dikkat edeceğim. Geçmiş borçlarla, trafik ya da vergi borçlarıyla uğraşmak istemem.Geçmişten aşklar hortlayabilir, fakat biliyorum ki ex’ten next olmaz. Kesinlikle beni kimsenin bir daha üzmesine izin vermeyeceğim."

 Yükselen Oğlak


"Bütün ilişkiler beni yorabilirmiş gibi geliyor bu dönemde. Herkesin derdi benimle olabilir ama ben, mantığımla ve iletişimi doğru yönetme becerimle ilişki ve iletişim krizlerini çok iyi yönetebileceğimi biliyorum.

Eski, kapanmış konuları çok deşmeyeceğim, sakin olacağım.Geçmişte sorun yaşadığım ilişkiler tekrar hayatıma sızmaya kalkarsa da geçit yok."

 Yükselen Kova


"İş ortamımda ve evimde bol bol angarya iş beni bekliyor. Galiba biraz yorulacağım. Öte yandan yanlış iletişimden mütevellit iş arkadaşlarımla sıkıntılar yaşayabileceğimi farkındayım, demek ki sakin olacağım ve iletişimimi iyi yöneteceğim.Nicedir ertelediğim ufak tefek sağlık sorunları bu dönemde beni bulabilir, kendime iyi bakacağım.Ev hayvanlarıma dikkat etsem iyi olacak; sahi aşıları tam mı onların?"

 Yükselen Balık


"Ah geçmiş aşklarımın aklına düşmeye hazırım, ama bitti gitti, bir daha o yolları kesinlikle yürümem, canımın tekrar yanmasına izin vermem.Öte yandan şu anki ilişkilerimde gerilmek istemiyorum, fevri kararlar almamaya dikkat edeceğim.


Çocuklarımı dikkatli dinleyeyim şu dönemde, onları doğru anlamamaya meyilli olacağım bir dönem sanırım."