Yepyeni antrenman önerilerimle motivasyonu artırmaya hazır mısın?

Spor yapmak senin için en vazgeçilmez aktivetelerden biriyse ve çalışırken antrenmanlardaki verimini artırmak için tavsiyelere açıksan doğru yerdesin! Tüm indirimlere ek %2 Paracık kazanacağın Nike.com mağazısını ziyaret et, eksiklerini tamamlayıp hemen harekete geç!

İşine Yakın Bir Salona Kaydol


İşine yakın bir spor salonu bulmak pek çok açıdan avantajlı. Sabahları güne erken başlamayı seviyorsan işe gitmeden önce sporunu yapıp sonrasında güne bomba gibi devam edebilirsin. İş çıkışı spor yapmayı tercih ediyorsan da işten çıkıp doğruca spora gidebilir, böylece spor salonuna ulaşana kadar çekeceğin trafik yüzünden yorgun düşmeden günlük antrenmanlarını tamamlayabilirsin.

En Az 1 Saat Erken Kalk


Güne erken başlamak hem spor motivasyonu sağlamak hem de gün içerisinde daha çok şey yapmak, güne daha iyi hazırlanmak ve daha enerjik hissetmek için oldukça değerli. 1 saat erken uyanarak kişisel bakım rutinini ardından da günlük spor antrenmanını yaparak kendine güzel bir sabah armağan edebilir, günün geri kalanında iyi hissetmenin tadını çıkarabilirsin.

Antrenman Programını Yenile


Her gün aynı hareketleri yapmak bir süre sonra motivasyonunu düşürebilir. Sporu daha eğlenceli hale getirmek için antrenman programını belirli aralıklarla yenile. Bunun için spor salonundaki personal trainer’lardan da yardım alabilirsin. Yenilenen hareketler ile hem vücudunun farklı bölgelerini çalıştırabilir hem de sıkılmadan yeni hareketlerle motive olabilirsin.

Açık Havanın Nimetlerinden Faydalan


Spor salonunun avantajlarını inkar edemeyiz. Ancak açık havada yapılan sporun bedenine ve ruhuna olan etkisi de ayrı. Bu nedenle haftada 1-2 gün bisiklete binmek, açık havada yürümek ya da koşmak, ip atlamak, yoga ya da ilgi duyduğun bir sporu yapmak sana çok iyi gelebilir. Özellikle bahar aylarında açık havanın tadını çıkarmayı unutma.

Hiç Denemediğin Sporları Dene


Spor motivasyonu kazanmak için antrenman programını değiştirmenin yanında yeni sporlar da deneyebilirsin. Klasik egzersizlerin dışında badminton, tenis, boks, yoga gibi birbirinden farklı sporlar deneyerek daha çok zevk alacağın bir rutin oluşturabilir, spor için motivasyon yaratacak bir adım atabilirsin.

Kendini Ödüllendirmeyi Unutma


Her gün antrenman yapmak kimi zaman zorlayıcı olabilir. Özellikle de çalışanlar için. Bu nedenle ara ara dinlenmeli ve kendini ödüllendirmelisin. En sevdiğin yiyeceklerden oluşan bir öğünü gönül rahatlığıyla tüketerek spor yapmanın avantajını doyasıya hissetmek en güzel ödüllerden biri. Çikolata, hamburger, pizza, patates kızartması… Bir gününü canının istediğin şeyleri yiyerek geçir ve daha da motive şekilde spor yapmaya devam et.