Özel günler, kutlamalar ya da önemli bir iş yemeği için restoran arayışındaysan okumaya devam et!
 Son yıllarda oldukça popülerleşen Fine Dining mekanlar, özellikle özel günler, kutlamalar ya da önemli iş yemekleri için tercih ediliyor. Peki, “Fine Dining nedir?” Fine Dining, en kaliteli malzemelerle hazırlanan lezzetli yemeklerin en iyi atmosferde, en iyi görsellikle, kusursuz bir biçimde sunulması olarak tanımlanabilir. Midenin doymasından çok ruhun doymasını hedefleyen Fine Dining restoran önerilerim ile sen de yetenekli şeflerin muazzam tabaklarının tadına bakabilirsin!

1- Çin Yemeklerinin En Kusursuz Hâli: Shang Palace


Beşiktaş’taki Shangri-La Bosphorus Oteli’nin içerisinde yer alan Shang Palace, en iyi Fine Dining Çin restoranlarından. Eğer Asya mutfağına ve kültürüne ilgin varsa tabakları kadar dekorasyonuyla büyüleyen mekânı çok seveceğine eminim.

 

2- Çengelköy’de Akdeniz Rüzgârı: Osteria Salvatore


Muazzam boğaz ve köprü manzarası, İtalyan mutfağının seçkin lezzetlerinin Fine Dining tabak versiyonları ile Osteria Salvatore sayesinde kendini İtalya’da, lüks bir restorandaymış gibi hissedebilirsin.

 

3- Küçük Bir Ev Sıcaklığında: La Petite Maison


İstinye Park Alışveriş Merkezi’nde yer alan La Petite Maison, adından da anlaşılacağı gibi Fransız Fine Dining restoranlar arasında. Fransız mutfağında yer alan yemekleri lüks tabaklarda yemek için bu restoranı tercih edebilirsin.

 

4- İstanbul Manzarasında Japon Tatları: Vogue


Akaratler’deki Vogue, Japon mutfağından lezzetler sunan İstanbul Fine Dining restoranlar arasında. Muhteşem deniz manzarası, lezzetli ve görsel şölen sunan sushileri onu ön plana çıkarıyor.

 

5- Saray Mutfağına Giriş: Asitane Restaurant


Fine Dining restaurant seçenekleri arasında sadece dünya mutfağı değil Osmanlı ve Türk mutfağı üzerine çalışan Asitane Restaurant, Fatih’te eski Osmanlı saray yemeklerini tekrar yaşatan başarılı bir mekân. Kariye Müzesi’nin hemen yanında olan Asitane, geleneksel tatların, lüks şekilde deneyimleyebileceğin harika bir seçenek.

 

6- Türk ve Dünya Mutfağı Bir Arada: Avlu 


Yeniköy’ün Fine Dining restoranlarından Avlu, hem Türk hem de Dünya mutfağından lezzetleri en şık tabaklarda önüne getiriyor. Geniş bir Fine Dining menü sunan restoranda kahvaltı da yapabilirsin, leziz ana yemekler ya da tatlılar da yiyebilirsin.
 

7- Krallara Layık: Sarnıç Restaurant 


1500 yıllık bir Roma sarnıcının içerisinde yer alan Sarnıç Restaurant, hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağı. Sultanahmet’te bulunan restoran, Türk mutfağından lezzetlerin oluşturduğu menüsüyle unutulamayacak bir deneyim sunuyor.
 

8- Manzaraya Karşı Fine Dining: A'jia


Beykoz’daki A'jia Hotel’in boğaz kenarında yer alan restoranı, Anadolu yakasının en iyi Fine Dining restoranlardan biri. Akdeniz mutfağı başta olmak üzere dünya mutfağından lüks lezzetler sunan mekânın muazzam boğaz manzarası, bu lezzetler en güzel şekilde eşlik ediyor.

 

9- Dünya Mutfağı Suadiye’de: Brasserie Noir


Geniş bir menüsü bulunan Brasserie Noir, Kadıköy’ün en sevilen mekânlarından. Odun fırınında pişirilen pizzalarından, ev yapımı dev milföyüne her lezzeti ayrı beğenilen mekânın ayrıca zarif dekorasyonu da, fine dining restoranları arasında göze çarpıyor.

 

10- Denizin Yanında: Lacivert


Denizin lacivertten açık maviye tüm tonlarını görebileceğin eşsiz bir lokasyonda bulunan Lacivert, Anadolu Hisarı’nın önde gelen mekânlarından. İtalyan ve Akdeniz mutfağından lezzetleri Fine Dining tarzda yemek için Lacivert’i ziyaret edebilirsin.
 
Sen de yepyeni lezzetleri muazzam şekilde deneyimlemek için dilediğin restoranı keşfedebilirsin!