Yürüyüş ve koşu ayakkabıları görünüm olarak diğer sneaker’lara benzeyebilir ama teknolojik açıdan farklıdır. Koşu ayakkabısı, koşmana yardımcı olan bazı özel tasarım özelliklerine sahip olmalı. Diğer spor aktivitelerinde, vücudun sağa ve sola, yukarı ve aşağı hareket edebilir. Koşarken ise ayağın her adımda aynı şekilde yere basar. Bu yüzden koşu ayakkabısı, tekrarlanan hareketlerden kaynaklanan yaralanmaları önlemek için tasarlanmalı. Nike; ayakkabı denilince dünyanın en yenilikçi markalarından biri. Nike ayakkabı modellerinin en popüler olanlarına yıllarca sadık kalırken bir yandan da yeni teknolojiler geliştiriyor ve piyasaya yeni tasarımlar çıkarıyor. Kendine uygun bir Nike ayakkabı bulmak istiyorsan yazının devamını okumalısın.

Legend React


Nike Legend React’in üst bölümünün nefes alabilirliği, onu deneyenlerin övgüyle karşılamasına neden oluyor. Ayağın doğal bükülme kapasitesine izin veren esnek platformuyla öne çıkan Nike ayakkabı, uygun fiyatıyla da yürüyüş ve koşu ayakkabıları arasında “efsane” olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Zoom Winflo 5


Zoom Winflo 5, çeşitli koşu tiplerine ve antrenmanlara katlanabilen sağlam bir Nike ayakkabı. Kısmi kauçuk dış tabanı, kir ve asfaltta iyi bir kavrama sağlayan model, hem geniş hem de dar ayaklara mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor. Koşuya yeni başladıysan bu koşu ayakkabısı senin için ideal.

Rise React Flyknit


Yürüyüş ya da koşuya çıktığında ayağının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak, aynı zamanda da şık tasarımı sayesinde tüm giysilerinle kombin yapabileceğin bir Nike ayakkabı mı arıyorsun? Rise React Flyknit, kullanıcılardan aldığı olumlu yorumlarla markanın en sevilen bağcıksız modellerinden biri.

Air Vapormax Flyknit 2


Çok hafif ve süper nefes alabilen Nike Air Vapormax Flyknit 2, diğer koşu ayakkabılarıyla karşılaştırıldığında gerçekten eşsiz ve orijinal bir tasarıma sahip. Kabarık platformuyla, kullananların adeta bulutların üzerinde yürür gibi hissettiği Nike ayakkabı, mükemmel bir taban deneyimi sunuyor.

Flex RN 2019


Genişleyip büzülebilen esnek örgü üst kısmıyla ayağın şeklini alan Flex RN 2019, geçmiş yılların başarılı Flex modellerini bir üst seviyeye taşıyor. Kaygan yüzeyleri daha iyi idare eden koşu ayakkabısı, aynı zamanda Flex’i popüler yapan esnekliği ve hafifliği de koruyor.

Vaporfly %4 Flyknit


Temmuz 2017'de piyasaya sürülen Vaporfly%4, sporcuların iki saatten kısa bir sürede bir maratonu tamamlamalarına yardımcı olmak amacıyla Nike’in “Breaking2” adlı projesinden doğdu. Dolayısıyla bu ayakkabının hızlı gitmek için tasarlandığını söylememize gerek bile yok! Birinci sınıf maratoncuların tercihi olan model, Flyknit üst kısmıyla ayağa nefes aldırıyor.