Bebekle araba yolculuğu özellikle yeni anne ve babalar için biraz stresli olabilir. Ancak yanına gerekli ürünleri alıp ortamı bebek için ideal hale getirirsen ağlama krizleri yerine mışıl mışıl uyku ya da tatlı gülücüklerle karşılaşabilirsin. Bebekle araba yolculuğu için yanına alman gereken birbirinden faydalı ürünleri yazımda bulabilirsin.

Olmazsa Olmaz Bebek Araç Koltuğu


Yarım saatlik ya da birkaç gün sürecek bir yolculuk da olsa bebek araç koltuğu olmadan bebeğini arabaya bindirmemen gerektiğini biliyorsun. Bu nedenle de halihazırda bir aracın varsa zaten bebek koltuğunu kullanıyorsun. Ancak daha konforlu bir koltuk arıyorsan ya da bebeğinle ilk kez araba yolculuğu yapacaksan onun boyuna, yaşına ve ağırlığına uygun bir ürün seçmen yeterli. Eğer bebeğin 15. ayını doldurmadıysa koltuğu sürüş yönünün tersine, 15. ayını doldurduysa da sürüş yönüne doğru takabilirsin. Her koltuğun takım aşaması farklı olacağından güvenli bir kullanım için kullanma kılavuzunu incelemeyi sakın unutma.
 


Yolculuğu Eğlenceli Hale Getirecek Oyalayıcı Oyuncaklar


Bebeğin seninle vakit geçirmeyi sevse de bir süre sonra şarkıların, sevgi dolu kucağın yetersiz gelmeye başlayabilir. Bunun için yol boyunca onu oyalayacak, yaşına uygun oyuncaklar seçmen şart. Özellikle daha önce hiç görmediği yeni oyuncak çeşitleri sunarsan daha uzun süre ilgisini çekmeyi başarabilirsin. Büyük parçalı legolar, bul-tak oyuncaklar, hareketli kitaplar, flash kartlar, etkinlikli ya da çıkartmalı dergiler, boyama kitapları, kuru ya da pastel boyalar araba yolculuğunu oldukça keyifli hale getirebilir.

 

Uyku Saatlerinde Ekstra Konfor Sağlayacak Yardımcılar


Bebeğinin uyku saatleri hem onun hem de senin dinlenmen için her an her yerde değerli. Rahat ve güvenli bir araba koltuğu ile zaten en iyi temeli atmış oluyorsun. Bunun yanında üzerini örtmek için incecik müslin bir örtü, gereksiz ışık, sıcaklık ve güneşten korumak için arabalar için özel tasarlanmış araç içi güneşlik, baş destek yastığı ve peluş uyku arkadaşı gibi ürünlerle uyku saatlerini daha konforlu hale getirebilirsin. Tüm bunları sağladığında bebeğin sallantı eşliğinde rahatça uyuyacaktır.

 

Yolculuk Esnasında İhtiyaç Duyacağın Bebek Bakım Ürünleri


Bebek bakımı ve sağlık ürünleri hem kısa hem de uzun yolculuklarda hep yanında olmalı. Bebeğin için kullandığın özel ıslak mendil ya da temizleme mendilleri, bebek bezi, güneş kremi, doğal içerikli sinek kovucu, burun aspiratörü, nemlendirici losyon, pişik kremi bebeğin için hazırladığın araç içi çantanda yerini almalı. Bunun yanında yedek kıyafet, çorap, body, şapka da bu çantada mutlaka olmalı. Aksi halde bavulu açmak zorunda kalabilirsin.

 

Hem Doyurucu Hem de Oyalayıcı Sağlıklı Atıştırmalıklar


Bebeğinin yemek saatleri için kullandığın tüm araçların (biberon, mama kasesi, çatal, kaşık vb.) dışında bir de ara öğünler için sağlıklı atıştırmalıklar hazırlayabilirsin. Bu atıştırmalıklar hem bebeğinin severek bir şeyler yemesini hem de yiyeceğiyle bir süre oyalanıp rahatlamasını sağlayacak. Meyve, atıştırmalık barlar, yoğurt, grissini, kuru meyve gibi gıda çeşitlerini küçük kaplar içinde ayrı ayrı hazırlayıp çantana atabilirsin.
 
Bayramın tadını Hopi ile yaşaman için sana harika bir kampanya haberim var! Yolculuk esnasında ihtiyaç duyacağın ürünlerden tümünü Joker kampanyamızda bulabilir, tüm indirim ve kampanyalara ek %3 Paracık kazanabilirsin.