Bir süre evde vakit geçirmeyi düşünüyorsan, evinin konforunu yaşayacağın, kendinle kaliteli zaman geçireceğin bir zaman dilimine hazır olman gerek. Peki, evde neler yapmalı? İşte bu soruya cevap olacak etkinlikleri bu başlık altında topladım. 

Yemek Yapmak


Ne sıklıkla yemek yapıyorsun bilmiyorum ama şimdi evde yemek yapmak, yeni tarifler öğrenmek için uygun bir zaman. Evde geçirdiğin vaktin bir kısmını mutfağa ayırabilir, hem lezzetli hem de sağlıklı pek çok yemek hazırlayabilirsin. Ne yapacağın hakkında fikrin yoksa senin için hazırladığım sağlıklı ve pratik yemek önerilerine buradan bakabilirsin.
 

Oyun Oynamak


Oyun oynamak gizemli bir fenomen. Nedeni ve nasılından bağımsız çok keyifli bir etkinlik olduğu ise apaçık ortada. Evde zamanını bol bol oyun oynayarak geçirebilirsin. Bu oyun çocuklarla oynayacağın saklambaç veya ütopik bir maceraya atılacağın bir video oyunu olabilir. Hatta kurallarını senin koyacağın kimsenin bilmediği yeni ve taze bir oyun bile icat edebilirsin. Senin keyif aldığın her oyun, oynamaya değer!
 

Kitap Okumak


Bir türlü ayıramadığın boş zaman işte şimdi karşında. Üstelik kitap okuma sevgisini aşılamak için de çok uygun bir zaman. Evin içinde küçük bir okuma çadırı kurarak işe eğlence katmaya ne dersin? Ve tabii ki başka şeyler okuyarak da vakit geçirebilirsin. İnternette gezinerek konudan konuya atlayabilir, yeni keşifler yapabilirsin. Şiirlerin duygularına dokunmasına izin verebilirsin. Kelimelerin dünyasında olasılıklar neredeyse sonsuz. Keyfine göre seçimini yapabilir, okuyarak tatilini zenginleştirebilirsin.
 

Alışveriş Yapmak


Biraz alışveriş yapmaktan kimseye zarar gelmez. Bunun için dışarı çıkmana bile gerek yok sonuçta. Uzun zamandır almak istediğin yeni ayakkabıyı araştırmak, ince eleyip sık dokumak ve sana en uygun olanını seçmek sana iyi gelecek emin ol. Belki araştırmalarında sevdiklerin için de küçük hediyeler bulursun, kim bilir?
 
Evden çıkmadan alışveriş keyfini yaşaman için hepsiburada.com’a bakabilirsin. Eminim aradığını ve çok daha fazlasını burada bulacaksın.