Herkesin aklını kurcalayan önemli bir soru var: “Yılbaşı gecesi saat tam 00:00’ı gösterdiğinde ne yapıyor olacağım?”. Bunu planlamasan bile, sana garantisini veriyorum, bir şekilde 2020’ye gireceksin. :) Yine de bu sana birkaç tavsiye vermeyeceğim anlamına gelmiyor. Bakalım sen 2020’yi nasıl karşılamaya karar vereceksin?

Selfie Çekerek


Saat tam 00:00’da nerede olursan ol, kiminle olursan ol yeni yılın ilk selfie’sini çek. Yıl boyunca telefonunda veya başucunda saklayabileceğin harika bir anı olacak. Sıkıldığın zamanlarda 2020’nin nasıl başladığını hatırlayıp, moralini tazeleyebilirsin. Ayrıca bu harika bir projenin başlangıcı da olabilir. Önümüzdeki yıllarda bu etkinliği bir gelenek hâline getirirsen, yıllara yayılmış harika bir albüm oluşturabilirsin.
 

En Sevdiğine Sarılarak


Sana tavsiyem saat 23:59’u gösterdiğinde soluğu sevdiğinin yanında alman. Yeni bir yılı karşılamanın daha romantik bir yolunu düşünemiyorum. Bir yılı kapatıp, yeni bir yılı başlatacak kusursuz bir an sizi bekliyor. Sevgilin yoksa da en yakınındaki insana sıkı sıkı sarılabilirsin. Aynı etkiyi yaratmasa da sarılmak, sana kendini iyi hissettirecektir.
 

Kalabalıklara Karışarak


Yeni yılı evde beklerken bir anda “Sokakta insanlar ne yapıyor acaba?” sorusu aklına düşerse, hiç durma, çık sokağa. Mutlaka yakınlarda bir yerlerde insanlar bir araya gelmiş, toplu bir geri sayıma hazırlanıyorlardır. Sakince aralarına karış, geri sayımı tamamla, coşkuyu yaşa. Tertemiz havayı derin derin içine çek ve mutluluğunu derinden hisset.
 

Banyoya Saklanarak


Evet, sosyal canlılar olabiliriz ama bazen yalnız kalmayı sevdiğini biliyorum. Hem eğlence göreceli bir kavram. Neden yeni yılın ilk dakikalarını kendine ayırmayasın? “2020’ye ne ara geldik? Hayatımda neler oldu? Bundan sonra neler olacak?” gibi can sıkıcı ama zaman zaman kendimize sormamız gereken sorularla yüzleşip, derin cevaplara ulaşabilirsin. Sonra da kafanda kukuletan, ağzında kaynana dilinle partiye kaldığı yerden devam edersin.
 

Pizza Yiyerek


Yılbaşı geceleri erken başlarsa, saatler 00.00’ı gösterdiğinde aklında yemekten başka hiçbir şey olmayabilir. Yılbaşı gecesi gelen krizi görmezden gelemezsin. Sabaha kadar eğlenceye devam edeceksen bir pizza molası vermen gerekebilir. 1 Ocak sabahı uyandığında tamamen sağlıklı besleneceğine kendine söz verdikten hemen sonra pizza siparişini verebilirsin.
 

Dilek Dileyerek


Yılbaşı hayal kurmak, kararlar vermek, beklentilerin ötesine geçmek için çok umutlu ve heyecanlı bir dönem. Özellikle de yeni yılın ilk dakikalarında tuttuğun dilekleri gökyüzüne göndermek sanki şimdiden dileklerinin gerçekleşeceğini hissettirecek kadar büyülü bir an. Fırsatın varsa gece 00.00’da dilek fenerini mutlaka uçurmalısın.
 

Gecenin Kritiğini Yaparak


Yılbaşı gecesinde partiler fazla kalabalık olduğunda sohbet de oldukça koyulaşır. Saatler 00.00’ı gösterdiğinde en yakın olduklarınla eğlenceyi zirvede bırakıp, gecenin kritiğini yapmak ve 2020’ye daha sakin bir giriş yapmak için kalabalıktan ayrılabilirsiniz. Gecenizin finali sakin ve bol kahkahalı olsun.
 

Bonus: Geldik Mi?


Aslında bu bir tavsiyeden ziyade bir teselli maddesi. İçini en çok burkacak, seni en çok sarsacak seçeneği sona sakladım. Yeni yıla kimse uyuyarak girmek istemese de 2020’de de bu, birçoğumuzun başına gelecek. Uyandığında sakın üzülme. Yeni yıl kaçmadı, 00:00’da uyumuş olsan da 2020’yi çoktan yakaladın. Hem başka yılbaşı mı yok? Şimdi 2021 düşünsün.