Canlı renkler, abartılı detaylar ile dikkatleri üzerine çeken 80’ler modası hakkında daha fazla şey öğrenmeye hazır mısın?

80’ler modası80’ler kıyafetleri denince aklında ne canlanıyor? Hadi zaman yolculuğuna çıkalım!
 
80’ler modası detaylarını belirleyen, onu bu kadar popüler ve sıra dışı hale getiren her şeyi bu yazıda bir araya getirdim. Oku ve 80’lerin rengârenk dünyasını keşfet!
 

Dikkatler Buraya: Neon ve Parlak Renkler


80’ler giyim tarzı denildiğinde senin de aklına ilk gelen şeyler pembeler, morlar, turuncular, sarılar, yeşiller değil mi? 80’li yılların kıyafetleri sadece renklerden ibaret değil, renklerin en canlı tonlarının öne çıktığı hatta mümkünse neon versiyonlarının giyildiğini eski filmlerden de görebilirsin. Renkleri sadece aksesuarlarda değil, giysilerinde de kullanılabildiğini unutmamalısın. Bu nedenle dolabında her türlü neon renkte aksesuara, taytlara, eteklere, elbiselere, üst giysilere yer açmaya hazır olmalısın.
 

Her An Jimnastik Gösterisine Çıkacakmış Gibi: Renkli Taytlar


Yıllar boyunca kadınların vazgeçilmez giysilerinden olan ve günümüzde daha çok siyah rengi tercih edilen tayt, 80’li yıllarda elbette ki rengârenk modelleriyle öne çıkıyordu. 80’ler giyimürünleri arasında olmazsa olmazlardan renkli taytları renkli kazaklarla günlük hayatta, bodysuit’ler ile sporda giyebilirsin.
 

Kasetçalar ve Paten de Bonusu: Bel Çantası


80’ler kadın modası, dikkat çekici ve canlı görünmeyi baz almasının yanında konforu da içinde barındırıyor. Bunun bir kanıtı da bel çantalarının 1980'lerde moda olması. Görünümünün yanı sıra pratik kullanımı, hareket halindeyken avantaj sağlaması paten yapan, bol bol dans eden 80’ler kuşağının oldukça işine yarıyordu. Sen de son dönemlerde de oldukça popüler olan bel çantalarından edinerek 80’ler tarzını güçlendirebilirsin.
 

Daha Yüksek, Daha Rahat: Mom Jean


Her tarza, her kombine yakışan mom jean’ler 80’lerin modası ile hayatımıza giren parçalardan. Yüksek bel oluşuyla hem rahatlık sunan hem de bacakları uzun gösteren mom jean’leri renkli tişörtler, kazaklar, simli bluzlar ile kombinleyerek 80’lere hızlı bir geri dönüş yapabilirsin. Yaz aylarında “Jelly shoes” olarak bilinen deniz ayakkabılarını andıran, renkli şeffaf babetlerle kombinini tamamlayabilirsin. Kışında kısa topuklu, kısa botları tercih edebilirsin. 
 

Kükreyen Cazibe: Aslan Yelesi Saçlar


80ler kıyafet modası için ikonik giysileri sıraladık. Sıra geldi tarzına. Eğer 80’li yıllardaki kadınlar kadar havalı görünme istiyorsan saçlarında bir değişikliğe gidebilirsin. Dönemin modası aslan yelesi saç kesiminin bol katlı yapısı sayesinde saçların hiç olmadığı kadar hacimli görünebilir.
 
80’ler modası için olmazsa olmaz parçaları öğrendiğine göre şimdi sıra eksikleri tamamlamakta. Farklı tarzlara sahip yüzlerce seçenek arasından dilediğin kıyafeti seçmeye hazırsan bu teklifi kaçırma.