Şubat ayı aşk, sevgi, eğlence ayı! Dolu dolu geçecek zamanlara hazır ol. Eğlencenin yanında kendini geliştirebileceğin, öğrenebileceğin, her şeyin ötesinde dertlerden uzaklaşıp keyifli anlar geçirebileceğin birbirinden güzel etkinlikler seçtim senin için. Hadi, planını yap ve kendini hayatın akışına bırak.

Hipokrat


Cinnet geçirmeye başlayan bir toplumda değerler ve duygular ne kadar insani kalabilir? Peki ya böyle bir ortamda doktorluk yapıyorsanız? Duygusal olarak ve vicdanen nasıl ayakta kalacaksınız? Tek perdelik oyun, 80 dakika boyunca bunları sorgularken, izleyiciye de sorgulatıyor. Canan Ergüder ve Kenan Ece’nin performanslarıyla yüksek bir enerji ve tempoyla başlayan Hipokrat, oyun boyunca daha da yükseklere tırmanarak final yapıyor.
 

Marina Abramović + MAI, Akış / Flux


Sırp performans sanatçısı Marina Abramović’in Türkiye’deki ilk büyük ölçekli retrospektif sergisi Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi ve Akbank Sanat’ta sanatseverlerle buluşuyor. Üç bölümden oluşan sergi 26 Nisan’a kadar ziyaret edilebilecek.
 

Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars


Turcolatino akımının öncüsü Ayhan Sicimoğlu’nun “Latin All Stars” orkestrasıyla seslendireceği eserlerin ve özel sürprizlerin bir arada olduğu sahne şovu 5 Şubat’ta Turkcell Platinum Sahnesi’nde müzik severleri bekliyor.
 

Saat Kaç?


9 Şubat’a kadar Arter’de görülebilecek sergi, zaman, mekân ve bellek kavramlarıyla ilişkilenen yapıtları bir araya getiriyor. 34 sanatçının 44 yapıtı bu kavramlarla pek çok temayı bir araya getirerek sanat severler için eşsiz bir deneyim vaat ediyor.
 

Söylenir ve Yarım Kalır Bütün Aşklar Yeryüzünde


Şair Turgut Uyar’ın dizelerinden yola çıkarak hazırlanan Borusan Contemporary’deki koleksiyon sergisi, 8 Mart’a kadar yalnızca hafta sonları Perili Köşk’te ziyaretçilerini bekliyor.
 

Zengin Mutfağı


Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketlerinden olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının zengin bir ailenin mutfağına yansımasını anlatan iki perdelik oyun Vasıf Öngören imzasını taşıyor. 1978 yılında ilk kez İstanbul Şehir Tiyatrolarında bu oyunda aşçı Lütfü Usta’yı canlandıran Şener Şen, 40 yıl aradan sonra aynı rolde ve genç bir oyuncu kadrosuyla tekrar sahnede. Oyun 19 Şubat’a kadar seyircisiyle buluşuyor.
 
Seçtiğin tüm etkinlikler için hemen biletleri alalım mı?