Damatlık olarak smokin, kesinlikle bir klasik. Düğün konseptine bağlı olarak frak da hoş bir seçenek. Pileli gömlek, siyah ya da beyaz papyonla tamamlanacak bir damatlık, kesinlikle zamansız bir seçim. Evliliğini, kır ya da kumsal davetleriyle kutlayacak damatlar için farklı renklerde takım elbise modelleri çok uygun. Gömlek, yelek, ceket ve pantolonlarda korkusuzca renk kullananların çok şık göründüğünü de eklemek gerek. 

Kır Düğünleri


Bana sorarsan kır düğünlerine en çok yakışan takım elbise, doğal dokulu gömlek ve yeleklerle kombinlenenler. Kır çiçekleriyle tamamlanan bir damatlık da son derece romantik bir seçim.


 

Kır Düğünleri 2 


Damatlık olarak seçilen takım elbise, şapka ve pantolon askısıyla da tamamlanabilir. Toprak tonlarında bir pantolon, yine aynı tonlardaki şapkayla bir arada çok hoş görünebilir. 
 

Kır Düğünleri 3


Kır düğününü, ekim kasım gibi ilk yağmurlar başlamadan yapacaklar için farklı damatlık kumaşları da değerlendirilmeli. Bu mevsimde pamuklu gömlek ve gabardinlere geçiş yapılabileceği gibi yünlü bir kumaş da tercih edilebilir. Yünlü kumaşla dikilmiş bir gri takım elbise, yine aynı kumaştan yapılmış papyonla son derece romantik bir görüntü verecektir. Eksik olan tek şeyse ceket cebine iliştirilecek uçuk pembe çiçekler olacaktır. 
 

Kumsal Düğünleri


Kumsal düğünü için takım elbise seçimi yaparken öncelikle renkler ön plana çıkıyor. Beyaz, bej ve mavinin tonları kumsal düğünlerine çok yakışıyor. Ayrıca doğal kumaş tercihi önemli. Keten gömlek sahil partilerinde sıklıkla tercih ediliyor. Paçaları sıvayıp yalın ayak nikâha gitmek de bu özel günü ölümsüz kılan bir detay olabilir. Bu nedenle damatlık olarak seçilen takım elbise pantolon paçasının kıvrılabilecek genişlikte olması gerek. Kumsal temalı düğünlerde papyon ya da kravat takmak tamamen keyfine kalmış. Ne de olsa kural dışı bir partiden söz ediyoruz. Nikâhtan sonra çekilecek fotoğraflarda keten gömlek kollarını kıvırabilir, gömleği pantolonunun üzerine çıkarabilirsin. 

 Kumsal Düğünler 2


Kumsal düğününde keten gömlek giymen şart değil. Ayrıca takım elbise yerine pantolon, gömlek ve yelek üçlüsünü de tercih edebilirsin. Yeter ki rahat ol, ayakların kumlara bassın.

 

Stil Farkı


Yelek cebinden köstekli saatini çıkardığın siyah bir takım elbise de pekâlâ damatlık olarak tercih edilebilir. Takımı kırmızı kravat ve fötr şapkayla kombinlemeyi de deneyebilirsin. Beyaz gömlek kollarından birine takacağın bir bant ilginç bir detay olur. Pantolona iki yerden tutturulan binici askıları da bu temaya uyum sağlayacak. Günün ilerleyen saatlerinde ceketini ve yeleğini çıkardığında bant ve askıların, kombinine neşeli bir hava verecek. Damadın arkadaşlarının da benzer bir takım elbise giymeleri oldukça eğlenceli görüntülerin ortaya çıkmasını sağlayabilir. İnce siyah çizgili gri pantolon, kol kesimi hafif bol gömlek ve yakası kapalı yelekler bu tarzın olmazsa olmazları!