Sandalet sezonu yaklaştığı için heyecanlı mısın? Sen de kapalı ayakkabılarından kurtulmak için gün sayıyor musun? Bu sezonun öne çıkan sandalet akımlarını senin için araştırdım. 2019 yazının en şık sandalet ve terliklerine hemen sahip olmak istiyorsan bu yazıyı okumadan geçme!

Minimalist Sandalet


Sence 90’ların en tarz moda akımı hangisiydi? Yüksel bel pantolonlar mı, yoksa kedi gözü güneş gözlükleri mi? Sex and the City dizisinin karakterleriyle özdeşleşen minimal sandalet modellerine ne dersin? Kıyafetlerine basit ama zarif bir ekleme yapmak istiyorsan bu ince bantlı, minik topuklu sandalet modelleri tam sana göre. Rahatına düşkün olanlara uygun topuksuz modeller de bir o kadar zarif!

Örgü Sandalet


İçindeki özgür ruhlu bohem kızı al ve hemen ayakkabı alışverişine götür! 2019 yaz sezonunda hasır ve iple örülü, doğal görünümlü sandalet modelleri yükselişe geçiyor. İster düz bir sandalet ister topuklu bir terlik, örgülü ayakkabılar stiline retro bir hava katacak.

Hacimli Tabanlar


Geçtiğimiz kış ortalığı kasıp kavuran hacimli, hafif kaba spor ayakkabılardan sonra şimdi de karşımıza iri sandalet ve terlikler çıkıyor. Nasıl mı? Sandaletlerin altındaki platformlar giderek kalınlaşıyor ve hacim kazanıyor. Böylece boylar da uzamış oluyor.

Sıra Dışı Topuklar


Saint Lauren’in YSL harflerinin yukarıdan aşağı dizili olduğu sandalet Opyum’u hatırlayan var mı? Moda devinin açtığı çılgın topuk akımını bu yıl pek çok marka takip etti. Bazı topuklar o kadar orijinal ki müzede sergilenmeyi hak ediyorlar. Sıradan topukları unut! Bu yıl sandalet modellerinde mimari yapıları andıran topuklarla karşı karşıya kalacaksın.

Parlak Renkler


Tarzında en çok dikkat çeken şeyin ayakkabıların olmasını mı istiyorsun? O zaman bu yaz kendine parlak ve canlı renklerde (hatta mümkünse neon) bir sandalet al ve giysilerinin bu sandalet ya da terliklerle uyumlu olmasını sağla. Ayrıca sandaletlerini kot ve beyaz tişörtle kombinlersen son derece canlı görünecektir.
 

Hayvan Desenleri


Sandalet ve terliklerde hayvan desenleri dendiğinde yalnızca leopar ve zebra baskılarından değil, aynı zamanda dokulu sandalet modellerinden de bahsediliyor. Renk konusunda ise gerçekçi davranmana gerek yok, gerçek dışı parlak renkler bu yaz hayvan desenlerinde kullanılıyor. Bu sandaletlere dikkat çekmek istiyorsan, kıyafetlerinin mümkün olduğunca sade olmasına özen göstermelisin.


 

Baş Parmağa Vurgu


Düz sandalet ya da topuklu sandalet, hangisini tercih edersen et, bu sezonun en yenilikçi modellerinden biri; ayak başparmağını saran ayakkabılar. Tek parmağa vurgu yapan bu sandalet modelleri çabasız bir şıklık yaratıyor. Havalı bir stil için bu sandalet ya da terlikleri asimetrik eteklerle kombinleyebilirsin.