Yeni yıldan önceki günler, aynı zamanda dünyada en çok alışverişin yapıldığı günler. Hediyeler, süslemeler, yemekler ve birçok şey… Böyle olunca da her yılbaşı öncesi mutlaka alınan bazı şeyler klişe radarımıza yakalanıyor. Tabii klişe diye bunları almayacak değilsin, hepsini almak isteyeceksin. Zaten bu yüzden onlara klişe diyoruz. :) Yılbaşı alışverişinin olmazsa olmazları, yeni yıl ruhuna girmene yardımcı oluyor ve mutluluk kaçınılmaz oluyor. Hadi klişe alışveriş zamanı!

Yılbaşı Ağacı


Gerçek ya da plastik, küçük ya da büyük o çam ağacı herkesin evine girecek. Girdikten sonra kurulacak ve 2021 Nisan ortalarına kadar salonunda kalacak. Ağaca o kadar emek harcayıp bir haftada kaldırmak olmaz tabii. Hatta zorlarsan yazı bile bu ışıl ışıl ağaçla karşılayabilirsin. Özellikle akşam, ışıkları yandığında çok güzel görünecek, keyifli yılbaşı gecelerini sana hep hatırlatacak. Burada çok güzel ağaçlar var.
 

Kırmızı İç Çamaşırı


Kırmızı iç çamaşırları da her yılbaşının vazgeçilmezlerinden. İster kendin giy, ister eşe dosta dağıt, o kırmızılar mutlaka alınacak. Bildiğin gibi yılbaşında kırmızı çamaşır gitmenin iyi şans getirdiğine inanılıyor. Bence iyi şans, ürünün kendisinde başlıyor. Tavsiyem kaliteden ödün vermemen ve %100 pamuklu olanlarına yönelmen. Böylece herkes mutlu olacaktır. Buradan da bakabilirsin.
 

Hindi


Bütün hindi; normalde fazla tüketilmez ama yılbaşı günü geldiğinde fellik fellik aranır çünkü bir yılbaşı sofrasında hindi olmazsa olmazdır. Bu geleneğin kökenine inmeden direkt söylenecek bir şey varsa, içi pirinç ile doldurulup fırınlandığında çok lezzetli ve doyurucu olmasıdır. Her yılbaşı olduğu gibi bu sene de yine bir klişe olarak kalabalık sofraların ortasında yerini alacaktır.
 

Tombala


Tombala oyunu da yılbaşı alışverişinin vazgeçilmezlerinden. Aslında evinde sağı solu arasan, geçen senden kalan Tombala'yı bulabilirsin ama sanırım bununla uğraşmayacaksın. Ayrıca kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez. Çinkolar ve tombalalardan kazanacaklarınla oyunu amorti edebilirsin. Ne diyeyim, şansın bol olsun. Bu yılın tombalasını buradan alabilirsin.
 


Noel Baba Kostümü


Yılbaşı gecesinin bir noktasında birisi, üstünde bu kostümle belirecek. Takma sakallar, kırmızı kukuletalar şimdiden mağazaların vitrinlerini süslemeye başladı. Hoş bir klişe olarak elbette alınsın ve giyilsin. Senden tek ricam kostümü giyecek kişi biraz Noel Baba karakterine uygun olsun. Azıcık göbeğe ve tok bir sese sahip olan herkes Noel Baba olabilir. Umarım bu kişi sana da güzel bir hediye verir bu yılbaşı. Birbirinden tatlı kostümler var burada.