Yaz, tatil demekse tatil; deniz, güneş ve yeni plaj giysileri demek! Herkes genellikle her yaz başında mayo, mayokini ve bikini satın alıyor. Dolayısıyla hangi mayo modelini seçmek gerekir diye dikkatli bir moda araştırması yapmak gerekiyor. Moda dünyasındaki her şey gibi plajda giyeceğin parçalar da her yıl değişiyor. 2019 yazında plaj trendlerinden geri kalmaman için yazının devamını oku ve tatile çıkmadan önce bu mayo, mayokini ve bikinilerden almayı unutma.

Vahşi Hayvan Desenleri 


Bu yaz plajlar vahşi hayvanlarla dolup taşacak! Evet doğru duydun, 2019 yaz sezonunun en büyük plaj modası akımının hayvan desenleri olduğu su götürmez bir gerçek. Leopardan zebraya, kaplandan yılana, içindeki yırtıcı kişiliği ortaya çıkarma zamanı geldi. Bu desenleri neon renklerden siyah beyaz tasarımlara, pek çok mayo, mayokini ve bikininin üzerinde göreceksin. Bu akım kadınların artık hiç olmadığı kadar cesur ve güçlü olduğuna da vurgu yapıyor, o yüzden kendini göstermekten korkma. 

Cesur Kesimler


2019 yaz sezonu için neredeyse tüm markalar orijinal kesimlerde mayo ve mayokini sürdü piyasaya. Bu bazen bedene dolanan bir sargı, bazen beklenmedik bir yerde dekolte olabilir. Özel bir şekilde bir tarafı kesilmiş gibi görünen bu çarpıcı modelleri giyerken güneşten kaynaklanan bikini izlerini önlemek için SPF’li güneş kremi sürmeyi unutma!

Metalik Yansımalar


Kourtney Kardashian geçen yaz lavanta renkli metalik bir mayo ile görüldü ve ardından bir anda metalik mayo, mayokini ve bikinileri plajlarda görmeye başladık. Tabii ki bu bir tesadüf değil. Işıltısını her an yansıtmak isteyen cesur kızlar için tasarlanan bu modelleri bu yaz da bolca göreceğimiz kesin. Yalnız dikkat: Güneş, bu parlak mayo ve bikinilere vurduğunda sonuç gerçekten göz alıcı olabiliyor, o yüzden güneş gözlüklerini hazır bulundursan iyi olur.

Yüksek Belli Bikiniler


90’lı yılların modasına olan hayranlığık her geçen gün büyümeye devam ediyor. Son birkaç sezondur podyumlara yansıyan bu nostalji, söz konusu plaj modası olduğunda da geçerli. 90’ların en büyük akımlarından yüksek bel, bu yaz mayokini ve bikini altlarında karşımıza çıkıyor. Üstelik bu retro model, yeni moda baskılar ve orijinal tasarımlarla daha çağdaş bir görünüm kazanıyor. Eğer geçen yaz aradığın yüksek belli bikiniyi bulamadıysan üzülme, bu yaz her marka onlarca model sunuyor.

Fiyonk Detaylar


Bazen mükemmellik ayrıntılarda gizlidir. Bu yaz mayo, mayokini ve bikinilerin omuz kısmına, kenarlarına ya da önüne kondurulan fiyonk detayları plajlara hareket katıyor. Eğer sade bikini modellerinden sıkıldıysan ve sevimli bir farklılık arıyorsan bu modelleri tercih edebilirsin.

Bağlamalı Modeller


Göğüs dekoltesi ya da kalça bölümü çapraz şekilde iplerle bağlanmış mayo ve mayokini modelleri, plajda tarzına çekici bir hava katmak isteyenler için ideal!