Evini Sevgililer Günü’ne hazırlamak için bazı sürpriz önerilerim var. Okumadan geçme!

14 Şubat’ta ne yapılır? Bu sorunun yanıtını arıyorsan evini Sevgililer Günü’ne hazırlamak için bazı sürpriz önerilerim var. Okumadan geçme!
 
Sevgililer Günü için sevgiline verebileceğin en güzel hediye, evini bu özel geceye hazırlamak olabilir mi? Sevgililer Günü için hazırlanmış 14 Şubat sürprizleri hem senin hem de sevgilin için bu günü unutulmaz kılacak.
 
Peki, evde neler yapabilirsin? Evde Sevgililer Günü hediyesi hazırlama ya da sürpriz yapmak için her şeyi adım adım planladım. Sana uygun olanlardan başlayabilirsin. Hem evin hem de sizin havanızı değiştirecek sürprizlerle unutulmaz bir Sevgililer Günü geçirebilirsin.

Romantik Ortam

romantik-ortam

Evin havasını biraz değiştirelim. Kokulu mumlar, loş bir aydınlatma, duyguları tırmalayacak hafif bir müzik… Bu romantik akşam için evine küçük dokunuşlar yapman hem havaya girmeni sağlayacak hem de sevgilini mutlu edecektir. Tabii bütün bu ambiyansı şık bir sofra ile de taçlandırman gerekecek.

Romantik Yemek

romantik-yemek

Sevgiliye sürpriz hazırlamak ya da onun için romantik bir ortam hazırlamak için güzel bir yemek olmazsa olmazlar arasında. Şık sofranda sunacağın yemekler de oldukça önemli. 14 Şubat gecesinin ruhuna uygun olarak Sevgililer Günü yemekleri çok ağır, yağlı, baharatlı olmamalı. Hafif, lezzetli sebze ağırlıklı bir menü yeterli olabilir. Sevgililer Günü menüsü önerisi için “Sevgiliyle Keyifli Bir Yemek Yemek İçin 14 Şubat Menüsü” içeriğimi okuyabilirsin. Yemek yapmaya üşeniyorsan dışarıdan yemek söylemek de her zaman geçerli bir alternatif. Ama sevgilin gelmeden siparişlerini alıp şık sofranı hazırlamayı unutma.

Romantik Film

romantik-film

Ortam muhteşem, yemekler yendi, Sevgililer Günü yemek menüsü sevgilinden tam not aldı. Şimdi televizyon karşısına geçip ortamın havasına uygun romantik bir film ortama renk katacaktır. Ne açıp izleyeceğiz diye düşünüyorsan, senin için hazırladığım romantik filmler listesinden faydalanmanın tam zamanı.

Mini Atıştırmalıklar

mini-atistirmaliklar

Filmi izlerken bazı atıştırmalıklar hazırlamak ve koltukta keyif yaparken leziz mini tatlarla anı güzelleştirmek önemli. Film keyfini katlamak ve 14 Şubat’ın hakkını vermek için mini mini lezzetli mi lezzetli atıştırmalıkları tercih etmelisin. Ardından da çilek, çikolata ve bademe ne dersin? İstersen ona en sevdiği atıştırmalıkların olduğu bir kutu da hazırlayabilirsin. İçine minik bir armağan ekleyerek onu şaşırtabilirsin. Sevgililer Günü kutu hazırlamak ve minik sürprizler yapmak için en uygun zaman ne de olsa!

Gece Kıyafetleri

gece-kiyafetleri

Bu gece evde olduğunuza göre bir noktada üstünüze rahat bir şeyler giymek istemeniz gayet doğal. Ama diğer gecelerden farklı olarak pijama ve terlik yerine, bu geceye özel kıyafetleri tercih etmenizi öneririm. Pijamaların modunuzu düşürmesine izin vermeyin. Gecenin ruhundan taviz vermeyen rahat kıyafetler için buraya göz atmaya ne dersin?