Altın, aksesuar denince her zaman akla ilk gelen takılardan biridir. En severek kullanılan takıların, en gözde hediyelerin başında gelen altın kolyeler ise her kadının vazgeçilmezi. Çok farklı tarzlar ve tasarımlarda bulabileceğin altın kolyeler bu sezon da çok moda! Senin için seçtiğim birbirinden güzel altın kolye modellerini çok beğeneceğine eminim.

Romantik Uçlar


Minik uçlu ve ince zincirli altın kolyeler, her daim popülerliğini korumaya, sade tarzından taviz vermeyen kadınların göz bebeği olmaya devam ediyor. Abartılı aksesuarlardan hoşlanmıyor ama altın kolyelerin ışıltısına da karşı koyamıyorsan böyle bir modelle şıklığını tamamlayabilirsin. Küçük bir kalp, bir çiçek, yonca, kar tanesi gibi ufak ve sade kolye uçları sana çok yakışır.


 

Sade Bir Dokunuş


İncecik altın kolyenin zincirinin ucunda seni temsil eden figür, sade ama asil stilini bambaşka bir boyuta taşıyacak. Zümrüt, yakut, safir, ametist, pırlanta ve daha pek çok özel taşla tasarımı zenginleşen kolye uçları, ince zincirlerde kesinlikle çok şık duruyor. Son yılların gözde trend’i siyah pırlantaları böyle bir tarzda özellikle düşünebilirsin. 

Hareketli ve Renkli


Farklı boy ve biçimlerdeki zincirlerle istersen kendin oluşturabileceğin, istersen hazır olarak bulabileceğin katlı kolyeler gerçekten de tarzına çok hoş ve hareketli bir hava getiriyor. Böyle bir modelde kolye uçlarını nasıl seçeceğin ise bütünüyle sana ve tarzına neyi yakıştırdığına kalmış. Zıt renkli uçların bir arada kullanımının katlı kolyelerde çok göz alıcı durduğunu unutma. 


 

Gözler Üzerinde


Giyimde sade görünüm ve tonlardan hoşlanıyorsan, daha dikkat çekici aksesuarlar kullanarak stilini zenginleştirebilirsin. Farklı renk ve kalınlıkta altın kolyelerini birlikte kombinlemek ise bunun en kolay yollarından biri. Böyle bir stil hem tenini fazlasıyla ışıltılı göstermeye hem de dikkat çekmekte sakınca görmeyen öz güvenli kişiliğine vurgu yapmaya fazlasıyla yetecektir. 

 

Uzun Boyunların Zarif Tamamlayıcısı


Boynu çevreleyen kalın modeller ve büyük zincirler ise özellikle uzun boyunlarda hemen herkesin beğenisini kazanıyor. Böyle bir altın kolyeyi özellikle gece kombinlerinde rahatlıkla tercih edebilirsin. Omuz bölgesini de açıkta bırakan üstler ve elbiselere çok yakışan kalın tasarımları topuz saçla da, açık saçla da kullanabilirsin.

Taşlardan Yayılan Enerji


Altın kolye modellerinde yükselen bir diğer trend ise, 80’li yılların gerdanlıklarını çağrıştıran taşlı modellerin kalın ve sıralar hâlinde kullanımı. En iddiasız kombine bile anında gösterişli bir hava katacak böyle bir model ile bakışları üzerinde toplayacaksın. Sade ve pastel tonlarında bir elbiseyle tercih edebilir, stiline tek bir aksesuarla göz alıcı bir ışıltı kazandırabilirsin.
Zarafet sembolü altın kolyelerle her daim ışıltılı görünebilirsin. İster günlük stilinde, ister özel gecelerde kullanabileceğin en güzel altın kolye modelleri Altınbaş’ta!