Romantik bir buluşma için aklına sevdiğinle birlikte “sadece” yürüyüşe çıkma fikri gelmiş miydi hiç? Birlikte vakit geçirmenin en sade yolu olarak “walking date” bu ara çok popüler. En rahat ve doğal hâlinle anı paylaşmak için eşsiz bir fırsat. Hollywood’da ünlü çiftlerin kameralara yakalandığı anların neredeyse tamamının yürüyüşte olmasının bir sebebi vardır elbette, değil mi? :)

Tabii ki senin gibi trendleri takip eden birinin “walking date” konsepti için çoktan aklında keyifli yürüyüş rotaları vardır ama ihtiyacın olduğu anda bakman için sana birkaç öneri hazırladım.

Belgrad Ormanı


Bu yeni trendi yakalamak için İstanbul’un en dingin yürüyüş parkuru ve doğayla buluşma adresi olan Belgrad Ormanı’ndan başlamaya ne dersin?6 km. uzunluğundaki parkuru tamamladıktan sonra sağlıklı atıştırmalıklarla göl kenarında romantik bir piknikle günü sonlandırabilirsin.

 Caddebostan Sahili


Sahil ve yürüyüş denince akla ilk gelen yerlerden biri; Caddebostan!Sosyalleşmeye açık olduğun ve enerjinin yüksek olduğu bir günündeysen, etrafını senin gibi pozitif ve keyifli insanların sardığı bir atmosferde bu özelliklerini ortaya çıkartma fırsatını kaçırma. Yürüyüşü uzatmak isterseniz, Moda’dan Bostancı’ya uzanan kesintisiz bir hatta olmanın avantajını değerlendirebilirsin. :)

 Fenerbahçe Parkı 


Haftanın herhangi bir günü keyifli bir pazar sabahı gibi hissettirsin istediğinizde rotanız belli... Tempolu bir yürüyüşe gerek yok, biraz yeşilin ve denizin keyfini çıkarın ve Fenerbahçe Parkı’na yönelin. Tarihe tanıklık etmiş ve ismini 1562 tarihli fenerden alan parkın tarihini de gitmeden biraz araştırmanı tavsiye ederim.

 

Yeniköy-Kuruçeşme Sahil Hattı


Sneaker’larınız ayağınızda ve konuşacak çok şeyiniz var. Kısa mesafeler yetmez mi dedin? O zaman Yeniköy’den başlayıp, arada Boğaz’da balık tutanları izleyerek dinlendiğiniz ve Kuruçeşme’ye kadar kesintisiz keyfini sürebileceğiniz sahil hattını öneriyorum!

 

Balat


İstanbul’un tarihi dokusunu ve kozmopolit yapısını deneyiminize dâhil etmek istiyorsan, Balat sahili aradığın adres! Uzun bir yürüyüşün ardından günü keyifli bir yemekle, sokak aralarında keşfedebileceğiniz güzel bir üçüncü nesil kahvecide ya da her an denk gelebileceğiniz bir açık arttırmada sonlandırabilirsiniz.