Sevgili Hopililer,
Hadi gelin bu hafta burçlarla teknoloji arasındaki bağlantıyı masaya yatıralım. Elbette hepimizin kendine ait bir doğum haritası var ve haritamızdaki göstergeler teknolojiyle olan ilişkimizi daha net anlatıyor, ama sadece burçlar bazında bakacak olursak bakalım teknolojiyle, elektronik cihazlarla aranız nasıl?
 

Koç Burcu


Yeniliklere her zaman açık bir yapınız vardır sizin. Teknolojik gelişmeler, yeni elektronik cihazlar sizi cezbeder. Onları kullanmak, öğrenmek istersiniz, zamanın gerisinde kalmak size göre değildir. Dolayısıyla zamana da ayak uydurabilirsiniz. Sizi yeni bir cihazı kullanırken görmek hiçbirimizi şaşırtmayacaktır. Bu yüzden galiba siz hayatta hep güncel kalan, hiç yaşlanmayan sınıftasınız.

 

Boğa Burcu


Sizin için teknoloji hayatı kolaylaştırmak için var olmalıdır. Dolayısıyla bir elektronik cihazın pratik, karmaşadan uzak bir yapıda olması çok önemli. Detaylar ve uzun öğrenme süreçleri size göre değildir. Zaten alışkanlıklarınızdan çok fazla ödün vermeyi sevmiyorsunuz. Dolayısıyla mesela kullandığınız bir cep telefonunu değiştirmek, eğer o telefon çok karmaşıksa sizi heyecanlandırmaz, aksine sinirlendirir.

 

İkizler Burcu


Sizin için öğrenmek sonsuz bir deneyim. Siz her konuyu öğrenmeyi, araştırmayı çok seviyorsunuz. “Bu bana göre değil, ben bunu anlayamam” mantığı sizin ilkelerinize ters. Aksine öğreneyim, kendimi geliştireyim merakı sizde epey güçlü. Demek ki teknolojiye adaptasyon konusunda zorlanmayacaksınızdır. Hele bu teknolojik ürün sizin sosyal çevreyle olan bağlantınızı güçlendiriyorsa ya da size keyifli vakitler geçirtiyorsa kesinlikle hemen adapte olursunuz
 

Yengeç Burcu


Teknolojinin sizi cezbetmesi için günlük alışkanlıklarınıza da hitap etmesi gerekiyor. Mesela bir mutfak robotu karmaşık değil de, sadece her gün yaptıklarınızı destekleyici olmalı. Bir elektronik cihazın yenilikçi özelliklerinden ziyade, alıştığınız ihtiyaçları gidermesi size kâfi gelecektir. Bu bağlamda sıra dışı teknolojiler, büyük yenilikler sizin kesinlikle önceliğiniz değil.

 

Aslan Burcu


Eh siz biraz şaşaayı, fiyakayı seven gruptasınız. Popüler olan, konuşulan teknolojik ürünler sizi heyecanlandıracaktır. Kaliteli olana sahip olmak, biraz da fiyakasını yapmak hoşunuza gidecektir. Elbette görüntüsü de çok önemli. Kalite kokmalı, havalı durmalı, sizin şanınıza yaraşır olmalı. Demek ki bütçeniz yettiği sürece, yeni olan elektronik cihazlar her zaman sizin için caziptir.

 

Başak Burcu


Size yeni bir elektronik cihaz hediye edildiğinde, muhakkak kullanım kılavuzunun detaylı olması önemli olacaktır. Çünkü kullandığınız her üründen maksimum faydayı sağlamak sizin için çok önemlidir. Bir kitap okur gibi, ders çalışır gibi o ürünü öğrenmeye, detaylarında boğulmaya hazırsınızdır. Bu bağlamda karmaşık teknolojiler sizi biraz yorabilir. Sanki pratik ve kullanımı kolay ürünler sizi zihinsel olarak daha az tüketecektir.

 

Terazi Burcu


Teknoloji delisi değilsiniz, ama bilhassa da sosyal hayatımıza sızan teknolojik ürünlerin de iyi bir kullanıcısısınız. Hele bir de rengiyle, tasarımıyla gözünüze ve gönlünüze de hitap ediyorsa kullanmaktan geri kalmayacaksınızdır. Demek ki sizin için teknolojik ürünlerin sunumu da, yani görsel tasarımı da bir hayli önemli rol oynuyor.

 

Akrep Burcu


Araştırmayı, kurcalamayı, analiz etmeyi seven siz sevgili Akrepler, bir elektronik cihazı satın almadan önce iyice düşünür, araştırır öyle karar verirsiniz kullanıp kullanmamaya. Sizin için teknoloji, şahsi yaşamınıza bir faydası dokunuyorsa yararlıdır; yoksa deneyimsel giden, meraktan satın alan tüketicilerden değilsiniz. Ve genellikle beğendiğiniz bir ürünü uzun yıllar da kullanmak istersiniz. Yeni teknolojik gelişmeler, ürünler sizi heyecanlandırabilir, ama kullanmak konusunda hızlı karar veremezsiniz.

 

Yay Burcu


Deneyimsel insanlarsınız siz. Risk almayı seven, güncel olandan da geri kalmaktan hoşlanmayan insanlarsınız. Elbette teknolojik gelişmeler, yeni cihazlar sizi gayet cezbedecektir. Dolayısıyla teknolojiyle aranız iyidir. Teknoloji size özgürlük duygusu verir, hayatınızı kolaylaştırır – hızlandırır. Hızlı yaşantınıza çok güzel destek olabilir. O yüzden teknoloji ve Yay gayet uyumlu bir ikili.

 

Oğlak Burcu


Teknolojik ürünlerle aranız iyidir, ama belli standartlara da sahip olması çok önemlidir sizin için. Mesela cihazınız bozulduğunda teknik desteği problemsizce alabiliyor olmak, ya da cihazın markasının kurumsal bir kimliğe sahip olması, sektöründe kendini kanıtlamış olması gibi. Demek ki deneyimsel alışveriş yapmayı sevmiyorsunuz. Teknolojiyi seven, ama sorun yaşamamak için kullanılabilir – sürdürülebilir olduğunu kanıtlamış olmasını da önemseyen kişilersiniz. 

 

Kova Burcu


Kova demek yenilik, sıra dışılık, farklılık demektir. Buradan da anlayacağınız üzere yeni teknolojiler, buluşlar, geliştirilmiş elektronik cihazlar tam da size göredir. O yüzden de ilgilendiğiniz konulara hizmet eden her türlü teknolojik cihaz sizi heyecanlandıracaktır. Yeni bir ürünü bence önce siz denemelisiniz. En güzel geri bildirimler sizden gelecektir.

 

Balık Burcu


Hayalperest, duygusal ve naif Balıklar için teknolojinin sınırları çok önemlidir. Teknolojiyi seversiniz ama insanlığa faydalıysa ve duygusal ihtiyaçlarınıza da iyi geliyorsa. Nihayetinde emekle, sevgiyle pişirilmiş bir yemek yerine, teknolojinin hızıyla el lezzetinden çalınarak pişirilmiş bir yemek size heyecan vermeyecektir. Ya da duygular göz göze ifade edilebilecekken, elektronik ortamda uzaktan ve duygusuz bir biçimde yazılarak ifade edilmesi sizi mutlu etmeyecektir. Demek ki teknoloji asla duygusal ihtiyaçlarınızı ikinci plana atmamalı.

Bu arada son teknolojiyi yakından takip edenler burçlar için yeni bir iPad almanın tam zamanı!  Troy ve Gürgençler tekliflerini sakın kaçırmayın.