Sevgililerin birbirlerine romantik jestler yaptığı, hediyeler verdiği ve aşkını gösterdiği bu günü kutlamanın pek çok yolu var. 14 Şubat'ta dışarıda romantik bir yemek yemek ve manzaralı bir tepeden şehri seyretmek seçeneklerinden biri olabilir. Fakat bu özel günü her zaman dışarıda kutlamak istemeyebilirsin. İşte böyle zamanlar için evde sevgililer günü sürprizi hazırlamana yardımcı olacak birkaç önerimiz var. Üstelik 14 Şubat'ı evden kutluyor olman seçeneklerinin az olduğu anlamına gelmiyor. Senin için sıraladığımız öneriler ile sevgiline unutulmaz bir gün yaşatabilirsin. Sevgililer günü neler yapılabilir öğrenmek istiyorsan hemen okumaya başla!

Romantik Bir Ambiyans


Sevgilinle farklı bir havaya girebilmeniz için ilk olarak evin de havasını biraz değiştirmen gerekiyor. Sevgililer Gününün kurtarıcısı olan kokulu mumlar işte bu noktada devreye giriyor. Evin havasını yoğunlaştıran ve hoş bir kokuyla saran kokulu mumlar, aradığın o ambiyansı yatabilmene yardımcı oluyor. Fakat sevgililer günü ev süslemesinde mum kullanırken dikkat etmen gereken ufak bir ayrıntı var. Yalnızca mum ışığında oturmak için çok fazla sayıda muma ihtiyaç duyabilirsin, odanın ışığını açarak da tüm ambiyansı bozman muhtemel. Bunun yerine sarı bir aydınlatmaya sahip abajur veya lambaderden yararlanarak tüm odayı ışığa boğmadan mumları destekleyebilirsin. Ayrıca yılbaşı ışığı olarak da bilinen LED aydınlatmalar bu tür durumlar için oldukça uygun. Daha sonrasında ise duyguları tırmalayacak hafif bir müzik… Bu akşam için kendine bir çalma listesi oluşturmanı tavsiye ederiz. Aynı zamanda hazır listelerden de yararlanabilirsin. Fakat ortamın havasını bir anda söndürecek kötü sürprizlerle karşılaşmamak için hazır çalma listelerinin içeriğini de mutlaka kontrol et. Bu romantik dokunuşlar hem aranızdaki duyguları alevlendirmeye hem de sevgilini şaşırtmaya yardımcı olacak. Eminiz ki eve girdiği an onun yüzünde oluşan şaşkınlığı görmek için can atıyorsun. Bu romantik sürpriz için ihtiyacın olan birbirinden şık kokulu mumları ve dekoratif ürünleri Boyner'den alarak Paracık kazanma imkanını da yakalayabilirsin. Tabii evi bir güzel süsledikten sonra bütün bu ambiyansı taçlandırmak için şık bir sofra gerekiyor.
 

Sevgilin İçin Senin Elinden Lezzetler


Sevgililer günü sürpriz fikirleri arasında en etkileyici seçeneklerden biri de tabii ki sevgilinin midesinden geçiyor. Kendi ellerinle sevgiline hazırlayacağın yemek, tatlı veya içeceklerle bu günü daha özel bir hale getirebilirsin. Yemek işi senin için biraz zorlayıcıysa tercihini kolay bir tatlı veya kokteyl yapımından yana kullanabilirsin. Yemekleri dışarıdan sipariş etsen de güzel bir tatlı ile bunu telafi edebilir ve sevgililer günü sürprizini taçlandırabilirsin. Sipariş edeceğin yemekler de 14 Şubat gecesinin ruhuna uygun olmalı. Bu nedenle Sevgililer Günü yemeklerini çok ağır, yağlı veya baharatlı seçmemeye özen göstermelisin. İdeal bir Sevgililer Günü menüsü için yardıma ihtiyacın varsa “Keyifli Bir Yemek İçin Sevgililer Günü Menüsü Önerileri” içeriğimize de göz atabilirsin.
 

Bir 14 Şubat Klasiği: Romantik Film 


Ortam muhteşem, yemekler de hazır, şimdi bunu güzel bir filmle tamamlayabilirsin. Aşk dolu bir film seçerek aranızdaki etkileşimi biraz daha artırabilirsin. Bu tür zamanlar için internette pek çok farklı liste bulunuyor. Sen de mutlaka ikinizin zevkine uyacak bir film bulabilirsin. Fakat film seçeneğini değerlendirmeden önce sevgilinin romantik filmlerden hoşlanıp hoşlanmadığını da mutlaka öğren. Yoksa ambiyansı bozmakla kalmaz bir de sevgilinin film boyu sıkıntıdan patlamasına sebep olabilirsin. Eğer günü eğlenceli bir şekilde noktalamak istiyorsan onun sevdiği bir türü seçmen de mümkün. Bu bir aksiyon veya komedi filmi olabilir ya da korku sahnelerinde birbirinize sıkıca sarılmanızı sağlayacak bir korku filmi...
 

Mini Atıştırmalıklar


Sevgililer günü evde neler yapılabilir diye düşünürken atıştırmalıkları da atlamamak gerek. Film izlerken veya fotoğraflarınıza bakarken yiyebileceğiniz atıştırmalıklar hazırlamak ve koltukta keyif yaparken leziz mini tatlarla anı güzelleştirmek önemli. Film keyfini katlamak ve 14 Şubat’ın hakkını vermek için lezzetli mi lezzetli atıştırmalıkları tercih edebilirsin. Ardından da çilek, çikolata ve bademe ne dersin? İstersen sevgiline en sevdiği atıştırmalıkların olduğu bir kutu da hazırlayabilirsin. İçine minik bir armağan ekleyerek bu kutuyu çok daha özel hale de getirebilirsin. Sevgililer Günü kutu hazırlamak ve minik sürprizler yapmak için en uygun zaman ne de olsa!
 

Gece Kıyafetleri


Bu gece evde olduğunuza göre bir noktada üstünüzdeki şık kıyafetler yerine daha rahat bir şeyler giymek istemeniz gayet doğal. Ama diğer gecelerden farklı olarak pijama ve terlik yerine, bu geceye özel kıyafetleri tercih etmenizi öneririz. Pijamaların modunuzu düşürmesine izin vermeyin. Gecenin ruhundan taviz vermeyen rahat kıyafetler için buraya göz atabilirsin. Hopi anlaşmalı markalardan yapacağın alışverişlerle Paracık kazanma imkanı yakalayarak Sevgililer Gününü avantaja da çevirebilirsin. Ayrıca alacağın hediyeye hala karar veremediysen ve sevgililer günü sürprizi ne yapabilirim diye düşünüyorsan farklı alternatifler için Hopishop'u da ziyaret etmeyi unutma!
 

Ortamı Isıtan Nostaljik Anlar


Sevgililer Gününde aranızdaki aşkı alevlendirecek şeylerden biri de eskileri hatırlamak. Bu günde, eski fotoğraflara bakmak, gittiğiniz yerleri hatırlamak ve ilk zamanlarınızı yad etmek ikinize de çok iyi gelecek. Üstelik fotoğraf albümleri, evde Sevgililer Günü hediyesi hazırlama fikirleri arasında son derece pratik alternatiflerden biri. Sen de sevgilinle en mutlu olduğunuz, eğlendiğiniz ve hayatın tadını çıkardığınız anları bir albüm haline getirebilirsin. Ayrıca eskiyi hatırlamanın tek yolu fotoğraflar değil. Bunun için sevgiline sorabileceğin farklı sorular hazırlayarak bunu bir oyun haline de getirebilirsin. Sorduğun eğlenceli ve duygusal sorularla hem geçmişi hatırlayabilir hem de renkli anlar yaşayabilirsiniz.
 

Ev İçerisinde Dış Mekan Konseptleri


14 Şubat'ı farklı bir konseptle kutlamak istiyorsan bunun için dışarıyı eve taşıyabilirsin. Nasıl mı? Örneğin salona güzel bir piknik sofrası kurabilirsin. Şık bir peynir tabağı, lezzetli meyveler ve ağız sulandıran tatlı çeşitleri bu piknik için hazırlayabileceğin seçenekler arasında. Gerçekleştirebileceğin sevgililer günü sürprizleri arasında bir başka seçenek de ev içerisinde kamp. Evet yanlış duymadın kamp. Çocukluğumuzda koltuk minderleri ve örtülerle oluşturduğumuz çadırların bize nasıl bir mutluluk ve konfor hissettirdiğini eminiz ki hatırlıyorsundur. İşte bu çadırın çok daha şık bir versiyonunu sevgilinle daha samimi bir ortam paylaşmak için oluşturabilirsin. Elbette bunun için en güzel battaniyelerini kullanman önemli. Çadırın içine ise rahat minderler ve süsleme ışıkları yerleştirebilirsin. Hangi yaşta olursan ol bu tür bir çadır sevgilin için hem nostaljik hem de eğlenceli bir Sevgililer Günü hediyesi olabilir.
 

Hediye Bulma Oyunu


14 şubat sevgililer günü sürprizleri arasında en güzel anlardan biri de tabii ki hediyeleşme zamanı. Sevgilinin çok sevineceği bir hediye aldıysan veya tek hediyeyle yetinmeyip birden fazla armağan vermek istediysen bu anı daha renkli bir hale getirmek de isteyebilirsin. Bunun için evin içerisinde farklı noktalara sakladığın ipuçlarıyla sevgilinin hediyeye ulaşmasını sağlayabilirsin. Saklayacağın ipuçları ilişkiniz hakkında eğlenceli sorulardan veya tekerlemelerden oluşabilir. Heyecan seviyesini yükselten bu ana biraz da romantik dokunuşlar eklemek fena olmaz. Yazılı ipuçları yerine sevgilini hediyeye götürmesi için gül yapraklarından ve mumlardan da faydalanabilirsin.