Hem sokak modasının hem de iddialı gece görünümlerinin değişmez parçalarından biri; fileli çorap. Yıllar geçse de eskimeyen, her zaman trend olan fileli çoraplar bu sezonda da kombinlerle buluşuyor. İster cesur ister cazibeli, ister cool ister günlük olsun, file çorapları nasıl kombinleyebileceğini anlattım.

Feminen ve Gizemli


Fileli çorap, feminen bir görünüm için tek başına yeterlidir. Küçük fileli bir çorabı siyah kalem etek ve nude tonlarda bir gömlekle kombinleyebilir, siyah stiletto’larınla tamamlayabilirsin. Düz siyah bir mini elbiseyle de son derece feminen bir görünüm yakalayabilirsin. Abartıdan kaçınmak adına sade aksesuarlar bu kombine daha çok yakışacaktır.

 

Jean İçi Çorap


Fileli çorapları, yırtık jean’lerin içinde bu sezonda da bol bol göreceksin. Yüksek bel bir yırtık jean’in içine giyeceğin büyük fileli çoraplarla son derece havalı ve asi bir görüntü yakalayabilirsin. Bu kombini deri ceketle tamamlayabilir, eksiksiz bir sonbahar stili oluşturabilirsin.

Kısa Paçalara Dikkat

İster günlük, ister ofiste rahatlıkla giyebileceğin bir fileli çorap kombini için, kısa paçalı jean ya da kumaş pantolonu tercih edebilirsin. Bu görünüm için pantolon çorabı biçiminde satılan fileli çorapları kullanabilirsin. Pencereli bootie bu spor-şık görünümü tamamlamak için çok ideal. Sıradan pantolon kombinini bu sayede farklılaştırabilirsin.

 

Maksi-Mini Kontrastı


Mini şortlara çok yakışan file çorap, henüz tam kışa dönmemiş havalar için oldukça kullanışlıdır. Harika bir sonbahar sokak stili için file çorabı mini şort ve ince trikoyla kombinleyebilir, üzerine alacağın mavi tonlarda uzun hırka ya da manto ile etkileyici bir kontrast oluşturabilirsin. 

 

Modern ve Şehirli Zarafet


Fileli çorap, hem ofis stilinde hem de şık yemek davetlerinde rahatlıkla kullanabileceğin bir görünüm için vazgeçilmezin olabilir. Mini eteğin altına giyeceğin küçük fileli çorabı, ayak bileklerine dek uzanan canlı renklerde bir kaban ve topuklu ayakkabılarınla birleştirebilirsin. Bu kendinden emin ve zarif stile son dokunuşu uygun tonlarda bir ipek fularla yapabilirsin. 

Gotik Cazibe
Gotik bir tarzdan hoşlanıyorsan en az bir çift siyah postalın var demektir. Fileli çorabını kullanmanın tam yeri, tam zamanı! Düz siyah külotlu çorap yerine asimetrik desenlerle örülü file çoraplarla tarzını yansıtabilirsin. Özellikle de baştan aşağı siyah kombinlerde böyle bir çorap kullanmak görünümünü hareketlendirecektir.


 

Cesur ve Dengeli


Hem çarpıcı ve cesur hem de dengeli bir tarz yaratmak için, sonbaharın havasına çok uygun, dökümlü triko elbiselerden yararlanabilirsin. Kalın ve büyük fileler dümdüz renkteki triko elbiseni anında dikkat çekici bir görünüme dönüştürmeye yeter. Böyle bir kombinde sade aksesuarlar tercih etmen, dengeli görünümünü korumana yardımcı olur.Sana neyin nasıl yakıştığını en iyi bilecek kişi sensin. Tarzın ne olursa olsun sana uygun file çoraplar pek çok seçenekle Penti’de!